id: snmyhj

WYJĄTKOWY DOM – zadbaj o zdrowie seniorów! 👩‍⚕️👨‍⚕️

WYJĄTKOWY DOM – zadbaj o zdrowie seniorów! 👩‍⚕️👨‍⚕️

Nasi użytkownicy założyli 959 533 zrzutki i zebrali 967 591 395 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Jeśli tylko można kogoś uratować, wszystko inne nie ma znaczenia" (Anne Frank)


Ratuj zdrowie i życie Mieszkańców Wyjątkowego Domu, przy ul. Municypalnej 4!  

To w tym miejscu powstają 3 domy łącznie dla 100 osób z niepełnosprawnościami. 

 

 Jesień życia nie zawsze jest złota. Czasem towarzyszą jej bardziej przygaszone barwy. Z wiekiem w naturalny sposób

„zużywa się” nasze ciało. Pojawiają się różnorodne schorzenia, ujawniają choroby cywilizacyjne. Często też gorzej zaczyna funkcjonować mózg seniora. Ważne jest zapewnienie właściwej opieki medycznej i pielęgniarskiej w miejscu zamieszkania. To pozwala reagować na pierwsze objawy, zanim drobne dolegliwości zmienią się w poważne schorzenia.  

Każdy z nas okresowo doświadcza zaburzeń psychicznych, zwykle o niewielkim nasileniu. Przejściowa bezsenność, obniżony nastrój, niepokój często mijają samoistnie. U niektórych jednak to stan permanentny, utrudniający funkcjonowanie. Nie pozwólmy, aby taka sytuacja dotknęła osoby z niepełnosprawnościami!  


Szczęście nie jest rezultatem tego co zdobywamy, ale tego co dajemy" (Ben Carson) 


Budujemy Wspaniałe miejsce - jednak, aby mogło spełnić ono swoje zadanie, konieczne jest stworzenie od podstaw miejsca, w którym będzie mogła być zapewniona profesjonalna opieka pielęgniarska i lekarska. Konieczne jest zapewnienie zaplecza medycznego dla lekarzy psychiatrów i specjalistów pracujących w Wyjątkowym Domu.  

 

Wyposaż Wyjątkowe Domy w sprzęt, który ratuje ludzkie życie, tak niezbędny do pracy personelowi medycznemu. 


Wielkość uzyskujemy ratując najmniejszych" (Jean-Yves Delitte)

 

Epidemia koronawirusa sprawiła, że żyjemy w trudnych czasach. Wydarzenia ostatnich miesięcy sprawiły, że dużo bardziej zaczęliśmy doceniać zdrowie i życie oraz pracę służby zdrowia. Pomóż w walce o ludzkie zdrowie i życie. Spraw, aby personel medyczny miał zagwarantowane dobre warunki pracy w naszych domach, a mieszkańcy ciągłą kontrolę stanu zdrowia i pomoc w sytuacjach zagrożenia życia.  

 

Wiesz jak trudno jest uratować ludzkie życie bez specjalistycznego sprzętu?

Być może to właśnie ten sprzęt uratuje kiedyś życie Tobie lub ludziom, których kochasz ❤️. 

 

Nieoceniona będzie Twoja pomoc w stworzeniu tak ważnego miejsca i wyposażenia go w niezbędny sprzęt medyczny!

Przyłącz się i wesprzyj Wyjątkowy Dom!  

 

Środki ze zbiórki zostaną przeznaczone na: 

 * Remont i przystosowanie pomieszczeń do pełnienia roli dyżurek pielęgniarskich i gabinetów lekarskich w Wyjątkowym Domu   

* Zakup i wyposażenie w niezbędne sprzęty i urządzenia 


Dobro. Im więcej go dajesz tym więcej dostajesz” (autor nieznany).


Zbiórka jest częścią kampanii na rzecz utworzenia Wyjątkowego Domu dla osób z niepełnosprawnościami, z zaburzeniami psychicznymi oraz osób starszych. 

 

DLACZEGO POWSTAJE WYJĄTKOWY DOM? CO BĘDZIE W NIM NIEZWYKŁEGO? 

 

1. Usamodzielnianie. Wyjątkowe w skali kraju jest zaplanowanie drogi powrotu do środowiska dla dobrze funkcjonujących mieszkańców. Nasz Wyjątkowy Dom, to tak naprawdę trzy placówki o trzech różnych profilach: pielęgnacyjnym, aktywizującym i usamodzielniającym. 

2. Praca. Wyjątkowe jest to, że chcemy dać zatrudnienie naszym niepełnosprawnym mieszkańcom – utworzymy dla nich 38 etatów na miejscu lub pomożemy znaleźć pracę poza Wyjątkowym Domem.  

3. Kontakt ze zwierzętami. Niezwykłe jest to, że będziemy przyjmować do Domu osoby z ich własnymi zwierzakami, nie dopuścimy do dramatów osób zmuszonych do pozostawienia wieloletniego pupila. Adoptujemy również psa ze schroniska. 

4. Zdrowy styl życia i ruch. Wyjątkowe będą nasze posiłki: bez białego cukru, przygotowywane na miejscu ze świeżych, lokalnych nieprzetworzonych produktów. Planujemy także uprawę warzyw i ziół z własnego ogródka. Zorganizujemy zajęcia slow joggingu, jogi, smovies.   

5. Ekologia. Chcemy, aby nasz dom był jak najmniej uciążliwy dla środowiska, aby miał możliwie niski ślad węglowy. Stąd panele fotowoltaiczne na dachu i dlatego już teraz myślimy o efektywnym systemie segregacji odpadów w myśl zasad ruchu „zero/less waste”. Chcemy dbać i o naszych mieszkańców i o naszą planetę. 

 

Wyjątkowy Dom to miejsce, gdzie mieszkańcy znajdą opiekę skrojoną „na miarę”. Wiemy, że nadmiar wsparcia może łatwo przekształcić się w nadopiekuńczość, może doprowadzić do pogorszenia funkcjonowania. Dlatego planujemy formy wsparcia, które będą wymagały od mieszkańców wzięcia odpowiedzialności za swoje życie (lub drugą istotę) w optymalnym dla niego zakresie. Może to być opieka nad ziołami w ogródku, adopcja psa czy podjęcie aktywności zawodowej.  

 

💗Wesprzyj naszą Wyjątkową inicjatywę poprzez: 

– wsparcie naszej zrzutki 

–udostępnienie jej na swoich mediach społecznościowych 

–przekazanie nam 1% podatku nr krs 0000138499  

 

Wszystkie zdjęcia wykorzystane w zbiórce zostały wykonane w ramach zajęć prowadzonych przez Towarzystwo Przyjaciół Niepełnosprawnych w Łodzi lub w placówkach należących do TPN. 

u6baac51b22fff7b.jpeg

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 10

PP
Piotrek
70 zł
KJ
Zespół ŚDS "SAMI SWOI"
50 zł
JW
Jarosław Wasiak
50 zł
MO
M.L.K Orzechowscy
21 zł
SB
Sylwia Bozenna
14 zł
PW
Patrycja Walczak
10 zł
KK
Konrad Kowalski
10 zł
MK
Marzena Kraszewska
7 zł
MM
Magdalena M
7 zł
MF
Małgosia Fałek
7 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!