Opis zrzutki

KLĘSKA GŁODU

Nasz świat ma swoje problemy, a każdy z nas ma swoje zmartwienia. Jednak niewielu z nas walczy o przetrwanie.

Tymczasem w Jemenie od 2016 roku ludzie umierają z głodu. Miliony zwykłych obywateli stały się ofiarami wojny i polityki. Rocznie umiera blisko 50 000 dzieci; z każdym rokiem skala problemu jest jeszcze większa. Kryzys humanitarny w Jemenie ONZ określa „najgorszą od 100 lat klęską głodu na świecie”*.

Statystyki opowiadają tylko część cierpienia ludzi. Resztę zobaczysz w gasnących oczach dzieci, przynoszonych przez głodujące matki do prowizorycznych szpitali. Zobaczysz je na twarzy siedmioletniej Amal, której zdjęcie, opublikowane przez New York Times, wstrząsnęło światem (https://www.nytimes.com/interactive/2018/10/26/world/middleeast/saudi-arabia-war-yemen.html). Amal już nie żyje.

MIŁOŚĆ JEST ODPOWIEDZIĄ

Jednak to nieprawda, że nie da się nic zrobić! Trzy czwarte populacji kraju (22 miliony, z czego połowa to nieletni) wymaga pilnej pomocy. Mają nadzieję, że dotrze do nich na czas. Również Ty możesz im ją zanieść!

W ramach projektów humanitarnych OM w Jemenie, konkretni ludzie, kierowani Bożą miłością, oferują praktyczną pomoc najbardziej potrzebującym. Dostarczają żywność i wodę pitną, zaopatrują szpitale, zapobiegają bezdomności, organizują szkoły. Służą wszystkim, bez względu na religię, wskazując przy tym na Jezusa jako źródło nadziei.

CZY MOGĘ COŚ ZMIENIĆ?

Możesz! Każde 100 złotych zapewnia wyżywienie dla całej rodziny przez 1 miesiąc. 200 złotych wystarczy, by szpital przez kolejną dobę mógł przyjmować pacjentów.

TYDZIEŃ ZA 5 ZŁOTYCH

Zapraszamy do udziału w szczególnym rodzaju postu. Od 25 listopada do 1 grudnia (lub w innym, dowolnie wybranym terminie) możesz okazać solidarność cierpiącym, konfrontując się z niedostatkiem i ograniczeniami, które w znacznie bardziej dotkliwy sposób wpływają na ich codzienne życie.

Jak to zrobić? Formuła jest prosta:

- Oblicz, ile przeciętnie wydajesz tygodniowo na swoje utrzymanie

- Z tej kwoty, zostaw na jedzenie i inne bieżące wydatki 35 zł (5 złotych dziennie)

- Zaoszczędzone środki wpłać na działania humanitarne w Jemenie (np. na konto OM Polska lub przez zrzutkę udostępnioną na naszym fejsbuku)

- Powiedz o tym znajomym, zachęć do udziału w poście, podziel się swoimi refleksjami i wyzwaniami na stronie wydarzenia.

Szczegółowe wskazówki odnośnie tygodnia za 5 złotych będziemy zamieszczać w wydarzeniu na Facebooku. Możesz też pościć w innej, dowolnie wybranej formie.

MODLITWA O JEMEN

Mieszkańcy Jemenu, w swoim desperackim położeniu, szczególnie potrzebują poczuć i doświadczyć, że Bóg ich kocha, że o nich nie zapomina, że chce im dać ratunek i nadzieję. Módl się razem z nami o przyszłość tego narodu, o wszystkich cierpiących i o tych, którzy ofiarnie niosą im pomoc!

Wolisz tradycyjny przelew?

Nr konta: 47 1020 1390 0000 6902 0220 0582 W tytule: Darowizna na cele statutowe: pomoc dla Jemenu

Biblijne Stowarzyszenie Misyjne – Operation Mobilisation Polska, Ul. Staszica 10/38 99-300 Kutno

___

* dane za Wikipedią: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kl%C4%99ska_g%C5%82odu_w_Jemenie_(od_2016)

Wpłacający57

 
Kasia i Piotrek Maślanka
500 zł
Á
Ágata Izyk
500 zł
 
Dane ukryte
300 zł
EB
Ewa Bereżewska
300 zł
 
Dane ukryte
250 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Ela
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
120 zł
 
Dane ukryte
120 zł
Zobacz więcej

Komentarze2

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 1 zł i więcej

E-kartka z podziękowaniem

Doceniamy Twoje zaangażowanie - dzięki niemu, możemy walczyć z kryzysem humanitarnym w Jemenie, niosąc ludziom pomoc i nadzieję. Podaj prawidłowy adres e-mail, na który będziemy mogli wysłać kartkę z podziękowaniem!

wybrano 3 razy

Wybieram

Wpłać 100 zł i więcej

Wyżywienie rodziny przez miesiąc + e-kartka z podziękowaniem

Ta nagroda jest symboliczna, ale zmiana, którą wniesie w życie ludzi - bardzo realna. 100 złotych pozwala przekazać produkty spożywcze niezbędne do wyżywienia rodziny przez cały miesiąc. To zasypianie z pełnym brzuchem i pewność, że następnego dnia dzieci nie będą głodne. Podaj prawidłowy adres e-mail, na który będziemy mogli wysłać kartkę z podziękowaniem!

wybrano 20 razy

Wybieram

Wpłać 200 zł i więcej

Działalność szpitala przez dobrę + e-kartka z podziękowaniem

Ta nagroda jest symboliczna, ale dla ludzi, którzy potrzebują natychmiastowej pomocy medycznej, jest sprawą życia i śmierci. 200 złotych to dobowy koszt materiałów medycznych i niezbędnych leków, których bez zewnętrznej pomocy szpital nie jest w stanie zapewnić chorym. Podaj prawidłowy adres e-mail, na który będziemy mogli wysłać kartkę z podziękowaniem!

wybrano 4 razy

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

439 060 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?