id: t6rpz2

Wsparcie Fundacji Malwa - pomóż nam rozkwitnąć :)

Wsparcie Fundacji Malwa - pomóż nam rozkwitnąć :)

550 zł 
z 50 000
1%
zakończona 30.12.2021r
12 
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Opis zrzutki

Fundacja Malwa została założona przez rodziców osób z niepełnosprawnością intelektualną. Zbudowaliśmy Dom, w którym nasze dzieci będą mogły mieszkać, nawiązywać relacje społeczne, korzystać z opieki lekarza specjalisty czy rehabilitanta, brać udział w zajęciach terapeutycznych, także po śmierci swoich rodziców. Niestety sześcioro rodziców zmarło i nie doczekało ukończenia domu. Większość żyjących rodziców osiągnęła już wiek 80-90 lat, a ich dzieci nadal nie mieszkają w domu ich marzeń i nie mają zapewnionego elementarnego bezpieczeństwa w razie ich śmierci.


Od 2019 roku prowadzimy dzienny ośrodek wsparcia dla mieszkańców Warszawy (projekt jest współfinansowany przez m. st. Warszawa). W ramach zajęć uczestnicy ośrodka biorą udział w zajęciach plastycznych, kulinarnych oraz muzycznych. Są również pod opieką psychologiczną. Ich rodziny otrzymują wytchnienie od opieki nad osobą z niepełnosprawnością lub możliwość powrotu do pracy.


Celem głównym Fundacji jest otworzenie domu całodobowego dla 12, a w przyszłości dla 24 osób.

Naszym celem jest także prowadzenie działań na rzecz społeczności lokalnej, jej aktywizacji, uwrażliwienia oraz rozwoju. Chcemy stworzyć miejsce, które będzie przyjazne całej społeczności lokalnej. Chcemy angażować się w różnego rodzaju projekty, które nie tylko będą angażowały osoby z niepełnosprawnością intelektualną, ale także dzieci, młodzież i seniorów. Będziemy współpracować z innymi Fundacjami i dzielnicą Bielany, na terenie której znajduje się Dom. W przyszłości chcemy stworzyć miejsce, gdzie każdy znajdzie swoje miejsce i pomoc, gdy będzie jej potrzebował :)


Tyle celem wstępu i opisu tego czym się zajmujemy :) Potrzebujemy pieniędzy na bieżące opłaty eksploatacyjne domu. Mimo tego, że dom na razie nie działa pełną parą, opłaty są ogromne, a pomoc, którą mamy, jest kroplą w morzu potrzeb. Fundacja jest w wyjątkowo trudnej sytuacji, bo musimy utrzymywać prawie pusty dom (ośrodek wsparcia funkcjonuje jedynie na parterze budynku)- opłacać świadczenia, co w dobie koronowirusa jest wyjątkowo trudne. Członkowie Fundacji ze swoich emerytur składają się na utrzymanie Domu, aby nie zaprzepaścić swojego wieloletniego wysiłku.

Musimy dokończyć remont niektórych pomieszczeń, doposażyć dom i zaprosić do niego nasze dorosłe dzieci.


Jeśli chcecie wiedzieć co u nas, zapraszamy na fb: https://www.facebook.com/malwa.fundacja


Dziękujemy za każdą złotówkę! :)

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 12

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

891 696 zrzutek

i zebrali

832 354 178 zł

A ty na co dziś zbierasz?