id: svg5xn

Auto na misje społeczną - Teen Challenge Jadłodzielnia Ostrów Wielkopolski

Auto na misje społeczną - Teen Challenge Jadłodzielnia Ostrów Wielkopolski

7 054 zł 
z 20 000 zł
35%
zakończona 29.05.2022r
39 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Niesiemy życie, niesiemy światłość !

Wierzymy że z Waszą pomocą się uda !


m718bd972fb457e7.jpeg

Od 2015 roku jako Kościół Uliczny wychodzimy do osób bezdomnych, uzależnionych i potrzebujących w naszym mieście.

Kiedyś sami żyliśmy w ciemności lecz ktoś stanął na naszej drodze i podał Nam dłoń .

Dziś pomagamy innym, po tym jak sami zostaliśmy uratowani.

q259d6e0c72bc7a0.jpeg

Autentyczne spotkanie z Bogiem zmieniło nasze życie i zrodziło pragnienie wyciągania ludzi uzależnionych i bezdomnych z beznadziei życia. Tak więc od ponad sześciu lat spotykamy się z potrzebującymi na ostrowskim Placu 23 Stycznia. Jesteśmy z nimi w soboty niezależnie od pogody jesteśmy po to by służyć mieszkańcom naszego miasta. Od godziny 16.00 prowadzimy spotkania wśród ludzi wykluczonych i odrzuconych.

cff9c685a2bf0f71.jpeg

Na początku przychodziły dwie, trzy i cztery osoby. Z czasem pojawiało się coraz więcej potrzebujących. Dziś przychodzi od kilkadziesiąt osób. Wraz z tą liczbą rosły potrzeby „ ludzi ulicy”, ale również z nimi urosła grupa wolontariuszy, którzy w swoich sercach nosili pragnienie pomagania innym.

r9c19ccc6cc654d4.jpeg

W 2021r. zawiązaliśmy się jako Oddział Teen Challenge Chrześcijańskiej Misji Społecznej Polska i z upływającym czasem rozwinęliśmy zakres działań pomocowych. Nasza praca opiera się o chrześcijański system wartości i jest pracą społeczno-charytatywną. Z tytułu prowadzonej działalności nikt

z członków Stowarzyszenia nie otrzymuje wynagrodzenia za pracę. Stowarzyszenie utrzymuje się ze składek członkowskich, datków ludzi dobrej woli, wkładu własnego wolontariuszy w różnorakiej formie i 1%.

hc3e13779adc2d96.jpeg

Wydajemy gorące posiłki, robimy paczki żywnościowe. Głosimy Dobrą Nowinę oraz prowadzimy rozmowy motywujące do zmiany tych którzy są wykluczeni przez społeczeństwo. Docieramy do ludzi bezdomnych i uzależnionych na ulicach (streetworking).

Utworzyliśmy Punkt Konsultacyjny w którym udzielana jest pomoc wielopłaszczyznowa. Prowadzimy zbiórki. Wydajemy odzież, obuwie, środki higieny i inne rzeczy. Prowadzimy grupę wsparcia dla osób uzależnionych i bezdomnych. Pomagamy w załatwieniu wszelkich formalności związanych z rozpoczęciem terapii w placówkach leczenia odwykowego oraz zapewniamy pacjentom dojazd do ośrodków terapii uzależnień na terenie kraju.

s480fd024bd31234.jpeg

Naszym wielkim pragnieniem jest samochód dostawczy-bus, który ułatwi realizację w/w przedsięwzięć. Wszystkie potrzebne rzeczy jak namioty, agregat z głośnikami i mikrofonami, 3 stoliki, termosy z kawą i herbatą, banery, chleby, zupy, odzież dla potrzebujących, Biblie do rozdawania za darmo, stojaki informacyjne i mnóstwo innych rzeczy są obecnie przewożone prywatnymi autami członków Teen Challenge. Większy samochód ułatwiłby i usprawniłby naszą pracę. Trzy razy w tygodniu odbieramy żywność w naszym powiecie mamy kilkanaście marketów z które wspierają nas w działaniach. Jedzenie rozdajemy najbardziej potrzebującym mieszkańcom. Auto którym jeździmy bywa że nie ma już miejsca.

w59efa297d9637a7.jpeg

o775a5ed3b3e6601.jpeg

Około 200 spotkań sobotnich przez 6 lat sprawiło, że osób potrzebujących jest coraz więcej i sprzętu do obsługi powyższych działań również. Nasze samochody osobowe nie nadają się do tak dalece rozwiniętych działań, stąd potrzeba większego auta. Dlatego jeśli ktoś chciałby wesprzeć naszą Misję i dorzucić się do tej akcji będziemy ogromnie wdzięczni.

Za każdą złotówkę dziękujemy. Niech dobry Bóg Wam błogosławi.

u23072da71626ab6.jpegTeen Challenge to Chrześcijańska Misja Społeczna, a jej początki sięgają lat 50 - tych ubiegłego stulecia, kiedy to amerykański pastor Dawid Wilkerson rozpoczął pracę na ulicy wśród gangów młodzieżowych.


Obecnie TC ma swoje oddziały w kilkudziesięciu krajach na całym świecie, m.in. w Polsce, gdzie w ramach jej działalności funkcjonują ośrodki dla osób uzależnionych, hostele oraz wiele Punktów Konsultacyjnych.
Więcej o nas w załączonych linkach i na stronie FB


https://www.facebook.com/tchostrow


https://www.facebook.com/KosciolUlicznyOstrowWielkopolski

Prezes: Konrad Żarczyński

Telefon prezesa: 607-411- 786


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 39

 
Dane ukryte
650 zł
 
Dane ukryte
530 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
MS
Maciek Strzyżewski
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
MG
Marlena
200 zł
RU
Ristorante u Włocha
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

863 111 zrzutek

i zebrali

759 065 185 zł

A ty na co dziś zbierasz?