id: tn53jc

Wspomóż edukację zdolnych Afrykańczyków, którzy mogą wylądować na ulicy!

Wspomóż edukację zdolnych Afrykańczyków, którzy mogą wylądować na ulicy!

Opis zrzutki

Wojny domowe, handel ludźmi, przemoc … to realne problemy, które dzieją się dziś w niejednym zakątku świata. O wielu takich sytuacjach dowiadujemy się z mediów. Ja niestety dowiaduję się o nich od ludzi, którzy stykają się z nimi w swojej codzienności.


12 młodych imigrantów z Afryki wyląduje na ulicy, jeśli nie znajdą się środki finansowe wspierające ich pobyt w Kenitrze. Są bardzo chłonni zdobywania wiedzy, kształcenia się, uczenia się zawodu elektryka w salezjańskim Instytucie Zawodowym Don Bosco w Kenitrze (gdzie pracuje mój wujek, salezjanin, Piotr Wolny). Są to ofiary wykorzystywania, przemocy, szantażu i handlu ludźmi. Uciekali z domów z powodów zagrożenia wojnami w rodzimych krajach, z powodu trudnych sytuacji rodzinnych, zmuszeni imigrować w poszukiwaniu stabilności i możliwości, by się uczyć. Znaleźli na swej drodze dwóch wspaniałych księży: salezjanina Piotra Wolnego pochodzącego z Istebnej oraz Antoina Exelmans, francuskiego księdza z diecezji Rennes. Obaj księża robią wszystko co mogą, by zapewnić im byt oraz możliwość edukacji. v1792cde4cf2bb95.jpegKsiądz Piotr pracuje w Maroku od września 2019r. Wcześniej pracował w kilku miastach we Francji oraz kilkukrotnie wspierał pracą duszpasterską placówki w Senegalu.


odcd59e0c3a92c16.jpeg

Ksiądz Antoine Exelmans jest niezłą “szychą” - wikariuszem biskupim Kardynała Archidiecezji Rabatu. Pracuje On w Maroku od września 2016 roku na rzecz nieletnich, pozostawionych samym sobie imigrantów. Praca księdza Antoina Exelmans została wyróżniona na szczeblu międzynarodowym i uzyskał On w tym roku, 21 września, Nagrodę Pokoju Aachen za jego zaangażowanie i przeciwdziałanie handlowi imigrantów.


Link do artykułu w prasie marokańskiej w (jęz. francuskim) :

https://www.yabiladi.com/articles/details/99251/prix-aachen-pour-paix-attribue.html


Link do wyróżnienia na oficjalnej stronie Fundacji (po niemiecku)

https://www.aachener-friedenspreis.de/taxonomy_preistraeger/2020/


Założył ośrodek dla migrantów z Wadżda, na granicy z Algierią. Niestety ośrodek ten jest przepełniony, brakuje miejsca oraz środków na utrzymanie. Dotąd udawało się nam pozyskiwać środki, ale w tym roku, z powodu pandemii sytuacja jest bardzo trudna.


Ksiądz Antoine jest bardzo oddany światu i ludziom. Bez dyskryminacji ze względu na pochodzenie, płeć czy religię, wspiera w szczególności osoby bezbronne i prowadzi dzieło na rzecz sprawiedliwości.


Każdą złotówkę zostanie przekazana pracującym tam księżom (ks. Piotrowi i ks. Antoine) , którzy opłacają mieszkanie, wyżywienie i kontynuowanie edukacji imigrantom. 

Wspierając ten cel masz swój udział w budowaniu przyszłości drugiego człowieka, by miał choć trochę lepsze życie. 

W intencji wszystkich wspierających ten cel zostanie odprawiona msza święta w Kenitrze, we wspólnocie księży salezjanów, której będzie przewodniczył ks. Piotr Wolny.

Na zdjęciach:

Posiłek w ośrodku dla uchodźców, boisko i budynek szkoły salezjańskiej w Kenitrze, dom księży salezjanów, gdzie obecnie mieszka ks. Piotr, popiersie św. Jana Bosko, patrona szkoły w Kenitrze

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 42

 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
75 zł
 
Dane ukryte
150 zł
Zobacz więcej

Nasi użytkownicy założyli

690 892 zrzutki

i zebrali

455 376 034 zł

A ty na co dziś zbierasz?