id: f3gsgb

Strzelectwo - moja pasja

Strzelectwo - moja pasja

26 zł 
z 8 000
0%
115 dni do końca
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Witam i cieszę się, że tutaj zajrzałeś/łaś!


Celem mojej zbiórki jest docelowo 8000zł, które chciałbym przeznaczyć na rozwój mojej pasji jaką jest strzelectwo sportowe. Kwota taka pozwoliłaby mi na zakup wymaganej przez przepisy atestowanej szafy do przechowywania broni, a przede wszystkim karabinku lub pistoletu sportowego. Zależnie od wyniku zbiórki być może obu, choć głównie zależy mi na sportowym karabinku z rodziny AR-15 a przy mniejszej kwocie pistolecie sportowym bocznego zapłonu (.22 LR), a także niezbędnych akcesoriów min. do konserwacji czy choćby amunicji. Zakup taki umożliwi mi prowadzenie regularnych treningów, udział w sporej części konkurencji podczas zawodów, a szczególnie tych poza moim klubem gdzie nie mogę już liczyć na pożyczenie (od nieznajomych) sprzętu. Reasumując, umożliwi to dalszy rozwój mojej wieloletniej pasji oraz promowanie jej w moim otoczeniu - posiadam uprawnienia prowadzącego strzelanie. Zdaję sobie sprawę iż strzelectwo jest w naszym kraju nadal nieco niszowym hobby, a więc tym bardziej będę niezmiernie wdzięczny tym, którzy dołożą się do mojej zrzutki tym samym pomagając pośrednio w jego promowaniu.


A o to moja historia…

z4f3e5bbefb535d3.jpeg


Nazywam się Sławomir i mieszkam na południu Polski. Od dzieciństwa miałem dość rozległe zainteresowania, które praktycznie nadawały sens memu życiu i mnie kształtowały. Część z nich zawsze kręciła się wokół szeroko pojętej tematyki historyczno-militarnej. Swoją przygodę w tej dziedzinie zacząłem od modelarstwa równolegle z historią, min. mojego regionu i gromadzeniem materiałów na ten temat. Mam też na tym polu pewne osiągnięcia do których zaliczyć mogę współorganizowanie wystawach modelarskich i imprez tematycznych, sprawdzanie się w roli przewodnika po mojej okolicy lub konsultanta min. dla lokalnego muzeum czy prowadzenie strony na Facebook poświęconej historii mojej miejscowości. Przy tym wszystkim niemal od początku interesowała mnie również broń palna, głównie w aspekcie historycznym. Temat ten jednak przez lata ewoluował od pochłaniania literatury i filmów dokumentalnych, poprzez budowę replik/modeli czy zabawę w tzw. ASG, która to na pewnym etapie zahaczała już o rekonstrukcje i kolekcjonerstwo. Dalej w pewnym sensie naturalnym i dojrzałym kierunkiem rozwoju, a wręcz marzeniem zawsze było dla mnie strzelectwo sportowe pozwalające z biegiem czasu na wyrobienie licencji oraz pozwolenia, a co za tym idzie udział w zawodach strzeleckich i zakup własnej broni. Cel ten w końcu udało się zrealizować! Z mojej dzisiejszej perspektywy uważam to za jedno z największych swoich dokonań.


p0f857e44dba5a03.jpeg


Prawne regulacje w Polsce narzucają konieczność spełnienia szeregu warunków, które nie wchodząc w szczegóły wymagają sporo zachodu, zaliczenia egzaminów i testów oraz rzecz jasna nakładów finansowych. Praktycznie abym mógł zrobić ten kolejny krok musiałem niestety poświęcić część z moich dotychczasowych zainteresowań. Aktualnie od kilku lat jestem członkiem lokalnego klubu strzeleckiego funkcjonującego jak każdy w kraju pod „Polskim Związkiem Strzelectwa Sportowego” (PZSS). Posiadam wszelkie niezbędne uprawnienia i licencje do prowadzenia takiej aktywności, a także tzw. promesy pozwalające na legalny zakup broni do celów sportowych. Niestety działalność moja ogranicza się tylko do klubowych zawodów, gdzie za każdym razem muszę liczyć na życzliwość znajomych w kwestii użyczenia sprzętu (broni) aby w ogóle startować w danej konkurencji. Rzecz jasna przeszkodą w posiadaniu własnego są kwestie finansowe. Strzelectwo sportowe to jedno z tych hobby gdzie próg wejścia jest dość wysoko postawiony. W ramach swoich możliwości jestem w stanie finansować sobie jedynie wyjazdy na zawody oraz niezbędne składki. Jednakże brak własnego karabinu czy pistoletu sportowego pod konkretne konkurencje jest olbrzymią przeszkodą w jakimkolwiek rozwoju. Wyklucza to możliwość trenowania, co ważniejsze z własnym sprzętem który znam, a przede wszystkim odcina mi udział w zawodach poza moim klubem gdzie w obcym towarzystwie nie mogę już tak liczyć na użyczenie broni przez pozostałych uczestników. Z takich więc powodów pojawił się u mnie pomysł założenia zrzutki wsparty też opinią znajomych.


yc09f41c84dd2d7c.jpeg

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 3

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

892 693 zrzutki

i zebrali

834 701 288 zł

A ty na co dziś zbierasz?