SZPITAL MSZ w Olsztynie apeluje o pomoc ID: rv59jm

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki

65 539 zł z 600 000 zł

10%

65 539 zł

z 600 000 zł

65 dni

do końca

1018

wspierających
10%
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 7

 • Kolejny dzień zbiórki i w sumie trochę specjalny bo przekroczyliśmy już 1000 ludzi dobrego serca. DZIĘKUJEMY Wam za wsparcie i czekamy na kolejnych dobrych ludzi.

  w3ceade2a830f3c0.jpeg

  Czytaj więcej
 • Mija właśnie tydzień jak wielu ludzi dobrej woli pomaga nam w tym trudnym czasie. Efekty są zaskakujące, 10% zakładanej sumy ukazało się na liczniku. To wspaniałe, bo zaraz też dobijemy do liczby 1000 darczyńców. Nie mam słów, które oddałyby naszą wdzięczność dla ludzi dobrej woli. Jeszcze raz dziękujemy i czekamy na kolejne osoby z dobrym sercem.

  f455a13bec5590ce.jpeg

  Czytaj więcej
 • Zakup analizatora do diagnostyki genetycznej w technice PCR do wykrywania SARS-CoV-2 to nasz priorytet. Sprzęt do badań molekularnych, który zamówiliśmy do naszej placówki, pozwoli w przeciągu 1,5 godziny uzyskać wiarygodną odpowiedź, czy pacjent jest chory na COVID 19, czy nie. Taka wiedza ma duże znaczenie chociażby dlatego, że w momencie przyjęcia osoby z podejrzeniem koronawirusa nie trzeba będzie zamykać na kilkanaście godzin Izby Przyjęć.

  u2906ba824703219.pngAnalizator pozwoli także zwiększyć pulę wykonywanych badań w terenie. Trzeba też pamiętać, że epidemie takie jak koronawirus, tylko na mniejszą skalę pojawiają się na świecie co kilka lat. Dlatego też ten analizator to nasze zabezpieczenie na przyszłość. Sprzęt będzie mógł być wykorzystywany do bieżącej pracy szpitala. To jest przyszłość diagnostyki.

  Czytaj więcej
 • Dziękujemy za dotychczasowe zaangażowanie w naszą akcję i cieszymy się z Państwa odzewu pamiętajmy, że naszym celem priorytetowym jest analizator, który bardzo przyśpieszy badania wykorzystywane w celu wykrywania koronawirusa SARS-CoV-2 i tym samym walkę z epidemią.

  Czytaj więcej
 • ke6f04217c78f7c6.jpeg

  Czytaj więcej
 • Kolejny dzień i kolejne osoby z wielkim sercem już prawie 650 osób wsparło nas w tym szczytnym działaniu. Prawie 700 razy udostępniono nasz apel na portalach społecznościowych - BRAWO. Dzięki taki posunięciom wiara w ludzi dobrej woli w nas nie zagaśnie.
  Czytaj więcej
 • Oficjalnie ruszamy ze zbiórką, na razie skromnie ale początki zawsze bywają ciężkie. Mam nadzieję, że już za parę godzin sytuacja będzie dynamicznie się zmieniać.
  Czytaj więcej

Opis zrzutki

W imieniu własnym, pracowników oraz pacjentów Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie zwracamy się z serdeczną prośbą o wsparcie finansowe placówki.

Personel medyczny potrzebuje środków ochrony osobistej oraz środków dezynfekujących. Zbieramy także fundusze na sprzęt medyczny tzn. Analizator do diagnostyki genetycznej w technice PCR do wykrywania SARS-CoV-2.

g093d287aa77cfe8.jpeg

Diagnostyka koronawirusa u pacjentów z podejrzeniem zakażenia ma duże znaczenie w kontekście ograniczania zasięgu epidemii. Badania wykorzystywane w celu wykrywania koronawirusa SARS-CoV-2, to przede wszystkim, zgodnie z zalecaniami WHO, testy genetyczne metodą RT-PCR.

Ze względu na rozprzestrzenianie się infekcji koronawirusem SARS-CoV-2 pojawiła się konieczność monitorowania sytuacji epidemiologicznej w zagrożonych rejonach, dlatego Laboratorium Analityczne Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie chce sprostać temu zadaniu.


ecd21c46814fdfe7.png


Zakupiony z środków sprzęt pomoże w walce z szerzącą się pandemią w województwie warmińsko - mazurskim i przyczyni się do wytężonej walki z panującym wirusem oraz przyśpieszy diagnostykę pacjentów z podejrzeniem zakażenia.

Wpłacający1018

 
Dane ukryte
25 zł
A
Aneta
ukryta
J
JAROSLAW
10 zł
J
Jaro
10 zł
A
Agata
100 zł
AD
Arkadiusz Dowejko
ukryta
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
25 zł
ZW
Zuzanna Wachowska
ukryta
DK
Danuta Konieczna
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze32

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Dużo zdrowia i dbajcie o siebie.

  200 zł
 • AC
  Aleksandra Czarnecka

  Jakie to czasy nastały, że szpitale nie mają podstawowego wyposażenia i muszą organizować zrzutki... Straszne czasy. Trzymajcie się!

  50 zł
  • Rafał Szarejko

   Niestety ale nie można się zgodzić z tezą "szpitale nie mają podstawowego wyposażenia..." Wręcz przeciwnie - mają, natomiast tego wszystkiego "idzie" bardzo dużo, znacznie więcej niż normalnie. Mamy obecnie epidemię, więc tego wszystkiego idzie w niewyobrażalnych ilościach. Tak się dzieje wszędze: w naszym szpitalu i każdym innym zarówno w Olsztynie jak i dowolnym miejscu na ziemi. Pamiętajmy o tym. Dzięki takim zbiórkom jak ta wszystkie jednostki medyczne będą mogły w dalszym ciągu służyć nam pomocą. Dziękujemy za wasze zaangażowanie i dobre serce.

 •  
  Użytkownik anonimowy

  Dziękuję za Waszą pracę

  100 zł
 • Rafał Szarejko

  Ciągle Was przybywa i akcja dociera do coraz liczniejszej grupy. Ponad 800 udostepnień w mediach społecznościowych. Wow, macie wielkie serca. Odzierciedlenie ma to też w zebranej dotychczas kwocie. Dziękujemy za tak piękne wsparcie.

 • TK
  TOMASZ KLEPADŁO

  Dziękuję całemu personelowi za walkę na 1 lini frontu z tym niewdzięcznym przeciwnikiem

  200 zł
 • Zobacz więcej
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

460 976 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?