id: tk9v34

Akcja społeczna „POGADAJMY”

Akcja społeczna „POGADAJMY”

Nasi użytkownicy założyli 1 153 632 zrzutki i zebrali 1 198 614 200 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Cześć,

fajnie, że tu jesteś! To, że trafiłeś na te zrzutkę nie może być przypadkiem. Będzie mi super miło jeżeli poświęcisz kilka chwil i dowiesz się więcej o akcji „Pogadajmy”, której jestem pomysłodawcą. Zacznijmy jednak od początku… ”Pogadajmy” to całkowicie oddolna inicjatywa mająca udowodnić, że prawdziwa siła drzemie w nas - społeczeństwie. Ma ona na celu pomoc osobom w kryzysie psychicznym, emocjonalnym, samotności ale również uwrażliwienie wszystkich jak wielką moc ma zwykła rozmowa. Sam od wielu lat zmagam się z depresją i wiem jak ważne jest wsparcie drugiego człowieka. Wsparcie o które tak ciężko nam prosić. „Pogadajmy” ma pomóc osobom, które podobnie do mnie boją się lub po prostu wstydzą się przyznać do swojego kryzysu, poprosić o najprostszą rozmowę i uratować swoje życie. Tak, taka mała rzecz jak rozmowa w momencie kryzysu może uratować komuś życie.

Jak to ma działać? Schemat jest bardzo prosty. Chodzi w nim o to, że prośbę o rozmowę i przełamanie tej bariery weźmie na siebie jeden prosty przedmiot. W ramach tej zrzutki chcemy wyprodukować 38 milionów opasek na nadgarstki (bardzo stylowe 😉). Każda opaska będzie dwukolorowa. Wewnętrzna część to kolor czerwony a zewnętrzna będzie zielona. Kolory mają swoją symbolikę. Osoba, która czuję, że chce komuś coś powiedzieć, która wie, że potrzebuje rozmowy przekręca swoją opaskę na czerwoną stronę. Będzie to jasny znak dla innych, że warto podejść i zapytać się tej osoby co u niej słychać. Osoba z opaską na zieloną stronę daje za to znak, że w razie potrzeby chętnie zamieni z kimś kilka zdań. To rozwiązanie jest piekielnie proste i może przynieść ogromne profity dla nas wszystkich. Kluczowe w tym wszystkim jest jednak ogromne promowanie całej akcji. Im więcej osób dowie się o niej, tym większe szanse na sparowanie dwóch rozmówców. Z tego właśnie powodu tak istotne są wasze wpłaty, które zostaną również przeznaczone na promocję całej akcji. Mowa tu o spotach reklamowych, kampaniach billboardowych, możliwości pokazywania się na różnych wydarzeniach sportowych, kulturalnych, muzycznych czyli wszędzie tam gdzie są ludzie.

Opaski i promocja to nie wszystko. Dodatkowo chcemy stworzyć platformę edukacyjną z której każdy będzie mógł się dowiedzieć jak rozmawiać z osobami w kryzysie emocjonalnym. Jak należy podejść i gdzie pokierować dalej osobę w potrzebie pomocy.

Reasumując, na co zbieramy:

  • Opaski w liczbie 38 milionów. Dla każdego Polaka, które będą dostępne całkowicie bezpłatnie dla każdego. Wpłacając na zrzutkę już kupujesz komuś bilet do rozmowy albo może nawet ratujesz czyjeś życie.
  • Szeroko zakrojona akcja promocyjna w mediach oraz na ulicy
  • Platforma edukacyjna dla osób szukających wsparcia bądź chcących się dowiedzieć „jak rozmawiać”
  • Akcje terenowe uświadamiające jak ważna jest rozmowa i wsparcie nawet obcej osoby
  • Warsztaty w szkołach, zakładach pracy i każdym innym miejscu w którym ktoś potrzebuje porozmawiać.

Za tą akcją nie stoi żadna organizacja, partia polityczna, ministerstwo ani korporacja. Za tą akcją stoją ludzie, którym rozmowa uratowała życie. Stoją za nią „praktycy”, którzy od lat zmagają się z depresja. Depresji często nie widać ale w ciszy boli najmocniej.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty

nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Wpłać

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!