id: uytv24

Zakup posiłków dla niedożywionych dzieci z Malawi

Zakup posiłków dla niedożywionych dzieci z Malawi

Nasi użytkownicy założyli 1 037 024 zrzutki i zebrali 1 106 709 116 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki


Kochani!


Codziennie staram sie szerzyć dobro i pomagać, jak tylko mogę. W każdym miesiącu wspieram finansowo przynajmniej jedną zbiórkę - nie jestem w stanie przejść obojętnie wobec choroby, bólu i krzywd dzieci, dlatego jeśli mogę w jakikolwiek sposób komuś pomóc nawet małą darowizną, to po prostu to robię. 


Wierzę, że dobro wraca.


W tym miesiącu, z okazji moich urodzin,  postanowiłam zaangażować się w

działanie na rzecz fundacji Nourish The

Children. Zamiast kwiatów i życzeń proszę was - drodzy znajomi i nieznajomi - o wpłatę na posiłki dla niedożywionych dzieci z Malawi. Odkąd sama jestem mamą krzywda małych dzieci boli mnie najbardziej. Byłam wielokrotnie w Afryce i widziałam na własne oczy, w jak dotkliwej biedzie i nędzy przyszło żyć niektórym maluchom, tylko dlatego, że urodziły się na tym, a nie innym kontynencie. Żadne dziecko na świecie nie powinno być nigdy głodne. Żadne!


Problem głodu na świecie alarmująco wzrasta. Szacuje się, że w 2020 roku nawet 811 milionów ludzi na całym świecie cierpiało z powodu głodu, z czego ponad 1/3 z Afryki (282 mln). Niedożywienie jest przyczyną prawie połowy (45%) zgonów dzieci poniżej piątego roku życia, co oznacza 3,1 miliona dzieci rocznie. 


Zgodnie z danymi Food Aid, 66 milionów dzieci chodzących do szkoły podstawowej przychodzi na lekcje głodne, z

czego 23 miliony w samej Afryce (źródła

danych: www.fao.org, www.food-aid.org).


Pieniądze z mojej zbiórki przeznaczone będą na zakup kaszek VitaMeal - pełnowartościowych posiłków bogatych w substancje odżywcze. Jedna kaszka starcza na 30 dni, a więc na cały miesiąc. Posiłek VitaMeal zawiera idealnie

zrównoważone proporcje kalorii, białek,

tłuszczów i węglowodanów oraz wyposażony jest w 25 kluczowych witamin i minerałów, które wyrównują deficyt substancji odżywczych i wspomagają  zdrowy wzrost i rozwój organizmu dziecka. Produkt został opracowany przez naukowców i specjalistów zajmujących się żywieniem i suplementacją.


Co 6 sekund z powodu niedożywienia umiera jedno dziecko. Oznacza to śmierć 5 000 000 dzieci każdego roku. Jeden posiłek to koszt 3,06 zł a wyżywienie jednego dziecka na cały miesiąc to jedno opakowanie kaszki, które kosztuje niecałe 92 zł. Dzięki tej zbiórce możemy ocalić życie niektórych z nich. Dla nas to tak niewiele...a dla nich to szansa na przeżycie. Pomyśl tylko, że za zaledwie 92 złote możemy ocalić od głodu jednego maluszka aż na cały miesiąc! Proszę, pomóż mi w tym!


Fundacja Nourish the Children pomaga w prawidłowym rozwoju dzieci w tym jednym z najbiedniejszych krajów świata poprzez dożywianie ich pełnowartościowymi posiłkami w postaci kaszek. Kaszki są produkowane na miejscu w Malawi, dzięki czemu pomagamy rozruszać nie tylko gospodarkę kraju, ale też tamtejszy rynek pracy.


Z całego serducha proszę o wpłatę dowolnej kwoty, każda złotówka się liczy!Zróbmy razem coś dobrego! Twoja i moja darowizna może realnie odmienić życie wielu dzieci, dla których jedzenie jest desperacko wyczekiwaną rzadkością… 


Poświęć kilka groszy i zamiast dzisiejszego sushi czy zapasu słodyczy na wieczór przeznacz te kilka złotych na posiłek dla tych maluszków.


Dziekuje z góry za każdą pomoc! To piękny i bardzo wzruszający gest.


Dobro wraca 🫶


Ewa

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 39

ŁW
Paśniki
50 zł
 
Dane ukryte
20 zł
MD
Marta Dudek
50 zł
JB
20 zł
TS
Tomek Szyrna
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta
MZ
Zaba
100 zł
AL
Alicja
150 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków