Walczyłam o życie, teraz walczę o zdrowie koniec za 5724 dni ID: pyk3pc

Walczyłam o życie, teraz walczę o zdrowie

Zebrano 26 005 zł
z kwoty 100 000 zł

26 %

WPŁAĆ

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki

Pomóż udostępniając zrzutkę!

826
udostępnień

Witaj!

Aktualne zdjęcia i przygody Tosi można obserwować na fanpage'u: GrosikDlaTosi


Wpłaty można dokonać także na:

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „SŁONECZKO”

77-400 Złotów, Stawnica 33 A

Konto: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
Tytułem: 301/D


Tosia jest wcześniakiem z trzydziestego tygodnia ciąży. Od urodzenia zebrała ciężkie powikłania zdrowotne, chyba wszystkie jakie mogła mieć jako wcześniak. Jest po krwawieniu dokomorowym II stopnia, leukomalacji III stopnia, dysplazji oskrzelowo-płucnej z wrodzonym zapaleniem płuc, odmą płuc i bladymi tarczami wzrokowymi. Córeczka ledwo uszła z życiem, jednak nie poddała się.

Niestety nie widzi i ma mózgowe porażenie dziecięce (MPD). Walka maluszka trwała prawie dwa miesiące w szpitalu na Oddziale Neonatologicznym. Była wiele tygodni pod respiratorem oraz sondą. Raz po raz wylewy. Chore płuca nie odpowiadały na żadne leczenie. Dodatkowe obciążenie to odma opłucna, zabieg wprowadzenia drenażu. Potem wodogłowie zostało zatrzymane przez zastosowany zabieg odbarczenia komór metodą punkcji lędźwiowej.

Mimo wielu powikłań widać małe „wielkie” kroki. Ogromna chęć do zabawy i ciekawość. Tak bardzo chce czegoś dokonać, a tak bardzo ogranicza ją niepełnosprawność. Do dzisiaj próbuje samodzielnie złapać swoje stopy na leżąco. Gdy jej się uda z mała pomocą, to tak bardzo się z tego cieszy. Czasem wymawia kilka sylab, dotychczas nie siedzi i nie potrafi samodzielnie jeść i pić.


Największa szansa na normalne funkcjonowanie w przyszłości, to codzienna specjalistyczna rehabilitacja wielozakresowa.

Do tej pory jest rehabilitowana w szpitalu w ramach ubezpieczenia NFZ, która jest mocno niewystarczająca. Przez to trudno o postępy w rozwoju. Jej zdolności ruchowe są bardzo ograniczone. Jest przy tym niewidoma, więc ma dwa razy trudniej.

Zbieramy środki na niezbędną rehabilitację i sprzęt. Oprócz tego potrzebujemy regularnie jeździć do ośrodków rehabilitacyjnych, gdzie intensywnie wykonuje się komplet zabiegów (2 tygodnie ok. 6000 PLN).

Wszystkim darczyńcom z góry dziękuję za pomoc.

środa, 27 czerwca 2018 o 23:31

Tosia 3 dni temu skończyła 2 latka. Jest bardzo aktywna, dużo pracuje prawą ręką, próbuje robić podpory, ale nadal traci równowagę. W dodatku ma jakieś lęki, gdy w zły sposób położymy ją na plecach... strasznie wtedy krzyczy ze strachu, jakby spadała. :( Nadal musimy ją karmić i poić, ma duży strach przed tymi czynnościami. Jest bardzo ciekawska, od 2 miesięcy w końcu "ogląda" bajki na YT. Ma swoje ulubione, np. "śpiewanki". Nie ma teraz dnia, aby nie domagała się swojej porcji telewizji. :) Pionizujemy ją, ale ma dużą sztywność w kończynach. Jakoś próbuje stawiać kroczki, ale mocno krzyżuje nogi. Jesteśmy w trakcie szukania pionizatora dynamicznego Mustang. Koszt nowego 7000 zł (refundacja NFZ 2000 zł). Oprócz tego chcemy w końcu kupić prawdziwy wózek dla dziecka niepełnosprawnego. Lada dzień będzie u nas przedstawiciel ze sklepu medycznego z trzema wózkami, które wybraliśmy. Kosztują odpowiednio: 6500, 7500 oraz 13000 zł... Ten ostatni jest z włókna węglowego (Stingray), ale używane są dużo tańsze. NFZ refunduje tylko 3000 zł za nowy. W planach mamy sporo zabiegów do wykonania. Pierwsza ważna rzecz to zastrzyki z botuliny (botox) na rozluźnienie mięśni. Od tego roku szpital w Zagórzu zaczął jako pierwszy wykonywać te zabiegi już u dwuletnich dzieci. Do tej pory wszystkie szpitale robiły to od trzeciego roku życia. Oczywiście zabieg nie jest refundowany z NFZ... jedynie sama botulina, nie operacja. Druga sprawa to tlenoterapia hiperbaryczna. Jednorazowo kosztuje 230-280 zł, a trzeba zrobić minimum 20 podejść w roku (brak refundacji z NFZ). Efekty są ponoć bardzo dobre. Obie rzeczy są dość daleko od domu, więc dochodzi koszt dojazdu.

piątek, 2 marca 2018 o 00:24

Witajcie Kochani! Nasza córeczka wspaniale sobie radzi. Coraz dłużej potrafi utrzymać równowagę i robi pierwsze podpory do siadu. Chociaż do prawdziwego siedzenia jeszcze długa droga... Mimo wszystko jesteśmy z niej dumni. :) Wzrok bez zmian. Oczy w pełni zdrowe, ale mózg nadal nie przetwarza tego co zobaczy... Coraz chętniej poznaje świat rękami. Jak komuś zaufa, to dotyka twarzy z ogromną ciekawością. Od stycznia stawiamy ją w pionizator. Teraz myślimy nad specjalnym kombinezonem Upsee do nauki chodu razem z rodzicem. Fajna rzecz, ale kosztuje 2000 zł. Mamy wspaniałą terapeutkę, która naprawdę wiele nam doradziła i wytłumaczyła wszelkie niejasności. Jest rzetelna i uczciwa. Prawdziwy skarb! :) Szkoda, że nie ma takich ludzi w szpitalu (na NFZ), gdzie potraktowano nas bardzo przedmiotowo i obojętnie... Ciągle zbieramy na przeszczep komórek macierzystych. Żyjemy nadzieją, że to pomoże na tyle, abyśmy odczuli ulgę. Musimy spróbować, bo inaczej będziemy żałować do końca życia. Aktualne zdjęcia i przygody Tosi można obserwować na fanpage'u: https://www.facebook.com/GrosikDlaTosi/

poniedziałek, 31 lipca 2017 o 22:44

Roczek minął. To naprawdę był ciężko rok, ale opłaciło się całe poświęcenie i czas dla Naszej Dziewczynki. Jest bardzo wesoła, energia ją rozpiera, ale nie potrafi jej odpowiednio spożytkować. Nie raczkuje, nie siada samodzielnie... robi jednak znaczne postępy! Pięknie się obraca na plecy i robi to przy każdej okazji (łobuz :)), z pomocą robi bardzo pewny podpór, wysoko zadziera głowę, jakby chciała pokazać, że naprawdę potrafi! Coraz śmielej i pewniej chwyta ręką, potrafi bawić się grzechotką (celowo ją upuszcza z uśmiechem na twarzy :)). Przytula maskotki, bardzo ciekawi ją najbliższe otoczenie, dotyka i skrobie paluszkami co sięgnie (prawą ręką, lewa jest najczęściej zaciśnięta niestety...). Sama zachęca do zabawy, robi fajne miny i odgłosy. Jest bardzo figlarna i słodka. Nasza kochana Tosia. Ze wzrokiem nie widać poprawy, często zezuje i opuszcza głowę, jakby chciała nasłuchiwać. Bardzo liczymy na dalsze wpłaty, każda złotówka zmniejsza obawy o przyszłość. Dzięki!

środa, 10 maja 2017 o 01:40

Tosia robi postępy. Chętniej rozluźnia rączki, bawi się sama, dużo się śmieje. Ostatnio zrobiła się bardzo otwarta do ludzi, przestała się bać. Lubi się przytulać. Zmienia się na lepsze, ale kosztem naszego życia niestety... Wiem jednak, że warto dalej walczyć. Tylko ten wzrok...

wtorek, 14 marca 2017 o 02:22

Dziękujemy serdecznie za każdą złotówkę! Jednak ludzie nie są tacy samolubni. :) Zbieramy dalej, ale celem głównym jest przeszczep komórek macierzystych w Lublinie (prawie 700 km, ale warte poświęcenia). Niestety koszt zabiegu to 45.000 do 50.000 PLN. Chcemy, aby Tosia widziała świat jak my. Dla nas i dla niej to jedyna szansa. PS. Ostatnie badanie okulistyczne wykazało, że same oczy ma zdrowe, bez wad (na szczęście). Problem jest w mózgu niestety. :( PS 2. Jeszcze nie obraca się samodzielnie i nie chwyta rączkami. Jednak widać duże postępy ruchowe. Może do końca roku nawet usiądzie... Jesteśmy dobrej myśli!

Aby dodać komentarz lub

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

Powodzenia!

M

Michał

trzymajcie sie :) Wykop pozdrawia

K

Kocham_koty

Pozdrawiam Tosię i tate Mirka. Kocham Koty ale dzieciaki to miliard razy bardziej. Zdrowia!

M

Mati

Sam nie wiele mamy, chociaż tyle mogę podrzucić, trzymaj się!

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

Dużo zdrowia Tosiu

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

Powodzenia
#wykop

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

Dużo zdrowia i wytrwałości od rodziny Jasia, który również walczy o lepsze jutro

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

Wszystkiego dobrego życzę. Zdrowia dla Tosi, wytrwałości i sił dla Was. Pozdrawiam wykopek

M

Miłosz

Trzymam za Was kciuki! Mirek pozdrawia :)

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

Zaimponowałem mi jako ojciec, wpis na wykop.pl

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

Wszystkiego co najlepsze

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

Zdrówka

TH

Tośka H.

Trzymam kciuki!

Tomasz Daglis

Nie poddamy się!

A

Aleksandra

Nigdy się nie poddawajcie

BT

Bartosz Traczykowski

Widzę węże i mrówki

BM

Bartosz Mrok

@LordMrok wykop.peel

J

Jacek

Kiedy walczysz o swoje dziecko, nigdy nie przegrasz. Pozdro od wykopowicza

Paweł Niekłań

Tylko mirko :)

KK

Kajetan Kurpisz

Życzę zdrowia, ile mogę tyle daje od siebie.

AM

Artur Mikłasewicz

Powodzenia:)

RK

Rafał Kasprzak

Dużo zdrowia!

MW

Marcin Wocial

Pozyczkabez.pl Ranking chwilówek

Powodzenia EDDY dla Ciebie i Tosi

SB

Sebastian Białecki

Wszystkiego dobrego.

BS

Bartosz Sosna

Zdrowka :)

MG

Marcin Górak

Tomek, trzymam za Was kciuki!

SW

Sebastian Wrona

Mój maluch urodził się 3 tygodnie pózniej! Musi być wam cieżko, ale walczycie!

MG

Mateusz Gajewski

Trzymam kciuki. Wszystko się uda

RW

Redrat Wykop

Zdrówka Tosia :) #wykopefekt

DR

Daniel Różański

Polak dla Polki :)

Ucałuj córę. Mirek z Mirkowa.

AS

Andrzejrybnik Sadowski

Powodzenia Tośka!!

JK

Janusz Krzysztoń

Tu bordo z Irlandii, powodzenia

JK

Jo Ku

Trzymam kciuki

JB

Jan Bieć

pozdro od graczu

KK

Krzysztof Kiercul

Powodzenia. Trzymamy kciuki za Tosię.

KK

kamil kamil

Też mam takiego szkraba. Wierzę, że uda się uzbierać tyle ile potrzeba:)

SJ

Szymon Jakimowicz

Zdrowia i sil. Dla Was i dla Corci!

rafal oliszewski

Powodzenia!

UO

Urszula Owczyńska

MK

Marcin Kozubała

SK

Sławomir Kwiręg

Powrotu do zdrowia życzę

AM

Artur Mikłasewicz

Powodzenia Mirku

ŁC

Łukasz Czekalski

Życzenia zdrowia z wykopu

MM

Marek Majerski

Trzymajcie się, powodzenia!

PC

Piotr Chudy

Wykopane na Sanatorium...

JJ

Jacek Jonzi

Trzymam kciuki! Wykop

Powodzenia!!! wykop

MT

Marek Tatar

Powodzenia wykopku

TS

Tomasz Sta

Powodzenia. Sam mam córkę w wieku Twojej

SI

Stefan Iwicki

Mirko Forever!

Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
200 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
600 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
200 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
30 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
13 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
30 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
200 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
7 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
121,85 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
1 400 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
5 000 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
135 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
33 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
200 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
150 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
200 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
30 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
200 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
23 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
30 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
30 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
45 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
15 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
150 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
40 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
30 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
26 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
9 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
15 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
30 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
45 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
40 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
12 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
40 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
45 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
30 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
150 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
22 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
49 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
30 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
40 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
15 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
15 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
30 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
15 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
48 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
52 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
21 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
16 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
207 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
127 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
21 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
3 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
104 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
67 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
104 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
104 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
52 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
15 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
11 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
11 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
6 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
9 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
52 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
21 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
52 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
30 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
5,55 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
15 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
35 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
11 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
30 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
16 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
52 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
105 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
52 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
26 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
32 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
11 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
21 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
104 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
21 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
52 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
21 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
11 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
52 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
6 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
32 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
22 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
11 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
11 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
207 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
33 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
21 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
52 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
42 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
6 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
311 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
30 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
21 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
11 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
21 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
52 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
16 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
11 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
310 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
104 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
55 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
30 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
59 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
77 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
32 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
21 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
21 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
32 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
21 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
52 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
11 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
52 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
187 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
104 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
11 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
22 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
52 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
26 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
26 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
52 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
21 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
104 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
1 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
32 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
55 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
156 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
21 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
11 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
11 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
11 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
104 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
26 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
11 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
52 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
53 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
52 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
52 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
16 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
21 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
16 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
104 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
11 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
6 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
52 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
21 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
26 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
11 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
11 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
52 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
105 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
52 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
21 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
104 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
21 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
52 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
104 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
11 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
26 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
21 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
11 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
52 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
52 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
37 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
52 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
11 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
6 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
311 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
207 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
11 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
32 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
52 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
21 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
52 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
16 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
21 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
37 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
11 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
11 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
52 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
11 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
11 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
11 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
21 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
52 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
16 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
21 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
21 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
15 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
11 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
21 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
11 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
52 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
13 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
52 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
104 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
52 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
52 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
42 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
26 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
32 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
11 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
21 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
21 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
21 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
52 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
21 zł
Dane ukryte
Nasi użytkownicy założyli

182 199 zrzutek

Pomóż zebrać 100 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

826
udostępnień

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.