Zrzuć się na ordynację Wojtka Janowskiego... ID: ws5e44

Zrzuć się na ordynację Wojtka Janowskiego... ID: ws5e44

4 220 zł z 4 600 zł

91%

4 220 zł

4 220 zł

z 4 600 zł

zakończona

zakończona

29.03.2020r

30

30

wspierających
91%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Dopiero co z ordynacyjnych retritów wróciła trójka naszych nowych ordynowanych a tu kolejna dobra wiadomość. Wojtek Janowski - nasz Sanghalokowy weteran i pierwszy mitra w Krakowie otrzymał zaproszenia do Padmaloki na ordynację w kwietniu 2020 roku. Tym razem ordynacja Wojtka odbędzie się w ramach tygodniowego retritu w Padmaloce. Ze względu na stan zdrowia Wojtek nie może pojechać na długi retrit do Guhyaloki. Niemniej jednak Anglia to Anglia a funty to funty. Padmaloka przez kilka ostatnich lat praktykowała i nadal praktykuje wobec nas - osób przyjeżdżających na retrity z Polski , ogromną szczodrość, dając nam możliwość płacenia jedynie 50 funtów za retrit. Teraz przy okazji ordynacji Wojtka, chcielibyśmy zebrać całą sumę za jego retrit (tj ok. 300 funtów). Dodatkowo, postanowiliśmy zebrać sumę, która w znaczący sposób wesprze Wojtka w wyjeździe do Padmaloki oraz pozwoli pojechać na retrit, rok po ordynacji (tzw reunion retrit) - do którego każdy nowoordynowany się zobowiązuje. Potrzebujemy Waszego wsparcia i zachęcamy do praktykowania szczodrości. Każdy złoty jest na wagę złota! :)

Wojtek w Sanghaloce

Wojtek i Franek

Wojtuś :)

Wojtek o sobie...

Urodziłem się 16.05.1951 r. w Gdańsku. Mój ojciec repatriant z Wilna (dawniej było to polskie miasto, obecnie należy do Litwy) był inżynierem i zatrudniony został przy budowie huty stali w Nowej Hucie, niedaleko Krakowa, stąd dzieciństwo i wczesną młodość spędziłem właśnie w tym mieście. Po ukończeniu szkoły średniej udałem się do Gdańska, gdzie podjąłem studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Po ukończeniu studiów odbyłem obowiązkową, roczną, służbę wojskową w jednostce desantu morskiego (tzw. Niebieskie Berety), a po jej zakończeniu powróciłem do Krakowa , gdzie rozpocząłem pracę w Milicji Obywatelskiej, przekształconej później w Policję. Wiele lat w policji pracowałem w Gdańsku, do którego ponownie przeniosłem się w 1976 roku, po zawarciu związku małżeńskiego, po czym w latach 90 odszedłem z policji na częściową emeryturę.

Jestem dwukrotnie żonaty. Z pierwszą żoną mam dwoje dorosłych już dzieci, w wieku 41 i 39 lat. W roku 2005 ożeniłem się powtórnie i z tego związku mam 13 letniego syna - Jaromira. Najmłodszy syn jest dzieckiem autystycznym, wymagającym zwiększonej opieki, co uniemożliwia mojej żonie pracę w pełnym wymiarze godzin. Po przejściu na emeryturę prowadziłem własną działalność gospodarczą - agencję ochrony a później spędziłem dwa lata w Stanach Zjednoczonych, pracując tam na budowach i firmie landscapingowej. Od ponad pięciu lat nie pracuję, z uwagi na niezbyt dobry stan zdrowia. W 2014 roku przeszedłem ciężki zawał serca, a obecnie cierpię również na dolegliwości układu oddechowego. Od 2006 roku mieszkamy ponownie w Krakowie.

Większość mojego życia byłem obojętny religijnie, podobnie jak moi rodzice. Na początku lat 90 ubiegłego wieku zainteresowałem się religiami Dalekiego Wschodu, a po zapoznaniu się z istotą buddyzmu uznałem, że praktyka dharmy jest tym czego szukałem. Związałem się z jedną z sangh zen, w której praktykowałem przez kilka lat. Po powrocie do Krakowa nawiązałem internetowy kontakt z Nityabandhu, który przebywał wówczas w Anglii, a z którym niedługo później spotkaliśmy się osobiście. Po jego powrocie do Polski spotykaliśmy się regularnie, studiując dharmę w niewielkiej grupie u niego w mieszkaniu. Po otwarciu ośrodka Sanghaloka w Krakowie poprosiłem o możliwość zostania mitrą w tradycji Triratny, a rok później, w roku 2010, poprosiłem o ordynację. Tego samego roku udałem się też do Padmaloki na swój pierwszy retrit, będący treningiem do ordynacji. Kilka tygodni temu dostałem z Padmaloki zaproszenie do Ordynacji, która odbędzie się w roku 2020, podczas jednego z kwietniowych retritów.

Ceremonia mitry Wojtka w 2010 roku.

Spotkanie z Banthe w Krakowie.

Wpłacający30

 
Dane ukryte
30 zł
EM
Ewa Morawska
50 zł
J
Joanna
40 zł
 
Dane ukryte
15 zł
MK
Michał Kapłon
100 zł
PI
Pan Iwo
200 zł
 
Dane ukryte
50 zł
T
Tomek
200 zł
B
Bożena
30 zł
MC
Marta Czepukojć
25 zł
Zobacz więcej

Komentarze10

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

518 471 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?