id: 4df2s4

Pomóż nam tworzyć samowystarczalne wioski!

Pomóż nam tworzyć samowystarczalne wioski!

Aktualności 3

 • Dziękujemy Grażynie Wolszczak za wsparcie! 💚💛💜

  Stwórzmy coś naprawdę pięknego! 💞💞

  Im więcej Waszego wsparcia otrzymujemy tym jesteśmy coraz bliżej celu 😍  Czytaj więcej
 • Wystartowaliśmy i biegniemy, biegniemy! 💗

  Magdo i Jarku!! Z całego serca dziękujemy za Wasze wsparcie ! 💗💗


  Czytaj więcej
 • Drodzy Zrzutkowicze dziękujemy Wam za Wasze wpłaty!

  Otrzymujemy bardzo dużo pozytywnych wiadomości od Was, za co bardzo dziękujemy!

  Dziękujemy również Miśkowi Koterskiemu, który dołączył do nas i wspiera naszą inicjatywę! <3


  Czytaj więcej

Opis zrzutki

Budowa samowystarczalnej wioski, uprawa zdrowej żywności, budowa Leśnego Przedszkola i Rękodzielni, działania edukacyjne na rzecz samowystarczalności.


Słowem wstępu

My, czyli Mateusz, Monika i Aurora. Znaleźliśmy to czego szukaliśmy.

Miejsce do życia, do działania, do kreowania, do współtworzenia, do współdzielenia, do celebrowania życia, życia prostego, w otoczeniu i z poszanowaniem natury. 

To miejsce dla nas i kilku lub kilkunastu innych rodzin. A takich miejsc będzie powstać więcej! Robimy pierwszy krok i pomożemy każdemu, kto będzie chciał stworzyć kolejną samowystarczalną wioskę!Jesteśmy w trakcie procesowania, kupna działki rolnej o powierzchni 5 ha, na której postawimy nasz Wystarczalny Domek i zaprosimy do sąsiedztwa inne rodziny.  Na tej ziemi rozpoczniemy nowy rozdział naszego życia. Na tej ziemi powstanie miejsce, które przyniesie nam i Wam dużo dobrego. Ta ziemia obdarzy nas i Was zdrową żywnością oraz da możliwość dzielenia się z Wami talentami naszymi, naszych sąsiadów i naszych gości.

Siedlisko znajduję się w niewielkiej wsi w woj. Mazowieckim, około 5 kilometrów od Wisły. Poznaliśmy naszego pierwszego sąsiada, 70 letniego pana Kazimierza. To między innymi razem z nim będziemy tworzyć Dobre Sąsiedztwo, zapowiada się bardzo obiecująco. Projekt Samowystarczalnej Wioski obejmuje kilka ważnych dla nas obszarów:

 • stworzenie przyjaznego miejsca dla naszych dzieci
 • uprawa zdrowej żywności
 • tworzenie zdrowego siedliska, czyli wolnego od chemii, nawozów sztucznych i wyniszczających ziemię działalności człowieka
 • życie w bliskości z naturą
 • życie w dobrych relacjach z sąsiadami
 • promowanie naturalnego budownictwa
 • wykorzystanie środków i technologii pomocnych w dążeniu do samowystarczalności
 • tworzenie ogólnodostępnej bazy wiedzy na tematy związane z samowystarczalnością
 • stworzenie miejsca: otwartego dla ludzi, którzy łączą się w działaniu dla dobra wspólnego, miejsce do rozwoju duchowego i osobistego poprzez kontakt z naturą, do wyrażania siebie poprzez kreatywne działania (rzeźba, stolarka, produkcja naturalnych kosmetyków, tworzenie muzyki itp.), w którym szanujemy siebie i innych ludzi bez względu na ich poglądy, wierzenia i opinie


Wizja projektu

Samowystarczalna wioska w ramach Dobrego Sąsiedztwa to kooperatywa kilku lub kilkunastu rodzin mieszkających ze sobą w bliskim sąsiedztwie. 

Ludzie tu mieszkający żyją w zgodzie z naturą, prowadzą zdrowy i ekologiczny styl życia na tyle na ile czują i na ile jest to możliwe. 

Wszyscy razem dążą do coraz większej samowystarczalności. 

Wspólnie prowadzimy leśne przedszkole i szkołę, do których uczęszczają nasze dzieci.

Uprawiamy i przetwarzamy zdrową żywność.

Każdy prowadzi swoje gospodarstwo. Niektórzy współpracują z nami przy tworzeniu projektu RWS (rolnictwa wspieranego przez społeczność). Niektórzy współpracują z nami budując naturalne domy. A z niektórymi po prostu herbata smakuje lepiej :)

Prowadzimy wspólnie projekt “Rękodzielnia”, który jest otwarty dla wszystkich. 

Organizujemy spotkania i warsztaty, w trakcie których dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem. Promowanie zdrowego stylu życia jest dla nas tak samo ważne jak życie w ten sposób.

t4184beb7fc41d2d.jpeg


O celu zrzutki bardziej szczegółowo przeczytacie poniżej:

Działania, które chcemy przedsięwziąć w celu realizacji tego projektu:

 1. Zakup ziemi rolno-budowlanej o powierzchni niewiele ponad 5 hektarów, która zostanie przeznaczona na miejsce pod uprawy RWS, leśne przedszkole, szkołę i bibliotekę, rękodzielnię - dla mieszkańców i dla ludzi z zewnątrz, dużą salę z przeznaczeniem do spotkań, konferencji, zajęć ruchowych i innych celów.
 2. Przygotowanie ziemi rolnej  pod uprawy RWS, przygotowanie szklarni, tuneli, systemu nawadniania, zakup sprzętu i maszyn rolniczych.
 3. Budowa Rękodzielni i zakup brakujących urządzeń.
 4. Budowa leśnego przedszkola / szkoły oraz biblioteki.
 5. Zakup i remont domu, który będzie do dyspozycji gości i wolontariuszy. Budowa kuchni polowej, pieca chlebowego, suszarni.
 6. Przekształcenie mobilnego Domku Wystarczalny na domek samowystarczalny.
 7. Rozpowszechnianie idei Dobrego Sąsiedztwa i Samowystarczalności poprzez organizację spotkań informacyjnych, wymiany doświadczeń oraz działania internetowe.


Kwota Zrzutki: 222.222 zł

Całość inwestycji to ok 450.000 zł. Jeżeli uda nam się uzbierać niecałą połowę tej kwoty, wiemy, że zrealizujemy cały projekt. Zajmie to trochę czasu, ale się uda! 


Poniżej opisujemy każdy z elementów zrzutki bardziej szczegółowo:


SAMOWYSTARCZALNA WIOSKA

to projekt osadniczy. Ma na celu połączenie ludzi, którzy czują i myślą podobnie. Dla których życie blisko i w zgodzie z naturą to coś oczywistego. 

Projekt ma na celu skupienie kilku rodzin w bliskim sąsiedztwie oraz stworzenie dla wszystkich wspólnej przestrzeni do życia. 

Miejsce, w którym tworzymy Samowystarczalną Wioskę to mała wieś w województwie mazowieckim. Jest to region bogaty przyrodniczo. 

Nasze gospodarstwo przylega z jednej strony do ściany lasu, z drugiej łączy się z polem uprawnym. Pozostałe gospodarstwa znajdują się w bliskim sąsiedztwie.


bdea070abf6a1c4e.png

Chcemy dokupić nieco ponad 5 ha ziemi, wraz z zabudowaniami. 

Na całość tej inwestycji potrzebujemy około 100.000 zł, które przeznaczymy na zakup:

 • ziemi, która  będzie używana do prowadzenia projektu RWS oraz jako miejsce pod budowę szkolnej (leśnej) bazy dla dzieciaków
 • dwóch domów, które wyremontujemy używając do tego naturalnych surowców i które stanowić będą część wspólną
 • obory, która będzie przekształcona na Rękodzielnię i zaplecze Leśnej Szkoły.


RWS

to projekt wspierający rolników oraz osoby, którym zależy na zdrowej żywności. RWS czyli Rolnictwo Wspierane przez Społeczność to partnerstwo zawarte między grupą odbiorców a rolnikami, w którym strony dzielą między sobą ryzyko, obowiązki i korzyści związane z rolnictwem. Partnerstwo to zbudowane jest na bezpośrednich relacjach międzyludzkich, w oparciu o długoterminowe, wiążące porozumienie. To sytuacja korzystna dla obu stron. Rolnik ma zapewnioną grupę odbiorców i planuje uprawy w zależności od zapotrzebowania. Odbiorcy kupują żywność sprawdzoną, wolną od chemii i po dobrych cenach.

Zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie projektu RWS dopiero od 2022 roku.

W 2021 stworzymy potrzebną infrastrukturę tj. tunele, szklarnie pod rozsady, systemy nawadniania, magazyn, suszarnię.

p6ec40026466b52b.jpegInwestycja w RWS

 1. Szklarnia + ogrzewanie + regały na rozsady. Tutaj koszt może być różny. Wiele zależy od użytych materiałów i powierzchni szklarni. Używając np. okien z recyklingu czy materiałów z drugiej ręki można zmniejszyć ten koszt. Zakładamy, że budżet na ten cel to 3.000 - 5.000 zł.
 2. 2x Tunel (7m x 30m) - koszt między 14.000 - 20.000 zł (materiały + robocizna).
 3. Glebogryzarka spalinowa - 2.000 - 4.000 zł
 4. Ziarna, nawozy, doniczki, wielodoniczki i inne. Większość z tych rzeczy będziemy wykorzystywać wielokrotnie. Kwota zależna od ilości, między 2.000 - 4.000 zł
 5. Koszty organizacji i logistyki - nie uwzględniamy ich w zrzutce. Koszty zostaną pokryte w 2022 roku, kiedy projekt zostanie uruchomiony.

Koszty, które planujemy ponieść w następnej kolejności (nie są dla nas priorytetem na ten moment):

 1. Traktor + osprzęt (przyczepa, pług, brona, rozsiewacz, agregat uprawowy) - 25.000 - 50.000 zł
 2. Ekopielnik 6 rzędowy (opielacz) - 8.500 zł

Raz zakupiony sprzęt będzie służył przez wiele kolejnych lat. 

Podsumowując koszt uruchomienia RWS to kwota 42.000 - 66.000.

Z tej zrzutki chcemy uzbierać kwotę minimum 30.000 zł. na ten cel.

Jesteśmy otwarci również na darowizny w postaci materiałów, które mogą nam pomóc uruchomić ten projekt! 


RĘKODZIELNIA

jest projektem społecznym. To rodzaj warsztatu/pracowni. Jest to przestrzeń otwarta dla ludzi, którzy potrzebują zrobić coś własnoręcznie. Czy to zbudować coś od zera, czy naprawić zepsutą rzecz lub dać czemuś drugie życie w innej postaci.

To miejsce dla mieszkańców Wioski jak również dla osób, które nas odwiedzają. Chętnie udostępniamy swoje narzędzia i pomagamy sobie nawzajem, jeśli jest taka potrzeba.

od871bf3a3efd75a.jpegPracujemy tu nad indywidualnymi projektami lub działamy razem przy tworzeniu dobra wspólnego.

Każdy rodzaj rękodzieła jest mile widziany. Praca w drewnie, biżuteria, ceramika, kowalstwo czy cokolwiek innego. W Rękodzielni możemy dzielić się z innymi swoją twórczością i np. eksponować swoje wyroby na sprzedaż.

Na ten moment mamy w posiadaniu m.in. takie maszyny i urządzenia: heblarko-grubościówka, piła ramienna, szlifierka taśmowa, piła tarczowa, ukośnica, frezarka, wyrzynarka, strug elektryczny, wiertarki udarowe, wkrętarki, szlifierki kątowe, szlifierki dwutarczowe, lutownice, strugi ręczne, dłuta, ściski i wiele innych.

Planujemy rozbudować Rękodzielnię o dodatkowe narzędzia: wiertarkę stołową, piłę stołową, system odciągu do pyłu/trocin, piłę taśmową, spawarkę...

Na koszt budowy Rękodzielni  składają się  wymiana pokrycia dachowego, wzmocnienie konstrukcji drewnianej, ocieplenie ścian, budowa stanowisk do pracy, poprowadzenie instalacji elektrycznej. Mamy narzędzia i ludzi chętnych do pomocy.

Szacujemy, że do ukończenia projektu potrzebujemy około 30.000 - 40.000 zł.


LEŚNE PRZEDSZKOLE / SZKOŁA

Ten projekt będziemy realizować wspólnie z innymi rodzinami mieszkający z nami w sąsiedztwie. Chcemy wybudować niewielki domek około 35m2 w otoczeniu lasu, który posłuży dzieciom. 

Koszt zakupu materiałów na ten cel to około 20.000 - 30.000 zł.

q0dd0890919ad9cf.png


KUCHNIA POLOWA I MIEJSCE NOCLEGOWE DLA GOŚCI I WOLONTARIUSZY

Jeden z zakupionych przez nas domków zostanie wyremontowany i przystosowany dla gości i wolontariuszy.

Remont to m.in. wymiana stolarki okiennej, tynków, wymiana pokrycia dachowego, ocieplenie domku i położenie nowej elewacji. Całość prac wykonana będzie naszymi rękoma oraz z pomocą rodziny, znajomych i wolontariuszy. Szacujemy koszt materiałów do remontu na około 30.000 zł


WYSTARCZALNY - MOBILNY, NATURALNY DOMEK

Zbudowaliśmy naturalny mobilny domek według naszego pomysłu i projektu, który nazwaliśmy Wystarczalnym. 


Domek służy następującym celom:

 1. Ma stać się samowystarczalnym domkiem.
 2. Ma służyć nam w trakcie budowy naszego naturalnego domu (dzięki temu, że jest mobilny w późniejszym czasie może służyć również innym rodzinom).
 3. Po wybudowaniu naszych domów Wystarczalny będzie przekształcony na część przedszkola / szkoły leśnej lub zostanie przeznaczony na inne wspólne cele.

Jak chcemy osiągnąć samowystarczalność domku?:

 1. Do produkcji energii elektrycznej będziemy korzystać z paneli fotowoltaicznych i wiatraka lub turbiny wodnej. 
 2. Do ogrzewania wody wykorzystamy piec rakietowy własnej konstrukcji i kolektor słoneczny.
 3. Do zasilania kuchenki gazowej chcemy użyć przydomowej bio-gazowni (https://www.homebiogas.com/)
 4. Wodę będziemy pozyskiwać ze studni i uzdatniać ją poprzez samodzielnie wykonane filtry.
 5. Woda opadowa, odzyskana z dachu będzie wykorzystywana  w ogródku jak również i do mycia.
 6. Woda szara będzie oczyszczana i wykorzystywana ponownie w naszym eko-systemie. 
 7. Toaleta kompostowa oszczędzi nam wiele litrów wody, a uzyskany z niej kompost wróci do ziemi.

Do tej pory wydaliśmy na budowę domku ok 80.000 zł. Reszta wyposażenia, w tym instalacja solarna, elektryczna, hydrauliczna i pozostałe elementy wykończenia to koszt około 50.000 zł.

Kwotę ze zrzutki którą chcemy przeznaczyć na ten cel to około 20.000 zł.

Trwające prace nad budową domku są dokumentowanie i udostępniane na naszej stronie www.wystarczalny.pl


DOBRE SĄSIEDZTWO I SAMOWYSTARCZALNOŚĆ

to idee, które są dla nas bardzo ważne, są one filarami, na których opieramy całe przedsięwzięcie. 

Bliskie relacje z innymi ludźmi to dla nas podstawa życia, zrozumienia i tworzenia lepszego świata. Zależy nam na tym, aby ludzie otwierali się na innych i razem tworzyli Dobre Sąsiedztwo. Zachęcamy wszystkich do życia w bliskim sąsiedztwie na zdrowych zasadach, szanując siebie nawzajem i wspierając się w różnych działaniach.

Dążenie do coraz większej samowystarczalności jest dla nas sposobem na życie i ważnym krokiem w kierunku odbudowy środowiska naturalnego.


Dobre Sąsiedztwo dla nas:

To przede wszystkim grupa rodzin mieszkających ze sobą w sąsiedztwie, wspierających się nawzajem dzięki własnym talentom i zaangażowaniu.

To społeczność, dla której oczywiste jest dbanie o środowisko i prowadzenie zdrowego stylu życia.

To przestrzeń współistnienia, która wzrasta dzięki wzajemnemu wsparciu i wymianie.

To miejsce, którego działania dążą do osiągnięcia coraz większej samowystarczalności.


Samowystarczalność dla nas:

Chcemy rozwijać idee samowystarczalności i zdolności, które są potrzebne do osiągnięcia tego celu w obszarach takich jak: 

 • produkcja energii elektrycznej z zasobów odnawialnych, 
 • odzyskiwanie, magazynowanie i uzdatnianie wody, 
 • wytwarzanie i przetwarzanie własnej żywności, 
 • dbanie o dobrobyt we własnym domu i gospodarstwie
 • wymiana dóbr między gospodarstwami i społecznościami
 • “less lub zero waste” 

W tym celu będziemy organizować spotkania informacyjne, na których zainteresowani będą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem w tematach szeroko pojętej samowystarczalności. Będziemy prowadzić ogólnodostępną bazę informacji na ten temat w internecie. 


Podsumowanie

Cały projekt jest dużym przedsięwzięciem, który będzie realizowany etapami i rozłoży się w czasie na lata 2020-2022. 

Kwoty podane powyżej to minimalne sumy, które potrzebujemy do realizacji każdego z elementów projektu.

Podane koszty są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

Przewidywany budżet na realizację wszystkich założeń to kwota około 450.000 tys.  złotych. Celem zrzutki jest uzbieranie kwoty 222.222 zł, dzięki której uda nam się zrealizować lub zapoczątkować wszystkie planowane przez nas inicjatywy tak abyśmy my i wy mogli z tego korzystać częściowo już w 2021 a zupełnie już w 2022. Całość zebranych przez nas doświadczeń zostanie przez nas opublikowana, każdy będzie mógł z tej wiedzy skorzystać.


Więcej o nas i naszych projektach przeczytacie na naszej stronie www.wystarczalny.pl

W zakładce “Zrzutka” będziemy aktualizować etapy prac nad tym projektem.


Jak możecie nas wesprzeć?

Możecie wpłacić dowolną kwotę na zrzutkę. Poniżej przeczytajcie uważnie w jaki sposób chcemy Wam za te wpłaty podziękować. Jest tam wiele opcji, które mogą być idealne właśnie dla Was.

Możecie wesprzeć nas prowadząc w ramach zrzutki warsztaty dla zainteresowanych osób, które będą wspierały nas finansowo.

Możecie nas również wesprzeć poprzez dzielenie się tym co wy sami tworzycie czy robicie. Przykładowo robicie kosmetyki naturalne, które w ramach wsparcia przekazujecie nam, a my poprzez zrzutkę oferujemy je w zamian tym, którzy dokonują wpłaty. Jeśli np robicie warsztaty, sesje, terapie, masaże, możecie zaoferować je zrzutkowiczom. W zamian za to umieszczamy na naszej stronie linki/odnośniki do waszych stron lub już na miejscu organizujemy warsztaty, spotkania i eventy z Wami w roli prowadzących.

Możecie nas wesprzeć przekazując nam materiały budowlane, które moglibyśmy wykorzystać w trakcie tworzenia samowystarczalnej wioski.

Możecie nas również wesprzeć przekazując nam nasiona, rozsady, które moglibyśmy dołączyć do naszych upraw.

Możecie nam również pomóc udostępniając tę zrzutkę oraz naszą stronę internetową.


Dla Was Kochani Zrzutkowicze!

Dzięki wsparciu wszystkich wymienionych poniżej prowadzących warsztaty dajemy Wam możliwość wzięcia w nich udziału! Poniżej przeczytajcie o tym co dla Was przygotowaliśmy. 

W trakcie trwania zrzutki będziemy aktualizować poniższą listę, dodawać elementy lub adnotację o wyczerpaniu miejsc lub konkretnych rzeczy.

Po dokonaniu wpłaty dodajcie komentarz z informacją o Waszym wyborze. W przypadku warsztatów z ograniczoną liczbą uczestników, obowiązuje kolejność wpłat (kto pierwszy wpłaci daną kwotę i wybierze dany warsztat, ten go otrzymuje).

W przypadku, kiedy dokonasz wpłaty na warsztat, na który nie będzie już miejsc i nie będziesz chciał wziąć udziału w niczym innym i będziesz miał życzenie zwrotu wpłaty, zwrócimy Ci pieniądze.

Jeżeli zostaniesz zapisany na któryś z warsztatów, ale w międzyczasie okaże się, że nie możesz wziąć w nim udziału, możesz przekazać warsztat innej osobie.


Lista warsztatów:


I Warsztaty on-line.

Terminy są indywidualne dla każdego warsztatu, będziemy o nich informować Was drogą mailową.

Do wyboru dla Was przygotowaliśmy:


✋✋  Dla 2 zrzutkowiczów przy wpłacie 440 zł / osoba:

“ŻYCIE W PRZESTRZENI SERCA” - prowadząca Małgorzata Marczewska 

www.lablife.pl

Opis warsztatu:  Zapraszam osoby, gotowe na wprowadzanie konkretnych zmian, aby stanąć w Nowym Życiu. Na początek 4 kroki, 4 spotkania.

1. Stare - z czym chcę się rozstać?

2. Nowe - w co wchodzę?

3. Wejście - praktyczne wskazówki w sytuacjach trudnych.

4. Kontynuacja - jestem tutaj.

Każde spotkanie poza dawką wiedzy i konkretnych ćwiczeń, jest dobrym wprowadzeniem do Praktyki Koherencji Serca i technik uwalniania zablokowanych emocji.

Na cały warsztat składają się 4 spotkania po 2 godziny. Warsztat prowadzony jest na żywo.

O prowadzącej: Małgorzata Marczewska jest ekspertką od emocji i spójności. Pomaga wychodzić z kryzysów. Towarzyszy ludziom w drodze do ich sukcesów zawodowych, artystycznych i osobistych. Prowadzi sesje 1/1, wykłady, spotkania, kursy, pisze, udziela wywiadów. Wspiera, jest obecna, zadaje pytania, mobilizuje do zmiany. Wierzy w możliwości, otwarcie mówi o obszarach do rozwoju. Dostarcza inspiracji i wiedzy. Dzieli się swoim doświadczeniem i intuicją. Certyfikowana coach ICC, trener z ponad 25-letnim doświadczeniem. Ma za sobą przeszło 1600 dni szkoleniowych, 1200 sesji coachingowych, coaching ponad 40 filmów i projektów kreatywnych. Założycielka LABlife. Doradca strategiczny w obszarze zarządzania kapitałem emocjonalnym przedsiębiorstw, spójnej komunikacji, projektowania kultury organizacji opartej na wartościach, Ekspert od potencjału i spójności przekazu w obszarach LIFE, ART, BIZNES. Od lat dzieli się swoimi obserwacjami, wiedzą, doświadczeniami. Prowadzi coaching i szkolenia dla zarządów i pracowników międzynarodowych organizacji. Założycielka i prezeska Izby Coachingu dwóch pierwszych kadencji. Pracuje indywidualnie z artystami, angażuje się w projekty kreatywne. Projektuje modele biznesowe oparte na pasji, np. Barberian Academy&Barbershop. Realizowała projekty kreatywne i artcoaching m.in. Centrum Nauki Kopernik, festiwalu Nowe Horyzonty, Cameraimage. Wykładała ArtCoaching w Warszawskiej Szkole Filmowej. Wykładała ArtCoaching w Warszawskiej Szkole Filmowej. Uczyła się i doskonaliła swoje kompetencje u Hermann Müller-Walbrodt, Heide Walbrodt, Joseph O’Connor, Linett Saunders-Peal, Robert Dilts, Frank Farelly, Stephen Gilligan. Współpracowała z Judith de Lozier.

✋✋✋  Dla 6 zrzutkowiczów przy wpłacie 65 zł / osoba:

dostęp do aplikacji:

SLOW ONLINE MEDYTACJE - prowadzący Przemek Wardejn

https://www.slowonline.org/

Opis aplikacji: Aplikacja na telefon, która zawiera techniki medytacyjne. Nie musisz mieć doświadczenia w medytacji, aby ją stosować. Jeśli planujesz dopiero zacząć medytować aplikacja na pewno Ci w tym pomoże! Jeśli stosujesz techniki medytacyjne w swoim życiu, poznaj nowe możliwości jakie da Ci aplikacja Slow Online Medytacje. Dołącz i miej spokojny umysł.

O prowadzącym: Przemek Wardejn od kilkunastu lat jest na ścieżce duchowej, od ponad 10 trener rozwoju osobistego. Konsultant ajurwedy - absolwent Instytutu Ayuskama w Rishikesh, w Indiach. Propagator i inicjator zdrowego stylu życia w tym takich imprez jak Czysta Jazda, Live'n'Act Festival. Podróżnik - żył na 5 kontynentach odwiedził ponad 50 państw. Wcześniej pracownik korporacji nowojorskiego city, wolontariusz w slamsach Gambii; oraz dj i dziennikarz kultowej warszawskiej rozgłośni Radiostacja.

✋✋✋✋… Dla wszystkich chętnych zrzutkowiczów przy wpłacie 100 zł / osoba:

“MEDYTACJE WSCHODU” - prowadząca Anna Muchnicka

http://www.vojtomonteur.com/

http//www.annamuchnicka.pl/

Opis warsztatu: Anna Muchnicka i Vojto Monteur stworzyli album muzyki i medytacji dla wszystkich, którzy potrzebują ukoić cierpienie - fizyczne i psychiczne. Muzyka i medytacja jest drogą do przebudzenia współczującego serca i uspokojenia umysłu. Medytacja nie jest tylko dla nas. Jest aktem dobroci dla całej planety. Na warsztacie doświadczysz tybetańskiej medytacji Karmienia Demonów i birmańskiej medytacji Loving Kindness.

CZAS TRWANIA: 45 min - 2 medytacje z muzyką ambient

JAK: Wygodne ubranie i przestrzeń do zamiany miejsca w czasie medytacji

DLA KOGO: jeśli czujesz na codzień lęk, zalewają Cię emocje, nie możesz ruszyć z miejsca, bo coś Cię blokuje, przechodzisz ogromne zmiany w życiu lub doświadczasz straty, to ta praktyka jest dla Ciebie.

O prowadzącym: Anna Muchnicka, nauczycielka medytacji i jogi kundalini. Ostatnią dekadę spędziła w Azji południowo-wschodniej, gdzie uczyła się od wielkich mistrzów w Tajlandii i Mjanmie technik medytacyjnych, jogi i filozofii wschodu. Jest studentką Sayadaw Profesora Nodhinanny, dziekana uniwersytetu Theravada w Birmie i Nguyen Tien Nghia sędziwej mistrzyni jogi kundalini z Wietnamu. Od lat dzieli się z ludźmi filozofią i technikami wschodu, które praktykuje na co dzień. Prelegentka TedExPoznań. Opowiada do czego doprowadziła ją kultura osiągania celów i o korzyściach płynących z medytacji w szybko rozwijającym się społeczeństwie. W wywiadzie dla One Energy Tv mówi o zmianach w jej życiu w długoletniej praktyce medytacji.

Muzykę tworzy Vojto Monteur, kompozytor, gitarzysta, producent muzyczny. 

Muzyka elektroniczna i akustyczne instrumenty, ambientowe pejzaże, tajemnicze przydźwięki, elektroakustyczne eksperymenty. Solowy album pt. “Glow / Ambient Works” doceniła publiczność Japonii, gdzie VM odbył trasę jesienią 2019. W listopadzie 2020 ukaże się nowy album koncertowy z tej trasy. Nowoczesne elektroniczne i gitarowe brzmienie Vojto Monteur współtworzyły niezwykły projekt Leszka Możdżera Symphosphere, do którego zaprosił go razem z nominowaną do Grammy amerykańską saksofonistką Tią Fuller, szwedzkim kontrabasistą Larsem Danielssonem i Orkiestrą Santander we współpracy z m.in. Piotr Rachoń Quartet, EABS, Miloopa.

✋✋✋✋… Dla wszystkich chętnych zrzutkowiczów przy wpłacie 50 zł / osoba:

“POCZUJ SIEBIE” / EMOCJE - prowadząca Martyna Korzelik

www.poczujsiebie.pl

Opis warsztatu: Zapraszam na trening nie kontroli, a świadomości emocji. Dzięki tym warsztatom uczestnicy poznają mechanizm powstawania emocji oraz poznają techniki, dzięki którym staną się bardziej świadomi swoich emocji, ich źródeł i możliwości wpływu na nie. Podczas tego warsztatu uczestnik zregeneruje umysł na głębokim poziomie, oczyści głowę od natłoku myśli i rozterek. Uzyska wgląd w swoje emocje i ich dynamikę.

CZAS TRWANIA: 45 minut 

JAK: mechanizm powstawania emocji + etapy doświadczania emocji 

DLA KOGO: osoby pragnące zgłębić zjawisko powstawania emocji i zyskać większą świadomość i wgląd w siebie. Dzięki treningowi emocji, są w stanie pełniej odczuwać emocje, jednocześnie mając wpływ na idące za nimi reakcje.

O prowadzącym: Martyna Korzelik praktykuje pracę z ciałem, oddechem i emocjami. Jest certyfikowanym trenerem medytacji, spędziła tysiące godzin na różnych warsztatach chłonąc wiedzę i doświadczenia. Uczestniczyła w kursach nauczycielskich pracy z ciałem, blessingu, czy kilku odosobnieniach medytacyjnych, m.in. Vipassany. Pasjonuje się żeglarstwem, które aktywnie uprawia od ponad 10 lat. Organizuję rejsy tematyczne w Polsce i w Chorwacji, łącząc podróże wewnętrzne z wyprawami na jachty. W „poprzednim życiu” przez kilkanaście lat była związana z branżą telewizyjną, tworząc m.in. programy dla Canal+Discovery, TLC, czy FOX Life oraz jedną z pierwszych telewizji internetowych. Prowadzi sesje indywidualne oraz warsztaty, m.in. “Poczuj siebie”, “Happy Detox”, “SPA dla duszy”, “Mindfulness w naturze” oraz rejsy.

✋✋✋✋… Dla wszystkich chętnych zrzutkowiczów przy wpłacie 50 zł / osoba:

“OPANUJ STRES” / ODDECH - prowadząca Martyna Korzelik

www.poczujsiebie.pl

Opis warsztatu: Wystarczy nawet 3 minuty techniki oddechowej, aby już uspokoić myśli i emocje. Po treningu oddechowym, sytuacje, które wcześniej jawiły nam się jako problem, zyskują inne światło - na świeży umysł rozwiązania przychodzą same. Wzmacnia się spokój, opanowanie emocji i dystans do otoczenia, czy sytuacji. Dodatkowym elementem warsztatów jest wiedza na temat wpływu oddechu na nasz stres, reakcje i emocje.

CZAS TRWANIA: 45 min - 2 ćwiczenia

JAK: oddechy oczyszczające + oddech brzuch-klatka + krótka relaksacja

DLA KOGO: osoby odczuwające napięcie i stres, potrzebujące głębokiego relaksu i rozluźnienia. Po treningu oddechowym, sytuacje, które wcześniej jawiły nam się jako problem, zyskują inne światło - na świeży umysł rozwiązania przychodzą same. Wzmacnia się spokój, opanowanie emocji i dystans do otoczenia, czy sytuacji.

O prowadzącym: Martyna Korzelik praktykuje pracę z ciałem, oddechem i emocjami. Jest certyfikowanym trenerem medytacji, spędziła tysiące godzin na różnych warsztatach chłonąc wiedzę i doświadczenia. Uczestniczyła w kursach nauczycielskich pracy z ciałem, blessingu, czy kilku odosobnieniach medytacyjnych, m.in. Vipassany. Pasjonuje się żeglarstwem, które aktywnie uprawia od ponad 10 lat. Organizuję rejsy tematyczne w Polsce i w Chorwacji, łącząc podróże wewnętrzne z wyprawami na jachty. W „poprzednim życiu” przez kilkanaście lat była związana z branżą telewizyjną, tworząc m.in. programy dla Canal+Discovery, TLC, czy FOX Life oraz jedną z pierwszych telewizji internetowych. Prowadzi sesje indywidualne oraz warsztaty, m.in. “Poczuj siebie”, “Happy Detox”, “SPA dla duszy”, “Mindfulness w naturze” oraz rejsy.

✋✋✋✋… Dla wszystkich chętnych zrzutkowiczów przy wpłacie 100 zł / osoba:

“SNUJ PIĘKNE MARZENIA I ZACZNIJ JE SPEŁNIAĆ” - prowadząca Iga Pietrusińska

www.igapietrusinska.com

Opis warsztatu: Transformujący warsztat tworzenia map marzeń w oparciu o starożytne techniki planowania. Podświadomość operuje obrazami i symbolami, łącząc je na zasadzie skojarzeń. Prosty i precyzyjny przekaz graficzny uruchamia prawo przyciągania, daje początek materializacji myśli. Manualny kontakt ze zdjęciami, wycinanie ich i układanie kolażu koi zmysły, pozwala się na chwilę zatrzymać. Podczas warsztatu online dowiesz się jak stworzyć mapę, która się spełnia.

Czas trwania: 1h wprowadzenie, 1h sharing + praca własna (3-4h) pomiędzy spotkaniami

O prowadzącej: Iga Pietrusińska od lat tworzy mapy marzeń - kolaże będące refleksją na temat pragnień duszy, które potrafią wpłynąć na otaczającą nas rzeczywistość. Na warsztatach pomaga uczestnikom uwolnić drzemiący w nich potencjał twórczy oraz otworzyć na obcowanie ze sztuką, którą tworzymy sami - z radością i bez oceniania. Na co dzień pracuje w fundacji Samodzielność od Kuchni, która uczy gotować młodych ludzi z domów dziecka, żeby w dorosłym życiu czuli się mocniejsi i bardziej sprawczy.

✋✋✋✋… Dla wszystkich chętnych zrzutkowiczów przy wpłacie 100 zł / osoba:

“WZMOCNIENIE JESIENIĄ” - warsztat kulinarny - prowadząca Iga Pietrusińska

https://masala.food.blog/

Opis warsztatu: Spotkanie na platformie Zoom, podczas którego dowiesz się jak dbać o swój dobrostan jesienią i zimą. Podzielę się wiedzą na temat odżywiania i stosowania naturalnych remediów, a później przygotujemy też razem k'chidi. 

O prowadzącej: Iga Pietrusinska - pasjonuje się kuchniami świata, żyje zgodnie z rytmem pór roku i uczy tego jak pozwolić sobie na odpuszczenie i wewnętrzne ukojenie w kuchni. Przepisami dzieli się na blogu: https://masala.food.blog

 

II Warsztaty stacjonarne czerwiec-sierpień 2021:

Zapraszamy Was serdecznie na warsztaty, które zorganizujemy stacjonarnie w naszej przestrzeni latem 2021 roku. Dokładne daty ustalimy wiosną 2021.

Do wyboru dla Was przygotowaliśmy następujące wydarzenia:


✋✋✋✋… Dla 10 zrzutkowiczów przy wpłacie 200 zł / osoba:

WARSZTAT GRY NA BĘBNACH - prowadzący Jerzy “Słoma” Słomiński

https://www.facebook.com/slomabebny

✋✋✋✋… Dla 15 zrzutkowiczów przy wpłacie 150 zł / osoba

“NAWIĄŻ OSOBISTĄ WIĘŹ Z PLEMIENIEM ROŚLIN” - warsztat zielarski - prowadząca Hanna Zielicha Świątkowska

www.zielicha.wordpress.com

Zielicha prowadzi warsztaty, opowiada o ziołach, uczy ich rozpoznawania. Pokazuje, wyjaśnia, opowiada – o roślinach, pomysłach, zdrowiu, poszukiwaniach, kulturach, historii, Życiu i Naturze. Każdemu, kto szuka takiej wiedzy, komu jest ona przydatna i potrzebna. Wie sporo, mówi że – nie wszystko.

Pokazuje, skrzętnie zbieraną przez lata, prawdę o Naturze i Jej dziełach. Czy będzie spójna z waszą, przekonacie się, kiedy się z nią spotkacie!

To spotkanie – z roślinami, historią, energią życia i Natury, za ich pośrednictwem zaś – z samym sobą.

✋✋✋✋… Dla 5 zrzutkowiczów przy wpłacie 150 zł / osoba

“NATURALNE MYDEŁKA” - prowadząca Emilia Estera Podbielska

https://www.facebook.com/Blisko-Natury-405819873207761/

Opis warsztatu: W trakcie warsztatu poznacie sposób, w jaki można samemu zrobić naturalne mydło oraz sami takie mydełko dla siebie zrobicie. Emilia opowie Wam o technikach wyrabiania mydełek oraz o ich rodzajach. Dowiecie się również jakie inne kosmetyki naturalne możecie zrobić sami w zaciszu domowym oraz jaki BHP należy zachować w trakcie takiej pracy.

O prowadzącej: Emilia estera Podbielska prywatnie jest przede wszystkim mamą Nikoli, która całkowicie zmieniła jej życie a jednocześnie sprawiła, że jej dom zmienił się na dom bez chemii. Dlatego już od 5 lat robi własne mydła, kremy, balsamy itd.

W jej domu nie ma żadnych środków chemii gospodarczej. Wszystko robi sama. Łącznie od środków czyszczących po myjki, które dzierga na szydełku. Jej pasja zamieniła się troszkę w styl życia i pomysł na podreperowanie domowego budżetu. Swoją wiedzę na temat mydeł też przekazuje innym prowadząc m.in. warsztaty mydlarskie.

Ponadto od kilku lat po przeczytaniu serii książek "Dzwoniące Cedry Rosji" stara się wrócić do natury. W końcu wszystko co jest nam niezbędne do życia mamy w przyrodzie.

✋✋✋✋ … Dla 10 zrzutkowiczów przy wpłacie 1000 zł / osoba

“BUDOWA PIECA CHLEBOWEGO” - prowadzi zdun Daniel https://danielniebo12.wixsite.com/zdun

Opis warsztatów: W trakcie 5 dniowego warsztatu poznacie narzędzia i materiały używane w pracy zduna. Przygotujemy wspólnie zaprawę oraz będziemy łączyć materiały do budowy pieca. Poznacie zasady projektowania pieca chlebowego oraz proces jego powstawania. Weźmiecie czynny udział w tworzeniu pieca od podstaw.

✋✋✋✋ … Dla chętnych zrzutkowiczów przy dowolnej wpłacie 

WARSZTATY Z BUDOWNICTWA NATURALNEGO

Możesz dołączyć do naszego zespołu w trakcie prac remontowo-budowlanych latem 2021 (Czerwiec-Lipiec-Sierpień-Wrzesień) w ramach warsztatu z budownictwa naturalnego.

Większość warsztatów będzie się odbywać w formie tzw. work camp’u, czyli możesz się uczyć zdobywając wiedzę i doświadczenie w trakcie czynnego uczestniczenia we wszystkich pracach. Prace będą trwały przez kilka miesięcy. 

Na naturalnym budownictwie będziemy się skupiać przy okazji:

Renowacji istniejących domów w części wspólnej:

 • ocieplanie ścian budynków przy użyciu betonu konopnego (hempcrete) 
 • tynki gliniane wewnątrz budynku
 • tworzenie glinianej podłogi - klepiska

Budowy domków 35m2 z paździerzy konopnej lub/i kostek słomy

 • konstrukcje drewniane
 • hempcrete/strawbale
 • tynki gliniane i wapienne
 • zielony dach
 • DIY przydomowa oczyszczalnia

Budowy sauny

Oprócz technik naturalnego budownictwa będziemy również korzystać z metod i materiałów konwencjonalnych. Np. przy wymianie pokrycia dachowego na blachodachówkę, instalowaniu drewnianej elewacji, kładzenia glazury w łazienkach i innych pracach remontowo-budowlanych.

W trakcie warsztatów zapewniamy miejsce pod namioty, dostęp do wody oraz wyżywienie.

Jeśli macie możliwość i chcielibyście w ten sposób wesprzeć nasz projekt to chętnie przyjmiemy: materiały budowlane (w stanie do użycia) takie jak: kamień, cegły, drewno, okna, drzwi, dachówki, cement, piach, glinę, ziemię i nawóz/obornik które wykorzystamy przy budowaniu podniesionych grządek, używane narzędzia i części zamienne. Nawet jeśli nie działają może uda nam się je przywrócić do życia.


✋✋✋✋ …Dla 50 zrzutkowiczów przy wpłacie 33 złote / osoba

Płyty CD MANA LOA ze studyjnym nagraniem sesji relaksacyjnej Teatru Dźwięku

https://www.facebook.com/teatrdzwieku/

Opis płyty: Usłyszymy muzykę ambient stworzoną studyjnie z wykorzystaniem instrumentów terapeutycznych. Gongi i misy śpiewające, bębny, dzwonki i cała muzyka, oddziałuje na człowieka na wielu poziomach. Flety i saksofon tworzą magiczna atmosferę.

Uspokajają się myśli, zyskujemy łatwość wejścia w stan wyciszenia wewnętrznego i błogości. Poprawia się jakość snu i słuch Oczyszczają się emocje. Wspierane jest uwolnienie blokad ciał energetycznych. Możemy osiągnąć poprawę percepcji i kreatywności, rozwój synestezji, czyli łączenia zmysłów.

Warto słuchać w pozycji leżącej, obserwując ciało, oddech, myśli... i pozwolić sobie odlecieć w podróż do swojego wnętrza.

O Wykonawcy: Rytualny Teatr Dźwięku jest kreacją nowych form w kulturze współczesnej. Inicjatywa artystyczna inspirowana prastarymi mistycznymi tradycjami.


Mamy też dla was własnoręcznie wykonane drobne upominki.

✋✋✋✋ … Dla 15 zrzutkowiczów przy wpłacie 99 zł oferujemy deski do krojenia wykonane z dębu, jesionu, sosny. z4cacef86c76414d.jpeg

f808def48d1b1fec.jpeg✋✋✋ … Dla 10 zrzutkowiczów przy wpłacie 111 zł oferujemy przyprawniki do podwieszenia w kuchni w zestawie 6 słoiczków z przyprawami do wyboru.q95609f3aabddab9.jpeg

Dziękujemy serdecznie za Wasze wsparcie!

Każde udostępnienie, każda złotówka, każde dobre słowo czy krytyka są dla nas istotne. Robimy to wszystko bo to jest dla nas ważne. Chętnie dzielimy się tym co mamy. 

Wierzymy, że dzięki Waszemu wsparciu uda nam się zrealizować wspólne marzenia. Dziękujemy Wam za dobre intencje, Waszą uwagę i energię. Wierzymy, że są one warte więcej niż pieniądz. Zobowiązujemy się robić to wszystko z sercem, pełni odwagi i dla dobra wspólnego.


Cały czas można do nas dołączyć. Zapraszamy do kontaktu i odwiedzenia naszej strony www.wystarczalny.pl. Znajdziecie tam materiały z budowy domu, blog dotyczący samowystarczalności, forum dla ludzi podobnie czujących.


Podziękowania

Dziękujemy osobom, które nam pomogły dotrzeć do tego momentu.

Dziękujemy za Wasze wsparcie, pomoc, uwagę i życzliwość. 

Płynące prosto z serca podziękowania dla:


Córeczki Aurory, Babci Ani, Babci Basi, siostry Ani, Piotra i Agaty, Jakuba i Sary, Damiana Syjonfam, Magdaleny Dziewulskiej-Skoczylas, zespołu Curawaka, Małgosi Marczewskiej, Przemka Wardejna, Martyny Korzelik, Igi Pietrusińskiej, Anny Muchnickiej, Hanny “Zielichy” Świątkowskiej, Kasi Klimczewskiej, Zduna Daniela, “Słomy”, Rimy, Emili Estery Podbielskiej, Moritza, Bartosza L., Seweryna W., Joela M., Sylwi A., Rodziny “Kotów” :), Moniki i Rogera, Anny Rz., Rafała S., Martyny G., Ewy i Pawła, Ady i Konrada, Mileny i Piotra, Soni i Tomka, Ani i Tomka, Piotra i Anny, Marty i Kamila, Ani i Daniela, Zbyszka i Małgosi, Kasi i Mieszka, Lidki i Sebastiana, Marcina Z., Tomka Ch., Marka Ś., Adrii D., Karthika, Gosi W., Beaty P. i wielu innych osób, które cały czas nas wspierają


Wspierają nas:

Wpłacający 133

JG
Janina Gruda
150 zł
 
Dane ukryte
ukryta
MB
Małgorzata Bargielska
33 zł
 
Dane ukryte
150 zł
 
Dane ukryte
33 zł
IP
Igor Patury
50 zł
DK
Dominika Kondeusz
ukryta
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
50 zł
M
Michał
222 zł
Zobacz więcej

Komentarze 6

 
2500 znaków
 • Beata Łacina

  Z przyjemnością zobaczę efekty Waszego pomysłu! Brzmi cudownie :) . Dajcie znać jak będziecie organizować jakiś wolontariat do pomocy przy tworzeniu swojej wioski.
  Pozdrawiam
  Beata

  50 zł
 • Marek Ś

  Niech Moc Miłości darzy Wam zawsze i wszędzie

  700 zł
 • JD
  Jakub Dudzik

  Powodzenia i wiatru w żale !! Siły i wytrwania w słusznych postanowieniach!!

 •  
  Użytkownik anonimowy

  Powodzenia ❤️❤️❤️

  200 zł
 • GA
  Gabriel Anioł

  Miłość i Światło dla was i całego świata

  2 222 zł
 • Zobacz więcej
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 33 zł i więcej
Płyty CD MANA LOA ze studyjnym nagraniem sesji relaksacyjnej Teatru Dźwięku.

Płyty CD MANA LOA ze studyjnym nagraniem sesji relaksacyjnej Teatru Dźwięku. 

https://www.facebook.com/teatrdzwieku/

Opis płyty: Usłyszymy muzykę ambient stworzoną studyjnie z wykorzystaniem instrumentów terapeutycznych. Gongi i misy śpiewające, bębny, dzwonki i cała muzyka, oddziałuje na człowieka na wielu poziomach. Flety i saksofon tworzą magiczna atmosferę.

Uspokajają się myśli, zyskujemy łatwość wejścia w stan wyciszenia wewnętrznego i błogości. Poprawia się jakość snu i słuch Oczyszczają się emocje. Wspierane jest uwolnienie blokad ciał energetycznych. Możemy osiągnąć poprawę percepcji i kreatywności, rozwój synestezji, czyli łączenia zmysłów.

Warto słuchać w pozycji leżącej, obserwując ciało, oddech, myśli... i pozwolić sobie odlecieć w podróż do swojego wnętrza.

O Wykonawcy: Rytualny Teatr Dźwięku jest kreacją nowych form w kulturze współczesnej. Inicjatywa artystyczna inspirowana prastarymi mistycznymi tradycjami.

wybrano 16 razy (pozostało 34 z 50)

Wybieram
Wpłać 50 zł i więcej
Warsztat “OPANUJ STRES” / ODDECH - prowadząca Martyna Korzelik

“OPANUJ STRES” / ODDECH - prowadząca Martyna Korzelik

www.poczujsiebie.pl

Opis warsztatu: Wystarczy nawet 3 minuty techniki oddechowej, aby już uspokoić myśli i emocje. Po treningu oddechowym, sytuacje, które wcześniej jawiły nam się jako problem, zyskują inne światło - na świeży umysł rozwiązania przychodzą same. Wzmacnia się spokój, opanowanie emocji i dystans do otoczenia, czy sytuacji. Dodatkowym elementem warsztatów jest wiedza na temat wpływu oddechu na nasz stres, reakcje i emocje.

CZAS TRWANIA: 45 min - 2 ćwiczenia

JAK: oddechy oczyszczające + oddech brzuch-klatka + krótka relaksacja

DLA KOGO: osoby odczuwające napięcie i stres, potrzebujące głębokiego relaksu i rozluźnienia. Po treningu oddechowym, sytuacje, które wcześniej jawiły nam się jako problem, zyskują inne światło - na świeży umysł rozwiązania przychodzą same. Wzmacnia się spokój, opanowanie emocji i dystans do otoczenia, czy sytuacji.

O prowadzącej: Martyna Korzelik praktykuje pracę z ciałem, oddechem i emocjami. Jest certyfikowanym trenerem medytacji, spędziła tysiące godzin na różnych warsztatach chłonąc wiedzę i doświadczenia. Uczestniczyła w kursach nauczycielskich pracy z ciałem, blessingu, czy kilku odosobnieniach medytacyjnych, m.in. Vipassany. Pasjonuje się żeglarstwem, które aktywnie uprawia od ponad 10 lat. Organizuję rejsy tematyczne w Polsce i w Chorwacji, łącząc podróże wewnętrzne z wyprawami na jachty. W „poprzednim życiu” przez kilkanaście lat była związana z branżą telewizyjną, tworząc m.in. programy dla Canal+Discovery, TLC, czy FOX Life oraz jedną z pierwszych telewizji internetowych. Prowadzi sesje indywidualne oraz warsztaty, m.in. “Poczuj siebie”, “Happy Detox”, “SPA dla duszy”, “Mindfulness w naturze” oraz rejsy.

wybrano 7 razy

Wybieram
Wpłać 50 zł i więcej
Warsztat “POCZUJ SIEBIE” / EMOCJE - prowadząca Martyna Korzelik

“POCZUJ SIEBIE” / EMOCJE - prowadząca Martyna Korzelik

www.poczujsiebie.pl

Opis warsztatu: Zapraszam na trening nie kontroli, a świadomości emocji. Dzięki tym warsztatom uczestnicy poznają mechanizm powstawania emocji oraz poznają techniki, dzięki którym staną się bardziej świadomi swoich emocji, ich źródeł i możliwości wpływu na nie. Podczas tego warsztatu uczestnik zregeneruje umysł na głębokim poziomie, oczyści głowę od natłoku myśli i rozterek. Uzyska wgląd w swoje emocje i ich dynamikę.

CZAS TRWANIA: 45 minut 

JAK: mechanizm powstawania emocji + etapy doświadczania emocji 

DLA KOGO: osoby pragnące zgłębić zjawisko powstawania emocji i zyskać większą świadomość i wgląd w siebie. Dzięki treningowi emocji, są w stanie pełniej odczuwać emocje, jednocześnie mając wpływ na idące za nimi reakcje.

O prowadzącej: Martyna Korzelik praktykuje pracę z ciałem, oddechem i emocjami. Jest certyfikowanym trenerem medytacji, spędziła tysiące godzin na różnych warsztatach chłonąc wiedzę i doświadczenia. Uczestniczyła w kursach nauczycielskich pracy z ciałem, blessingu, czy kilku odosobnieniach medytacyjnych, m.in. Vipassany. Pasjonuje się żeglarstwem, które aktywnie uprawia od ponad 10 lat. Organizuję rejsy tematyczne w Polsce i w Chorwacji, łącząc podróże wewnętrzne z wyprawami na jachty. W „poprzednim życiu” przez kilkanaście lat była związana z branżą telewizyjną, tworząc m.in. programy dla Canal+Discovery, TLC, czy FOX Life oraz jedną z pierwszych telewizji internetowych. Prowadzi sesje indywidualne oraz warsztaty, m.in. “Poczuj siebie”, “Happy Detox”, “SPA dla duszy”, “Mindfulness w naturze” oraz rejsy.

wybrano 5 razy

Wybieram
Wpłać 65 zł i więcej
Aplikacja SLOW ONLINE MEDYTACJE - prowadzący Przemek Wardejn

SLOW ONLINE MEDYTACJE - prowadzący Przemek Wardejn

https://www.slowonline.org/

Opis aplikacji: Aplikacja na telefon, która zawiera techniki medytacyjne. Nie musisz mieć doświadczenia w medytacji, aby ją stosować. Jeśli planujesz dopiero zacząć medytować aplikacja na pewno Ci w tym pomoże! Jeśli stosujesz techniki medytacyjne w swoim życiu, poznaj nowe możliwości jakie da Ci aplikacja Slow Online Medytacje. Dołącz i miej spokojny umysł.

O prowadzącym: Przemek Wardejn od kilkunastu lat jest na ścieżce duchowej, od ponad 10 trener rozwoju osobistego. Konsultant ajurwedy - absolwent Instytutu Ayuskama w Rishikesh, w Indiach. Propagator i inicjator zdrowego stylu życia w tym takich imprez jak Czysta Jazda, Live'n'Act Festival. Podróżnik - żył na 5 kontynentach odwiedził ponad 50 państw. Wcześniej pracownik korporacji nowojorskiego city, wolontariusz w slamsach Gambii; oraz dj i dziennikarz kultowej warszawskiej rozgłośni Radiostacja.

(pozostało 6 z 6)

Wybieram
Wpłać 99 zł i więcej
Drewniane deski do krojenia

Oferujemy Wam deski do krojenia wykonane przez nas własnoręcznie :) Deski wykonane są z dębu, jesionu lub sosny.

wybrano 6 razy (pozostało 9 z 15)

Wybieram
Wpłać 100 zł i więcej
Warsztat “WZMOCNIENIE JESIENIĄ” - warsztat kulinarny - prowadząca Iga Pietrusińska

“WZMOCNIENIE JESIENIĄ” - warsztat kulinarny - prowadząca Iga Pietrusińska

https://masala.food.blog/

Opis warsztatu: Spotkanie na platformie Zoom, podczas którego dowiesz się jak dbać o swój dobrostan jesienią i zimą. Podzielę się wiedzą na temat odżywiania i stosowania naturalnych remediów, a później przygotujemy też razem k'chidi. 

O prowadzącej: Iga Pietrusinska - pasjonuje się kuchniami świata, żyje zgodnie z rytmem pór roku i uczy tego jak pozwolić sobie na odpuszczenie i wewnętrzne ukojenie w kuchni. Przepisami dzieli się na blogu: https://masala.food.blog

wybrano 1 raz

Wybieram
Wpłać 100 zł i więcej
Warsztat “SNUJ PIĘKNE MARZENIA I ZACZNIJ JE SPEŁNIAĆ” - prowadząca Iga Pietrusińska

“SNUJ PIĘKNE MARZENIA I ZACZNIJ JE SPEŁNIAĆ” - prowadząca Iga Pietrusińska

www.igapietrusinska.com

Opis warsztatu: Transformujący warsztat tworzenia map marzeń w oparciu o starożytne techniki planowania. Podświadomość operuje obrazami i symbolami, łącząc je na zasadzie skojarzeń. Prosty i precyzyjny przekaz graficzny uruchamia prawo przyciągania, daje początek materializacji myśli. Manualny kontakt ze zdjęciami, wycinanie ich i układanie kolażu koi zmysły, pozwala się na chwilę zatrzymać. Podczas warsztatu online dowiesz się jak stworzyć mapę, która się spełnia.

Czas trwania: 1h wprowadzenie, 1h sharing + praca własna (3-4h) pomiędzy spotkaniami

O prowadzącej: Iga Pietrusińska od lat tworzy mapy marzeń - kolaże będące refleksją na temat pragnień duszy, które potrafią wpłynąć na otaczającą nas rzeczywistość. Na warsztatach pomaga uczestnikom uwolnić drzemiący w nich potencjał twórczy oraz otworzyć na obcowanie ze sztuką, którą tworzymy sami - z radością i bez oceniania. Na co dzień pracuje w fundacji Samodzielność od Kuchni, która uczy gotować młodych ludzi z domów dziecka, żeby w dorosłym życiu czuli się mocniejsi i bardziej sprawczy.

wybrano 3 razy

Wybieram
Wpłać 100 zł i więcej
Warsztat “MEDYTACJE WSCHODU” - prowadząca Anna Muchnicka

“MEDYTACJE WSCHODU” - prowadząca Anna Muchnicka

http://www.vojtomonteur.com/

http//www.annamuchnicka.pl/

Opis warsztatu: Anna Muchnicka i Vojto Monteur stworzyli album muzyki i medytacji dla wszystkich, którzy potrzebują ukoić cierpienie - fizyczne i psychiczne. Muzyka i medytacja jest drogą do przebudzenia współczującego serca i uspokojenia umysłu. Medytacja nie jest tylko dla nas. Jest aktem dobroci dla całej planety. Na warsztacie doświadczysz tybetańskiej medytacji Karmienia Demonów i birmańskiej medytacji Loving Kindness.

CZAS TRWANIA: 45 min - 2 medytacje z muzyką ambient

JAK: Wygodne ubranie i przestrzeń do zamiany miejsca w czasie medytacji

DLA KOGO: jeśli czujesz na codzień lęk, zalewają Cię emocje, nie możesz ruszyć z miejsca, bo coś Cię blokuje, przechodzisz ogromne zmiany w życiu lub doświadczasz straty, to ta praktyka jest dla Ciebie.

O prowadzącej: Anna Muchnicka, nauczycielka medytacji i jogi kundalini. Ostatnią dekadę spędziła w Azji południowo-wschodniej, gdzie uczyła się od wielkich mistrzów w Tajlandii i Mjanmie technik medytacyjnych, jogi i filozofii wschodu. Jest studentką Sayadaw Profesora Nodhinanny, dziekana uniwersytetu Theravada w Birmie i Nguyen Tien Nghia sędziwej mistrzyni jogi kundalini z Wietnamu. Od lat dzieli się z ludźmi filozofią i technikami wschodu, które praktykuje na co dzień. Prelegentka TedExPoznań. Opowiada do czego doprowadziła ją kultura osiągania celów i o korzyściach płynących z medytacji w szybko rozwijającym się społeczeństwie. W wywiadzie dla One Energy Tv mówi o zmianach w jej życiu w długoletniej praktyce medytacji.

Muzykę tworzy Vojto Monteur, kompozytor, gitarzysta, producent muzyczny. 

Muzyka elektroniczna i akustyczne instrumenty, ambientowe pejzaże, tajemnicze przydźwięki, elektroakustyczne eksperymenty. Solowy album pt. “Glow / Ambient Works” doceniła publiczność Japonii, gdzie VM odbył trasę jesienią 2019. W listopadzie 2020 ukaże się nowy album koncertowy z tej trasy. Nowoczesne elektroniczne i gitarowe brzmienie Vojto Monteur współtworzyły niezwykły projekt Leszka Możdżera Symphosphere, do którego zaprosił go razem z nominowaną do Grammy amerykańską saksofonistką Tią Fuller, szwedzkim kontrabasistą Larsem Danielssonem i Orkiestrą Santander we współpracy z m.in. Piotr Rachoń Quartet, EABS, Miloopa.

wybrano 2 razy

Wybieram
Wpłać 111 zł i więcej
Wieszane przyprawniki w słoiczkach

Oferujemy Wam przyprawniki do podwieszenia w kuchni w zestawie 6 słoiczków z przyprawami do wyboru.

(pozostało 10 z 10)

Wybieram
Wpłać 123 zł i więcej
WARSZTATY Z BUDOWNICTWA NATURALNEGO

Dla chętnych zrzutkowiczów przy dowolnej wpłacie 

WARSZTATY Z BUDOWNICTWA NATURALNEGO

Możesz dołączyć do naszego zespołu w trakcie prac remontowo-budowlanych latem 2021 (Czerwiec-Lipiec-Sierpień-Wrzesień) w ramach warsztatu z budownictwa naturalnego.

Większość warsztatów będzie się odbywać w formie tzw. work camp’u, czyli możesz się uczyć zdobywając wiedzę i doświadczenie w trakcie czynnego uczestniczenia we wszystkich pracach. Prace będą trwały przez kilka miesięcy. 

Na naturalnym budownictwie będziemy się skupiać przy okazji:

Renowacji istniejących domów w części wspólnej:

ocieplanie ścian budynków przy użyciu betonu konopnego (hempcrete) tynki gliniane wewnątrz budynkutworzenie glinianej podłogi - klepiska

Budowy domków 35m2 z paździerzy konopnej lub/i kostek słomy

konstrukcje drewnianehempcrete/strawbaletynki gliniane i wapiennezielony dachDIY przydomowa oczyszczalnia

Budowy sauny

Oprócz technik naturalnego budownictwa będziemy również korzystać z metod i materiałów konwencjonalnych. Np. przy wymianie pokrycia dachowego na blachodachówkę, instalowaniu drewnianej elewacji, kładzenia glazury w łazienkach i innych pracach remontowo-budowlanych.

W trakcie warsztatów zapewniamy miejsce pod namioty, dostęp do wody oraz wyżywienie.

wybrano 5 razy

Wybieram
Wpłać 150 zł i więcej
Warsztat zielarski “NAWIĄŻ OSOBISTĄ WIĘŹ Z PLEMIENIEM ROŚLIN” - prowadząca Hanna Zielicha Świątkowska

“NAWIĄŻ OSOBISTĄ WIĘŹ Z PLEMIENIEM ROŚLIN” - warsztat zielarski - prowadząca Hanna Zielicha Świątkowska

www.zielicha.wordpress.com

Zielicha prowadzi warsztaty, opowiada o ziołach, uczy ich rozpoznawania. Pokazuje, wyjaśnia, opowiada – o roślinach, pomysłach, zdrowiu, poszukiwaniach, kulturach, historii, Życiu i Naturze. Każdemu, kto szuka takiej wiedzy, komu jest ona przydatna i potrzebna. Wie sporo, mówi że – nie wszystko.

Pokazuje, skrzętnie zbieraną przez lata, prawdę o Naturze i Jej dziełach. Czy będzie spójna z waszą, przekonacie się, kiedy się z nią spotkacie!

To spotkanie – z roślinami, historią, energią życia i Natury, za ich pośrednictwem zaś – z samym sobą.

wybrano 5 razy (pozostało 10 z 15)

Wybieram
Wpłać 150 zł i więcej
Warsztat mydlarski “NATURALNE MYDEŁKA” - prowadząca Emilia Estera Podbielska

“NATURALNE MYDEŁKA” - prowadząca Emilia Estera Podbielska

https://www.facebook.com/Blisko-Natury-405819873207761/

Opis warsztatu: W trakcie warsztatu poznacie sposób, w jaki można samemu zrobić naturalne mydło oraz sami takie mydełko dla siebie zrobicie. Emilia opowie Wam o technikach wyrabiania mydełek oraz o ich rodzajach. Dowiecie się również jakie inne kosmetyki naturalne możecie zrobić sami w zaciszu domowym oraz jaki BHP należy zachować w trakcie takiej pracy.

O prowadzącej: Emilia estera Podbielska prywatnie jest przede wszystkim mamą Nikoli, która całkowicie zmieniła jej życie a jednocześnie sprawiła, że jej dom zmienił się na dom bez chemii. Dlatego już od 5 lat robi własne mydła, kremy, balsamy itd.

W jej domu nie ma żadnych środków chemii gospodarczej. Wszystko robi sama. Łącznie od środków czyszczących po myjki, które dzierga na szydełku. Jej pasja zamieniła się troszkę w styl życia i pomysł na podreperowanie domowego budżetu. Swoją wiedzę na temat mydeł też przekazuje innym prowadząc m.in. warsztaty mydlarskie.

Ponadto od kilku lat po przeczytaniu serii książek "Dzwoniące Cedry Rosji" stara się wrócić do natury. W końcu wszystko co jest nam niezbędne do życia mamy w przyrodzie.

(pozostało 5 z 5)

Wybieram
Wpłać 200 zł i więcej
Warsztat GRY NA BĘBNACH - prowadzący Jerzy “Słoma” Słomiński

WARSZTAT GRY NA BĘBNACH - prowadzący Jerzy “Słoma” Słomiński

muzyk, wytwórca bębnów, autor tekstów, projektant i budowniczy oryginalnych przestrzeni życiowych. Uznawany jest za prekursora polskiego bębniarstwa. Od ponad 30 lat współtworzy alternatywną scenę muzyczną. Warsztat odbędzie się w Rodzinnym Domu Kultury Pokoju we wsi Dąbrówka na Lubelszczyźnie. To jednodniowe spotkanie, podzielone na dwie sesje po 4 godziny gry na bębnach.

https://www.facebook.com/slomabebny

https://www.facebook.com/DomKulturyPokoju

wybrano 7 razy (pozostało 3 z 10)

Wybieram
Wpłać 350 zł i więcej
Warsztat “ŻYCIE W PRZESTRZENI SERCA” - prowadząca Małgorzata Marczewska

“ŻYCIE W PRZESTRZENI SERCA” - prowadząca Małgorzata Marczewska 

www.lablife.pl

Opis warsztatu:  Zapraszam osoby, gotowe na wprowadzanie konkretnych zmian, aby stanąć w Nowym Życiu. Na początek 4 kroki, 4 spotkania.

1. Stare - z czym chcę się rozstać?

2. Nowe - w co wchodzę?

3. Wejście - praktyczne wskazówki w sytuacjach trudnych.

4. Kontynuacja - jestem tutaj.

Każde spotkanie poza dawką wiedzy i konkretnych ćwiczeń, jest dobrym wprowadzeniem do Praktyki Koherencji Serca i technik uwalniania zablokowanych emocji.

Na cały warsztat składają się 4 spotkania po 2 godziny. Warsztat prowadzony jest na żywo.

O prowadzącej: Małgorzata Marczewska jest ekspertką od emocji i spójności. Pomaga wychodzić z kryzysów. Towarzyszy ludziom w drodze do ich sukcesów zawodowych, artystycznych i osobistych. Prowadzi sesje 1/1, wykłady, spotkania, kursy, pisze, udziela wywiadów. Wspiera, jest obecna, zadaje pytania, mobilizuje do zmiany. Wierzy w możliwości, otwarcie mówi o obszarach do rozwoju. Dostarcza inspiracji i wiedzy. Dzieli się swoim doświadczeniem i intuicją. Certyfikowana coach ICC, trener z ponad 25-letnim doświadczeniem. Ma za sobą przeszło 1600 dni szkoleniowych, 1200 sesji coachingowych, coaching ponad 40 filmów i projektów kreatywnych. Założycielka LABlife. Doradca strategiczny w obszarze zarządzania kapitałem emocjonalnym przedsiębiorstw, spójnej komunikacji, projektowania kultury organizacji opartej na wartościach, Ekspert od potencjału i spójności przekazu w obszarach LIFE, ART, BIZNES. Od lat dzieli się swoimi obserwacjami, wiedzą, doświadczeniami. Prowadzi coaching i szkolenia dla zarządów i pracowników międzynarodowych organizacji. Założycielka i prezeska Izby Coachingu dwóch pierwszych kadencji. Pracuje indywidualnie z artystami, angażuje się w projekty kreatywne. Projektuje modele biznesowe oparte na pasji, np. Barberian Academy&Barbershop. Realizowała projekty kreatywne i artcoaching m.in. Centrum Nauki Kopernik, festiwalu Nowe Horyzonty, Cameraimage. Wykładała ArtCoaching w Warszawskiej Szkole Filmowej. Wykładała ArtCoaching w Warszawskiej Szkole Filmowej. Uczyła się i doskonaliła swoje kompetencje u Hermann Müller-Walbrodt, Heide Walbrodt, Joseph O’Connor, Linett Saunders-Peal, Robert Dilts, Frank Farelly, Stephen Gilligan. Współpracowała z Judith de Lozier.

(pozostało 2 z 2)

Wybieram
Wpłać 400 zł i więcej
Weekend w domku typu Tiny House w Beskidzie Sądeckim

WEEKEND W DOMKU TYPU TINY HOUSE W BESKIDZIE SĄDECKIM

organizator: Eutopia

https://www.facebook.com/Eutopia.org

https://fb.watch/2aYybmokbR/

Opis nagrody: Eutopia udostępnia domek typu tiny house dla 2+2 (max 4 osoby) na pobyt weekendowy w Beskidzie Sądeckim. 

Dla kogo: Dla osób, które chciałyby doświadczyć życia w Tiny House. Dla osób chcących wypocząć w przyjaznej agroturystyce w Beskidzie Sądeckim. Dla miłośników gór i pieszych wycieczek.

Informacje dotyczące pobytu:

Domki będą udostępnione w ramach agroturystyki w Nowym Sączu w sezonie letnim 2021, dokładny termin do uzgodnienia z Eutopia.

Pobyt dotyczy weekendu, czyli przyjazd w piątek w godzinach popołudniowych, dwa noclegi piątek/sobota, sobota/niedziele, wymeldowanie w niedzielę w godzinach porannych.

Informacje dotyczące okolicy:

Dla miłośników przyrody w okolicy m.in. ścieżka edukacyjna Las Falkowski oraz inne ścieżki przyrodnicze Beskida Sądeskiego http://www.beskidsadecki.eu/?fbclid=IwAR2iBwDjCRlnm025C3pn8fx3QhjP7gVmURSiJ2tkmi7CoO7tZVPqjQC_BoI

Dla miłośników historii polecamy przy okazji odwiedzić rekonstrukcję dawnej zabudowy małomiasteczkowej w stylu dawnej prowincji monarchii austro-węgierskiej z przełomu XIX i XX wieku. (Miasteczko Galicyjskie http://muzeum.sacz.pl/strony_filie/miasteczko-galicyjskie/?fbclid=IwAR3MK7GBN5wEWJnA21uHHp7JqqAxTX-KqL-NQR-6EvGzmu4YxH7YKo-KYGw)

Serdecznie zapraszamy!(pozostało 3 z 3)

Wybieram
Wpłać 1000 zł i więcej
Warsztat “BUDOWA PIECA CHLEBOWEGO” - prowadzi zdun Daniel

“BUDOWA PIECA CHLEBOWEGO "Tunelowego" ” - prowadzi zdun Daniel

https://danielniebo12.wixsite.com/zdun

Opis warsztatów: W trakcie 5 dniowego warsztatu poznacie narzędzia i materiały używane w pracy zduna. Przygotujemy wspólnie zaprawę oraz będziemy łączyć materiały do budowy pieca. Poznacie zasady projektowania pieca chlebowego oraz proces jego powstawania. Weźmiecie czynny udział w tworzeniu pieca od podstaw.


wybrano 2 razy (pozostało 8 z 10)

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

646 329 zrzutek

i zebrali

402 388 940 zł

A ty na co dziś zbierasz?