id: uxnb34

Wydanie autorskiej książki dla dzieci

Wydanie autorskiej książki dla dzieci

Nasi użytkownicy założyli 1 170 263 zrzutki i zebrali 1 219 581 279 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Nazywam się Paweł Janik, a autorką tej książki jest moja mama — Grażyna Janik. Kiedy byłem mały, mama opowiadała mi na dobranoc historie, których byłem bohaterem. Pokonywałem wszystkie stojące przede mną przeszkody a także dokonywałem dobrych wyborów, dzięki którym świat każdego dnia mógł stawać się lepszym miejscem.

x74bfb27b54de537.jpeg

Marzyłem zawsze o tym, żeby upublicznić te piękne historie. Dały mi dużo pewności siebie i kierowały mnie ku słusznym wyborom — pomyślałem: dlaczego nie podzielić się nimi ze światem?

Moja mama z zawodu jest nauczycielką i pedagogiem. Najbardziej kocha pracę z małymi dziećmi, w wieku od 6. do 14. roku życia — zawsze są ciekawe otaczającego je świata i pragną go eksplorować, a moja mama pomaga im, by stało się to w możliwie najlepszy dla nich sposób. 

Jeden z uczniów klasy pierwszej bardzo lubił uczyć się w swojej szkole, uwielbiał bawić się z innymi dziećmi. Nie zdawał sobie jednak sprawy z tego, że niektóre jego zachowania były dla kolegów i koleżanek nieprzyjemne. Żeby wskazać mu, jak należy się zachowywać i co jest ważne, gdy bawimy się wszyscy razem, napisała na początku jedną, krótką historię. Zadziałała. A potem powstał "Mateusz i Mistrz".


g5dc48ee096cf546.png

Facebook

pdc1d3285c196acb.png

Instagram


Książka jest przeznaczona dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat i opowiada o przygodach chłopca imieniem Mateusz. Musi on połączyć swoje bohaterskie obowiązki z uczniowskimi oraz tymi wobec młodszej siostry – dzięki temu możemy przekonać się jak radzi sobie w codziennych sytuacjach i jakie ma odczucia wobec innych dzieci. Dzięki temu nasza książka jest "mądra" i jest „bohaterska”!

pdd11010b8d19858.jpeg

Książka w wersji papierowej jest gotowa do druku, a wydanie cyfrowe gotowe do czytania. Nasz zespół zakończył prace nad całą książką – to, co pozostało, to druk, który niestety nie jest tani. Potem możemy wydać książkę!

y119d8ac1873f58e.jpeg

Książka składa się w połowie z tekstu i w połowie z ilustracji. Dzięki temu jest bardzo atrakcyjna graficznie, a jednocześnie rozwija wyobraźnię, wprowadzając w świat czytania książek.

v51be5ede9b1dd3d.jpeg

Naszym celem jest wydrukować i wydać książkę. Wiele miesięcy pracowaliśmy nad jej redakcją oraz ilustracjami, po to, by teraz z dumą ogłosić: książka jest gotowa do druku, a jej wersja cyfrowa do czytania!

ledab99ef1bb7a2b.jpeg

  • Mając 100% zadanej kwoty wydrukujemy książkę i wydamy ją zgodnie z planem. Będzie to pierwsza książka naszego zespołu, ale nie ostatnia! Mamy kilka tekstów i mnóstwo pomysłów w zapasie :)
  • Jeśli zbierzemy 150% niezbędnej kwoty, stworzymy dodatkowe gadżety dla naszej książki oraz stworzymy kontynuację przygód "Mateusza i Mistrza".
  • Po uzbieraniu 200% potrzebnych środków możemy przyśpieszyć prace związane z kontynuacją "Mateusza i Mistrza", ale także kolejne książki dla dzieci i młodzieży — od kolorowanek przez komiksy do powieści z gatunku mieszanego: częściowo graficznej (komiksowej), częściowo tekstowej (słownej).

Ponadto pracujemy nad innymi książkami, także dla innych grup wiekowych ;)


Zespół, czyli kto to wszystko zrobił. Oto my:

  • Grażyna Janik — autorka tekstu. Moja mama przepracowała całe życie z dziećmi w szkole. Uwielbia pomagać im w poznawaniu wszystkiego dookoła; pisała też wiele opowieści, które pokazywały dzieciom właściwe wybory i ścieżki postępowania. 
  • Hania Bogusławska — ilustratorka. Namalowała wszystkie ilustracje "Mateusza i Mistrza"! Razem ze mną ukończyła szkołę graficzną i ośmieliła się spróbować zaraz po niej swoich sił w roli samodzielnych twórców-wydawców.
  • Klaudia Jagiełło — ilustratorka i "wymyślacz". Dołączyła do naszego zespołu po powstaniu książki i od tego momentu wspólnie ze mną tworzy wszystkie materiały związane z książką. (Pracujemy już nad kolejnymi książkami, ale ciii!)
  • Paweł Janik (ja) — projektant publikacji. Koordynuję wszelkie działania związane z naszymi projektami, a w sensie twórczym redaguję tekst i jestem "składaczem", czyli dbam o wygląd tekstu, żeby przyjemnie się czytało.


Jesteśmy grafikami i razem z moimi przyjaciółmi marzymy o tym, by tworzyć książki dla dzieci. Nad tą książką pracowaliśmy ciężko od wielu miesięcy — książka jest gotowa do druku, a wydanie cyfrowe gotowe do czytania. 

"Rysujemy książki". To hasło opisuje nasz cel. Jako młodzi absolwenci szkół graficznych, chcielibyśmy otworzyć wydawnictwo i tworzyć różne publikacje dla dzieci i nie tylko, rysunki przecież są dla ludzi w każdym wieku :) Charakterystyczne dla naszych prac jest zaangażowanie emocjonalne — pracujemy nad ważnymi tematami i zawsze staramy się "iść do przodu", żeby tworzyć jak najlepsze treści dla naszej publiczności.


g33d516c4150de4f.jpeg

Oczywiście, liczymy się z ryzykiem. Ale jesteśmy dobrej myśli! Powstanie tej książki to rezultat determinacji i ciężkiej pracy, więc przejściowe trudności nas nie powstrzymają. W razie czego, znajdziemy inne źródło sfinansowania druku — bo wszystko inne już jest!

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 9

 
Dane ukryte
300 zł
JG
Jakub Górski
60 zł
JK
Julia K
50 zł
B(
Bazyli (Daria Szachnowska)
30 zł
MB
Marta B
ukryta
AS
Adam Sołtysiak
ukryta
Anita Śliwa
ukryta
KM
Krzysztof M
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!