. Chciałabym zabrać  Mame na pierwsze wczasy w jej życiu i doprowadzić media do domu Mamy. koniec za 100 dni ID: tnk8nj

. Chciałabym zabrać Mame na pierwsze wczasy w jej życiu i doprowadzić media do domu Mamy.

Zebrano 5 150 zł
z kwoty 20 000 zł

25 %

WPŁAĆ

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki

Pomóż udostępniając zrzutkę!

514
udostępnień

☘️ Przyjaciele są jak ciche anioły,…☘️


Dzień dobry.

Opowiem trochę na wstępie o mojej Mamie .

Mama ma na imię Jadzia ma 79 lat , mieszka na wsi w domu po swojej mamie w którym nie ma podstawowych medi . W wieku 39 lat została wdową z dziewieciorgiem dzieci. Jej życie było wyzwaniem któremu sprostała jako mama na złoty medal i mogłaby być przykładem mamy dla nie jednej Mamy.


Mama zawsze żyła z odwagą w sercu, miałam wokół siebie ludzi , których kochała i kocha-przyjaciół którym poświęcała czas, miała marzenia i radości ,ale nigdy ich nie zrealizowała . Jako młoda kobieta została wdową z dziewieciorgiem dzieci . Tata zmarł mając 40 lat . Mama została z marzeniami do dziś nie spełnionymi bo całe życie była zajęta wychowywaniem dzieci i pracą. Nigdy nie miała czasu ani pieniędzy by odpocząć od trudnego życia. . Pomimo tego nigdy się nie skarżyła na swój los . Mieszkała w domu bez wody, łazienki i ogrzewania nie było jej łatwo w takich warunkach ale dała radę i żadnego z nas nie oddała do domu dziecka i jestem jej za to wdzięczna. Kocham i szanuję ją za to i dziękuję że była i jest przykladną mamo . Teraz kiedy ma 79 lat nic w jej życiu się nie zmieniło na lepsze. Nadal mieszka w domu w którym nie ma medi . Ja doprowadzilam jej wodę bo na tyle było mnie stać z pomocą mojch przyjaciół. Chciałbym zebrać pieniążki na dwa cele pierwszy to taki by zabrać mamę na pierwsze wakacje w jej życiu i pod jej nie obecność w domu zlecić wykonanie łazienki i ogrzewania . Chciałabym z tym zdążyć do pierwszych mrozów. Chciałbym jej w ten sposób podziękować za życie które mi dała. Zrobiłabym jej to sama ale niestety los tak chciał że jestemat chora i wydaje dużo na leczenie i nie mam skąd wziąć by pomóc Mamie.

Teraz mama ma 79 lat jest schorowana i nie potrafię opisać strachu, rozpaczy, ogromnego bólu i cierpienia jakie przeżywa od wielu miesięcy. Choroby jak podstępny złodziej zabrał jej wszystko co nadawało jej sens w życiu – Choroby Odebrały mojej mamie umiejętność cieszenia się z każdej chwili i dlatego te wakacje i mały remont może by przywróciły jej trochę radości bardzo bym tego chciała dla mamy .

Ostatnie miesiące to był trudny okres dla Mamy i jest – podupadła w znacznym stopniu na zdrowiu . I nie może już zostać w takich warunkach a gdy chcę ją zabrać do siebie nie chce słyszeć bo dom stary bez medi ale jej dom i nie ma rozmowy.

Mamy też nie stać z emerytury by pojechać gdzie kolwiek ,czy też zrobić media w domu bo dużo wydaje na leki i lekarzy . Zostają jej grosze na życie.

Wiemy , że nic już nigdy nie będzie takie jak było, ale chciałabym żeby Mama znów żyła jak najpiękniej i jak najdłużej , żeby mogła realizować swoje plany i marzenia. Coraz częściej wracamy wspomnieniami do tego co już było, ale też marzymy o tym co chcemy żeby jeszcze się zdarzyło. Chciałbym móc razem z Mamą cieszyć się tym że po tych wszystkich latach może żyć troszkę lepiej niż żyła przez całe życie.

Zawsze Mamusia pomagała innym w ciężkich chwilach wiedziała jak pocieszyć, przekazać ciepło i nadzieję na lepsze jutro a samej jej nie było lekko.


Proszenie o pomoc dla siebie przychodzi Mamie z wielkim trudem, bo do tej pory potrafiłya sobie same radzić ze swoimi problemami. Ale w obecnej sytuacji nie mam wyjścia. Dlatego zwracam się z prośbą do mojej rodziny, przyjaciół i znajomych oraz innych, bliskich im osób o wsparcie finansowe na spełnienie marzenia mamy o tym by mieć minimum socjalnego w domu i o wakacjach pierwszych w jej życiu .

Proszę pomóżcie mi spełnić te dwa marzenia mojej mamy .


środa, 8 sierpnia 2018 o 07:18

Kochani dostaję dużo zapytań dlaczego mając tyle dzieciorow a ja proszę o pomoc . Otóż wyjaśniam można mieć ich dużo ale nie koniecznie ma się w nich Sparcie i tak jest oglądają się tylko jeden na drugiego i nic nie robią czekają nie wiem na co . Myślicie że mi nie wstyd prosić? To się głęboko mylicie wstydzę się tego że żebram sama mając tak liczne rodzeństwo ale co ja mogę sama nie wpłynę na nich bo już i tak mam ograniczony z nimi kontakt przez to że całe życie myślą tylko żeby im było dobrze a biedna matka jest już starsza żyła wiele lat tak jak żyje głodna nie jest to co będą się wyslilac . Szlak mnie trafia ale co ja mogę ? Jedyne co mogłam to zrobiłam rzutkę żeby dłużej nie czekać aż się ruszą i wzięłam to w swoje ręce . Bo mam dość patrzenia jak mama mieszka . Myślicie że ja jej nie pomagam ? Pomagam całe życie to leki kupię to ciucha , zrobiłam wodę żeby nie musiała czerpać że studni na tyle mnie było stać ..sama jestem chora mam dziecko na studiach i nie mam fortuny bo gdybym miała dawno by już moja mama żyła w lepszych warunkach . Naprawdę mam dość krytyki całe życie dostaję po dupie za nieudaczników (rodzeństwo) i obiecałam sobie że to będzie ostatnią rzeczą jaką chcę zrobić dla mamy to to żeby miała łazienkę w domu i ogrzewanie i dlatego że nie mam wsparcia ani możliwość zrobienia tego sama poprosiłam obcych ludzi o pomoc.Ja mam tego swojego rodzeństwa serdecznie dość ☹️ I nawet jak to przeczytają to mnie to grzeje co pomyślą może prawda o nich dotrze wkoncu w co i tak wątpię bo trzeba być człowiekiem żeby zobaczyć prawdę o sobie i mam wątpliwości czy to zrobi na nich jakiekolwiek wrażenie . Jedno wiem karma do nich wróci ...

sobota, 4 sierpnia 2018 o 16:48

Bardzo dziękujemy za każdą złotówkę i życzymy wszystkiego dobrego.

czwartek, 2 sierpnia 2018 o 09:11

Dzień dobry Kochani . Chciałabym Wszystkim podziękować za wpłaty na marzenia , jednak są anioły którym los nasz nie jest obojętny . Bardzo ale to Bardzo jesteśmy wdzięczne.

piątek, 27 lipca 2018 o 18:14

Dzień dobry Kochani. Kupiłam dziś sedes że spłuczka i rury do kanalizacji a to dzięki Waszej pomocy . Dziękuję

piątek, 20 lipca 2018 o 08:58

Dzień dobry Państwu. Z całego serca chcę podziękować za wpłaty pieniążków . Jest to dla mnie bardzo ważne bo każda nawet najmniejsza wpłata przybliży do założonego celu jakim na pierwszym miejscu jest stworzenie medi w domu mojej mamy. Cieszymy się z mamą że są ludzie wrażliwi i dobrzy dzięki którym jest szansa w zmianie warunków życia mojej mamy. Wczoraj rozmawiałam z Panem który zajmuje się montażem centralnego ogrzewania jest mały problem bo Pan ma wolny termin w połowie sierpnia bo ma dużo zleceń i jakby udało się do tego czasu zebrać pieniądze to już w sierpniu mama miała by centralne ogrzewanie . I potem zajęła bym się łazienką . Bardzo bym chciała żeby to wszystko się udało i dlatego dziękuję za wpłacone pieniążki i proszę o nawet najmniejsze wpłaty bo koszt centralnego to 10 tyś zł tak mi Pan wyliczył . Piec grzejniki rury itp tyle będą kosztować. Nie tracę wiary bo wierzę że są ludzie dobrzy dzięki którym odmieni się życie mojej mamy i będzie mogła żyć godnie . Dziękuję .

poniedziałek, 16 lipca 2018 o 08:53

Dzień dobry Państwu. Z całego serca chcę podziękować za wpłaty pieniążków . Jest to dla mnie bardzo ważne bo każda nawet najmniejsza wpłata przybliży do założonego celu jakim na pierwszym miejscu jest stworzenie medi w domu mojej mamy. Cieszymy się z mamą że są ludzie wrażliwi i dobrzy dzięki którym jest szansa w zmianie warunków życia mojej mamy. Jest to najważniejszym celem by miała gdzie się wykąpać , żeby miała ogrzewanie w domu zamiast piecy z których wydobywa się czad który szkodzi na chore płuca mojej mamy i na nie wydolność serca . Ten czad przy rozpalaniu i kopceniu w znacznym stopniu szkodzi mojej mamie . Nie wiem czemu jest we mnie dużo wiary że dzięki Państwu będę mogła zmienić mojej mamie warunki może dlatego wierzę w Państwa dobroć bo nie mogę liczyć na pomoc rodziny ? Pewnie dlatego bo jak wspomniałam oni lubią tylko brać od mojej mamy ale dać to już nie. Odwracają głowy i udają że nie ma problemu bo sami nie muszą żyć w takich warunkach . Przyjadą na chwilę wybiorą weki , wypiją kawę i uciekają do swoich wygód . Smutne i przykre to jest dla mojej mamy i dla mnie że potrafią tylko brać. Bardzo proszę Państwa o pomoc z której rozliczenia się co do grosza i wszystko co zrobię po zebraniu potrzebnej kwoty przekaże Panu Darkowi który wraz że swoją żoną bardzo zaangażowani są by nam pomóc i Bardzo im za to jesteśmy z mamą wdzięczne tak samo Państwu jesteśmy wdzięczne za wpłacone pieniążki . I tym co wąchają się nam pomóc chcę powiedzieć że Wasza wpłata pójdzie na dobry cel jakim jest doprowadzenie medi do domu mojej mamy i ułatwieniu jej w codziennym życiu. Pozdrawiam serdecznie Bożena z Mamą.

piątek, 13 lipca 2018 o 08:26

Dzień dobry. Bardzo proszę nie odwracajcie się Państwo od mojej prośby. Wiem że są ludzie którzy Bardziej potrzebują pomocy niż My . Ale proszę zrozumieć że też tak bywa w życiu że człowieka nie stać na zapewnienie minimum socjalnego swojej najbliższej osobie a Bardzo tego pragnę. Gdybym nie chorowała i mogła pracować zapewniam że sama krok po kroku bym to zrobiła. Jestem chora walczę, wczoraj byłam u Onkologa i nie sety zamiast lepiej to usłyszałam ma Pani zajęte węzły chłonne. 24 lipca znów jadę na Usg , mamografie i biopsję. Potem czekanie stres strach i jeszcze walka by zdążyć za życia zrobić Mamie media . Bardzo Mnie zabolało jak przeczytałam wpis na wydarzeniu u Pana Darka jak jedna Pani oceniła moją Mamę że jednak nie zdała egzaminu jako Mama skoro tylko ja jej pomagam. Chciałbym tej Pani powiedzieć że myli się co do mojej mamy bo to nie moja mama nie zdała egzaminu tylko jej dzieci . I dobrze że mama nie ma możliwości tego czytać bo strasznie by to przeżyła. Proszę nie ocenajcie mojej mamy bo zapewniam , mało kto przeżył w życiu tak dużo jak moja Mama .

wtorek, 10 lipca 2018 o 14:51

Dzień dobry . Głównym celem jest by doprowadzić media do domu mamy . Zrobiłam bym to sama gdybym miała taką możliwość finansową ale życie nas nie oszczędza jestem chora i nie stać mnie zrobić łazienki i ogrzewania w domu mamy bo jest to duźy koszt . Jedyne co mogłam w miarę możliwości to doprowadziłam wodę. A na resztę jestem zmuszona prosić obcych ludzi bo najblisza rodzina jak to z rodziną bywa fajnie jest jak nic od nich nie chcesz. Jak już chodzi o pomoc to odwracają głowy i udają że nie widzą problemu . Tak to już jest z moją rodziną. I dlatego biorę to w swoje ręce pomimo jak wspominałam nie cieszę się zdrowiem choruję na raka piersi walczę ale to nie ważne. Ważne jest dla mnie by mama mogła żyć w godnych warunkach. Wszystko co opisałam w zbiórce jest smutną prawdą ale prawdą. I dlatego też zwracam się o pomoc do ludzi wrażliwych , dobrych o pomoc w zapewnieniu mamie tego minimum socjalnego. A co do wakacji dla Mamy to drugorzędne marzenie . Chciałabym żeby Mama choć na chwilę mogła poczuć radość z życia bo nigdy jej nie było lekko i nie jest .

niedziela, 8 lipca 2018 o 15:33

Za każdą wpłaconą złotówkę Bardzo dziękuję.

Aby dodać komentarz lub

Rafał Pusz

gda59f zbieram na bilet żeby jechać do dziewczyny

Zachęcam do pomocy, zbieram na wymarzoną klawiature i myszke

ID: yhjz46

Życzę powodzenie w zbieraniu na wczasy????
po moglibyście potrzebuje na prezent dla brata ID: z9fcd6

chciałbym kupić playstation 4 dla syna na święta bożego narodzenia, ID: rkxy9m

9 dzieci nie mogą pomóc?Ależ wstyd

Dominik Dominik

Pomoże ktoś

Wojciech Fara

Ma pani 8 rodzeństwa i naprawdę nie jesteście w stanie zebrać takiej kwoty??

Użytkownik anonimowy
25 zł

Użytkownik anonimowy

Powodzenia, mojej mamy nie ma ze mną, mam nadzieję, że uda się Pani zrealizować swój cel!

Elżbieta Żochowska

Pomagam tym chętniej, bo to jakbym swojej mamie pomagała (która już niestety odeszła). Życzę spełnienia tych skromnych, ale jakże pięknych marzeń i planów!!! :)

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

Powodzenia dla dzielnej mamy i corki!!

MK

Marek Krzemkowski

Pozdrawiam. Marek

wiktoria sad.

wspaniały cel. aż buzia się sama uśmiecha. :) powodzenia

Użytkownik anonimowy
15 zł

Użytkownik anonimowy

Dużo zdrówka dla Was obu ❤️

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

Trzymam kciuki!

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

trzymam kciuki za Was obie :)

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

Niech Bozia prowadzi.

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

Życzę duzi zdrowia dla Pani i Mamy. Oby marzenia udało się spełnić! ????

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

Pięknej pogody na wakacjach!

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

Powodzenia!

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

Życzę zdrowia i żeby wszystko się udało!

Małgorzata Magdalena

Sciskam panie z całego serca

IJ

Ingeborga Janikowska-Lipszyc

Trzymam kciuki!

PW

Paweł W

Życzę powodzenia!!!!!! Pozdrawiam

MB

Magdalena Beksiak

Może kwota nie duża, nie stać mnie na więcej ale bardzo poruszyły mnie losy Pani mamy. Wychowała świetną córkę. Życzę powodzenia!

Dane ukryte
300 zł
Dane ukryte
TA
200 zł
Tomasz Augustyniak
D
200 zł
Dariusz Stachowicz
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
KT
100 zł
Karolina Turzanska
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
KG
100 zł
Katarzyna Górska
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
MN
100 zł
Marek Nowowiejski
PB
100 zł
Paweł Barabasz
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Jolanta Gablankowska-Kukucz
50 zł
Jolanta Gablankowska-Kukucz
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
MS
50 zł
Mateusz Seroka
AC
50 zł
Agata Czerwińska
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
MG
50 zł
Marta Garnik
PP
50 zł
Paweł Piszczatowski
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
A
50 zł
ANNA BARAN
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
MK
50 zł
Marta Kaczyńska
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
JJ
50 zł
Joanna Jezior-Sojka
MK
50 zł
Maria Kłańska
G
50 zł
Goska
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
IK
50 zł
Iwona Krupa
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
40 zł
Dane ukryte
TW
40 zł
Tomek Wichrowski
Dane ukryte
35 zł
Dane ukryte
M
25 zł
Magda
ML
25 zł
Magda Leszczyńska
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
B
25 zł
Beata Kowalska-Osadowska
MB
25 zł
Michał Borejko
M
25 zł
Marta
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
K
25 zł
Kuźniak
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
JU
25 zł
Justyna U
AL
25 zł
Adam Lewandowski
AS
25 zł
Aleksandra Stępień
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Przemysław Stefaniak
25 zł
Przemysław Stefaniak
EW
25 zł
Ewa Wąsowska
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
B
22 zł
bzdeton
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
PW
20 zł
Paweł W
IJ
20 zł
Ingeborga Janikowska-Lipszyc
malgorzata maj
20 zł
malgorzata maj
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
PL
20 zł
Paulina L
A
20 zł
Agnieszka Niewiarowska
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
AT
20 zł
Artur Tworek
Z
16 zł
Zielenkiewicz
JR
15 zł
Joanna Reszkowska
Dane ukryte
15 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
11 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Wojciech Fara
10 zł
Wojciech Fara
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
A
10 zł
Aleksandra
A
10 zł
ania
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
MC
10 zł
Martyna Choińska
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
E
10 zł
Ewelina
Dane ukryte
7 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
MB
5 zł
Magdalena Beksiak
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
E
ukryta
Elzbieta Żochowska
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
A
ukryta
Agnieszka
PD
ukryta
Patrycja Durakkiewicz
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
MK
ukryta
Marek Krzemkowski

Najwięcej środków dzięki udostępnieniom

Pierwsza wpłata

M
25 zł
Marta

Najwyższa wpłata

TA
200 zł
Tomasz Augustyniak

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Pomóż zebrać 20 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

514
udostępnień

Jak działa zrzutka.pl?

Jak to działa

Masz pomysł lub potrzebę? Określasz cel zrzutki, kwotę i gotowe!

Jak to działa

Dodajesz opis i zdjęcie. Zapraszasz uczestników w dowolny sposób.

Jak to działa

Od zebranych przez Ciebie środków nie pobieramy prowizji.

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.