17 269 zł z 50 000 zł
34%
zakończona 28.03.2021r
35 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Organizacje społeczne i ludzie, którzy w nich działają, robią ważne rzeczy, ale finansowo nigdy nie jest nam łatwo. Większość organizacji utrzymuje się głównie z celowych dotacji i grantów, które pozwalają na realizację konkretnych projektów, nie pozostawiając wiele na długofalowy rozwój organizacji i budowanie zespołu na lata.


Polska Rada Organizacji Młodzieżowych zazwyczaj pozyskiwała też środki dzięki współpracy z partnerami biznesowymi, czy miastami i gminami. W czasach pandemii nie możemy jednak liczyć na to wsparcie. Na dodatek organizacje młodzieżowe nie mogą też liczyć na ciągłość, jeśli chodzi o dotacje z programów takich jak Erasmus+, bo w związku z przedłużającymi się negocjacjami w zakresie budżetu UE, start tych konkursów też został opóźniony.


Przez pandemię nasza sytuacja stała się trudniejsza niż kiedykolwiek dotychczas.


W tej chwili zatrudniamy 3 osoby, a kolejnych 50 osób (Zarząd i wolontariusze/ki Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych) pracuje społecznie – czyli za darmo. To dzięki pracy tych osób możemy monitorować, co się dzieje i na bieżąco reagować. Wydajemy stanowiska i pytamy, np. Ministerstwo Edukacji Narodowej o to, jak zapewnią wszystkim uczniom i uczennicom dostęp do edukacji zdalnej (link). Reprezentujemy Was m.in. podczas posiedzeń sejmowej Komisji Edukacji, gdzie mówimy, jak jest: że edukacja obywatelska leży (link), że brakuje edukacji medialnej, klimatycznej i seksualnej. Razem z Wami stworzyliśmy propozycję zmian art. 5b Ustawy o samorządzie gminnym, by ułatwić życie młodzieżowym radom (link). Na naszych wydarzeniach zapewniamy Wam przestrzeń do dialogu z osobami, które podejmują decyzje – w samorządzie, w Sejmie, w Ministerstwach, z prawej i z lewej strony sceny politycznej.Zobacz, jak wyglądają nasze wydarzenia! W lipcu 2020 w warszawskim Dialogu pod Chmurką wzięło udział blisko 150 osób, w tym posłowie PiS, Koalicji Obywatelskiej, PSL i Lewicy!Staramy się budować w Was i w politykach poczucie, że dialog jest możliwy i że młodych należy słuchać, a nie tylko robić sobie z nimi zdjęcia. Prowadzimy też działalność badawczą. Projektujemy badania dotyczące potrzeb młodych ludzi, takie jak młodzi w czasach koronawirusa czy jak chcą mieszkać młodzi. Zbieramy i opracowujemy dane, które pomagają opisać sytuację oraz potrzeby młodych ludzi, dzięki czemu możemy wskazywać decydentom konkretne kierunki rozwoju polityk publicznych i innych działań na rzecz młodych. 


W 2021 roku chcielibyśmy móc utrzymać nasz niewielki zespół – pracowników i pracowniczki, którzy wkładają w pracę z młodzieżą mnóstwo serca, ale też mnóstwo zarwanych wieczorów i weekendów. Chcielibyśmy móc utrzymać biuro, w którym mamy nadzieję jeszcze wiele razy się z Wami spotkać i - już po pandemii - planować nowe inicjatywy. Musimy opłacić księgowość, płacić za koperty i znaczki, opłacić stronę internetową. Do prawie każdego projektu, który realizujemy, około jedną piątą budżetu dokładamy z “własnej kieszeni”.


Niestety, na samej pasji nie da się budować - wszystko kosztuje. Dlatego każda, nawet drobna wpłata, pomoże nam zapewnić ciągłość działania. Na co dzień to organizacje społeczne działają dla Was - dziś to Wy macie szanse pomóc nam dalej realizować nasze wspólne cele!


Jednocześnie chcemy działać transparentnie, dlatego zdecydowaliśmy się pokazać Wam, jakie koszty ponosimy. I tak, do utrzymania bieżącego poziomu aktywności i stabilności instytucjonalnej potrzeba nam, w skali roku:


70 tys. zł - zatrudnienie administracji na umowie o pracę (wynagrodzenie 3500zł netto*)

18 tys. zł - koszty wynajęcia biura (1500zł miesięcznie)

12 tys. zł - składka członkowska, którą płacimy w Europejskim Forum Młodzieży

10 tys. zł - koszty księgowości

ok 3-5 tys. zł - inne koszty - takie jak utrzymanie strony internetowej, licencje do Zooma i Microsoft Office, papier i tusz do drukarki, koperty i znaczki, mydło, papier toaletowy, kawa i herbata, czy paliwo, gdy trzeba gdzieś przewieźć głośnik, flipcharty i inne materiały warsztatowe:)


Razem: ok. 115 tys. zł.


To duża kwota, dlatego Wasze wsparcie ma dla nas ogromne znaczenie. Pomóżcie nam dziś, żebyśmy dalej mogli pomagać Wam w 2021 roku. Róbmy ważne rzeczy WSPÓLNIE!#JestemzPROM--

  • Wiemy, że można zapłacić mniej. Chcemy jednak zatrudniać godnie, tj. na umowie o pracę, co wiąże się z większymi kosztami dla nas jako pracodawcy. Dla porównania, w sektorze prywatnym, w Warszawie, osoba na stanowisku z podobnym zakresem obowiązków mogłaby liczyć na co najmniej dwa razy wyższe wynagrodzenie, w zależnosci od branży, wielkości firmy i struktury kapitału.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 35

 
Dane ukryte
2 000 zł
 
Dane ukryte
1 100 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

724 560 zrzutek

i zebrali

501 530 013 zł

A ty na co dziś zbierasz?