id: x5u6ex

Pracownia RTG dla Fundacji Mysikrólik – Na Pomoc Dzikim Zwierzętom.

Pracownia RTG dla Fundacji Mysikrólik – Na Pomoc Dzikim Zwierzętom.

19 608 zł 
z 77 000 zł
25%
zakończona 30.04.2020r
320 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

RENTGEN DLA DZIKICH ZWIERZĄT Zapraszamy do wsparcia zakupu sprzętu RTG (rentgen), bezwzględnie potrzebnego nam na miejscu – w Ośrodku Rehabilitacji Dzikich Zwierząt. Prześwietlenie dostarcza wiedzy niezbędnej do ustalenia dalszego leczenia. Ten sprzęt musi być dostępny o każdej porze dnia i nocy.

„FUNDACJA MYSIKRÓLIK – Na Pomoc Dzikim Zwierzętom.”

Jesteśmy małżeństwem zakręconym na punkcie dzikich zwierząt, dlatego podajemy im pomocną łapę wtedy, kiedy tego potrzebują. Stworzyliśmy dla nich w naszym domu i ogrodzie Ośrodek Rehabilitacji – Mysikrólik.Jesteśmy technikami weterynarii, w naszym zespole jest również lekarz weterynarii – Iza Całus.Nasz Ośrodek, to w dużej mierze szpital dla poszkodowanych, dzikich zwierząt.Jak działamy.

Zapraszamy do obejrzenia kilku naszych filmów. One najlepiej opowiedzą o naszej codziennej pracy.

Dlaczego rentgen?

Dzikie zwierzęta które do nas trafiają to w większości przypadków ofiary cywilizacji. Wypadki komunikacyjne, zderzenia ptaków z przeszkodami, pogryzienia, czy postrzelenia, to przykłady zdarzeń, z którymi zmagamy się każdego dnia. Powstałe w ich wyniku urazy, decydują o dalszym rokowaniu i leczeniu. Odpowiednia diagnostyka, którą będziemy mogli przeprowadzić, pozwoli nam postawić prawidłową diagnozę, oraz w odpowiedni sposób przeprowadzić leczenie i rehabilitację dzikiego zwierzęcia.

Najprościej rzecz ujmując, zobaczymy gdzie i jak złamane jest np. ptasie skrzydło. Dopasujemy odpowiednią stabilizację, co daje szansę na prawidłowy zrost uszkodzonych kości i powrót pacjenta do pełnej sprawności.

Dzikie zwierzęta, bardziej niż domowe, narażone są na stres. Często to on sam jest przyczyną ich śmierci.

Przewożenie ich do palcówek zaopatrzonych w odpowiedni sprzęt to ogromne ryzyko powikłań, z którymi musimy się zmagać przy i tak już ciężkich urazach. Dlatego tak ważne jest dla nas, aby aparat RTG pracował na miejscu w Ośrodku.

x5u6ex-02abac6b.png

Dlaczego dopiero teraz?

Pod koniec kwietnia otrzymaliśmy nagrodę za dotychczasową działalność – Zielony Czek od Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska (10 000 zł) (https://www.facebook.com/mysikrolik/posts/2662511193821323)

W maju napisała o nas Pani Martyna Wojciechowska: (https://www.facebook.com/martyna.world/posts/10161820374275565)

Potem jeszcze było lokalne: radio, telewizja, prasa… ostatecznie znacznie wzrosła ilość osób, która wie o naszym istnieniu = gwałtowny wzrost ilości pacjentów.

(!) Już w czerwcu zarejestrowaliśmy przyjęcie takiej ilości zwierząt, jak za cały zeszły rok. Chcemy nadążyć za tą nową dla nas rzeczywistością. Chcemy pomagać wszystkim „dzikusom”, którym będziemy w stanie. Rentgen, to dzisiaj jedna z najpilniejszych naszych potrzeb – prosimy Was o wsparcie. Każda, nawet najdrobniejsza kwota jest ważna.

x5u6ex-32d21208.png

x5u6ex-6c88c7e8.png

Przykład:ten łabędź został postrzelony z wiatrówki.

x5u6ex-d6b1bcf0.png

Strzał padł z góry, czyli nie było to przypadkowe postrzelenie. Dowiedzieliśmy się o tym dopiero z prześwietlenia...

x5u6ex-4bd1fcd7.png


Naszym zdaniem

dzikie zwierzęta mają prawo do nowoczesnego i niezawodnego sprzętu. Jeśli podzielasz nasz pogląd, prosimy o zaangażowanie.


Wierzymy w to co robimy, wierzymy w Was.

Lecz ludzi dobrej woli jest więcej

i mocno wierzę w to,

że ten świat

nie zginie nigdy dzięki nim.

x5u6ex-eb1ac7c.png

x5u6ex-47b8711d.png

x5u6ex-1518451d.png

Zrzutka stworzona przez: FUNDACJĘ MYSIKRÓLIK - NA POMOC DZIKIM ZWIERZĘTOMOśrodek pomocy i rehabilitacji dzikich, poszkodowanych zwierząt.

Instagram

Facebook

E-mail

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 320

 
Dane ukryte
2 000 zł
MM
Marcela i Dawid
400 zł
MM
Małgorzata Mikołajczak
300 zł
HP
Hospitec Polska Sp. z o.o.
200 zł
J
Joanna
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
AJ
Adam Jakubowski
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków
 • OS
  Ola S.

  Dobre rzeczy robicie. Trzymam kciuki za Łanię, zbiórkę na rtg -i całą resztę!

  ukryta
 • Dzień dobry. Są dwa rozwiązania: 1. Korzystamy ze zrzutki właśnie dlatego, że od nas nie pobierają prowizji, a Państwo mogą wpłacać również rezygnując z prowizji dla operatora (przy dokonywaniu wpłaty należy zaznaczyć taki wybór). 2. Numer naszego konta: 86 1540 1261 2010 3452 2200 0001, i prośba o wpisanie w polu tytułem "na cele statutowe fundacji". BARDZO dziękujemy za każdą złotówkę! Serdecznie pozdrawiamy)

 •  
  Użytkownik anonimowy

  Nie rozumiem kosztu obsługi, kto pod tym się kryje, jakiś koleś ? Podajcie numer konta i nie będzie żadnych kosztów obsługi. Za przelew ja płacę u siebie w banku i jest to kwota 1,50 Zł.

  100 zł

Nasi użytkownicy założyli

800 520 zrzutek

i zebrali

620 863 367 zł

A ty na co dziś zbierasz?