id: s6wfs9

UKOŃCZENIE PRZESTRZENI POMAGAJĄCEJ KOBIETOM - miejsca, które będzie czyniło dobro, walczyło o równość i wolność w Polsce, wspierało Kobiety!

UKOŃCZENIE PRZESTRZENI POMAGAJĄCEJ KOBIETOM - miejsca, które będzie czyniło dobro, walczyło o równość i wolność w Polsce, wspierało Kobiety!

Nasi użytkownicy założyli 912 841 zrzutek i zebrali 875 350 473 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Cześć! Z tej strony Monika i Magdalena, założycielki Fundacji Always More oraz Przestrzeni w Katowicach, ale przede wszystkim dwie Kobiety, które doświadczając dyskryminacji, molestowania słownego, przemocy oraz odzierania z praw, postanowiły zacząć pomagać innym Kobietom i stworzyć bezpieczną, wspierającą Przestrzeń godną każdej Kobiety na tym świecie!


W listopadzie 2021 znalazłyśmy lokal (170-metrową ruinkę), która tak bardzo swoim stanem przypominała sytuację Kobiet w Polsce, że postanowiłyśmy ją wygrać na licytacji, wyremontować i stworzyć w niej Fundację działającą na rzecz Kobiet. Najpierw zmieniając los ruinki, następnie zmieniając los Kobiet w Polsce. Miejsce, w którym będziemy pomagały Kobietom, udostępniały im bezpłatnie Przestrzeń, organizowały warsztaty, szkolenia, realizowały projekty edukacyjno – społeczne, walczyły z dyskryminacją, brakiem równości, ograniczaniem i odbieraniem nam praw. W dużym skrócie będziemy pomagały, edukowały, wspierały, walczyły, zmieniały życia wielu Kobiet i budowały wzajemnie wspierającą się społeczność.Nasze projekty edukacyjno – społeczne będą dzieliły się na kilka kategorii, w której znajdą się m.in. Kobiety z Domu samotnej matki, Kobiety wykluczone społecznie, Kobiety wykluczone zawodowo, Kobiety z niepełnosprawnością, Przedsiębiorczynie, po prostu Kobiety. Każda znajdzie tu miejsce dla siebie.


Przykład jednego z naszych projektów: Dla Kobiet przebywających w Domu samotnej matki, stworzyłyśmy półroczny projekt, obejmujący edukację, przygotowanie do podjęcia pracy, pomoc w znalezieniu pracy, pomoc w znalezieniu mieszkania, wsparcie psychologa, radcy prawnego, doradztwo, wsparcie finansowe na rozpoczęcie nowego życia oraz opiekę i wsparcie po ukończeniu projektu.


Przestrzeń była prawie 120-letnią ruinką z prawdziwego zdarzenia. Do zrobienia było wszystko:


- całkowita wymiana instalacji elektrycznej,

- wykonanie ogrzewania,

- wymiana instalacji wodno-kanalizacyjnej,

- renowacja 13 podwójnych okien,

- renowacja 6 par dwuskrzydłowych drzwi pokojowych,

- renowacja drzwi wejściowych,

- cyklinowanie parkietów,

- wykonanie nowych podłóg w miejscach, w których ich nie było,

- usunięcie nielegalnie postawionych ścianek działowych,

- uprzątnięcie lokalu z gabarytów,

- wyburzenie niezabytkowych piecy kaflowych,

- przeprowadzenie generalnego remontu,

- wykonanie sztukaterii,

- wyposażenie lokalu.


A do tego wszystkiego niekończące się projekty techniczne i uzyskanie pozwoleń oraz zgód na wszystko, ponieważ lokal znajduje się w zabytkowej kamienicy podlegającej pod nadzór Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.


lef536a7556fb652.pngZ własnych oszczędności, kredytu, który wzięłyśmy na remont, wyprzedania połowy naszych prywatnych rzeczy (łącznie wydając ponad 400 tysięcy złotych) oraz setek godzin przepracowanych wspólnie w Przestrzeni, udało nam się znaleźć na etapie końcowym remontu. Mimo wielu „nie uda się”, „nie da się”, nie opłaca się”, które słyszałyśmy od większości napotykanych osób. Czy stworzenie miejsca, które będzie ratowało i zmieniało życia Kobiet (choć nie tylko) na lepsze, naprawdę się nie opłaca? Dla nas każda Kobieta zasługuje na to, aby to miejsce powstało i nie było zwykłym lokalem, ale Przestrzenią, która będzie inspirowała, wspierała, otwierała nowe możliwości i udowadniała na każdym kroku, że niemożliwe nie istnieje. Przestrzeń, w której wolność i równość są najwyższą wartością. Opłacalność tego projektu liczy się dla nas w ilości czynionego tu dobra, nie pieniędzy. Czy mimo wielu przeciwności losu i trudności podjęłybyśmy się tego raz jeszcze? Podjęłybyśmy się tego nieskończoną ilość razy, wiedząc przez co przeszłyśmy same i przez co przechodzą tysiące Kobiet w Polsce.


vcbb38e8affef1ff.png

Jak napisała kiedyś Olga Tokarczuk ,,Każdy potrzebuje trochę wolnej przestrzeni. Zostawia się w ten sposób miejsce na dobre rzeczy”. To miejsce na dobre rzeczy to właśnie nasza Przestrzeń. Wierząc, że nie możliwe nie istnieje, a takie miejsca jak Przestrzeń są w naszym kraju niesamowicie potrzebne, z Waszą pomocą skończymy remont i wyposażymy lokal. Jak bardzo potrzebujemy Waszego wsparcia? Najbardziej, ponieważ wyczerpałyśmy już nasze wszystkie możliwości finansowe. Nie ważne czy wpłacisz 1 złotówkę, 10 złotych czy 1000. Żadna kwota nie jest za mała i jest ona nie tylko wsparciem finansowym, ale przede wszystkim emocjonalnym, dla nas i wielu Kobiet, które potrzebują tego miejsca. Brakuje nam 350 tysięcy złotych, aby opłacić renowację okien, drzwi i wyposażyć w pełni Przestrzeń.


p3890e465060e900.png

O celach fundacji Always More, misji Przestrzeni i tym co, będzie się tam działo, możecie przeczytać szczegółowo na naszym Instagramie i Facebooku: przestrzen_katowice. Również na Instagramie i Facebooku będziemy zamieszczały aktualizację tego co robimy, a później jakie projekty realizujemy.


W skrócie: w lokalu chcemy urządzić: salę szkoleniowo - warsztatową, pokój wypoczynkowy do wspólnych spotkań i wydarzeń, pomieszczenie biurowe ze sprzętem i szafami, kuchnię do prowadzenia warsztatów, gotowania, nagrań, alarmową sypialnię dla osób w nagłej potrzebie, pomieszczenie uniwersalne, które będziemy wykorzystywały do konkretnych projektów oraz udostępniały Kobietom prowadzącym własne biznesy do promowania swoich marek, firm i spotkań z klientami, łazienkę z prysznicem, wc dla gości oraz korytarz, który będzie pełnił funkcję wystawową, wspierając artystki.


a30939ffcf69ec41.png


Jak jeszcze możecie pomóc?


Możecie udostępnić naszą zbiórkę, nasze profile społecznościowe lub po prostu napisać nam wiadomość, zostawić komentarz ze słowem wsparcia.


A jeśli ktoś z Was wykonuje logo, strony internetowe i sklepy internetowe i chciałby nam pomóc w stworzeniu wyżej wymienionych rzeczy dla Fundacji, czekamy na kontakt.


Dziękujemy za każde wsparcie :)

Lokalizacja

Katowice, Poland

Zobacz na mapie
map pin
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 3 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę/ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Aktywne organizatora:
Ekologiczna świeca sojowa w vintage ceramice

Ręcznie robionaświeca z ekologicznego wosku sojowego o wybranym dowolnie wybranym zapachu: 1. Kawa i kakaowiec2. Miód i burbon3. Róza, ambra i paczula4. Miód i ...

od 65 zł

Kupione 2 z 30

Zakończona
Voucher do Mocle Hair Salon na dowolną usługę

Voucher do prestiżowego salonu Mocle Hair Salon by Hubert Mikucki w Katowicach, na dowolną metamorfozę włosów. Voucher obejmuje konsultację ze stylistą Hubertem...

od 450 zł
Zakończona
VOUCHER NA TATUAŻ

Voucher o wartości 500 zł uprawniający do wykonania dowolnego tatuaż w studiu (do wyboru): 77ink, Przenikanie, Tinta Tattoo. Wszystkie studia tatuażu znajdują s...

od 450 zł

Kupione 1 z 2

Zakończona

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 59

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków