id: x5u6ex

Pracownia RTG dla Fundacji Mysikrólik – Na Pomoc Dzikim Zwierzętom.

Pracownia RTG dla Fundacji Mysikrólik – Na Pomoc Dzikim Zwierzętom.

Opis zrzutki

RENTGEN DLA DZIKICH ZWIERZĄT Zapraszamy do wsparcia zakupu sprzętu RTG (rentgen), bezwzględnie potrzebnego nam na miejscu – w Ośrodku Rehabilitacji Dzikich Zwierząt. Prześwietlenie dostarcza wiedzy niezbędnej do ustalenia dalszego leczenia. Ten sprzęt musi być dostępny o każdej porze dnia i nocy.

„FUNDACJA MYSIKRÓLIK – Na Pomoc Dzikim Zwierzętom.”

Jesteśmy małżeństwem zakręconym na punkcie dzikich zwierząt, dlatego podajemy im pomocną łapę wtedy, kiedy tego potrzebują. Stworzyliśmy dla nich w naszym domu i ogrodzie Ośrodek Rehabilitacji – Mysikrólik.Jesteśmy technikami weterynarii, w naszym zespole jest również lekarz weterynarii – Iza Całus.Nasz Ośrodek, to w dużej mierze szpital dla poszkodowanych, dzikich zwierząt.Jak działamy.

Zapraszamy do obejrzenia kilku naszych filmów. One najlepiej opowiedzą o naszej codziennej pracy.

Dlaczego rentgen?

Dzikie zwierzęta które do nas trafiają to w większości przypadków ofiary cywilizacji. Wypadki komunikacyjne, zderzenia ptaków z przeszkodami, pogryzienia, czy postrzelenia, to przykłady zdarzeń, z którymi zmagamy się każdego dnia. Powstałe w ich wyniku urazy, decydują o dalszym rokowaniu i leczeniu. Odpowiednia diagnostyka, którą będziemy mogli przeprowadzić, pozwoli nam postawić prawidłową diagnozę, oraz w odpowiedni sposób przeprowadzić leczenie i rehabilitację dzikiego zwierzęcia.

Najprościej rzecz ujmując, zobaczymy gdzie i jak złamane jest np. ptasie skrzydło. Dopasujemy odpowiednią stabilizację, co daje szansę na prawidłowy zrost uszkodzonych kości i powrót pacjenta do pełnej sprawności.

Dzikie zwierzęta, bardziej niż domowe, narażone są na stres. Często to on sam jest przyczyną ich śmierci.

Przewożenie ich do palcówek zaopatrzonych w odpowiedni sprzęt to ogromne ryzyko powikłań, z którymi musimy się zmagać przy i tak już ciężkich urazach. Dlatego tak ważne jest dla nas, aby aparat RTG pracował na miejscu w Ośrodku.

x5u6ex-02abac6b.png

Dlaczego dopiero teraz?

Pod koniec kwietnia otrzymaliśmy nagrodę za dotychczasową działalność – Zielony Czek od Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska (10 000 zł) (https://www.facebook.com/mysikrolik/posts/2662511193821323)

W maju napisała o nas Pani Martyna Wojciechowska: (https://www.facebook.com/martyna.world/posts/10161820374275565)

Potem jeszcze było lokalne: radio, telewizja, prasa… ostatecznie znacznie wzrosła ilość osób, która wie o naszym istnieniu = gwałtowny wzrost ilości pacjentów.

(!) Już w czerwcu zarejestrowaliśmy przyjęcie takiej ilości zwierząt, jak za cały zeszły rok. Chcemy nadążyć za tą nową dla nas rzeczywistością. Chcemy pomagać wszystkim „dzikusom”, którym będziemy w stanie. Rentgen, to dzisiaj jedna z najpilniejszych naszych potrzeb – prosimy Was o wsparcie. Każda, nawet najdrobniejsza kwota jest ważna.

x5u6ex-32d21208.png

x5u6ex-6c88c7e8.png

Przykład:ten łabędź został postrzelony z wiatrówki.

x5u6ex-d6b1bcf0.png

Strzał padł z góry, czyli nie było to przypadkowe postrzelenie. Dowiedzieliśmy się o tym dopiero z prześwietlenia...

x5u6ex-4bd1fcd7.png


Naszym zdaniem

dzikie zwierzęta mają prawo do nowoczesnego i niezawodnego sprzętu. Jeśli podzielasz nasz pogląd, prosimy o zaangażowanie.


Wierzymy w to co robimy, wierzymy w Was.

Lecz ludzi dobrej woli jest więcej

i mocno wierzę w to,

że ten świat

nie zginie nigdy dzięki nim.

x5u6ex-eb1ac7c.png

x5u6ex-47b8711d.png

x5u6ex-1518451d.png

Zrzutka stworzona przez: FUNDACJĘ MYSIKRÓLIK - NA POMOC DZIKIM ZWIERZĘTOMOśrodek pomocy i rehabilitacji dzikich, poszkodowanych zwierząt.

Instagram

Facebook

E-mail

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 320

 
Dane ukryte
2 000 zł
M
Marcela i Dawid
400 zł
MM
Małgorzata Mikołajczak
300 zł
HP
Hospitec Polska Sp. z o.o.
200 zł
J
Joanna
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
D
Dominika Dymalska, Małgorzata Lebioda
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
AI
Adam i Katarzyna jakubowscy
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków
 • OS
  Ola S.

  Dobre rzeczy robicie. Trzymam kciuki za Łanię, zbiórkę na rtg -i całą resztę!

 • Dzień dobry. Są dwa rozwiązania: 1. Korzystamy ze zrzutki właśnie dlatego, że od nas nie pobierają prowizji, a Państwo mogą wpłacać również rezygnując z prowizji dla operatora (przy dokonywaniu wpłaty należy zaznaczyć taki wybór). 2. Numer naszego konta: 86 1540 1261 2010 3452 2200 0001, i prośba o wpisanie w polu tytułem "na cele statutowe fundacji". BARDZO dziękujemy za każdą złotówkę! Serdecznie pozdrawiamy)

 •  
  Użytkownik anonimowy

  Nie rozumiem kosztu obsługi, kto pod tym się kryje, jakiś koleś ? Podajcie numer konta i nie będzie żadnych kosztów obsługi. Za przelew ja płacę u siebie w banku i jest to kwota 1,50 Zł.

  100 zł
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

679 173 zrzutki

i zebrali

440 216 572 zł

A ty na co dziś zbierasz?