Prognoza Pogody - Damian Dąbrowski ID: uy4xrh

24 365 zł z 5 000 zł

487%

24 365 zł

z 5 000 zł

zakończona

17.11.2019r

1790

wspierających
487%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Od 2013 roku codziennie opracowuję prognozy pogody oraz piszę artykuły geograficzno-meteorologiczne na moim fanpage'u:

https://www.facebook.com/Prognoza-Pogody-Damian-D%C4%85browski-216193941873718/

Spora grupa Czytelników od dłuższego czasu namawiała mnie do założenia tej zrzutki :) Zebraną kwotę będę mógł przeznaczyć m.in. na zakup nowego i przede wszystkim szybszego sprzętu, zarówno tego stacjonarnego jak i mobilnego, służącego mi do opracowywania prognoz pogody oraz kontaktu z Czytelnikami, gdyż mój obecny sprzęt przy tej ilości operacji, jakie dziennie wykonuję, jest coraz wolniejszy i zaczyna odmawiać już posłuszeństwa.

uy4xrh-f254ba36.png

Z zawodu jestem nauczycielem geografii. Największą moją pasją jest pogoda, zwłaszcza jej prognozowanie. Już od dzieciństwa interesowałem się tą tematyką, dlatego też studia geograficzne postawiłem ukończyć obroną pracy magisterskiej z zakresu meteorologii.

Swoją wiedzą dzielę się nie tylko zawodowo, ale i hobbistycznie. Początkowo swoje prognozy pogody zamieszczałem na prywatnym profilu na Facebooku, jednak od 2013 roku za namową moich wspaniałych uczniów, założyłem własny Fanpage „Prognoza Pogody – Damian Dąbrowski”, na którym zamieszczam codzienną prognozę głównie dla Górnego Śląska. Ponadto piszę czasem artykuły związane z pogodą oraz ciekawostki meteorologiczne.


Po niecałym roku moją działalnością zainteresowały się media. W sierpniu 2014 r. w przerwie między konferencjami odwiedzili mnie w jednej z katowickich szkół dziennikarze TVP. Zgodziłem się na krótki reportaż z moim udziałem, który wyemitowano w Aktualnościach TVP Katowice.

Fragment tego reportażu pokazano również w Teleexpressie EXTRA: http://teleexpress.tvp.pl/16651232/hobbystycznie-prognozuje-pogode-teleexpress-extra

W 2017 roku dziennikarka Gazety Wyborczej poprosiła mnie o wywiad, który można przeczytać również w wersji cyfrowej: https://imgur.com/a/Pc7Lf

W tym samym roku zgłosili się do mnie reporterzy z „Dzień dobry TVN”, którzy nagrali reportaż m.in. z udziałem moich uczniów: https://dziendobry.tvn.pl/a/geograf-ktorego-prognozy-pogody-sprawdzaja-sie-w-100-proc-

uy4xrh-094a001f.png

uy4xrh-d78941dc.png


W ciągu 6 lat napisałem kilka tysięcy prognoz oraz artykułów. Popularność strony przerosła moje najśmielsze oczekiwania.

Obecnie obserwuje ją już ponad 50 tysięcy użytkowników Facebooka.

Prowadzenie strony, w tym opracowywanie i pisanie prognoz oraz artykułów, a także odpowiadanie na pytania czytelników zarówno pod wpisami jak i te wysłane w prywatnych wiadomościach, zajmuje mi nawet po kilka godzin dziennie. Mimo wielu różnych obowiązków staram się za wszelką cenę znaleźć czas dla moich Czytelników, choć nie jest to łatwe mając jeszcze pracę, Rodzinę, psa i ogródek ;)

Moja działalność jest całkowicie społeczna, jednak od dłuższego już czasu Czytelnicy zachęcali mnie do założenia jakiejś stronki z możliwością wsparcia mojej działalności, sugerując m.in. portal zrzutka.pl

Długo z tym zwlekałem, ale w końcu się zdecydowałem. Jest to jednak dla mnie sytuacja nowa i dość krępująca.

Jeśli ktoś pragnie wesprzeć moją pasję i działalność, np. symboliczną złotówką, może to uczynić właśnie w tym miejscu :)

Serdecznie dziękuję za każde wsparcie!

Wpłacający1790

A
Ania
10 zł
KS
Krzysztof Sroka
25 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
10 zł
M
Mo.... za.....
56 zł
K
Karola
10 zł
KK
Krzysztof Knopek
50 zł
GK
Gizela Kuźniarkiewicz
5 zł
PN
Paweł Noworzyn
10 zł
 
Dane ukryte
5 zł
Zobacz więcej

Komentarze218

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

394 631 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?