id: rzev36

Jestem Mateusz i zbieram na przeszczep jelit i wątroby we Francji.

Jestem Mateusz i zbieram na przeszczep jelit i wątroby we Francji.

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
Zrzutka została wyłączona przez organizatora
53 726 zł z 5 000 000 zł
1%

Aktualności1

  • Odpowiedź NFZ była negatywna gdyż lekarze z mojego poprzedniego szpitala gdzie byłem prowadzony żywieniowo, źle zabrali się za tą sprawę ( źle wypełnione wnioski itp). Okazało się że muszę przejść szereg badań i kwalifikacji by zostać zapisany na listę oczekujących w Polsce POLTRANSPLANT po czym zdecydują czy jest możliwa refundacja ze środków publicznych i dopiero mogę zostać wysłany na badania do docelowego szpitala za granicą. Zacząłem całą procedurę we Wrocławiu w poradni transplantologicznej ale mój stan był tak kiepski przez żywienie pozajelitowe które otrzymywałem, że lekarze zdecydowali się wziąć mnie na obserwację do siebie do szpitala, po czym zostałem wysłany do Warszawy na prawie 2 miesiące do kliniki gdzie prowadzą najlepsze żywienie pozajelitowe. Po dobraniu odpowiedniego programu moja wątroba praktycznie się zregenerowała w ciągu 3 mięsięcy,zyskałem siły i liczę że w najbliższych miesiącach wszystko wróci do normy. Aktualnie wstrzymałem się z całą procedurą kwalifikacji gdyż jest to bardzo poważny krok i niestety bardzo niebezpieczna operacja. Możliwe że w tym roku przejdę operację połączenia resztek układu pokarmowego w Warszawie, co ułatwi mi nieco życie. Daję sobie teraz kilka miesięcy czasu na odbudowanie sił, masy i energii by może w przyszłym roku wystartować ponownie do kwalifikacj, ale to już w Oksfordzie ( Anglia), gdyż jest to jeden z najbardziej doświadczonych ośrodków w Europie a do tego potrzebuję dużo sił oraz zdrowej wątroby. Pozdrawiam :)
    Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Mam na imię Mateusz i zbieram na przeszczep jelit i wątroby we Francji.

Mam na imię Mateusz i zbieram na przeszczep jelit i wątroby we Francji, gdyż w Polsce nie ma możliwości przeprowadzenia takiej operacji. A jest to jedyna nadzieja na powrót do normalnego życia.

Materiał z TVP Opole o mojej historii. ( 10 minuta)---->

https://opole.tvp.pl/36260117/4-marca-2018

Nazywam się Mateusz Żymańczyk, mam 25 lat mieszkam w Tarnowcu pow. Brzeski. Moje życie w pewnej chwili zmieniło się w koszmar.

A oto moja historia choroby; w dniu 18.08.2017r o godz. 4:27 trafiłem na oddział ratunkowy SOR w Koszalinie z powodu silnego bólu brzucha. Po spędzeniu około 15 godzin na izbie przyjęć i przejściu badań USG, RTG, oraz TK o godz. 19:15 przekazano mnie na blok operacyjny w trybie pilnym.

Po operacji zostałem przewieziony na oddział intensywnej terapii w bardzo ciężkim stanie, stwierdzono skręt krezki jelita cienkiego i martwicę, wstrząs septyczny, ostra niewydolność nerek, zamknięcie XII-tnicy oraz poprzecznicy w połowie jej długości. Operowany byłem czterokrotnie i wycinano jelita kawałek po kawałku aż do całkowitego braku jelita cienkiego i połowy jelita grubego. Pobyt na tym oddziale do 6.09.2017r.

Potrzebne fundusze na podróż, pobyt i przeszczep we Francji.

W dniu 6.09.2017r przekazano mnie na oddział chirurgii ogólnej, gdzie założono mi gastrostomię PEG-a w celu odbarczania treści żołądkowych. Zastosowano pełne żywienie pozajelitowe. W przebiegu pooperacyjnym stwierdzono zapalenie płuc oraz zapalenie cewki moczowej. Pobyt na tym oddziale chirurgii do 26.09.2017r.

Dnia 27.09.2017r zostałem przetransportowany karetką do Krapkowickiego Centrum Zdrowia (woj. opolskie) na oddział chirurgii, którym kieruje Grzegorz Krasowski. Stwierdzono ciężkie niedożywienie białkowo-energetycznego (wyniszczenia organizmu, straciłem 30kg).

Tego samego dnia założono mi cewnik do prawego kąta żylnego Broviac. Obecnie ze względu na mój ciężki stan zdrowia jestem zakwalifikowany do przeszczepu jelita cienkiego, grubego oraz wątroby we Francji, gdyż w Polsce nie wykonuje się takich zabiegów. Pozwoli mi to na powrót do normalnego życia, będę mógł z czasem jeść, pić, wrócić do pracy i na studia.

W tym momencie oczekujemy na decyzję NFZ, który ma wyrazić zgodę na leczenie za granicami Polski i sfinansować to leczenie. Jeśli wyrażą zgodę to koszt z 5 milionów spadnie do kilkudziesięciu tysięcy które pokryją wszelkie koszty nie medyczne związane z pobytem we Francji który będzie trwał około 6 miesięcy.

Informacje o organizatorze

Zrzutka na przeszczep i koszty związane z pobytem we Francji (około 6 miesięcy)

Stworzona przez Mateusz Żymańczyk

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 841

 
Dane ukryte
4 000 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
3 000 zł
RK
Ryszard Kozłowski
1 300 zł
JM
Joanna Maturlak
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
MS
Mateusz Sobczak
1 000 zł
 
Dane ukryte
555 zł
Zobacz więcej

Komentarze 89

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

692 652 zrzutki

i zebrali

457 522 276 zł

A ty na co dziś zbierasz?