Opis zrzutki

Życie pisze czasem tak niesamowite scenariusze, że nie powstydziliby się ich nawet najbardziej płodni prozaicy. Poznanie się grupy ludzi o innych sposobach patrzenia na świat i różnych zainteresowaniach to tylko ćwierć sukcesu. Pozostała cześć następuje wtedy, gdy grupa ta nauczy się cierpliwie funkcjonować ze sobą nawzajem, przeradzając się tym samym w zespół. Kiedy to nastąpi i załoga jest już gotowa do wspólnej przygody, Opatrzność sama stawia żagle, wyznacza kurs, koryguje ster i ustala koordynaty. Reszta zależy już od ciężkiej i regularnej pracy.


ja4470ad6caa701f.jpeg
JESTEŚMY PASJONATAMI, KTÓRZY NIE POTRAFIĄ USIEDZIEĆ NA MIEJSCU

Jesteśmy w różnym wieku, pochodzimy z różnych środowisk, a nawet z rożnych miast. To, w jaki sposób się poznawaliśmy i w jaki sposób testowane były nasze przyjaźnie, wyglądało często na zrządzenia czystego przypadku. Przez wiele lat działalności społecznej w swoich środowiskach o sobie nawzajem tylko słyszeliśmy, i to też nie zawsze prawdę. Niektórzy z nas zaczynali w działalności patriotycznej i narodowej, inni w charytatywnej, jeszcze inni w pro-lifowej, jednak zawsze nasze drogi w tajemniczy sposób krzyżowały się. To już nie mógł być przypadek.


Połączyła nas pasja robienia czegoś dla innych. Wszyscy od zawsze pragnęliśmy być częścią czegoś większego; czegoś, co być może zapisze się kiedyś złotymi zgłoskami na kartach historii Polski. Łączy nas chęć próbowania sił na rożnych płaszczyznach, ciągłego rozwijania swoich kompetencji oraz poszerzania horyzontów. Mamy też odrobinę ułańskiej fantazji, która pozwala nam marzyć o rzeczach wielkich.


cade4cf4d4d33601.jpeg
JEDNAK BY MÓC SKUTECZNIE SŁUŻYĆ, MUSIMY SIĘ ROZWIJAĆ

W ciągu naszej wieloletniej aktywności zrozumieliśmy, że jednym z filarów skutecznej pracy społecznej są media. Żyjemy w czasach mocno zinformatyzowanych, w których już mało kto zwraca uwagę na mrówczą pracę u podstaw. Natomiast by dotrzeć ze swoimi pomysłami do szerszych grup ludzi, potrzebne są stosowne narzędzia.


Takimi narzędziami dysponują zagraniczne koncerny medialne, które zdominowały rynek mediów w Polsce. Dbają one o to, aby ich narodowy interes był za pośrednictwem tych mediów w odpowiedni sposób osłaniany. Inną grupą dysponującą takimi narzędziami są organizacje ideologiczne, których celem jest młodzież i adresowane do nich kanały komunikacyjne. Natomiast dla wielowiekowych wartości, zdrowych fundamentów cywilizacyjnych czy choćby zwyczajnej przyzwoitości miejsca w mediach jest coraz mniej. Chcemy to zmienić.


x407a3e6e465395d.jpeg
MAMY NA TO ŚMIAŁY PLAN - MEDIA

Od dłuższego czasu obserwujemy rozwój niezależnych telewizji, które pojawiają się w naszej przestrzeni internetowej, skutecznie przełamując monopol informacyjny wielkich medialnych molochów. Jednak zauważamy jednocześnie, że inicjatywy tego typu są mocno skupione w Warszawie i jej okolicach.


Chcemy stworzyć taką niezależną telewizję na Górnym Śląsku, aby mieszkańcy naszego regionu i całej południowej Polski również mieli blisko siebie miejsce, w którym mogliby opowiedzieć o swoich spostrzeżeniach czy też podzielić się swoimi zainteresowaniami.


r26368f04cac38c9.jpeg
DZIĘKI KTÓREMU MOŻEMY ZROBIĆ WIELE DOBREGO

Obecność takiej telewizji na południu pozwoli w lepszym stopniu objąć Polskę niezależną siecią informacyjną, stworzy świetne możliwości do współpracy i profesjonalizowania się podobnych inicjatyw w całym kraju oraz umożliwi skuteczną konkurencję z ośrodkami medialnymi, za którymi stoją gigantyczne pieniądze, a które często są rzecznikami obcych interesów.

Ponadto takie studio na Śląsku umożliwi nam pielęgnowanie naszych lokalnych zwyczajów, będzie mogło dawać odpór nachalnej, niemieckiej propagandzie oraz da nam możliwość pochwalenia się naszymi barwnymi tradycjami reszcie Polski.

Jednak przede wszystkim będziemy mogli w końcu pokazywać normalność zamiast dziwactw i mówić prawdę zamiast poprawności politycznej.


v1a96c289e617e05.jpeg
DOBRE POMYSŁY ZACZYNAJĄ SIĘ OD DOBREJ KAWY - CAFE KULTURA

W 2015 roku Śląskie Centrum Kultury stworzyło sale konferencyjno-wykładową, aby powołać do życia miejsce przyjazne wszystkim osobom przywiązanym do tradycyjnych wartości, depozytariuszy testamentu naszych przodków. Po pięciu latach prowadzenia tego miejsca z licznymi sukcesami i setkach rozmów z Wami, wiemy dokładnie czego potrzebujemy, żeby jeszcze mocniej skonsolidować środowisko i stworzyć DOM IDEII dla nas wszystkich.

Tak narodził się projekt: CAFE KULTURA. Wyjątkowego miejsce dla wyjątkowych gości - dla WAS. Patrioci zasługują na swój punkt na mapie Śląska! Kawiarnia będzie nie tylko miejscem spotkań w przytulnych i komfortowych warunkach. Dzięki zamontowaniu w suficie projektora w kilka sekund zamieni się w salę szkoleniową - to będzie nadal przestrzeń dla nauki, sztuki i wiary.


vea6fd088385df7a.jpeg
POLSCY DOSTAWCY

Jesteśmy w Polsce i stawiamy na polskie produkty, aby wspierać rozwój Waszych przedsiębiorstw. Prawdopodobnie pierwszy raz w historii spróbujemy w 100% wcielić w życie hasło z plakatów: Swój do swego po swoje! Chcemy ruszyć z kawiarnią, w której wszystko będzie miało metkę: Made In Poland. Pragniemy, żebyście siedzieli na fotelach kupionych w polskim sklepie meblowym, pijąc kawę z polskiej porcelany. Mało tego! Chcemy, aby kawę lub herbatę dostarczał nam polski dystrybutor! Chcemy pokazać, że da się zrezygnować z popularnych wielkich marek na rzecz lokalnych firm.

Masz pomysł na naszą współpracę? Napisz do nas! Chętnie o tym porozmawiamy.


d54da7edc59bad39.jpeg
MYŚLIMY O WSZYSTKICH

Budujemy na Śląsku SPOŁECZNOŚĆ, która ma konsolidować ludzi w różnym wieku, mających różne zainteresowania oraz potrzeby. Chcemy, aby przestrzeń lokalu była komfortowa, zarówno dla osób w sile wieku, seniorów, osób niepełnosprawnych i matek z dziećmi*. Wiemy, że niektórzy z nas potrzebują udogodnień dostosowanych do swoich potrzeb. Dlatego chcemy wyremontować naszą łazienkę i wyposażyć   ją w niezbędne pomocnicze sprzęty.


*Rodzina to centrum wszechświata każdego człowieka – niezależnie czy jest prezesem wielkiej firmy, czy pracownikiem hali produkcyjnej. Ta prawda łączy nas wszystkich i dlatego chcemy stworzyć przestrzeń przyjazną dla naszych dzieci, aby mogły towarzyszyć nam dorosłym w bezpiecznym i wyrozumiałym dla nich miejscu. Sami mamy rodziny i mamy dość dyskryminacji dzieci w przestrzeni publicznej. Masz dzieci? Nie masz co z nimi zrobić, a chcesz wypić w spokoju kawę? Proste! Wpadaj do nas z dzieciakami!

pafd6eb335ccf9d5.jpeg
ALE POTRZEBUJEMY TWOJEJ POMOCY

Budowa Mediów i Cafe Kultury nie będzie łatwym zadaniem. Już teraz wiemy, że czeka nas ogrom pracy – zarówno tej fizycznej jak i koncepcyjnej. Potrzebujemy też mnóstwa pieniędzy na zakup materiałów budowlanych, sprzętu elektronicznego, potrzebnego oprogramowania, wyposażenia, usług fachowców oraz promocji. Zdajemy sobie sprawę, że wszystko czego potrzebujemy jest u nas – w relacji do zarobków – droższe niż za granicą. Jednocześnie wierzymy, że budowanie własnych kanałów komunikacyjnych ułatwi nam wychodzenie z tego gospodarczego marazmu. Choćby dlatego, że będziemy mogli pokazywać ciekawych ludzi i wartościowe inicjatywy, w które warto się zaangażować, a które są często ostentacyjnie przemilczane przez wielkie ośrodki medialne.


Sami jednak nie damy rady tego zrobić. Mamy mnóstwo pomysłów i jeszcze więcej zapału, ale bez Twojej pomocy nie uda nam się ich zrealizować. Chociaż potrzebujemy na ten cel wielkiej sumy pieniędzy, to jednak już najdrobniejsze wpłaty przybliżą nas do celu.


Żeby zacząć, potrzeba naprawdę niewiele. W końcu każda wielka podroż zaczyna się od pierwszego, małego kroczku.


ja575d809c4a61aa.jpeg
PRACE JUŻ TRWAJĄ - POMÓŻ NAM OSIĄGNĄĆ 100%

Jak zawsze zaczynamy samodzielnie, angażując wszystkie nasze siły i talenty w realizację projektu. Cieszymy się, że mogliśmy tutaj opowiedzieć o naszej nowej inicjatywie i mamy nadzieję, że znajdą się wspaniali Polacy, którzy pomogą nam go ukończyć.

Zbudujmy kolejny bastion polskości, tym razem na Śląsku!

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 3

 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
30 zł
 
Dane ukryte
30 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 1 zł i więcej
WSPARCIE BEZ NAGRODY

Wierzysz w celowość projektu i nie oczekujesz nagrody za pomoc? Dziękujemy! Podziękowanie wyślemy elektronicznie.

Wpłać 20 zł i więcej
DOBRE POMYSŁY ZACZYNAJĄ SIĘ OD DOBREJ KAWY! KAWA DLA CIEBIE!

Dziękujemy za Twoje wsparcie! Zapewne nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak bardzo pomagasz! Nie wiemy tego na pewno, ale sądzimy, że Bolesław I Chrobry, który widnieje na tym banknocie, też cieszy się z Twojej decyzji o wsparciu nowego projektu Śląskiego Centrum Kultury i Rot Marszu Niepodległości.


Kawa do odbioru w Cafe Kultura po zrealizowaniu projektu!


wybrano 2 razy

Wybieram
Wpłać 50 zł i więcej
KULTURALNA SMYCZ

Banknot o nominale 50 złotych zdobi portret króla Kazimierza III Wielkiego. Chyba każdy z nas zna przysłowie "Kazimierz Wielki zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną". Dzięki Twojemu wsparciu pomagasz nam zbudować solidny murowany fundament dla nowego projektu Śląskiego Centrum Kultury i Rot Marszu Niepodległości!


wybrano 1 raz

Wybieram
Wpłać 200 zł i więcej
V TOMÓW KSIĄŻKI: OKRĘG ŚLĄSKI ARMII KRAJOWEJ. JESTEŚMY STĄD! TO NASZA OPOWIEŚĆ.

Przekazujesz 200 zł? To już ogromna pomoc! Czy wiesz, że Zygmunt I Stary, który znajduje się na banknocie 200 zł, sprzyjał wyzwalaniu inicjatyw kulturalnych i przeszedł do historii jako wybitny mecenas sztuki? Nie? Jak widzisz nie ma przypadków, są tylko znaki...

Wpłać 500 zł i więcej
KRYSZTAŁOWA STATUETKA

W 2017 r. Narodowy Bank Polski zaprezentował nowy polski banknot obiegowy o nominale 500 zł z wizerunkiem Jana III Sobieskiego. Trudno przywoływać postać Jana III Sobieskiego i nie pamiętać o Odsieczy Wiedeńskiej - ratunku dla chrześcijańskiej Europy. Przekazując 500 zł sam stajesz się Janem III Sobieskim własnych czasów. Dziękujemy za Twoje zaufanie i obiecujemy, że nie zwiedziemy! W podziękowaniu otrzymasz od nas spersonalizowaną kryształową statuetkę.

Wpłać 1000 zł i więcej
KAMIEŃ WEGIELNY DLA BUDOWNICZYCH PROJEKTU

Kamieniem węgielnym zaczęto nazywać pierwszą cegłę, której położeniu towarzyszyła stosowna uroczystość. Wreszcie określano w ten sposób sam akt wzniesienia budowli, a następnie fundamenty lub podstawy czegoś.

W podziękowaniu za wsparcie i położenie z nami podwalin otrzymasz od nas wyjątkową spersonalizowaną statuetkę z węgla. Prawdziwy "Kamień Węgielny" tego projektu!

Wpłać 3000 zł i więcej
REKLAMA TWOJEJ FIRMY. REKLAMA TWOJEJ DZIAŁALNOŚCI. REKLAMA CIEBIE!

W tym projekcie stawiamy na POLSKIE MARKI i ich promowanie. Chcesz docierać do nowych klientów? Razem z nami naucz Polaków patriotyzmu konsumenckiego!


*zastrzegamy sobie prawo do decyzji o promocji materiału

Nasi użytkownicy założyli

679 096 zrzutek

i zebrali

440 120 708 zł

A ty na co dziś zbierasz?