id: ryefvd

Leczenie i Klinika dla Beaty

Leczenie i Klinika dla Beaty

19 141 zł 
z 25 000 zł
76%
11 dni do końca
219 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Beatka ma 16 lat, jest wychowywana tylko przez mamę. Chodzi do liceum a jej marzeniem jest zostać lekarzem. W październiku 2021 pojawiły się u niej silne bóle brzucha oraz biegunki i krwawienia z odbytnicy. Zjedzenie czegokolwiek powodowało u niej ogromny ból – czy ktokolwiek z nas może sobie to wyobrazić ? Wyobrazić sytuację, kiedy jest głodny, a po zjedzeniu ma bóle, których nie może wytrzymać?

Do tego wszystkiego pojawiła się depresja. W przypadku młodego, wrażliwego człowieka, który dowiaduje się, że nie może funkcjonować jak jego rówieśnicy, trudno o zachowanie równowagi psychicznej. Ostatecznie Beatka zaczęła unikać jedzenia, omijać posiłki aby mniej cierpieć, co wygenerowało u niej poważne zaburzenia odżywiania.

W grudniu Beatka trafiła do szpitala, zdiagnozowano u niej gastropie krwotoczną żołądka, stan zapalny w dwunastnicy oraz guzek w wątrobie. Dwa tygodnie temu wyniki z histopatologi ujawniły nacieki zapalne w całym przewodzie pokarmowym z przełykiem włącznie. Nieustające problemy gastryczne doprowadziły do tego, że Beatka przez okres świąteczny, po wyjściu ze szpitala, schudła aż 7 kg. Obecna sytuacja jest jeszcze gorsza. Beata waży już 10 kg mniej a jej BMI wynosi niespełna 17 i ciągle spada, co zagraża poważnie jej zdrowiu i życiu

Beatka potrzebuje stałej opieki lekarzy – jednak w większości wizyt - są to wizyty prywatne. Nie ma czasu, aby czekać pół roku na terminy do specjalistów na NFZ. Jak wszyscy wiemy, obecny stan służby zdrowia nie pozwala na uzyskanie pomocy lekarskiej w zakresie, który potrzebuje Beata. Mama Beatki pracuje codziennie po 12 a czasami nawet więcej godzin, jednak nie wystarcza to, aby w pełni pokryć leczenie córki.

W obecnym stanie chorobowym Beatka potrzebuje stałej opieki psychologa - raz w tygodniu. Wymaga też regularnych wizyt u psychiatry, z powodu depresji i poważnych zaburzeń odżywiania. Konieczna jest również regularna i systematyczna terapia, która pomoże jej uporać się z nimi. Ponadto Beata, nie możne zaniechać leczenia u gastrologa i radiologa, ze względu na guza w wątrobie i stany zapalne układu pokarmowego. Została też objęta specjalnym żywieniem medycznym, które jest sporym obciążeniem finansowym.

W wyniku nieustannie pogarszającego się stanu Beaty, w rozważaniu jest umieszczenie jej w specjalistycznej Klinice zaburzeń odżywiania w Warszawie, którego 6 tygodniowe turnusy kosztują od 16 do 20 tys.zł.


Prosimy Wszystkich ludzi Wielkiego Serca o pomoc i odzyskanie nadziei na lepsze jutro.


Przyjaciele BeatkiPierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 219

LT
Leszek
30 zł
 
Dane ukryte
20 zł
MJ
M. Jedyńska
100 zł
 
Dane ukryte
70 zł
 
Dane ukryte
400 zł
 
Dane ukryte
90 zł
 
Dane ukryte
20 zł
D
Daria
300 zł
RR
Rada Rodziców przy XXIX Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi
1 500 zł
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 13

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

852 196 zrzutek

i zebrali

737 400 902 zł

A ty na co dziś zbierasz?