Padaczka, potem wypadek... Czy pomożesz odmienić los Jarka? ID: vgrdbc

Padaczka, potem wypadek... Czy pomożesz odmienić los Jarka? ID: vgrdbc

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki

4 790 zł z 15 000 zł

31%

4 790 zł

4 790 zł

z 15 000 zł

39 dni

39 dni

do końca

100

100

wspierających
31%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Proszę ludzi o dobrym sercu o pomoc dla mojego brata. W 2018 roku Jarek przeżył zawał mięśnia sercowego, wtedy rozpoznano również rabdomializę powysiłkową. Ponadto choruje też między innymi na epilepsję, niewydolność krążeniową, chorobę wieńcową, nadciśnienie tętnicze, hipercholesterolemię i uszkodzenie wątroby.

Od czasu przeżytego zawału, Jarek czuł się coraz gorzej, tracił apetyt, był coraz chudszy, ale miał jeszcze siłę, by pracować. Pracował coraz mniej, gdyż jego samopoczucie pogarszało się, przez to zarabiał coraz mniej. Miał jednak nadzieję na poprawę zdrowia, brał leki, chodził do lekarzy. Czekał na wolny termin w poradniach, by móc rozszerzać diagnostykę. Nie zdążył.

W czerwcu 2020 roku Jarek podczas ataku padaczki na ulicy doznał poważnego urazu głowy, w wyniku czego nie ma z nim logicznego kontaktu, zapomina się. Niestety nie postawiono dokładnej diagnostyki głowy, gdyż uciekł ze szpitala. Gdy go znalazłam, nie poznał mnie. Wraz z nim udałam się do szpitala, by odebrać wypis ze szpitala. Tego też nie pamięta.

Brat potrzebuje specjalistycznego leczenia kardiologicznego, neurologicznego, hepatologicznego oraz nefrologicznego. Pieniądze na leczenie część pokryje NFZ, a niektóre niestety musimy prywatnie, gdyż czas oczekiwania jest bardzo długi, niektóre placówki zostały też pozamykane ze względu na covid 19.

Potrzebne są również pieniądze na dojazdy do lekarzy, ośrodka, na rehabilitację, na badania, na leki itp. Brat mieszka od nas 200 km od nas, a ośrodek, w którym ma się leczyć oddalony jest o około 500 km. Jarka czeka dłuższe leczenie, ale pomóżcie nam chociaż zebrać kwotę potrzebną na rozpoczęcie leczenia. Między czasie będziemy się starać o rentę socjalną dla niego, by mógł sam się utrzymywać. W tej chwili dostaje tylko zasiłek z MOPSU, a to starcza ledwo na jedzenie.

Proszę dajmy mu szansę na pełną diagnostykę i szybkie leczenie, by mógł cieszyć się zdrowiem oraz być samodzielnym.

Mogą Państwo pomóc na cztery sposoby:

  • wpłacić pieniądze na zrzutkę (nawet minimalną kwotę 5 zł),
  • udostępniać zrzutkę,
  • modlić się,
  • oddać niepotrzebne rzeczy, cokolwiek (ubrania męskie lub jedzenie).


Pozdrawiam serdecznie


Danuta

Wpłacający100

B
Barbara Kazana
200 zł
K
Krysia
150 zł
DN
Danuta Nieckula
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
A
Artur
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
A
Agnieszka
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze2

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

575 075 zrzutek

i zebrali

314 836 683 zł


A ty na co dziś zbierasz?