id: tgf4ds

Remont i osuszenie domu po zalaniu.

Remont i osuszenie domu po zalaniu.

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
17 486 zł z 30 000 zł
58%
zakończona 16.06.2021r
187 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Kochani nigdy nie przypuszczałam że w taki sposób będę prosiła o jakąkolwiek pomoc, gdyż to ja zawsze starałam się pomagać innym. Tym razem to ja proszę ..nie mamy innego wyjścia…

Mieszkam w małej miejscowości Rydułtowy woj. śląskie powiat wodzisławski . W dniu 13.maja 2021 roku o około godziny 16.30 doszło do zalania naszego domu poprzez mocne opady deszczu. Straż pożarna przez prawie 8 godziny pompowała wodę na 3 pompy . W ciągu 20 minut żywioł zabrał nam wszystko co najważniejsze do normalnego funkcjonowania. Woda w bardzo szybkim tempie osiągnęła 150 cm wysokości. Pod naporem wody drzwi garażowe zostały wywarzone przez co woda błyskawicznie zalała cały parter domu łącznie z dwoma garażami, kotłownią , pokojem gospodarczym i pokojem rehabilitacyjnym. Brak prądu na parterze, ciepłej wody i ogrzewania w całym domu. Straty są ogromne: całkowicie zalane piece – węglowy i olejowy, sprzęt medyczny ( rowerek, bieżnia , fotel masujący płuca, oczyszczacz powietrza , nawilżacz itp..) , turystyczny i ogrodowy. Wszystko stracone w ciągłu kilku minut. Nasz dom jest pod hipoteką niestety okazało się przy zgłoszeniu szkody, że nie mamy ubezpieczenia od mienia . Mój 9 letni syn choruje na pierwotny niedobór odporności , jest leczony w CZD w Warszawie i klinice w Zabrzu (dostaje immunoglobuliny przez skórę , ponieważ choruje często na zapalenie płuc i obturacyjne zapalenie oskrzeli.) dodatkowo ma przewlekłą astmę oskrzelową i alergie wziewną oraz pokarmową dlatego jego warunki do życia musza być sterylne i bezpieczne. Ze względu na to niedawno stworzyliśmy mu specjalne pomieszczenie do rehabilitacji aby w bezpieczny sposób mógł korzystać z gimnastyki ruchowej szczególnie teraz w okresie pandemii, gdzie jest całkowicie odizolowany od świata. Miesiąc temu urodziłam trzeciego chłopca . Z powodu choroby mojego syna zakupiliśmy dwa tygodnie temu za ostatnie oszczędności samochód, abyśmy mogli wszyscy  jeździć do w/w klinik na częste kontrole. Niestety samochód też został zalany. Nigdy byśmy nie przypuszczali że spotka nas taka sytuacja, ponieważ nasz dom ma drenaż i kratki odprowadzające wodę wokół domu. Dla nas największym priorytetem jest, aby jak najszybciej osuszyć dom z powodu choroby syna i abyśmy mieli prąd, ogrzewanie i wodę.  Wierze w serca  ludzkie . Dziękujemy za każde wsparcie.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 187

S
Snake
3 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
A
Anastasiia
1 000 zł
BS
Bronislaw Skupień
500 zł
BG
Barbara Grzybowski
500 zł
A
Asia
500 zł
KJ
Kasia J
500 zł
B
BiS
400 zł
M
miroslaw holesz
300 zł
 
Dane ukryte
200 zł
Zobacz więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Komentarze 2

 
2500 znaków
 • MK
  Mariusz Kohut

  Pozdrowienia z Podleśnej! Nas też pozalewało na półtorej metra w piwnicy/kotłowni, ale Wy straciliście o wiele więcej. Trzymajcie się! Damy radę!

  50 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Koledzy z MEUD2, pokażcie na co nas stać.

  50 zł
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Lokalizacja

Bohaterów Warszawy 11, 02-495

Warszawa, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

704 465 zrzutek

i zebrali

473 974 289 zł

A ty na co dziś zbierasz?