8 183 zł z 180 000 zł

4%

8 183 zł

z 180 000 zł

zakończona

31.03.2020r

83

wspierających
4%
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 2

  • Zespół ENEJ wspiera akcję zbiórkową - zobaczcie jak na fb Ocal Włos
    Czytaj więcej
  • Ogromne zaangażowanie ze strony Starosty Brzozowskiego - Zdzisława Szmyda. ♥
    Podczas spotkania, dotyczącego zakupu urządzenia zmniejszającego utratę włosów dla pacjentek Ośrodka Onkologicznego w Brzozowie, Pan Starosta wyraził chęć wsparcia. Atmosfera spotkania była zaskakująca. Zarówno Starosta jak również Pracownicy, wykazali się niesamowitą wrażliwością, empatią i mobilizacją do działania dla tej idei. Mamy deklarację nie tylko wsparcia finansowego ale również, co już się dzieje - organizacyjnego zaangażowania w dalsze działania dla akcji.
    Czytaj więcej

Opis zrzutki

W trakcie chemioterapii włosy wcale nie muszą wypadać a ich zachowanie ma ogromny wpływ na sferę psychiczną. Kobiety mogą uniknąć lęku i paraliżującego strachu, pozbawiającego je sił, by stawić czoła chorobie.

„Czepek chłodzący” jest urządzeniem, które pomaga przejść przez traumę i mobilizację. Podnosi komfort życia podczas choroby, wspomaga terapię oraz efekt leczenia. Kobiety słysząc diagnozę - rak, stoją u progu najważniejszej walki w swoim życiu – możemy im pomóc.


System czepka chłodzącego w niezbędnymi akcesoriamix9kvk7-72066326.png

Kompletny system chłodzący Urządzenie - czepek chodzący

To nie są tylko włosy!

Kobiecie, która słyszy diagnozę „ma Pani raka” – otwierają się szare wrota do świata smutku, lęku, przerażenia i … niepewności jutra. Jej rzeczywistość zamyka się w pewnej głuszy. Od tego momentu obserwuje świat stojąc w miejscu, otoczona szklaną kulą. Przychodzi następny cios …operacja która nierzadko pozbawia ją poczucia kobiecości.

Wydawałoby się że wystarczy już tego bólu, lecz to dopiero początek.

Przychodzi chemioterapia podczas której zmienia się skóra, staje się sucha, szaro blada, niekiedy podrażniona i wrażliwa. Złe samopoczucie, słabość, która czasem nie pozwala utrzymać szklanki wody w dłoni, a wędrówka do łazienki staje się prawdziwym Everestem.

x9kvk7-a00fcd71.png x9kvk7-e452dd66.png

Spraw - by włos jej z głowy nie spadł Podarujmy siłę i wiarę w jutro


A to wciąż nie koniec!

- dasz radę, bądź dobrej myśli, pozytywne nastawienie i uśmiech pomogą…

Pomimo, iż w głębi duszy pacjentki wiedzą, że to tylko włosy… to ten moment, kiedy garściami pozostają w dłoni, odziera je z resztek kobiecości, odbierając nadzieję, siłę, chęć walki o własne. Właśnie wtedy, kiedy pacjentka toczy największą walkę w swoim życiu, gdzie sfera psychikii mobilizacji odgrywa najważniejszą rolę. Kobieta, która od momentu diagnozy jest w stanie pokonać wiele etapów, zdarza się często, że prędzej jest w stanie pogodzić się z konsekwencjami radykalnej operacji, niż z chwilową utratą włosów.

Aż 8% kobiet, u których zdiagnozowano raka, odmawia leczenia ze względu na strach przed utratą włosów. Obawa przed utratą włosów, choćby na kilka tygodni, jest u nich tak duża, że nie podejmują walki o własne zdrowie i życie.

Żadna peruka, nawet z najwyższych półek nie jest w stanie ukryć jej choroby przed całym światem. Nie ma brwi, rzęs i nie ma … woli walki. Kobieta choruje na oczach wszystkich. Możemy to zmienić!


ae460abb0296d24d.jpeg

Inicjatorem akcji zbiórkowej jest Dyrekcja Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego, Szpitala Specjalistycznego w Brzozowie. To wspaniały zespół, dla których dobro Pacjentów jest priorytetem.


w2d4e1e0134bcbf4.jpeg

Zbiórka stworzona przez Stowarzyszenie na Rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi SANITAS

Jesteśmy Ogólnopolską Organizacją, któ­rej główną ideą jest edu­ka­cja sze­roko po­ję­tej pro­fi­lak­tyki no­wo­two­ro­wej oraz udzie­la­nie wspar­cia dla osób bę­dą­cych w trak­cie lub po cho­ro­bie no­wo­two­ro­wej oraz ich rodzinom. Jesteśmy grupą osób, na któ­rych cho­roba no­wo­two­rowa po­zo­sta­wiła swój ślad. Niektórych z nas cho­roba do­tknęła oso­bi­ście i mu­sie­li­śmy pod­jąć walkę, aby zwy­cię­żyć, in­nych do­tknęła po­śred­nio, gdy wspie­rali swo­ich bli­skich w cza­sie gdy zma­gali się z no­wo­two­rem. Niektórych już nie ma wśród nas. Zrzeszamy lu­dzi, dla któ­rych istotna jest po­moc i dzia­ła­nie na rzecz dru­giego człowieka. KRS 0000382742

Facebook

[email protected]

www.sanitas.sanok.pl

statut

x9kvk7-4113825c.png

Wpłacający83

R
renia242
1 400 zł
AB
Anna Boron
500 zł
A
Akcja 1 listopad ❤️
500 zł
DS
Dariusz Sawka
500 zł
MI
Monika i Patryk
200 zł
E
Ewa Bł
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
GP
Grzegorz Pytko
200 zł
A
Alina z Wiednia
200 zł
G
Grzegorz B.
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

462 981 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?