id: tnr8ky

Pomoc dla Macieja

Pomoc dla Macieja

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
51 525 zł 
z 50 000 zł
103%
4 dni do końca
382 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Postawmy Macieja na nogi!

18 lipca 2021 r. Maciej uległ bardzo poważnemu wypadkowi w wodzie. Natychmiastowo trafił do szpitala i przeszedł skomplikowaną operację ratującą mu życie. Obecnie nadal przebywa w szpitalu, ale po jego wyjściu konieczna jest długotrwała, profesjonalna rehabilitacja, aby postawić Macieja na nogi.

Maciej ma sparaliżowane ręce i nogi. Uszkodzony znacznie rdzeń kręgowy. Oprócz tego zostały uszkodzone dużym stopniu kręgi szyjne (jeden został usunięty przez lekarzy, @ zastąpiono metalową płytką).

Po wyjściu ze szpitala musi nastąpić od razu rehabilitacja, aby walczyć o odzyskanie czucia w rękach i nogach. Koszt miesięcznej rehabilitacji to ok.15-20 tysięcy, a aby móc walczyć o przynajmniej częściową sprawność potrzeba wielu miesięcy rehabilitacji. Oprócz rehabilitacji potrzebny jest także sprzęt medyczny, bez którego nie będzie miał możliwość funkcjonowania w domu (specjalistyczne łóżko, materac, wózek itd.)

Maciej to człowiek o wielkim sercu. Od lat pracuje z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie i zaburzonymi psychicznie. Poświęcał się pomocy społecznej.  Działa na rzecz społeczności kościelnej i lokalnej. Swoje życie poświęcał rodzinie,  w tym zapewnianiu jak najlepszego życia synowi z Zespołem Downa oraz licznym pasjom (muzycznym, sportowym, motoryzacyjnym) i  pomocy wszystkim ludziom, których spotkał na swojej drodze.

Jego świat się zawalił. Niemoc, bezradność, lęk i samotność w szpitalnej sali są trudne. Ale Maciej to wojownik. Chce walczyć dla siebie, dla swojej rodziny, dla przyjaciół. Żeby walczyć potrzebna jest jednak pomoc finansowa. Tylko dzięki niej będzie w stanie skorzystać z profesjonalnej i niezbędnej rehabilitacji.

Maciej całe życie trzymał się maksymy „Dawane dobro zawsze wraca”- dlatego teraz pokładamy nadzieję w tym, że wróci do niego to dobro, którym obdarowywał całe życie ludzi!

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 382

SE
Szkoła Eduatut
1 500 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
1 100 zł
HI
Halina i Ryszard
1 000 zł
SS
Szymon Stankiewicz
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
NB
Nikolas Bussa
1 000 zł
MD
Marysia i Sławek
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
Ł
Łukaniu
1 000 zł
NB
Niels Bos
1 000 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków
 • SP
  Sebastian Pielich

  Maciej to dobry człowiek pomagał słabszym i teraz my pomagamy mu.Zachecamy do wpłat na jego zdrowie

  100 zł
 • MD
  Marysia i Sławek

  Maćku walcz dla nas

  1 000 zł

Lokalizacja

plac Bankowy 802, 74-320

Barlinek, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

754 513 zrzutek

i zebrali

545 969 338 zł

A ty na co dziś zbierasz?