id: ucgr8w

Uratować zęby Justyny przed gronkowcem

Uratować zęby Justyny przed gronkowcem

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
7 483 zł 
z 10 000
74%
44 dni do końca
99 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności2

 • Drodzy darczyńcy.

  Główny cel zbiórki został osiągnięty. Jednak doszły nowe koszty i kwota została podniesiona /by nie zakładać nowej zbiórki/. Zęby Justyny są bardzo podatne na atak bakterii próchnicotwórczych i gronkowca. Gronkowiec wybiera sobie zawsze najsłabszy punkt w organizmie . W przypadku Justyny są to dziąsła wraz z uzębieniem. Dlatego została podjęta decyzja o zabiegach z wykorzystaniem ozonu. Ozon to cząsteczka, która posiada silne właściwości utleniające, a co za tym idzie, działa przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo i przeciwgrzybiczo. Minus tego wszystkiego to dodatkowy koszt. Dla zębów 37, 47, 27, 26, 12, 11, 21, 22 to koszt ok 3 tyś zł za 4 zabiegi.

  Jesteśmy wdzięczni za każdą wpłatę. Za zrozumienie. Za Wasze WIELKIE SERCA.

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • Drodzy darczyńcy znajomi i nieznajomi, wszyscy o wielkim SERCU, którzy wsparli Justynę, bardzo dziękujemy Wam za dotychczasowe wpłaty, za każde udostępnienie zbiórki.

  Wasza pomoc ma sens!


  Drodzy darczyńcy!

  Główny cel zbiórki został osiągnięty. Justyna jest już po zabiegu w dwu godzinnym pełnym znieczuleniu. Ma na dziąsłach trochę szwów, konieczne było usunięcie jednego zęba. Jednak nie będę jeszcze zamykać zbiórki ponieważ doszły nowe koszty za zabiegi z wykorzystaniem ozonu i fluoryzacja. Zabiegi z wykorzystaniem ozonu są rozłożone na pół roku. Dodatkowy koszt to ok 3 tyś zł

  Dziękujemy za wszystkie wpłaty i za każde udostępnienie zbiórki.

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Zwracam się z prośbą o dofinansowanie do zabiegu stomatologicznego dla córki Justyny.

Jestem mamą samotnie wychowującą niepełnosprawną córkę Justynę. Justyna urodziła 23.11.2006 od pierwszych dni jej życia toczę walkę o jej zdrowie.

U Justyny zdiagnozowano gronkowca złocistego /oczy, gardło, uzębienie/, epilepsję, torbiele i tętniaka przyśrodkowej części płata skroniowego lewego. Torbiel jest na dzień dzisiejszy nieoperacyjna, ze względu na lokalizację.

W kwietniu 2011 r zdiagnozowano u córki także autyzm dziecięcy. Od tej pory została objęta terapią pedagogiczno - psychologiczną.

Justyna jest pod stałą opieką specjalistów: neurologa, neurochirurga, psychiatry, psychologa.

W październiku 2021 r u Justyny nastąpił regres w rozwoju. Córka zamknęła się w sobie, wycofała na poziomie komunikacji werbalnej /przestała się komunikować z otoczeniem, rodziną/.

Justyna od 3 roku życia jest także objęta specjalistyczną opieką stomatologiczną w Klinice Borczyka w Katowicach. Już dwa razy przechodziła leczenie, które wymagało znieczulenia ogólnego, by ratować jej uzębienie przed gronkowcem.

Wszystko było dobrze do lipca tego roku. Okazało się, że na pozór zdrowe zęby są jednak zaatakowane po ostatniej infekcji przez gronkowca. Na chwilę obecną wprowadzono antybiotyk, by nie dopuścić do sepsy. Jednak wymagany jest pilnie kolejny zabieg w narkozie, ratujący uzębienie Justyny. Koszt to 6153.00 zł

Są to koszty, których nie jestem w stanie ponieść bez uszczerbku dla utrzymania koniecznego siebie i córki. Ze względu na konieczność stałego współudziału, jako opiekuna córki w procesie jej leczenia i rehabilitacji i edukacji nie mogę podjąć pracy zarobkowej.


Dlatego zmuszona jestem zwrócić się o pomoc i wsparcie finansowe na zabieg.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 99

preloader

Komentarze 3

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

895 285 zrzutek

i zebrali

840 327 245 zł

A ty na co dziś zbierasz?