id: wpwcfj

Siemianowice dla Ukrainy

Siemianowice dla Ukrainy

58 522 zł 
z 25 000 zł
234%
4 dni do końca
442 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

W dniu, gdy Rosja zaatakowała Ukrainę, nikt z nas nie mógł usiedzieć na miejscu. Chętnych do pomocy w Siemianowicach Śląskich, jak w całej Polsce, było wielu. Postanowiliśmy działać jak najszybciej i jak najbardziej skutecznie. Kilka telefonów, kilka wpisów w mediach społecznościowych i tak powstała inicjatywa „Siemianowice dla Ukrainy”. Poszło błyskawicznie - dzień później prężnie działała grupa na Facebooku, dwa dni później na ulicy Północnej zaczęło działać nasze oczko w głowie – darmowy magazyn dla ludzi w potrzebie.

Przeciwności losu było wiele, ale dzięki mieszkańcom Siemianowic i okolicznych miejscowości magazyn, wówczas jedyny taki w rejonie i jeden z niewielu w Polsce, nieustannie zapełniał się darami. Zaufali nam widząc, że pomoc trafia do najbardziej potrzebujących mieszkańców Ukrainy, którzy osiedlili się na terenie całego Śląska i Zagłębia. Jako organizatorzy inicjatywy szybko przekonaliśmy się, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych i są w stanie pomóc w zdobyciu wszystkiego, czego ukraińskie rodziny mogą potrzebować. Już po kilku dniach nikt z nas nie był w stanie policzyć, ile ton darów przewinęło się przez Północną. Tak samo cenimy tych, którzy przyjeżdżają do nas z wypełnionymi samochodami, jak i tych, którzy dzielą się drobnymi darami, które mogą pomóc potrzebującym.

Każdego dnia dziękujemy im w imieniu swoim i wszystkich osób z Ukrainy, które mogą zapełnić nowe domy potrzebnymi rzeczami, których dzieci mają zapewnione podstawowe potrzeby, które mają pełne lodówki i w obliczu tego, co się dzieje w ich ojczyźnie, mają choć odrobinę mniej zmartwień.

Nie byłoby to także możliwe, gdyby nie nasi niestrudzeni wolontariusze. Siedem dni w tygodniu, od rana do nocy, uwijają się na jak pszczoły. Codziennie przez magazyn przewijają się dziesiątki chętnych do pomocy rąk. Każdego dnia jest ich coraz więcej i sami mówią nam, że czują, że więcej z tego czerpią, niż dają. Podziękowania kobiet, które odwiedzają nasz magazyn, i uśmiechy dzieci wynagradzają każdego dnia trud nas wszystkich.

Staramy się pomagać wielotorowo. Pomagamy w szukaniu mieszkań, nasza wspaniała ekipa remontowa odnawia mieszkanie za mieszkaniem. Wszystko przy wsparciu naszej grupy na Facebooku. U nas nie pytają, co jest do zrobienia, pytają o adres, pod którym mają się stawić. Dodatkowo podpowiadamy, jak odnaleźć się w urzędniczych zawiłościach, pomagamy w szukaniu pracy oraz przekazujemy informacje o zajęciach i atrakcjach dla dzieci. Pomogliśmy także w stworzeniu awaryjnej bazy noclegowej w niedalekich Bobrownikach.

Już po tygodniu jako organizatorzy akcji wiedzieliśmy, że musimy mierzyć jeszcze wyżej. Zarejestrowaliśmy Stowarzyszenie Siemianowice dla Ukrainy, by móc pomagać jeszcze bardziej skutecznie. Dzięki temu możemy prowadzić zbiórki pieniędzy, bardziej efektywnie współpracować z firmami, a także nawiązywać współpracę z podobnymi inicjatywami poza granicami naszego kraju. Pierwsze efekty już są – jadą do nas ciężarówki z darami z Irlandii, Holandii i Niemiec.

Szybko doszliśmy do wniosku, że ilość potrzebujących jest tak ogromna, że potrzebujemy większego miejsca. Jak zwykle wystarczyło tylko zapytać na naszej wspaniałej grupie i dzięki uprzejmości firmy Eco-Team po dwóch tygodniach od uruchomienia magazynu przenieśliśmy się nowej hali. Zaledwie 300 metrów od Północnej, przy ul. Wyzwolenia 22, mamy do dyspozycji 1890 metrów kwadratowych. Dzięki temu logistycznie jesteśmy w stanie sprostać zapotrzebowaniu uchodźców, którzy wciąż do nas przybywają i sprawić, by mogli oni korzystać z naszej pomocy w bardziej komfortowych warunkach.

Stowarzyszenie Siemianowice dla Ukrainy


Zrzutka powstała z inicjatywy Wolontariuszy i kierowana jest do osób chcących wesprzeć pomoc dla Uchodźców z Ukrainy, jednak mieszkających zbyt daleko, by osobiście dołączyć do pracy w magazynie.


www.siemianowicedlaukrainy.pl


kontakt: [email protected]

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 442

KP
Karol Pogorzelski
100 zł
MS
Maciej Staniszewski
150 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
70 zł
BG
Basia Gala
50 zł
KW
Krzysztof W
50 zł
TO
Tomasz Orzechowski
100 zł
GO
Gosia
ukryta
 
Dane ukryte
100 zł
AN
Aleksandra Nita
Zobacz więcej

Komentarze 11

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

863 085 zrzutek

i zebrali

759 037 245 zł

A ty na co dziś zbierasz?