żyć po ludzku - dla Pani Miroslawy Zakończona 28.02.2018r ID: s3ducd

żyć po ludzku - dla Pani Miroslawy

Zebrano 1 626 zł
z kwoty 8 000 zł

20 %

WPŁAĆ

JEST ORGANIZATOREM ZRZUTKI


Ten profil jest zweryfikowany przelewem i dowodem osobistym oraz jest połączony z Facebookiem

Zadaj pytanie organizatorowi tej zrzutki

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Witam serdecznie wszystkich. W tym roku postanowiłam wziąć udział w szlachetnej paczce i podzielić się tym co mam z kimś kto ma mniej. W ten sposób poznałam i odwiedziłam Panią Mirosławę. 63 -letnia kobieta mieszkająca sama w niewielkim mieszkaniu z przygarnietymi z ulicy pieskami.

Pani Mirosława żyje sama od 6 lat. Wtedy zmarł jej mąż. Nie mieli dzieci. Warunki są kiepskie i mieszkanie wymaga odświeżenia generalnego. Ale największym problemem starszej kobiety jest brak prądu. Już nie pamięta od kiedy go nie ma ale kwota zadłużenia z marca 2017 wynosi ponad 7 tys. Ciągle rosną odsetki więc ta kwota jest coraz wyższa.


Jak wygląda rzeczywistość Pani Miroslawy? Mała wieś w której nie ma nikogo z kim mogła by spędzić choć chwilę czasu. Zamknięta w swoim mieszkaniu bez prądu, a co się z tym wiąże, bez lodówki, bez pralki, bez światła i telefonu. Dodatkowo piec grzewczy wymaga działania pompki, która również jest na prąd, co oznacza, że o ciepłym mieszkaniu nie ma mowy. Jest uwięziona w zimnie i ciemności, przy palących się świecach. Jednorazowa pomoc szlachetnej paczki to za mało. 63-letna osoba powinna żyć godnie jak człowiek. Niestety emerytura, która otrzymuje Pani Mirosława to zbyt mało, by spędziła resztę życia spokojnie. Dlatego właśnie chcemy uzbierać pieniądze głównie na spłatę zadłużenia za prąd, podłączenie go na nowo i opłacenie z góry żeby przez długi czas Pani Mirosława nie musiała się martwić o jego brak. Dodatkowo jeśli się uda w drugiej kolejności chciałabym zakupić materiały na odświeżenie mieszkania, ponieważ przez brak pompki i z desperacji, pani Mirosława próbuję palić w piecu, który znajduje się w mieszkaniu. Ściany są czarne od wydostającego się dymu.

Będę wdzięczna za każdą pomoc. Chciałabym aby mogła jak najszybciej żyć i czuć się bezpiecznie.


Dla potwierdzenia wrzucam zdjęcie pierwszego przelewu do ENERGA S.A. prosimy nadal o pomoc. Każda złotówka ma dla nas ogromne znaczenie. Można również samemu dokonywać wpłat na poczet zadłużenia tego większego tzn oznaczonego w tytule O-1023/2013. Po spłacie mniejszego zgłosimy się z zapytaniem do firmy o pozostała kwotę zadłużenia. Wierzymy, że damy radę.

piątek, 26 stycznia 2018 o 10:09

Poczekamy na odpowiedź Energii czy zgadzają się na umorzenie odsetek. Jeśli tak to będziemy mogli spłacić praktycznie całość mniejszego zadłużenia . Potem zajmiemy się drugim. Nie mam pomysłu niestety na to, żeby pieniądze uzbierać szybciej. Myślałam, że Pani Mirka będzie mogła dodatkowo coś zarobić. Ogólnie mimo swojego stanu zdrowia zgodziła się na moją propozycję, ale po dłuższym zastanowieniu uznałam, że nie będę kombinować i narażać jej na gorsze problemy, żeby przepuklina kręgosłupa całkiem nie dała się we znaki.

wtorek, 9 stycznia 2018 o 20:33

Będziemy pisali pismo do ENERGII o umorzenie odsetek. Mam nadzieję że się zgodzą i je umorzą, wtedy kwoty będą niższe. Oczywiście mimo to zostanie jeszcze spora suma, więc nadal będziemy zbierać środki na spłatę. Z tym że będzie potrzeba wtedy półtora tysiąca mniej, więc trzymajcie za nas kciuki.

poniedziałek, 8 stycznia 2018 o 13:37

Uznam, że firma jest nierzetelna. Nie wiedzieliśmy co robić a okazało się, że wezwania są jak najbardziej aktualne. Na ten moment czekamy na możliwość edycji zrzutki do środy i ponownie ja upubliczniamy, ponieważ można wpłacać pieniądze na konta które są w wezwaniach. Dziś zrobiłam zlecenie wypłaty na 1000 zł i zostaną one wpłacone na kwotę z mniejszego zadłużenia, która na dzień dzisiejszy wynosi 1726,95. Zostawiam zabezpieczenie reszty kwoty na wszelki wypadek aż uzbieramy do pozostałej kwoty. Na upublicznienie zrzutki idzie 27 zł miesięcznie i ponownie w środę zostanie ona opłacona i upubliczniona. Oczywiście na wpłatę zostanie wstawione potwierdzenie przelewu.

niedziela, 7 stycznia 2018 o 21:43

Minęło kilka dni. Teraz jest super ponieważ Pani Mirka ma nowy telefon więc mamy ze sobą kontakt bezproblemowy. Wszystko troszkę stanęło w miejscu ale mamy też trochę czasu. Na razie czekamy na kontakt od pewnej mecenas, która prowadziła sprawę w imieniu ENERGA razem z kancelarią prawną CASUS. Wystąpił problem, ponieważ ta firma mimo przedstawionych sygnatur akt, twierdzi że takiej sprawy nie prowadzili ani nie prowadzą . Jedyna więc nadzieja w Pani mecenas, która powie nam gdzie znajduje się zadłużenie. Już jak najszybciej chciałabym się dowiedzieć ile go jest i gdzie należy spłacić należność. Dziękujemy za każde wpłaty. Państwa gest jest wielkim ratunkiem. Dzieki Wam wiara w ludzi istnieje zawsze wraz z wiarą na lepsze jutro.

wtorek, 2 stycznia 2018 o 21:41

W związku z różnymi głosami ludzi, kwota zrzutki została zmniejszona, praktycznie do kwoty samego zadlużenia. Ewentualny remont mieszkania może poczekać, A nóż nazbiera się więcej. Jedyny główny cel to to, aby Pani Mirosława mogla mieć znów prąd, ale swój własny, ponieważ ten co ma teraz, z czasem będziemy musieli z mężem rozwiązać, a nie chcę dopuścić do sytuacji, żeby Pani Mirka, znów została bez prądu. Dlatego kwota 8 tys pozwoli nam na osiągnięciu celu głównego i myślę, ze w ten sposób, nikt nie będzie miał zarzutów, że kwota zrzutki jest nierównoznaczna z zadłużeniem.

wtorek, 2 stycznia 2018 o 21:27

Udalo nam się pozyskać informacje dodatkowe. Czekamy na odzew z kancelarii prawnej ktora reprezentowała sądownie spółkę ENERGA. Powinni nam udzielić informacji co dalej i oby jak najszybciej.

poniedziałek, 1 stycznia 2018 o 09:56

I jeszcze jedno. Z całego serca chciałabym również podziękować pani Alinie Karczewskiej (kierownik świetlicy Alina Karczewska) za zaangażowanie się w pomoc i zbiórkę dzieki której, Pani Mirosława otrzymała podstawowe rzeczy. ????

poniedziałek, 1 stycznia 2018 o 00:53

Bardzo chciałabym podziękować w Nowym Roku 2018 za wsparcie lokalnym firmom, które ufundowały vouchery do zbiórki. 1) Voucher ufundowany przez Małgorzatę Kuch na koloryzację ze strzyżeniem i modelowaniem Kreacja Fryzur Małgorzata Kuch 2) Voucher na sesję zdjeciową ufundowany przez Julkę Grunwald Photography Julka Grunwald Photography 3) Voucher ufundowany przez Lilę Świstarę na strzyżenie włosów z modelowaniem Salon Fryzjerski Lila Świstara 4) Voucher ufundowany przez Magdalenę Pawlak " Pozaplatane" na upięcie włosów Pozaplatane 5) Makijaż "Make up by J.Lipka " Dzięki temu tak wiele osób z Was wsparło akcję pomocy dla Pani Mirosławy. Z całego serca dziękuję za wszystkie wpłaty i oczywiście liczę, że już w 2018 wszystko się uda. Wszystkim życzę spokojnego i szczęśliwego Nowego Roku

sobota, 23 grudnia 2017 o 10:35

Wczoraj ENERGA podłączyła Pani Mirce prąd. Teraz tymczasowo będzie mogła normalnie funkcjonować. Po świętach dalej będziemy próbowali dojść jak spłacić zadłużenie wobec ENERGA

poniedziałek, 18 grudnia 2017 o 14:31

Dziś mam oczywiście dobre wieści. Umowa z ENERGA została podpisana i przyjęta do realizacji bez żadnego problemu. Teraz tylko trochę oczekiwania. Mają na to 10 dni roboczych ale postarają się zrobić to do świąt. Odwiedziłam Panią Mirosławę w niedzielę i jest bardzo zimno w mieszkaniu więc mam nadzieję że jak najszybciej będzie mogła opalać mieszkanie. Teraz na spokojnie będe dochodzić gdzie i na jakie konto należy spłacić należność. I oczywiście ile ona wynosi na ten moment. Spróbuję zrobić jakąś ugodę aby nie naliczano dalej odsetek. Działamy dalej ????

piątek, 15 grudnia 2017 o 14:39

Jeśli się uda to w poniedziałek w oddziale, a jeśli nie to dziś przez internet zostanie zamówiony licznik przedpłatowy, ktory zostanie zamontowany pod adresem Pani Mirki.

środa, 13 grudnia 2017 o 16:07

Dziękujemy wszystkim za dotychczasowe wpłaty. Mamy już na prawdę sporo pieniędzy. Jednak z racji tego że jest bardzo zimno i mieszkanie musi być ogrzewane podjęłam decyzję o założeniu licznika na siebie. Dzięki temu do czasu rozwiązania całej sytuacji Pani Mirka będzie mogła korzystać z prądu. Na ten moment to najlepsze rozwiązanie jakie znaleźliśmy .

wtorek, 12 grudnia 2017 o 12:43

Jestem po rozmowie z konsultantem ENERGA S.A. Nie wiemy gdzie jest zadłużenie ponieważ operator sprzedał je firmie zewnętrznej i na ten moment będziemy szukać gdzie jest dług. Bez jego spłaty nadal nie będzie można podpisać z ENERGĄ umowy.

Aby dodać komentarz lub

Agnieszka G

Agnieszka G

28.12.2017 21:52

Powodzenia :)

Monika Zapert

29.12.2017 14:43

Dziękuję. Jesteśmy dobrej myśli

Agnieszka G

Agnieszka G

55 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

50 zł
Agata T

Agata T

50 zł
Marcin

Marcin

50 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

50 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

50 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

50 zł
Iwona Salińska-Matera

Iwona Salińska-Matera

50 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

50 zł
Agnieszka Ignatiuk

Agnieszka Ignatiuk

50 zł
Magdalena Los Qvist

Magdalena Los Qvist

50 zł
Katarzyna Miazga

Katarzyna Miazga

50 zł
Kaska

Kaska

40 zł
Małgorzata Jagodzińska

Małgorzata Jagodzińska

40 zł
kamilas21

kamilas21

35 zł
Julita Boczkowska

Julita Boczkowska

30 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

25 zł
Monika T.

Monika T.

25 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

25 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

25 zł
Joanna

Joanna

25 zł
Zosia Gojdycz

Zosia Gojdycz

25 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

25 zł
Katarzyna Wojciechowska-Zambrzycka

Katarzyna Wojciechowska-Zambrzycka

25 zł
Asia

Asia

25 zł
Joanna  Wasielewska

Joanna Wasielewska

25 zł
Iwona Grabowska

Iwona Grabowska

25 zł
Monika Zalewska

Monika Zalewska

25 zł
Romualda Szulim

Romualda Szulim

25 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

25 zł
edziegielewska

edziegielewska

25 zł
Emma

Emma

20.45 zł
Magdalena Kozak

Magdalena Kozak

20 zł
Izabela Zglinicka

Izabela Zglinicka

20 zł
Katarzyna guziak

Katarzyna guziak

20 zł
Justyna K

Justyna K

20 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

20 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

15 zł
Karolina

Karolina

15 zł
Joanna Jankowska

Joanna Jankowska

15 zł
Sandra

Sandra

15 zł
Wioletta Ruść

Wioletta Ruść

15 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

14 zł
Izabela Ruść

Izabela Ruść

10 zł
Kamila Matusik

Kamila Matusik

10 zł
Agnieszka CIOK

Agnieszka CIOK

10 zł
Olga Szałańska

Olga Szałańska

10 zł
Monika Liśkiewicz

Monika Liśkiewicz

10 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

10 zł
Wioleta Kulik

Wioleta Kulik

10 zł
Agnieszka Andrzejewska

Agnieszka Andrzejewska

10 zł
Alicja Zabrocka

Alicja Zabrocka

10 zł
Marzena Ćwiek

Marzena Ćwiek

10 zł
Anna Kowalska

Anna Kowalska

10 zł
Ewelina

Ewelina

10 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

10 zł
Paulina Brych

Paulina Brych

10 zł
Martyna

Martyna

10 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

10 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

10 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

10 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

10 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

7 zł
Beata Pych

Beata Pych

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Marta Kończyło

Marta Kończyło

ukryta
Agata Z

Agata Z

ukryta
Sandra Gajcy

Sandra Gajcy

ukryta
Anna

Anna

ukryta

Pomóż zebrać 8 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

355
udostępnień

Jak działa zrzutka.pl?

Jak to działa

Masz pomysł lub potrzebę? Określasz cel zrzutki, kwotę i gotowe!

Jak to działa

Dodajesz opis i zdjęcie. Zapraszasz uczestników w dowolny sposób.

Jak to działa

Od zebranych przez Ciebie środków nie pobieramy prowizji.