id: trvpun

Wspieramy Krystiana w walce o życie i sprawność

Wspieramy Krystiana w walce o życie i sprawność

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
42 995 zł 
z 20 000 zł
214%
zakończona 31.07.2021r
351 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności1

 • Drodzy przyjaciele,


  od czasu rozpoczęcia akcji pomocowych tyle się działo, że postanowiliśmy podsumować wydarzenia ostatnich miesięcy i serdecznie podziękować za ogrom wsparcia, które otrzymaliśmy od tak wielu osób.


  Pierwszą akcją było założenie internetowej zrzutki – której limit (ustawiony na trzy miesiące) został przekroczony w zasadzie w pierwszym tygodniu jej działania... Byliśmy niesamowicie wzruszeni tak wielkim odzewem, a jak się później okazało, był to tylko początek kolejnych działań podjętych w przez naszych znajomych i lokalną społeczność. Sztafeta rowerowa dla Krystiana, koncert charytatywny w naszym Wiślańskim amfiteatrze z licytacjami, które trwają na Facebook'u do dziś – patrzyliśmy z niedowierzaniem jak wiele osób angażowało się w te wydarzenia i ile osób chciało nas wesprzeć. Nie jesteśmy w stanie ich wszystkich wymienić ani podziękować każdemu z osobna, ale pragniemy chociaż w taki sposób przekazać naszą wdzięczność i jednocześnie wyrazy uszanowania dla wszystkich ludzi dobrego serca <3 Za wsparcie w każdej formie i za każde dobre słowo, które od Was usłyszeliśmy – serdecznie dziękujemy!


  W tym samym czasie wspólnie z Krystianem walczyliśmy o jego sprawność i poprawę funkcjonowania w nowych, trudnych warunkach. Rehabilitacja przyniosła niesamowicie dobre efekty, a Krystian chodzi już o własnych siłach. Na razie z powodu zakrzepicy, która pozostała po długim okresie bezruchu, nieco dalsze przechadzki nie są możliwe, jednak wierzymy, że dzięki rehabilitacji jest to tylko kwestia czasu. Stan onkologiczny obecnie jest stabilny. Wzrok i słuch w jednym uchu od czasu onkoterapii niestety nie uległy poprawie, lecz szukamy możliwości, by to zmienić. Na chwilę obecną skupiamy się jednak na nauce funkcjonowania w świecie osób niewidomych.


  Ostatni rok bardzo dobitnie pokazał nam, że dobro wraca. Sami również chcemy je podać dalej do osoby, która pilnie potrzebuje pomocy. Kobiety, która od lat nie ugina karku pod brzemieniem złośliwego raka piersi - silnej, przebojowej, a jednocześnie niesamowicie życzliwej i uczynnej. Aktualnie toczy walkę o życie przy pomocy chemoterapii, na której refundację się „nie załapała”. I właśnie teraz, po latach zmagań, jest zmuszona prosić o pomoc. Trzymamy mocno kciuki za nią i za jej córkę, aby ich wspólne zmagania zakończyły się pomyślnie. Chętnych, by je wesprzeć odsyłamy do zrzutki:

  https://zrzutka.pl/ky6dsh

  i do grupy facebookowej „Licytacje dla Madzi”


  Ściskamy Was mocno i życzymy Wam również wszystkiego dobrego!

  Krysia, Krystian, Paweł i Maja :)

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Zawsze pomagał innym, teraz sam potrzebuje pomocy.

 < /p>

Krystian Piszczek jest tatą Pawła, małej Mai i kochającym mężem.

Do zeszłego roku był także członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiśle, zaangażowanym w organizację i prowadzenie zajęć Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, pracownikiem Parafii Ewangelicko-Augsburskiej, bardzo związanym z tutejszym środowiskiem luterańskim, a także członkiem wiślańskiej sekcji Kendo, gdzie trenował wspólnie ze swoim synem szermierkę japońską.

 

W lutym 2020 roku zdiagnozowano u Krystiana guza mózgu, który ze względu na jego położenie okazał się nieoperacyjny. Rozpoczęto więc walkę poprzez zastosowanie radioterapii. W trakcie długotrwałego pobytu w szpitalu Krystian stopniowo tracił wzrok. W tym czasie, w związku z pandemią koronawirusa, nie mógł spotykać się z rodziną, co było dla wszystkich dodatkowym obciążeniem. Próby leczenia nie dały większych rezultatów. Po kilku miesiącach nastąpiła całkowita utrata wzroku.

W 2021 roku przyszedł kolejny cios. W styczniu Krystian uległ bardzo poważnemu wypadkowi, spadając ze schodów doznał urazu głowy. Przez kilka tygodni przebywał na oddziale intensywnej terapii w stanie sedacji farmakologicznej. Lekarze określili jego stan jako „nierokujący”. Krystian jednak się nie poddał, jego stan się ustabilizował. Niestety podczas hospitalizacji nie był rehabilitowany i na własną prośbę wrócił do domu w stanie uniemożliwiającym samodzielne poruszanie. Opieka i prywatna rehabilitacja sprawiły, że Krystian powoli zaczyna stawać na nogi. Aktualnie przemieszcza się na wózku inwalidzkim.

 

Do wszystkich znajomych, bliższych i dalszych, chętnych by wesprzeć Krystiana, kierujemy niniejszą zbiórkę.

 

W pierwszej kolejności potrzeba sprzętu ułatwiającego funkcjonowanie osobom niewidomym i środków na rehabilitację, tak by Krystian mógł ponownie rozpocząć terapię onkologiczną i walkę z guzem.

 

Za każdą pomoc i wsparcie – serdecznie dziękujemy.


m156cd498869c947.jpeg


P.S.

Trzymajcie kciuki, abyśmy mogli jak najszybciej zobaczyć Krystiana w pełni sił...

d2ef488d9edf02cd.png

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 351

KS
Karolina Szeja
310 zł
TR
Tomasz Fiedor
255 zł
 
Dane ukryte
100 zł
TP
Tadeusz Pilch
300 zł
RH
Roman Hejna
300 zł
AB
Aleksandra Bujok
145 zł
 
Dane ukryte
160 zł
B
Bożena
100 zł
JK
Justyna Podżorska
150 zł
AS
Agata Sordyl
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Pomagałeś innym - dobro wraca.

  100 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Błogosławieństwa Bożego .
  Miłości i wytrwałości bliskich .
  Pogody ducha i powodzenia w leczeniu

  200 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Wszystkiego dobrego. Dużo zdrowia.

  50 zł
 • PK
  Patrycja Klimowicz

  Oby Bóg miał w opiece pana Krystiana i dał mu zdrowie oraz powrót do sprawności! Będę się modlić. Powodzenia i wytrwałości!

  20 zł

Nasi użytkownicy założyli

772 204 zrzutki

i zebrali

570 944 252 zł

A ty na co dziś zbierasz?