Fundusz obrony prawnej dr Huberta Czerniaka ID: vn5bzv

Fundusz obrony prawnej dr Huberta Czerniaka ID: vn5bzv

14 719 zł z 20 000 zł

73%

14 719 zł

14 719 zł

z 20 000 zł

zakończona

zakończona

31.03.2020r

360

360

wspierających
73%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Primum non nocere - po pierwsze nie szkodzić. To zasada, którą powinien kierować się lekarz. W Polsce jest za to karany postępowaniem dyscyplinarnym...

Nasze dzieci cierpią. Dlaczego? Bo wbrew prawom pacjenta nie jesteśmy informowani o bilansie korzyści strat szczepień.

A lekarze, którzy to robią, są stawiani przed sądem lekarskim.

Stowarzyszenie STOP NOP pokrywa koszty opieki prawnej i dzięki pracy dobrego prawnika, w ciągu sześciu posiedzeń sądu lekarskiego większość zarzutów wobec dr Huberta Czerniaka, już została wycofana. Ostatecznie sąd pierwszej instancji w Łodzi podjął decyzję o zawieszeniu prawa wykonywania zawodu, ale zostało to zaskarżone. 

Mamy obowiązek stanąć w obronie dobrych lekarzy!

Wesprzyj fundusz opieki prawnej STOP NOP!

- Znowu pytania nie o to, czy działamy na rzecz zdrowia pacjentów, tylko pytanie, czy lekarz ma wykonywać to, co mu każą, ślepo, bez zastanowienia się? Chciałbym, żeby zawód lekarza wrócił do szacunku społecznego, tak jak było kiedyś, kiedy był wolnym zawodem. Kiedy pacjent mógł w pełni zaufać lekarzowi. W tej chwili często rodzą się pytania, czy lekarz robi to, co należałoby? Czy robi to, co się opłaca koncernom, a może izbom lekarskim? Kto ma w tym interes? Czy zdrowie pacjenta jest czyimkolwiek interesem?

– pytał dr Hubert Czerniak w filmie opublikowanym 30 stycznia zeszłego roku w Internecie na kanale „Hubert Czerniak TV”, podsumowując wydarzenia z sali sądowej, gdzie tego samego dnia był sądzony za wypowiadanie się o szczepieniach.

Stowarzyszenie STOP NOP zorganizowało wtedy kolejny protest w obronie lekarzy i w kilkaset osób przemaszerowaliśmy ulicami Łodzi wołając -

Jesteśmy z tobą! Murem za Hubertem! Precz z medyczną inkwizycją! Wolność lekarzy! Chcemy wyboru – nie dla terroru!

Lekarz ma prawo wypowiadać się w zakresie stosowanych procedur, zwłaszcza gdy odwołuje się do naukowych badań z innych krajów, wskazujących na zasadność jego wątpliwości. Aktualna wiedza medyczna to również badania naukowców spoza naszego kraju. Primum non nocere – zobowiązuje do stawiania pytań

– mówił mecenas Arkadiusz Tetela, obrońca lekarza.

Dotychczas przeznaczyliśmy na obronę dr Huberta Czerniaka 13 460 zł. 

Ale to im nie wystarczy. Rozpoczyna się kolejną sprawa sądowa i tu nie chodzi tylko o kwestię szczepień. Na skutek donosu od młodych lekarzy z Poznania powołano trzyosobową komisję, która ma sprawdzić "przygotowanie zawodowe" lekarza i czy kieruje się "aktualną wiedzą medyczną". 

Wesprzyj zbiórkę dowolną wpłatą! Każda złotówka spowoduje, że lekarze w Polsce będą czuli się pewniej, wiedząc, że stanie za nimi armia wdzięcznych i zdeterminowanych pacjentów!

Wpłacający360

nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Dane wpłacających zostały ukryte przez organizatora

Nasi użytkownicy założyli

497 490 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?