Dzieci Wsch. Ukraina - zbiórka koniec za 27 dni ID: u3n5gb

Dzieci Wsch. Ukraina - zbiórka

Zebrano 145 zł
z kwoty 2 000 zł

7 %

WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

400
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Organizujemy trzecią edycję zbiórki darów i finansów na ich zakup dla dzieci na wschodzie Ukrainy. Ostatnie dwie akcje zaskoczyły nas zaangażowaniem się szkół i osób prywatnych. W drugiej edycji zebraliśmy ponad 500 kg przyrządów szkolnych i słodyczy. A co najważniejsze! Wraz z darami przekazaliśmy ponad 100 laurek z pozdrowieniami od dzieci z Polski dla dzieci z Ukrainy.

Obecnie w akcji bierze udział ponad 20 szkół, które zbierają dary i laurki.
Na tej Zrzutce zbieramy finanse na:
1. Dostarczenie darów trwającej ogólnopolskiej akcji.
2. Zakup przyrządów szkolnych i słodyczy dla dzieci.

Wszystkie wpłaty nagradzamy laurką z pozdrowieniami od dzieci ze wschodu.
Pozostaw nam swoje dane :-)


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Dzieci są naszą przyszłością. Uczmy ich dawać dobro. Dawajmy im znaki, że jest inny świat niż bieda i wojna.

Sytuacja w Ukrainie niestety za bardzo się nie poprawia. Najbardziej cierpią dzieci a szczególnie te mieszkające w okolicach frontu. Wystarczy im niewiele by się rozwijać, bawić i zapominać o trudzie wokół. Rodzice robią co mogą, by dzieci nie odczuwały fatalnych skutków militarnej obrony, biedy, braku możliwości zarobkowania. Obecnie w Ukrainie ceny podstawowych towarów wzrosły porównywalnie do cen w Polsce, ale jakość towaru jest często gorsza. Zarobki? Są bardzo niskie, lub nie ma możliwości zarabiania.

W ostatniej organizowanej przez naszą fundację akcji zebraliśmy ponad 500 kg darów w postaci słodyczy i przyrządów szkolnych. Wiele osób kieruje do nas pytania, czy będzie kolejna zbiórka. Dlatego podejmujemy wyzwanie pomocy tym małym ARTYSTOM! Wiemy, iż czekają nas trudności na granicy, potem wiele kilometrów i ogromne niebezpieczeństwo poruszania się w strefie konfliktu.


Sukces poprzednich akcji

W poprzednio organizowanej przez naszą fundację akcji zebraliśmy ponad 500 kg darów w postaci słodyczy i przyrządów szkolnych. Wiele osób kieruje do nas pytania, czy będzie kolejna zbiórka. Dlatego podejmujemy wyzwanie pomocy tym małym ARTYSTOM! Wiemy, iż czekają nas trudności na granicy, potem wiele kilometrów i ogromne niebezpieczeństwo poruszania się w strefie konfliktu.

Mimo tego, chcemy kolejny raz podjąć się wyzwania dodarcia do dzieci z Waszym pozdrowieniem z Polski!Zbiórka 2018

Zobacz relację z akcji w 2018 roku

Zbiórka 2017

Zobacz relację z akcji w 2017 roku

Tam gdzie mało pomocy dociera.

W ostatnim czasie jest też wiele inicjatyw zbiórek na Ukrainę. Jednak, wśród nich jest bardzo mało takich, które trafiają bezpośrednio tam gdzie trwa wojna. My mamy możliwość dotarcia tam dzięki znajomym żołnierzom i to nas wyróżnia.

Żołnierze 30 Brygady Nowogród Wołyński już zostali poinformowani o akcji. Czekają, by nam pomóc na miejscu. Do dostarczenia zbiórki przyłączyła się organizacja z Ukrainy ze statusem, który ułatwi nam przewiezienie przez granicę. Zbiórka została też zgłoszona jako publiczna pod numerem: 2019/302/OR na portalu zbiórek publicznych i jesteśmy zobowiązani rozliczyć każdy grosz.

Zapraszamy do udziału w akcji dla dzieci! Zachęcamy szkoły, grupy wolontariuszy, osoby prywatne. Nawet mała paczka ze słodyczami, przyrządami szkolnymi to wielka radość bo tam zwyczajnie tego nie ma.


Więcej szczegółowych informacji o akcji znajdziesz na naszej stronie.

Kliknij obrazek.

Zbiórka 2019

Na ZRZUTCE zbieramy fundusze na:

1. Transport zebranych darów.

Trudno jest nam obliczyć dokładne koszta transportu, ponieważ nie wiemy ile darów zbierzemy. Znając hojność ludzi pomagających, musimy brać pod uwagę, że w III edycji możemy przekroczyć 500 kg i trzeba będzie transportować min. dwie palety, co będzie kosztowało około 700 zł jedna. Trzeba też wziąć pod uwagę, że wraz z darami muszą pojechać osoby, które dopilnują ich rozdysponowania. Ich trzeba ubezpieczyć i wyposażyć w ochronne stroje (kask,kamizelka). Muszą też jeść, spać... Do tego, dary musimy w coś spakować, oznaczyć...

Ogólnie koszt zbiórki z poprzednich lat to około 3500 zł.

2. Jeśli uda nam się zorganizować w miarę tani transport to resztę zebranych funduszy przeznaczymy na zakup dodatkowych darów a szczególnie na oznakowane tornistry.

ZAPRASZAMY do udziału w akcji!

Dziękujemy za zaangażowanie!


Przedstaw w skrócie cel zrzutki.

Opisz swoją zrzutkę najlepiej jak potrafisz. Pamiętaj, aby opis był wiarygodny, dokładny, ale przy tym rzeczowy i prosty. Warto, aby był przyjemny w odbiorze i skupiał uwagę. W ciekawy i miły sposób zachęć do wsparcia :)

piątek, 22 lutego 2019 o 02:35

Do akcji zbiórki darów dołączyło się ponad 20 szkół! WOW! Dziękujemy! Teraz jeszcze tylko zebrać pieniądze by to zawieść :-) Prosimy o wsparcie!

Komentarze zostały wyłączone

KK
ukryta
Katarzyna Kostrzewska
Użytkownik niezarejestrowany
ukryta
Użytkownik niezarejestrowany
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
MP
ukryta
Marzena Podgórska
Nasi użytkownicy założyli

276 859 zrzutek

Pomóż zebrać 2 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

400
udostępnień

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.