Prognoza Pogody - Damian Dąbrowski ID: uy4xrh

Prognoza Pogody - Damian Dąbrowski ID: uy4xrh

29 806 zł z 5 000 zł

596%

29 806 zł

29 806 zł

z 5 000 zł

100 dni

100 dni

do końca

2043

2043

wspierających
596%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Od 2013 roku opracowuję codzienne prognozy pogody oraz piszę ciekawostki geograficzno-meteorologiczne na moim fanpage'u:

https://www.facebook.com/Prognoza-Pogody-Damian-D%C4%85browski-216193941873718/

Za namową wielu moich czytelników w lipcu 2019 roku założyłem tę zrzutkę :) Zebraną kwotę przeznaczę m.in. na modernizację sprzętu, zarówno tego stacjonarnego jak i mobilnego, służącego mi do opracowywania prognoz pogody oraz kontaktu z Czytelnikami, a w przyszłości także na założenie i prowadzenie profesjonalnej strony internetowej o szeroko pojętej tematyce meteorologiczno-geograficznej.

uy4xrh-f254ba36.png

Witam serdecznie :)

Z zawodu jestem nauczycielem geografii. Największą moją pasją jest pogoda, zwłaszcza jej prognozowanie. Już od dzieciństwa interesowałem się tą tematyką, dlatego też studia geograficzne postawiłem ukończyć obroną pracy magisterskiej z zakresu meteorologii.

Swoją wiedzą dzielę się nie tylko zawodowo, ale i hobbistycznie. Początkowo swoje prognozy pogody zamieszczałem na prywatnym profilu na Facebooku, jednak od 2013 roku za namową moich wspaniałych uczniów, założyłem własny Fanpage „Prognoza Pogody – Damian Dąbrowski”, na którym zamieszczam codzienną prognozę głównie dla Górnego Śląska. Ponadto piszę czasem artykuły związane z pogodą oraz ciekawostki meteorologiczne.


Po niecałym roku moją działalnością zainteresowały się media. W sierpniu 2014 r. odwiedzili mnie w jednej z katowickich szkół dziennikarze TVP. Zgodziłem się na krótki reportaż z moim udziałem, który wyemitowano w Aktualnościach TVP Katowice.

Fragment tego reportażu pokazano również w Teleexpressie EXTRA: http://teleexpress.tvp.pl/16651232/hobbystycznie-prognozuje-pogode-teleexpress-extra

W 2017 roku dziennikarka Gazety Wyborczej poprosiła mnie o wywiad, który można przeczytać również w wersji cyfrowej: https://imgur.com/a/Pc7Lf

W tym samym roku zgłosili się do mnie reporterzy z „Dzień dobry TVN”, którzy nagrali reportaż m.in. z udziałem moich uczniów: https://dziendobry.tvn.pl/a/geograf-ktorego-prognozy-pogody-sprawdzaja-sie-w-100-proc-

uy4xrh-094a001f.png

uy4xrh-d78941dc.png


W ciągu prawie 6 lat napisałem tysiące prognoz oraz artykułów. Popularność strony przerosła moje najśmielsze oczekiwania. W momencie założenia tej zrzutki (lipiec 2019) obserwowało ją ponad 50 tysięcy użytkowników Facebooka.


Prowadzenie strony, w tym opracowywanie i pisanie prognoz oraz artykułów, a także odpowiadanie na pytania czytelników zarówno pod wpisami jak i te wysłane w prywatnych wiadomościach, zajmuje mi nawet po kilka godzin dziennie. Mimo wielu różnych obowiązków staram się za wszelką cenę znaleźć czas dla moich Czytelników, choć nie jest to łatwe mając jeszcze pracę, Rodzinę, psa i ogródek ;)

Moja działalność jest całkowicie społeczna, jednak od dłuższego już czasu Czytelnicy zachęcali mnie do założenia jakiejś strony z możliwością wsparcia mojej działalności, sugerując m.in. portal zrzutka.pl

Długo z tym zwlekałem, ale w końcu się zdecydowałem. Jest to jednak dla mnie sytuacja nowa i dość krępująca.

Jeśli ktoś pragnie wesprzeć moją pasję i działalność, np. symboliczną złotówką, może to uczynić właśnie w tym miejscu :)

Serdecznie dziękuję za każde wsparcie!

Wpłacający2043

AH
Agata Hutna
5 zł
 
Dane ukryte
ukryta
MP
Mateusz Profus
25 zł
JK
Joanna Kopiec
25 zł
 
Dane ukryte
10 zł
MJ
Marcin Jarzyna
100 zł
S
Sonia karwat
10 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
ukryta
BG
Barbara Głowoc
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze222

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

556 994 zrzutki


A ty na co dziś zbierasz?