"Chata Małolata" - bezpieczna przystań dla podopiecznych Stowarzyszenia "Wielki Mały Uśmiech" Zakończona 29.05.2019r ID: uu67h5

"Chata Małolata" - bezpieczna przystań dla podopiecznych Stowarzyszenia "Wielki Mały Uśmiech"

Zebrano 26 zł
z kwoty 200 000 zł

0 %

WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

534
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Ktoś kiedyś powiedział, że wszystkie dzieci są nasze. Stowarzyszenie „Wielki Mały Uśmiech” z Gniezna udziela opieki i pomocy dzieciom z terenu gnieźnieńskiego, aby poczuły się prawdziwie szczęśliwymi pomimo tego, że życie je ciężko doświadczyło, rodzina się nie sprawdziła i nie dała godnych wzorów do naśladowania. Przez lata, z naszej pomocy skorzystało wielu podopiecznych. Obecnie pod naszą pieczą jest 36 dzieci i młodzieży do lat 17. To ciężka praca, zarówno w dzień, jak i w nocy, lecz przynosi olbrzymią satysfakcję. Nie ma bowiem nic piękniejszego niż radość w ich oczach, spowodowana tym, że ktoś o nich myśli, że komuś na nich zależy, że wreszcie ktoś nie jest obojętny na ich potrzeby, problemy, że akceptuje ich ułomności, ale i wychwala ich talenty.
Możemy mieć własne miejsce, do którego można przyjść, odrobić lekcje, zjeść własnoręcznie ugotowane posiłki, poczytać w spokoju książkę, obejrzeć dobry film, zwierzyć się rówieśnikowi. To miejsce da wszystko, czego brakuje w domu rodzinnym.
To miejsce już mamy, lecz przeraża nas konieczny tu remont kapitalny, gigantyczny nakład pracy i środków. Tu wszystko „woła jeść”, od podłóg, przez wszystkie instalacje, ogrzewanie, stolarkę, aż po węzeł higieniczno-sanitarny. Sami nie damy rady. Ale wierzymy w cud ludzkiej życzliwości. Możemy jedynie liczyć na pomoc ludzi dobrej woli, na drobne gesty ludzkie, które przybliżą nas do otwarcia „Chaty Małolata”.
Nie bądź obojętny, liczy się każda złotówka, zwłaszcza, jeśli dana jest z serca dla małego, dziecięcego serduszka, któremu potrzebne jest wsparcie i wiara, że jest się potrzebnym a nie odtrącanym społecznie.
Pomóżcie nam mieć swoje miejsce z dziecięcych marzeń, niech marzenie dzieci spełni się z Waszą pomocą!


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Remontu wymaga dosłownie wszystko.

Węzeł higieniczno-sanitarny musi zostać stworzony od podstaw.

Pomieszczenia mają spory potencjał, ale wymagają wiele pracy.

Wymianie podlega również ogrzewanie, żebyśmy mogli "przytulić" naszych podopiecznych niezależnie od pogody!

Organizator nie dodał jeszcze żadnych aktualności

Aby dodać komentarz lub

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte

Najwięcej środków dzięki udostępnieniom

Pierwsza wpłata

Najwyższa wpłata

Nasi użytkownicy założyli

361 037 zrzutek

Pomóż zebrać 200 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

534
udostępnień

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.