id: ve5bfn

Na operację, która pozwoli mi odetchnąć- mastektomia.

Na operację, która pozwoli mi odetchnąć- mastektomia.

Opis zrzutki

Dzień dobry, cześć i czołem!

Jeśli udało Ci się przeczytać pierwsze zdanie to już jestem Ci ogromnie wdzięczny.

Zacznę od przedstawienia się, bo tak wypada. Jestem Antek. Mam prawie 20 lat i studiuje filologię rosyjską. Jestem zwykłym studentem pierwszego roku, który jakoś próbuje odnaleźć się w tym całym dorosłym życiu.

Niestety życie lubi płatać figle i już na samym starcie dało mi trochę w kość. Otóż urodziłem się w ciele kobiety, co znaczy, że jestem osobą transpłciową. Trochę terminologii: osoba transpłciowa to osoba, której płeć biologiczna nie pokrywa się z tą odczuwalną. No i jakimś cudem trafiło na mnie. Od zawsze wiedziałem, że nie pasuje do tego „kobiecego grona”, dopiero w okresie dojrzewania udało mi się zrozumieć o co tak naprawdę w tym wszystkim chodzi. Aktualnie jestem w trakcie terapii hormonalnej, która pomoże mi „stać się” na zewnątrz tym, kim w środku jestem już od dawna. Sama terapia i diagnozy lekarskie potrzebne mi do rozpoczęcia jej mocno nadszarpnęły mój i tak nie za duży budżet.

Następnym krokiem, który chce wykonać jest operacja usunięcia piersi tzw. mastektomia. Jest to operacja, która pomoże mi poczuć się pewniej w swoim ciele. Ciągłe ukrywanie piersi pod materiałem spłaszczającym, czy pod kilkoma warstwami ubrań jest bardzo męczące. Chciałbym w końcu odetchnąć (dosłownie) od tego wszystkiego.

Teraz zaczyna się moja prośba do Was, do każdego z osobna kto dotarł aż do tego miejsca. Ciężko mi prosić o pieniądze, ale w mojej sytuacji czy też sytuacji na świecie- tu mam na myśli pandemie. Jest mi ciężko odłożyć aż taką sumę na tę operację. Całkowity koszt operacji to ok 7 tysięcy zł. Oczywiście możecie powiedzieć, że mogę iść do pracy. Staram się, ale ciężko pogodzić mi studia dzienne z pracą, a do tego opłacać hormony i wizyty kontrolne u lekarza prowadzącego.


Sam staram się pomagać innym, dlatego dziś ja proszę o pomoc, każda złotówka przybliża mnie do celu i z każdą wpadająca złotówką mam nadzieję na to, że może kiedyś moje życie w końcu się ułoży i będę w 100% sobą bez udawania kogoś innego.

Każdej osobie wpłacającej chce podziękować już teraz, każdej osobie, która przekaże tę zbiórkę gdzieś dalej także.

DZIĘKUJĘ- Antek.

Wpłacający 54

I
Ilona
100 zł
J
Jakub Ćwiek
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Andrzej Chmiel
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
M
Meryś
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
BM
Basia Michalik
50 zł
JK
Julka K
30 zł
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

649 757 zrzutek

i zebrali

406 741 101 zł

A ty na co dziś zbierasz?