Skarbonka utworzona na rzecz zrzutki Zbiórka na pilne potrzeby dla Ukrainy

Ostatnia chwila! Ukraińcy błagają o każdą złotówkę przed tym co nadchodzi

Ostatnia chwila! Ukraińcy błagają o każdą złotówkę przed tym co nadchodzi

Ta skarbonka zasila saldo zrzutki:

Zbiórka na pilne potrzeby dla Ukrainy
1 544 472 zł 
z 2 000 000
77%
19 737,50 PLN zebrano do skarbonki
209 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Załóż swoją skarbonkę i też zbieraj dla

Zbiórka na pilne potrzeby dla Ukrainy
Załóż skarbonkę

Opis skarbonki

Ukraińcy błagaja o pomoc przed kolejną, dużą rosyjską inwazją, o ktorej coraz głośniej się mówi. Chcemy pomóc im sfinansować sprzęt, który ratuje życie - czyli kamizelki kuloodporne.


Razem ocalmy życie Ukraińskich Bohaterów. Grupa mediowo-społecznościowa Iberion dołącza do projektu Fundacji Uniters „Wróć Żywy”


Na co zbieramy? Na 30 kamizelek kuloodpornych dla walczących, w krytycznych obszarach, ukraińskich żołnierzy.

 

Dlaczego na kamizelki? Kamizelka kuloodporna daje dużo większe szanse na przeżycie. Żołnierz, który jest ubrany w kamizelkę kuloodporną, w przypadku postrzału w klatkę piersiową, nie jest ranny, a postrzał kończy się siniakiem. W przypadku braku takiej kamizelki albo umiera albo jeśli się uda jest hospitalizowany. Żołnierze bardzo często ratują życie zwykłych cywilów.

 

Żołnierze, to zwykli ludzie – tacy jak my. Tak samo jak my mieli swoje rodziny, przyjaciół, życie. Dnia 24 lutego 2022 r. musieli porzucić wszystko, by bronić suwerenności swojego kraju i życia swoich bliskich – często przypłacając to własnym. Ci ludzie są często bezimiennymi bohaterami. Każdego dnia ratują ludzkie życie.


Polacy jak żaden inny naród pomógł i nadal pomaga Uchodźcom. Każdy z nas zna choć jedną ukraińską rodzinę, która zmaga się z tragicznymi skutkami przymuszonej rozłąki. Poza wsparciem materialnym, pomocą w znalezieniu zatrudnienia, wiemy że mamy do zrobienia coś więcej. Wierzymy, że możemy pomóc ludziom, nie tylko w naprawie skutków tego terroru ale wierzymy, że razem, mamy moc uratowania ludzkich istnień.


Chcemy by jak najwięcej Ukraińskich Bohaterów przeżyło. Chcemy, aby jak najwięcej dzieci znowu mogło spotkać się ze swoimi ojcami, jednak same dobre intencje nie zwalniają nas z obowiązku pomocy. Zwłaszcza kiedy sami jesteśmy pochłonięci codziennymi obowiązkami, nie powinniśmy zapominać o tym, co dzieje się tuż obok nas, zaledwie kilkaset kilometrów od naszych domów ludziom brakuje prądu, ciepłej wody, jedzenia i w każdej chwili mogą stracić życie. Każdy z nas może odpowiedzieć na wezwanie o pomoc Ukrainie.

 

Jak pomóc? Wpłacając datek do naszej Skarbonki. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie. 100% środków trafia na zbiórkę Fundacji Uniters oraz jest wykorzystywana na zakup i dostawę kamizelek kuloodpornych.


------------


Od 24 lutego, do 30 października 2022, OHCHR odnotowało 16 295 ofiar cywilnych, z czego 6430 to zabici, a 9865 - ranni. Spośród zabitych 2511 osób to mężczyźni, 1716 - kobiety, 167 - dziewczęta i 201 - chłopcy. Pozostałe 1835 osób to dzieci i dorośli, których płeć nie jest znana. Wśród rannych odnotowano 739 dzieci. Wiemy też, że te statystyki są mocno zaniżone. W tej wojnie każdego dnia umierają ludzie. Inwazja Rosji na Ukrainę trwa już prawie 12 miesięcy.


Projekt „Wróć Żywy” to inicjatywna, której organizatorem jest Fundacja Uniters, działająca na rzecz pomocy dzieciom i rodzinom ukraińskich weteranów od 2014 roku. Od 24 lutego 2022 w związku z inwazją Rosji na Ukrainę, Fundacja zajmuje się pomocą humanitarną i współpracuje z: Ministerstwem Ochrony Zdrowia Ukrainy, paramedykami, wojskiem i walczącymi cywilami.


Iberion sp. z o. o solidaryzuje się z walczącą Ukrainą. Założona przez nas skarbonka, wspiera projekt “Wróć Żywy”, zaopatrujący obrońców Ukrainy w kamizelki kuloodporne.


Pomoc trafia bezpośrednio do rąk potrzebujących na wschodniej Ukrainie, a każdy 1 zestaw to 1 konkretna osoba dostająca skuteczną ochronę. Chcemy zebrać 30 000 złotych, by móc zagwarantować zakup 30 kamizelek kuloodpornych i tym samym pomóc ratować ludzkie życie.  


Więcej o Fundacji:

Fundacja Uniters pomaga Ukrainie od 2014 r.

Jej partnerami są Ambasada Ukrainy, Fundacja Orlen czy Siły Zbrojne Ukrainy.

W 2022 roku, Fundacja wysłała 450 TIRów i busów z ok 4500 tonami pomocy dla ok 100 000 osób.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 209

 
Dane ukryte
ukryta
MS
Małgorzata Szpot
100 zł
ER
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
UO
Urszula Odys
100 zł
MK
Maria kotkowska-Walkowiak
50 zł
KK
Konrad
5 zł
JA
Kamil
20 zł
AD
Adam
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej