Pomóż Danielkowi odzyskać wzrok ID: vxkg3z

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
Zrzutka została wyłączona przez organizatora

30 224 zł z 30 000 zł

100%

30 224 zł

z 30 000 zł
100%

Opis zrzutki

Zbiórka na rekonstrukcje nerwu wzrokowego dla naszego syna.

Wyobraź sobie, że pewnego "codziennego dnia", w którym masz masę obowiązków w szkole lub w pracy, budzisz się rano nie potrafiąc zrobić choćby jednego kroku, a w dodatku przed oczyma widzisz tylko ciemność i zdany jesteś tylko na swoich bliskich i samego siebie.. Co robisz ?

Witaj Serdeczny przyjacielu, który zainteresowałeś się ciekawym opisem niczym recenzja dobrego kryminału z półki sklepowej w księgarni.

Ta historia powyżej to nie recenzja, która ma Cię zachęcić do kupna najnowszej książki, To życie codzienne Daniela, który jest dzieckiem niepełnosprawnym, niewidomym oraz niesprawnym ruchowo.

Daniel urodził się 12 kwietnia 2014r. Po urodzeniu spędził w szpitalu około dwóch miesięcy na kompleksowych badaniach, które wykazały krwawienie śródczaszkowe czwartego stopnia, niedorozwój ciała modzelowatego, niedorozwój sierpa mózgu, oraz niedorozwój nerwów wzrokowych. Od lekarzy usłyszeliśmy, że nasze dziecko najprawdopodobniej będzie…roślinką. Gdy usłyszeliśmy takie wiadomości na temat zdrowia naszego syna, „życie” zmieniło swój tor w jednej sekundzie.

Daniel odkąd wyszedł ze szpitala, niemal każdego dnia jest rehabilitowany na różnych płaszczyznach przez doświadczonych rehabilitantów. Rehabilitacja nerwu wzrokowego to ciągła praca w domu, polegająca na pokazywaniu, świetlnych gadżetów oraz prób skupienia wzroku dziecka na specjalnie przystosowanych animacjach świetlnych. Każdego dnia widzimy poprawę. Niestety… na dzień dzisiejszy wciąż funkcjonuje w przestrzeni jako dziecko niewidome z poczuciem światła. Każdego dnia pracujemy aby mózg nie wyłączył całkowicie funkcji widzenia oraz aby wyciągnąć 200% możliwości z nerwu wzrokowego Daniela.

Nie mniej ważnym elementem w życiu Daniela jest rehabilitacja ruchowa, nad którą to, podobnie jak przy nerwie wzrokowym, pracujemy codziennie. Daniel pomimo ukończenia trzeciego roku życia jest dzieckiem leżącym. Jest rehabilitowany metodą VOJTY oraz BOBATH-a, a po pierwszej kuracji aminokwasami (witaminy w postaci tabletek), zauważyliśmy ogromne postępy w funkcjonowaniu wyłączonych narządów ruchowych. Aminokwasy mają za zadanie pobudzenie komórek nerwowych, które to w organizmie Danielka są niejako uśpione.

W tej chwili zbieramy na wyjazd do klinki znajdującej się w Rosyjskim mieście Ufa. Klinika specjalizuje się w rekonstrukcji nerwu wzrokowego u dzieci, jak i u osób dorosłych. Potrzebna kwota na pierwszą operacją wraz z przelotem, zakwaterowaniem wynosi 30 tys. złotych. Bardzo prosimy o pomoc, jest to szansa aby nasz syn zobaczył świat, zobaczył mamę i tatę.

Wiemy doskonale, że potrzebna kwota jest duża, ale wierzymy że jesteśmy w stanie zebrać te pieniążki i wykorzystać szansę… szansę która być może umożliwi naszemu synowi swobodne funkcjonowanie.

Wpłacający357

 
Dane ukryte
2 000 zł
D
Dziadek
1 000 zł
 
Piłka Reprezentacji Polski
1 000 zł
WC
Wojciech Ciesielski
700 zł
W
Wojciech Karłowski
600 zł
PU
pierogarnia u gosi
500 zł
IS
Iwona Sarzyniak
500 zł
C
Ciocia Madzia
500 zł
K
Karolina
500 zł
AS
Anna Sarnecka
400 zł
Zobacz więcej

Komentarze37

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

436 707 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?