koniec za 101 dni ID: d9fpmk

Traktoriada - Traktorem Dookoła Świata - Tractor Around The World Expedition

Zebrano 1 258 zł
z kwoty 20 000 zł

6 %

WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

124
udostępnień

Witajcie traktorzyści i sympatycy!:) To już kolejna odsłona Traktoriady - po Ameryce Południowej na naszym horyzoncie Afryka. 53 letni traktor, kwiat polskiej myśli technicznej mknie z zawrotną prędkością 25 km w kierunku Sahary...a czy się to uda zależy już od Was. Odważnych zapraszamy na pokład wraz z nami. Rąk do pracy nigdy za wiele, gdyż nasz szlak to nie tylko przygoda wynikająca z przemierzanych kilometrów. Traktor wraz z przyczepą tworzą Mobilne Centrum Kultury, odwiedzamy szkoły, ośrodki kultury, prowadzimy spotkania, prezentacje o Polsce i dalekich Świata stronach, a nad nami zawsze łopocze biało-czerwona.
Od wyjazdu z Polski przejechaliśmy do Grecji ponad 4000 km...niestety podczas jednego z postojów przyczepa została okradziona, straciliśmy sporo sprzętu i narzędzi. Konieczność uzupełnienia najpilniejszych strat, spowodowała brak funduszy na promy, a przed nami tylko morze...więc cała nadzieja w Was! Pamiętajcie, każda złotówka zbliża nasz traktor do celu:)


Już teraz możesz stać się częścią naszej załogi lub dołożyć cegiełkę na dotarcie traktora do Etiopii.

Sama trasa i przygoda na traktorze to nie jedyny cel. Jest drugie głębsze dno, nad którym usilnie pracujemy, a wysiłek naszego zespołu w przygotowanie ciągnika do trasy dookoła Świata to tylko wisienka na torcie.

Powyżej trailer naszego filmu z już przejechanej trasy w Ameryce Pd. oraz z przygotowań do wyprawy od zeszłego roku testując sprzęt na polach i łąkach Podlasia oraz Bieszczad


POMYSŁ WYPRAWY

Pomysł na wspólną podróż powstał z połączenia doświadczeń dwóch podróżników. Marcin Obałek po wieloletnich wyprawach traktorem po krajach Ameryki Południowej, zdecydował się na kolejny, klasyczny polski ciągnik, tym razem jednak starszy o 35 lat od swego poprzednika. Piotr Śliwiński mając za sobą dziesięć wypraw wokół ziemi za naturalną trasę uznał podróż dookoła świata. Natomiast jego wyposażenie alpinistyczne i doświadczenie przy zdobywaniu lodowców, pozwoliły podróżnikom wyruszyć na wyprawę w środku zimy, podczas największych, siarczystych mrozów. Nietypowe środki lokomocji wzbudzają zainteresowanie i sympatię ludzi.

Uczestnicy wyprawy promują najlepsze inicjatywy i najlepsze polskie marki, które mogą być używane w Afryce. Marcin Obałek i Piotr Śliwiński postanowili wykorzystać swoje międzynarodowe kontakty, powstałe podczas licznych podróży po świecie. Wskutek tego powołali do życia Klaster „Jedność”, którego celem jest zrzeszanie polskich producentów w celu efektywniejszej sprzedaży polskich produktów do krajów azjatyckich, afrykańskich i Ameryki Południowej.

TRASA WYPRAWY

Założeniem ekspedycji jest okrążenie świata polskim traktorem oraz popularyzowanie wiedzy o Polsce. Celem pierwszej części wyprawy jest Afryka. Przegląd sprzętu i oficjalna odprawa odbyła się 3 stycznia 2017 roku w asyście zespołu Starego Traktora Bieszczady, gdzie pod okiem pierwszego mechanika wyprawy Ryszarda Giery, traktor nabrał ostateczny wygląd oraz został przede wszystkim przygotowany technicznie. Pożegnanie z krajem nastąpiło w Węgierskiej Górce, na Hali Boraczej. Marcin Obałek i Piotr Śliwiński dotarli tam 7 stycznia 2017 roku, jadąc z Bieszczad przez południową część Małopolski. W trakcie przejazdu z Beskidu Żywieckiego na Słowację, przez Wielką Fatrę i NizkeTatry, uczestnicy napotkali siarczysty mróz, co stanowiło dodatkowe wyzwanie w podróży ciągnikiem bez kabiny. Temperatura powietrza dochodziła do - 20ºC w Polsce, natomiast po przekroczeniu granicy nawet powyżej – 30ºC. Na Słowacji do Ekspedycji dołączy Monika, Ula i słowaccy motocykliści. Uczestnicy zamierzają dojechać do Włoch w pierwszych miesiącach 2017 roku, aby udać się promem do Izraela, a następnie przejechać przez Egipt i Sudan do Etiopii. W Etiopii, w miejscowości, położonej nad Jeziorem Tana, znajduje się siedziba dużej firmy rolniczej, której kierownictwo zaprosiło organizatorów wyprawy do rozmów na temat współpracy Polski z krajami Afryki. Tam właśnie zakończy się pierwszy etap wyprawy.


Środki zebrane w tej zbiórce ponad kwotę 20 000 zostaną przekazane w połowie na rzecz wydania książki " Traktoriada - traktorem przez Amerykę Południową" oraz realizację naszych bieżących działań w kraju w tym programów profilaktyki uzależnień skierowanych do dzieci i młodzieży na terenie Polski wraz ze Stowarzyszeniem Czysty Świat - do tej pory tj od 2010 r zrealizowaliśmy kilkaset spotkań dla kilkudziesięciu tysięcy uczestników.

Druga połowa górki zostanie przeznaczona na dalsze dosprzętowienie ciągnika, brakuje nam min transformatora, krótkofalówek, gazu w butli, sprawnego oświetlenia, nowych okularów, które poległy pod kołami traktora...no i kabiny:) A tak serio mamy już piosenkę o traktorze, pracujemy nad detalami i chcemy zrealizować profesjonalny klip - ale to już inna historia.

Tak czy inaczej pochwalimy się tym co, dzięki Wam udało nam się zrobić.

Dziękujemy, że jesteście z nami:)

Załoga Traktoriady

www.traktoriada.org


A poniżej jak witano nas na Słowenii... czyli szoł na dwa cylindry:)

Organizator nie dodał jeszcze żadnych aktualności

Aby dodać komentarz lub

Kacper Michalec

Proszę o wsparcie marzeń: samb4p

Kamil Rataj

Zapraszam ID:fr62xh

MO

Maciej Orzałkiewicz

Marcinie trzymam za Ciebie kciuki - takich jak My (zakręconych pozytywnie)jest mało na tej planecie - więc głowa do góry będzie dobrze.Stare Ursusy niech zawsze będą z nami.

Dziękuję pięknie w imieniu traktora! Byle do wiosny:)

DW

Dorota Wysocka

Pozdrawiamy i trzymamy kciuki - Szczep Łazarz Klub Krąg Poznań

Dziękujemy i pozdrawiam bliski mi Łazarz chwilowo z Podlasia.

MG

Mateusz Goździcki

Marcinie to ty nabijasz licznik historii polskich podróżników :D

To nie ja...to traktor motogodziny:)

Dane ukryte
1 000 zł
Dane ukryte
MO
100 zł
Maciej Orzałkiewicz
DW
50 zł
Dorota Wysocka
MG
50 zł
Mateusz Goździcki
K
25 zł
Karolina Durlej
B
4 zł
Basia

Pierwsza wpłata

Najwyższa wpłata

Nasi użytkownicy założyli

371 151 zrzutek

Pomóż zebrać 20 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

124
udostępnień

NAGRODY

3 zł i więcej

Kup kilometry - 1 cegiełka = 1 km = 3 zł 

mapa i wolne kilometry na naszej stronie www.traktoriada.org 

Możesz tym sposobem wypchnąć nas na księżyc:) Słowo się rzekło 

wybrano 2 razy (pozostało 384398 z 384400)

10 zł i więcej

To wesołe pyknięcie z komina traktorem dla Ciebie i dzięki Tobie!

Dziękujemy my i traktor:)

25 zł i więcej

Pocztówka z trasy z pozdrowieniami od ekipy

wybrano 2 razy

35 zł i więcej

Kubek firmowy z logo traktoriady oraz jedną z naszych grafik ciągników z serii "Kolekcja Traktoriady"

50 zł i więcej

koszulka firmowa Traktoriady

wybrano 1 raz

60 zł i więcej

Plakat + kalendarz 2018 z autografami załogi

100 zł i więcej

Twoje imię i nazwisko lub nazwa firmy zostanie zamieszczone na projekcie mapy naszej trasy, wydrukowane na folii i przyklejone do boku przyczepy. Plansze wykorzystamy też w innych celach promocyjnych więc pojedziecie z nami hen hen...

wybrano 1 raz

150 zł i więcej

Zestaw grafik - reprodukcji w formacie A4 ciągników zabytkowych z "Kolekcji Traktoriady" autorstwa naszej fotoreporter Moniki Filipiuk-Obałek

300 zł i więcej

Ufunduj w dowolnej szkole, ośrodku kultury czy miejscowości na trasie naszego przejazdu spotkanie edukacyjne z pokazami zdjęć i filmów dla dzieciaków.

Na te chwilę i do zebrania środków na prom operujemy w Grecji.

500 zł i więcej

Egzotyczna niespodzianka przywieziona z podróży, którą wręczymy Tobie osobiście po zakończeniu wyprawy - zaprosimy na kawę lub piwo w dowolnym dla Ciebie miejscu w kraju...a może i poza granicami?

700 zł i więcej

Spotkanie autorskie, prezentacja ze zdjęciami i filmami z podróży w wybranym przez Was miejscu (szkoła, biblioteka, firma, remiza itp)  w terminach do uzgodnienia

1000 zł i więcej

Naklejka Waszej firmy na przyczepie, minimum aż do finału w Afryce  pole 10x10 cm

wybrano 1 raz

2000 zł i więcej

Naklejka Waszej firmy na przyczepie, minimum aż do finału w Afryce  pole 20x20 cm

3000 zł i więcej

Naklejka Waszej firmy na przyczepie, minimum aż do finału w Afryce  pole 10x10 cm

5000 zł i więcej

realizacja profesjonalnej sesji zdjęciowej z twoim produktem np...na Saharze lub pod Kluczborkiem lub w Twojej firmie czy na targach. Opcjonalnie wzbogacenie Twojej imprezy czy stoiska targowego bliźniakiem naszego ekspedycyjnego traktora jako atrakcja i magnes przyciągający gości i media.

10000 zł i więcej

Udział w jednym z etapów Traktoriady w charakterze uczestnika wyprawy

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.