Pogotowie lokatorskie - pomoc prawna dla mieszkańców reprywatyzowanych kamienic Zakończona 14.02.2018r ID: x7rru3

Pogotowie lokatorskie - pomoc prawna dla mieszkańców reprywatyzowanych kamienic

Zrzutka została wyłączona przez organizatora.

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Tysiące osób w Krakowie jest wyrzucanych ze swoich mieszkań w wyniku reprywatyzacji. Osoby te często z dnia na dzień muszą szukać nowego mieszkania.

Podczas dyżurów “Pogotowia lokatorskiego” spotkaliśmy dziesiątki osób poszkodowanych w rezultacie reprywatyzacji. Duża część zgłaszających się do nas lokatorów to osoby starsze i samotne. Czasem po prostu nie mają siły, żeby walczyć o swoje. Mają też świadomość, że jeśli dobrowolnie się nie wyprowadzą, to czekają ich kilkukrotne podwyżki czynszów i uciążliwe remonty. W skrajnych przypadkach dochodzi do odcinania wody, prądu czy gazu - również w zimie.

Jak możemy pomóc lokatorom?

Przez cztery miesiące, dzięki grantowi zewnętrznemu, udało się nam udzielić porad prawnych ponad 100 rodzinom/lokatorom. Lokatorzy zaufali nam i liczą na nasze wsparcie. Chcemy im je zapewnić zbierając pieniądze na kolejne 4 miesiące porad prawnych. Chcemy, aby nasze "Pogotowie lokatorskie" nadal funkcjonowało i stanowiło formę wsparcia dla osób, które czasem straciły już nadzieję.

Dzięki pomocy naszych prawników lokatorzy mogą dochodzić swoich praw, mogą walczyć z nieuczciwymi praktykami nowych właścicieli. Wspieramy ich także w uzyskaniu nowych mieszkań z zasobu miasta Krakowa.

Na co pójdą pieniądze ze zbiórki?

Pieniądze ze zbiórki pokryją koszt wynagrodzenia prawnika, który będzie dyżurował raz w tygodniu przez 2 godziny. Jeśli uda uzbierać nam się pełną kwotę, będziemy mogli zapewnić pomoc dla lokatorów przez następne 4 miesiące.


Stowarzyszenie Miasto Wspólne działa na rzecz mieszkanek i mieszkańców Krakowa. Walczymy o miasto, w którym priorytetowo traktowane są potrzeby mieszkańców i mieszkanek, a nie deweloperów i rodzin polityków. Miasto współtworzone w partnerskim dialogu.

Do niedawna działaliśmy w ramach nieformalnej inicjatywy Kraków Przeciw Igrzyskom, przyczyniając się między innymi do organizacji pierwszego w historii miasta referendum. Współtworzyliśmy ruch przeciwko cięciom w edukacji i miejskie Forum na Rzecz Czystego Powietrza, broniliśmy Zakrzówka przed zabudową, pracowaliśmy na rzecz wprowadzenia w życie budżetu obywatelskiego.

Teraz podjęliśmy temat reprywatyzacji, która jest zarówno naruszeniem sprawiedliwości, ale też jest źródłem tragedii tysięcy lokatorów, którzy w skutek reprywatyzacji stracili swoje mieszkania.Organizator nie dodał jeszcze żadnych aktualności

Komentarze zostały wyłączone

Dane wpłacających zostały ukryte przez organizatora

Nasi użytkownicy założyli

280 065 zrzutek

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.