Leczenie mamy Rafała koniec za 316 dni ID: venagt

Leczenie mamy Rafała

Zebrano 12 006 zł
z kwoty 16 000 zł

75 %

Zrzutka została wyłączona przez organizatora.

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Zrzutka została utworzona aby pomóc Rafałowi w samotnej walce o zdrowie i poprawienia jakości życia jego ciężko chorej mamy. Rafał jest człowiekiem o wielkim sercu dla ludzi i zwierząt.


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Mama choruje już 14 lat na Alzheimera, choroba przez ten czas powoli, ale jednak postępuje. Chociaż ciągle mam nadzieje że może jednak... Bardzo szybko przeleciał ten czas, przeszliśmy prawie każdy etap tej choroby starając się jak najwięcej mimo wszystko cieszyć się każdą chwilą spędzona razem. To był i nadal jest intensywny czas. Każdy okres tej choroby miał swoje lepsze i gorsze dni. Było dużo bólu, strachu, ale też radosnych chwil czasami zabawnych. Dużo chodziliśmy po górach mimo poważnych problemów z pamięcią, ale dzięki temu było bardzo długo w dobrej formie fizycznej.

Choroba przez te 14 lat powoli, ale jednak postępuje , chociaż ciągle mam nadzieje ze może jednak....Nie oczekuje cudów, ale chce aby w tej chorobie było jak najmniej cierpienia bo nie mam siły na to patrzeć. Zwłaszcza oczy mojej mamy, która tak patrzy z nadzieją...


To nie tylko cierpienie fizyczne a także duszy, są dni ze po prostu chce się krzyczeć z bezradności a jeszcze ciągły brak pieniędzy na podstawowe rzeczy, życie w stresie czy nie przyjdą odciąć prądu czy wody gdzie pralka idzie non stop kilka razy dziennie.

Jestem na specjalnym zasiłku opiekuńczym ale to ledwo pokrywa koszty minimalne a gdzie cala reszta. Czasami próbuje coś dorobić, ale moja dyspozycyjność jest coraz mniejsza ponieważ obecnie muszę być 24 na dobę dla mamy.

Oczywiście mógłbym Mamę oddać do domu opieki i problemy by się rozwiązały, ale tego bym sobie nigdy nie wybaczył. Patrząc w te oczy pełne nadziei jak dziecko ...że będę.

Mama żyje bo mnie widzi , czasami się do mnie uśmiecha zwłaszcza rano jak witam ją słowem ” a co to za słoneczko już nie śpi..”

Za ten delikatny uśmiech dusze bym oddał aby widzieć to każdej chwili. Moja Mama była dla mnie zawsze wsparciem , nigdy mnie nie zawiodła nawet jak ja dałem plamę, dużo przykrości a ona dalej we mnie wierzyła....

Każdy w życiu ma swojego anioła moim jest Moja Mama tylko się rozchorowała...

Tęsknie za tym jak była zdrowa za naszym  rozmowami, Jak była na mnie zła :)

Za tym jak jeszcze chodziła, za głosem.

A teraz ciesze się że jest ze mną chociaż nic nie mówi tylko patrzy. Zostały te piękne oczy, które nadrabiają wszystko za czym tęsknie.

Ta choroba walczy z nami chce nas zniszczyć, zabrać wszystko, ...

Nigdy nie zabierze to co zostało w sercu.

Ta życiowa lekcja wyryła w sercu pokorę.

Nic już nie jest takie same...


Walczę o mamy godność w tej chorobie bo w naszym kraju starych ludzi bardzo źle się traktuje, najlepiej jakby umarli … Nie raz słyszałem w szpitalu poco tyle siedzę , a może mama już dogorywa , przecież ona ma już 73 lata cudów nie ma … czyli co jak ktoś jest w tym wieku to powinien się już do trumny położyć bo ma swoje lata....

Mama od czerwca spędziła 6 razy w szpitalu w połowie do powikłania leczenia, antybiotyki ponad 20 rodzajów i powikłania po założeniu PEGA. Doszło do ostrego zapalenia otrzewnej i musiała przejść operacje. Do tego nabawiła się takich odleżyn w szpitalu a koszt leczenia jest ogromny.

Muszę kupić specjalistyczny materac pod odleżyny 4 stopnia. Poza tym wynajmuje sprzęt koncentrator tlenu, aparatura do mierzenia saturacji, sprzęt do odsysania wydzieliny, który czasami ratuje życie. Planuje również kupić INHALATOR - NEBULIZATOR.

Mama ma założony cewnik , który jednak wywołuje często infekcje dróg moczowych ( dwa pobyty w szpitalu a potem powikłania po terapii antybiotykowej), ale na razie musi być ze względu na odleżynę. Dlatego tak priorytetowe jest wyleczenie odleżyn, czyli zakup specjalistycznego materaca bo te zwykłe nie spełniają swoich funkcji przy tak dużych odleżynach.

Śpię po 4 godziny w nocy a resztę odsypiam w ciągu dnia, są dni ze w ogóle ciężko spać. Niekiedy nawet łózka nie zaściele bo  tylko na chwile się położę a za 2 godziny muszę wstać.

Zmiana pozycji co 3-4 godziny, oklepywanie pleców, toaleta, zmiana pampersa, masowanie ciała bo jest sztywność mięśni.

Karmiona jest przez Pega bo doszło do dysfagii. Są dni że chciałbym uciec iść przed siebie i zapomnieć,.. mimo wszystko chce być do końca dla niej, dla Mamy.


Gdzieś tam środku ciągle mam nadzieje że może być jeszcze dobrze. Nie można przekreślać człowieka tylko dlatego, że ktoś powiedział że to jest nieuleczalne, że medycyna dawno już mamę przekreśliła już pierwszego dnia diagnozy.Każdego dnia czytam różne opracowania medyczne, oglądam filmy medycyny holistycznej, alternatywnej, badania naukowców, lekarzy. Zapisuje kolejny zeszyt zdobytej wiedzy i kolejny dzień wiem coś więcej i tak od lat. Myślę, że dzięki temu ile już wiem mama tak długo ze mną jest.

Prowadzę od paru lat dziennik, zapisuje w nim w zasadzie wszystko jak mama się czuła, jaki suplement stosowałem, dieta, ćwiczenia...itp

Jeżeli chodzi o moje życie to w zasadzie nie istnieje, wszystko się kręci wokół Mamy.

Jestem sam, nie ma swojej rodziny ani dzieci. Tata zmarł 14 lat temu a ja jestem jedynakiem, chociaż kiedyś miałem brata, ale zmarł jako dziecko w wieku 5 lat. Co ciekawe był w podobny stanie jak teraz moja mama, która się nim do końca opiekowała a ja to znałem z opowieści, bo miałem zaledwie 2 lata. Zycie zatacza krąg. Moja mama zawsze sie zastanawiała jak się czuje jej syn co myśli a teraz jest sama w podobnej sytuacji i pewnie już wie....

A ja już nie z opowieści wiem jak to jest opiekować się kimś tak chorym...
Tak na prawdę to teraz moja mama jest jak dziecko. Czy kiedyś bym pomyślał, że będę musiał własnej matce zmieniać pampersa....Życie lubi zaskakiwać


Czy żałuje tej decyzji? Nie ..

Zrobiłbym to jeszcze raz. Bardziej żałuje, że mogłem zrobić więcej.

Dziękuje,

Dziękuje tym którzy mnie wspierają , bo czasami są dni których lepiej nie pamiętać.

Rodzinie, zwłaszcza Cioci Krysi i wujkowi Ludwiko za wsparcie, DZIĘKUJE.

Dita za te nasze rozmowy, WIELKIE DZIĘKI!!

Eli Skorackiej za wszystko, WIELKIE DZIĘKI!!!

Pani Basi i Pani Irence, że pamiętają o moich zwierzakach WIELKIE DZIĘKI!!

Dziewczynom z Psiej ekipy. WIELKIE DZIĘKI!!

Daga za to że można zawsze na Ciebie liczyć WIELKIE DZIĘKI!!

Gosia Archer wiesz za co. WIELKIE DZIĘKI!!

Ola Wisełka za rozmowy, WIELKIE DZIĘKI!!!

Magda Kos pamiętam, WIELKIE DZIĘKI!!!

Paulina, która jest pomysłodawcą tej zrzutki , dzięki za wsparcie i rozmowy duchowe, również Twojej Mamie. WIELKIE DZIĘKI!!

Dziękuje wszystkim wpłacającym za cenną pomoc!!! Jest to dla mnie i Mojej Mamy bardzo trudny czas walczymy o godność w chorobie w życiu. Dzięki tym zebranym pieniążkom zakupie sprzęt potrzebny do leczenia ciężkich odleżyn, sam materac kosztuje około 2 tyś zł dopasowany pod moja mamę. Dobre inhalatory przy niewydolności oddechowej, środki czystości które idą w błyskawicznym tempie , zwłaszcza na opatrunki do odleżyny. Opłacić wynajmowany już sprzęt , który ratuje życie mojej mamy. Niezbędne suplementy, leki. Chce zastosować rehabilitacje ponieważ mama ma sztywności mięśni, poza tym mamy problem z żuchwą mamy, która co jakiś czas wyskakuje i trzeba uważać. Czasami są napady padaczkowe dlatego zakupiłem olej konopowy CBD z którym wiąże duże nadzieje jak również naturalne nootropowe na mózg i inne suplementy witaminowo-mineralne. Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim za jakąkolwiek pomoc. Rafał z Mamą.

Organizator nie dodał jeszcze żadnych aktualności

Aby dodać komentarz lub

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

Sercem z Wami.

Użytkownik anonimowy
100 zł

Użytkownik anonimowy

Niech dobry Bóg ma Was w swojej opiece!

JH
2 000 zł

Jerzy Hoffman

Witaj Rafał. Twoja Mama jeste mi bardzo bliską osobą, chociaz nie widziałem jej juz ponad 25 lat. W latach 80 gralem w Kapeli na skrzypcach w Kortowie i często spędzaliśmy wieczory z Twoimi rodzicami. Twoja Mama to super ciepla osoba i serce mi się kraja, że ta straszna choroba Ją dopadła. Moja mam.. rozwiń też chorowała na Alzhemera i wiem, że co to znaczy walka z tą chorobą. Podziwiam Cię. Jesteś dla mnie bohaterem. Trzymaj się i walcz dalej. Pozdrawiam
Jurek Hoffman - Jerry

To trudny czas dla mnie i Mojej mamy. Mama jeszcze jak była zdrowa bardzo często wspominała tamte czasy. Wtedy była bardzo szczęśliwa i doceniona. Dziękuje za pamięć. Rafał z Mamą

IM
50 zł

Iwona Malinowska

Wielki szacunek Panie Rafale, dużo siły i zdrowia dla Mamy i dla Pana

JH
25 zł

Jolanta Hytkowska-Fąfara

Trzymaj się!

DG
50 zł

Darek Grądys

Życzę Wam sił i zdrowia! Jesteście godni podziwu ! I mama i Rafał !

DG
100 zł

Dariusz Giej

Proszę się trzymać, i Ty i Mama i Pani Ala.

JH
2 000 zł
Jerzy Hoffman
Dane ukryte
1 000 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
400 zł
Dane ukryte
AK
300 zł
Anita Kiraga
Dane ukryte
200 zł
Dane ukryte
MF
200 zł
Magdalena Fryc
MB
200 zł
Mariusz Bronakowski
JP
200 zł
Janusz Pieczkowski
Dane ukryte
200 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
200 zł
Dane ukryte
AD
150 zł
Adrian Dziuk
MG
150 zł
Marcin Gadowski
ŁS
100 zł
Łukasz Skiba
WK
100 zł
Wojtek Kubica
TL
100 zł
Tomasz Lesniewski
AT
100 zł
Adam Topór
EB
100 zł
Ewelina Borkowska
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
SC
100 zł
Sebastian Czaniecki
D
100 zł
Dawid
AH
100 zł
Agata Hajduk
DK
100 zł
Dorota Kawka
MK
100 zł
Marek krawiec
DG
100 zł
Dariusz Giej
MH
100 zł
Monika Henzel
I
100 zł
Iwona
E
100 zł
EKV
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
WK
50 zł
Wioletta Kuźma
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
A
50 zł
Aga
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
E
50 zł
Elżbieta Skoracka
I
50 zł
Iwona
IW
50 zł
Iwonna Wojtasik
MM
50 zł
mariusz michalik
50 zł
Agnieszka Śmietana
W
50 zł
Wilczek
W
50 zł
Wiola
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
DG
50 zł
Darek Grądys
E
50 zł
Ewabuzek
M
50 zł
Maria
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
JH
25 zł
Jolanta Hytkowska-Fąfara
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
K
25 zł
Kamila
WK
25 zł
Wojciech Kręcioch
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
WZ
20 zł
Weronika Ziółek
Dane ukryte
15 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
RC
ukryta
Rafał Czaniecki
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
AB
ukryta
A. B.
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
K
ukryta
Kamil
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
S
ukryta
Sebastian
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte

Pierwsza wpłata

Najwyższa wpłata

JH
2 000 zł
Jerzy Hoffman
Nasi użytkownicy założyli

261 174 zrzutki

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.