id: u7s959

Walczymy o Tośkę

Walczymy o Tośkę

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
40 400 zł 
z 50 000
80%
26 dni
do końca
354
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 915 499 zrzutek i zebrali 881 004 827 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • Po wielu miesiącach badań i poszukiwań, w końcu mamy diagnozę. Wyniki genetyczne jednoznacznie wskazują na rzadkie schorzenie, jakim jest zespół Angelmana. Jest to choroba nieuleczalna, której konsekwencją jest: brak mowy, padaczka, niepełnosprawność intelektualna, problemy ze snem czy problemy z koncentracją, a także wiele innych pobocznych trudności. Aby Tosia mogła być jak, najbardziej sprawna nadal musi uczęszczać regularnie na rehabilitacje: ruchową, logopedyczną, zajęcia SI. Na przyszły rok planujemy turnusy wyjazdowe, a wszystko po to by Tosia w przyszłości miała szansę chodzić, czy porozumiewać się ze światem alternatywnie. Niestety regularna rehabilitacja, turnusy oraz wizyty lekarskie to wciąż ogromne koszty, dlatego pełni nadziei nadal zwracamy się do Państwa o pomoc w walce o Naszą Antosię — aby miała wspaniałe i szczęśliwe życie! Dziś zbieramy pieniądze na regularną rehabilitacje, turnusy wyjazdowe czy wizyty lekarskie. Bez Was to się nie uda! Jesteśmy wdzięczni za wszystko. Rodzice Tosi.v65269410cd50a36.jpg


  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

// Aktualizacja 18.08.2022

Kochani ostatnia aktualizacja zbiórki. Razem z Antosią wyszłyśmy ze szpitala. Niestety wyniki badań są bardzo poważne. Rezonans magnetyczny ukazał liczne zmiany w mózgu. Wyniki badań EEG także są nieprawidłowe. Lekarze podejrzewają bardzo poważną chorobę śmiertelną. Na ten moment, nie wiemy jeszcze na 100 % z czym mamy do czynienia. Szpital zrobił swoje. Na resztę wyników z krwi czekamy. Jednak my osobno działamy ze zebranych funduszy robimy badanie WES trio, które da nam pełną diagnozę i pozwoli pomóc Antosi. Co by się nie działo - my wciąż walczymy o naszą córeczkę. I jaka by to diagnoza nie była poruszymy niebo i ziemię by jej pomóc! Nie będzie to jednak możliwe bez Waszej pomocy - dlatego zwracamy się z kolejną prośbą o pomoc. Rehabilitacja Antosi cały czas trwa. Bądźcie z nami i razem zawalczmy o jej przyszłość!

Wdzięczni za wszystko. Rodzice Tośki.

// Aktualizacja 24.07.2022

Kochani z zebranych funduszy udało nam się wyjechać na turnus rehabilitacyjny, który umocnił Antosi umiejętności motoryczne, a także pozwolił nam odkryć terapię sensoryczną. Dzięki niej dziś intensywnie pracujemy nad czuciem głębokim oraz odwrażliwianiem jej dłoni i stóp. Dodatkowo sprawdziliśmy Antosi oczy i z większych zmian okazało się, że mamy dużą nadwzroczność i od ponad tygodnia nosimy okulary. Mamy nadzieję, że to pomoże Tośce jeszcze lepiej poznawać świat. Dodatkowo zaczęłyśmy także terapie czaszkowo-krzyżową oraz chodzimy nadal intensywnie prywatnie na zajęcia logopedyczne i ruchowe, a w domu tworzymy jej warunki do ćwiczeń nad zaburzeniami sensorycznymi. Wszystkie otrzymanie pieniądze inwestujemy w rozwój Antosi, a za możliwość tego jesteśmy Wam wszystkim dozgonnie wdzięczni.

Aktualnie nie mamy jeszcze samodzielnego siadu ani czworaków. Tośka za to zaczęła pełzać, co już uznajemy za nie lada sukces. Mamy orzeczenie o niepełnosprawności.

Ponownie zwracamy się do Was z prośbą o pomoc w walce o Antosie. Wdzięczni za wszystko. Rodzice Antosi.8 maja 2021 po ciężkim porodzie dwukrotnie obwiązana pępowiną przez szyję i barki przyszła na świat nasza córka Antonina. Dostała 10 pkt w skali Apgar, niestety od porodu rozpoczęły się nasze trudności. Podcięte dwa razy wędzidełko, nie dało pełnej sprawności języka. Do siódmego miesiąca mieliśmy chwile spokoju, niestety zaczęliśmy obserwować że Antosia nie zdobywa nowych umiejętności motorycznych. Niedawno dopiero stwierdzono u niej globalnie obniżone napięcie centralne, wzmożone w kończynach, podejrzenie nadpobudliwości ruchowej, problemy z kontaktem wzrokowym, z gryzieniem pokarmów i mową.

Dlatego dziś zwracamy się do Was z prośbą o pomoc w walce o sprawność naszej córki. Chcemy zapewnić Antosi jak najwięcej zajęć terapeutycznych, a oprócz jednorazowych wizyt na pewno chcemy pojechać na turnus rehabilitacyjny, którego tygodniowy koszt wynosi nawet 6 tys złotych.


Musimy walczyć o jej przyszłość. Ćwiczymy w domu i w gabinetach, wszystko po to by Antosia mogła być super sprawną dziewczynką. Dziś Antosia kończy rok zróbmy jej urodzinowy prezent i zawalczmy razem o jej przyszłość! Rodzice Antosi

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 354

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków