Sam Childers w Polsce - pomóż byłym więźniom znaleźć drogę z Fundacją Pomost! ID: ws8tfk

Sam Childers w Polsce - pomóż byłym więźniom znaleźć drogę z Fundacją Pomost! ID: ws8tfk

425 zł z 10 000 zł

4%

425 zł

425 zł

z 10 000 zł

zakończona

zakończona

15.03.2018r

2

2

wspierających
4%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Pomóż z FUNDACJĄ POMOST byłym więziom znaleźć drogę taką jak Sam'a.

Sam Childers, ps. Kaznodzieja z karabinem, przyjeżdża do Zabrza!

Otwarte dla wszystkich spotkanie z nim odbędzie się w czwartek, 22 lutego, o godz. 17.00, w Łaźni Łańcuszkowej, przy ul. Wolności 408.

Sam Childers to postać kultowa - były członek gangu motocyklowego, uzależniony od kokainy, heroiny i alkoholu, który pod koniec lat 80. XX wieku przeżył przemianę duchową i założył w Central City w Pensylwanii wspólnotę religijną Shekinah Fellowship Church. Po podróży do Sudanu w 1998 roku, założył wraz z żoną fundację Angels of East Africa, zajmującą się ratowaniem dzieci z terenów objętych wojną domową, głównie w Sudanie Południowym i Ugandzie. Fundacja prowadzi sierocińce, dzięki którym udało się uratować tysiące dzieci. Sam spisał swoje życie i doświadczenia w książce "Kaznodzieja z karabinem", na podstawie której powstał film pod tym samym tytułem.

Do Zabrza przyjeżdża na zaproszenie Fundacji Pomost, która pomaga osobom uzależnionym i opuszczającym zakłady karne. Pomost prowadzi w Zabrzu ośrodek, w którym wspiera swoich podopiecznych przez pierwszy rok po opuszczeniu więzienia. Razem z Fundacją Rozwoju Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego fundacja opracowała założenia programu readaptacyjnego, który ma szansę, dzięki unijnemu wsparciu, zostać wdrożony w innych polskich miastach.

Spotkanie naszych podopiecznych z Sam'em może pomóc wskazać im drogę do lepszej przyszłości, do normalnego życia w społeczeństwie. Nie zbieramy jednak tylko na to jedyne wydarzenie - chcielibyśmy aby byli więźniowie mieli możliwość spotkania się z osobami wyjątkowymi - które przeżyły to samo co oni a jednak przy odpowiedniej pomocy znalazły swój nowy sens życia.

Wielu naszych byłych mieszkańców Ośrodka Readaptacyjnego znalazło nową drogę.

PONAD GRANICAMI <- zobacz teledysk stworzony przez naszych podopiecznych.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie naszych działań!

Wpłacający2

IH
Iain Haggis
225 zł
SK
Stanisław Knaflewski
ukryta

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

536 580 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?