Pogotowie lokatorskie - pomoc prawna dla mieszkańców reprywatyzowanych kamienic Zakończona 14.02.2018r ID: x7rru3

Pogotowie lokatorskie - pomoc prawna dla mieszkańców reprywatyzowanych kamienic

Zrzutka została wyłączona przez organizatora.

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Tysiące osób w Krakowie jest wyrzucanych ze swoich mieszkań w wyniku reprywatyzacji. Osoby te często z dnia na dzień muszą szukać nowego mieszkania.

Podczas dyżurów “Pogotowia lokatorskiego” spotkaliśmy dziesiątki osób poszkodowanych w rezultacie reprywatyzacji. Duża część zgłaszających się do nas lokatorów to osoby starsze i samotne. Czasem po prostu nie mają siły, żeby walczyć o swoje. Mają też świadomość, że jeśli dobrowolnie się nie wyprowadzą, to czekają ich kilkukrotne podwyżki czynszów i uciążliwe remonty. W skrajnych przypadkach dochodzi do odcinania wody, prądu czy gazu - również w zimie.

Jak możemy pomóc lokatorom?

Przez cztery miesiące, dzięki grantowi zewnętrznemu, udało się nam udzielić porad prawnych ponad 100 rodzinom/lokatorom. Lokatorzy zaufali nam i liczą na nasze wsparcie. Chcemy im je zapewnić zbierając pieniądze na kolejne 4 miesiące porad prawnych. Chcemy, aby nasze "Pogotowie lokatorskie" nadal funkcjonowało i stanowiło formę wsparcia dla osób, które czasem straciły już nadzieję.

Dzięki pomocy naszych prawników lokatorzy mogą dochodzić swoich praw, mogą walczyć z nieuczciwymi praktykami nowych właścicieli. Wspieramy ich także w uzyskaniu nowych mieszkań z zasobu miasta Krakowa.

Na co pójdą pieniądze ze zbiórki?

Pieniądze ze zbiórki pokryją koszt wynagrodzenia prawnika, który będzie dyżurował raz w tygodniu przez 2 godziny. Jeśli uda uzbierać nam się pełną kwotę, będziemy mogli zapewnić pomoc dla lokatorów przez następne 4 miesiące.


Stowarzyszenie Miasto Wspólne działa na rzecz mieszkanek i mieszkańców Krakowa. Walczymy o miasto, w którym priorytetowo traktowane są potrzeby mieszkańców i mieszkanek, a nie deweloperów i rodzin polityków. Miasto współtworzone w partnerskim dialogu.

Do niedawna działaliśmy w ramach nieformalnej inicjatywy Kraków Przeciw Igrzyskom, przyczyniając się między innymi do organizacji pierwszego w historii miasta referendum. Współtworzyliśmy ruch przeciwko cięciom w edukacji i miejskie Forum na Rzecz Czystego Powietrza, broniliśmy Zakrzówka przed zabudową, pracowaliśmy na rzecz wprowadzenia w życie budżetu obywatelskiego.

Teraz podjęliśmy temat reprywatyzacji, która jest zarówno naruszeniem sprawiedliwości, ale też jest źródłem tragedii tysięcy lokatorów, którzy w skutek reprywatyzacji stracili swoje mieszkania.Organizator nie dodał jeszcze żadnych aktualności

Komentarze zostały wyłączone

Dane wpłacających zostały ukryte przez organizatora

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Jak działa zrzutka.pl?

Jak to działa

Masz pomysł lub potrzebę? Określasz cel zrzutki, kwotę i gotowe!

Jak to działa

Dodajesz opis i zdjęcie. Zapraszasz uczestników w dowolny sposób.

Jak to działa

Od zebranych przez Ciebie środków nie pobieramy prowizji.

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.