id: rrbfpg

Odeszła nasza przyjaciółka i aktywistka - jej narzeczona potrzebuje pomocy terapeutycznej

Odeszła nasza przyjaciółka i aktywistka - jej narzeczona potrzebuje pomocy terapeutycznej

12 747 zł z 20 000 zł
63%
97 dni do końca
149 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Drogie Osoby!


Zwracam się do Was w imieniu intersekcjonalnej społeczności aktywistycznej, która w ostatnich dniach została dotknięta niewyobrażalną stratą. Odeszła od nas nasza przyjaciółka, co pociągnęło za sobą serię kryzysów u wielu osób. Najbardziej dotknięta tą stratą jest narzeczona zmarłej, która w tym momencie wymaga profesjonalnej opieki psychoterapeutycznej i psychiatrycznej.


Państwowy system opieki psychologicznej jest niewydolny i opresyjny - doświadczyła tego zmarła, a teraz doświadcza tego jej narzeczona. 


→ Nie chcemy narażać jej na queerfobię, co zresztą już miało miejsce, chociażby ze strony psychiatry w szpitalu.

→ Nie chcemy polegać na systemie, który zamiast chronić osoby w kryzysowych sytuacjach, stwarza zagrożenie dla ich zdrowia i życia, co też już miało miejsce.

→ Nie chcemy żeby którakolwiek z nas szła sama. 


Chcąc otoczyć najlepszą opieką jedną z nas prosimy Was o pomoc finansową, która umożliwi pokrycie kosztów długotrwałej, prywatnej terapii psychologicznej. 


Nasza intersekcjonalna społeczność, razem ze zmarłą i jej ukochaną, od dawna angażowała się w aktywizm. Od lat jesteśmy częścią wielu queerowych i feministycznych inicjatyw. Bliskie naszemu sercu są zarówno działania na rzecz sprawiedliwości międzygatunkowej, klimatu jak i praw człowieka. Osoba przyjacielska, którą straciłyśmy, była dla nas oparciem w walce o lepszy świat. Nasza siostra, o której zdrowie walczymy teraz, zawsze sprawiała, że w ten lepszy świat w ogóle mogłyśmy uwierzyć. 


Okaż nam swoją radykalną empatię i pokaż, że po deszczu zawsze wychodzi tęcza!---

Głównym celem tej zrzutki jest finansowanie pomocy psychoterapeutycznej dla osoby, której stan po stracie ukochanej jest bardzo ciężki. Zalecana, regularna psychoterapia powinna odbywać się przynajmniej dwa razy w tygodniu, a średni koszt takiej wizyty to około 200 zł. Do tego dochodzą konsultacje psychiatryczne. Chcemy zapewnić jej pomoc przynajmniej na okres jednego roku, choć terapia zapewne potrwa dłużej. Ze wstępnych obliczeń wychodzi, że koszt rocznej terapii dla osoby w tak poważnym kryzysie to 20 tysięcy złotych. 


Jeżeli zebrana kwota przekroczy zapotrzebowania tej konkretnej osoby, pozostałe środki przekażemy na leczenie innych osób potrzebujących podobnej pomocy. Widzimy w naszym otoczeniu osoby w ciężkich kryzysach, po próbach samobójczych, pozostawione bez żadnej systemowej opieki. Nie ma na to naszej zgody, chcemy walczyć o nas wszystkie!

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 149

 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
50 zł
AG
omo
20 zł
OS
Ola Salwicka
20 zł
 
Dane ukryte
50 zł
KF
Karolina
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
BM
Barbara
10 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Komentarze 2

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

742 782 zrzutki

i zebrali

527 448 367 zł

A ty na co dziś zbierasz?