Książka o Grażynie Bułce - wybitnej śląskiej aktorce ID: xsdrhs

Książka o Grażynie Bułce - wybitnej śląskiej aktorce ID: xsdrhs

51 zł z 15 000 zł

0%

51 zł

51 zł

z 15 000 zł

zakończona

zakończona

30.09.2019r

62

62

wspierających
0%
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 1

  • Jest radość! Nie minęła jeszcze doba, a na koncie książki już 866 złotych! :)
    Czytaj więcej

Opis zrzutki

Kiedy zawodzą urzędy, trzeba brać w sprawy w swoje ręce. Nieprzyznanie dotacji na książkę nie może sprawić, że książka nie powstanie. Zwłaszcza ta o Grażynie Bułce, wybitej śląskiej aktorce teatralnej i filmowej, którą kochają nie tylko na Śląsku, ale i w innych zakątkach naszego kraju.

Nazywam się Grzegorz Ćwiertniewicz. Jestem doktorem nauk humanistycznych (historia filmu i teatru polskiego po 1945 roku), polonistą, wykładowcą akademickim, autorem biografii Krystyny Sienkiewicz – „Krystyna Sienkiewicz. Różowe zjawisko” (Wydawnictwo Marginesy; 2015) oraz książki „Amantka z pieprzem” – wywiadu-rzeki z Grażyną Barszczewską (Wydawnictwo Prószyński i S-ka; 2019). Należę do Polskiej Sekcji Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych (AICT /IATC). Moje teksty można przeczytać w „Teatrze”, „Śląsku”, „Polonistyce”, „Dyrektorze Szkoły”, „Kwartalniku Edukacyjnym” i „Edukacji i Dialogu”. Współpracowałem jako recenzent z Nową Siłą Krytyczną Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie (e-teatr.pl), wortalem „Dziennik Teatralny” i wortalem „Teatr dla Was”. Obecnie związany z internetowym przeglądem teatralno-literackim „Yorick”.

Zafascynowany jestem teatrem śląskim i filmem śląskim jako zjawiskiem. Zajmuje mnie pojęcie prawdy – czy prawdziwości – która nie jest tak oczywista w przypadku innych teatrów. Zafascynowany jestem zwłaszcza dorobkiem Grażyny Bułki, aktorki Teatru Śląskiego im. S. Wyspiańskiego w Katowicach, dorobkiem, który wyrasta z prawdy i na prawdzie jest budowany. Właśnie dlatego pragnę napisać książkę o życiu i dokonaniach zawodowych Grażyny Bułki, a także o tym, jak ważne miejsce zajmuje w sercach Ślązaków. I nie tylko. Konspekt książki uzyskał wysokie oceny w Wydawnictwie Naukowym ŚLĄSK, nakładem którego praca miałaby się ukazać. Wystąpiono do kilku urzędów z prośbą o dotację, ale te odmówiły wsparcia.

Nie przejmuję się tym jednak. Nie zamierzam się też poddawać. Wierzę, że wśród Was jest wielu pasjonatów teatru i filmu śląskiego, a także wielbicieli mojej Bohaterki, dzięki czemu wspólnymi siłami uda się uzbierać kwotę niezbędną, by projekt się powiódł.

Z góry dziękuję za każdą wpłaconą kwotę.

Zachęcam do udostępniania zrzutki!

W razie pytań i wątpliwości zapraszam do kontaktu przez stronę zrzutki lub przez Fb: https://www.facebook.com/grzegorz.cwiertniewicz

Grzegorz Ćwiertniewicz

Wpłacający62

MA
Marek Adamaszek
1 000 zł
Zwrócona
MG
Mirek Gryz
200 zł
Zwrócona
JH
Jan Hahn
200 zł
Zwrócona
JG
Janusz Góralczyk
200 zł
Zwrócona
 
Użytkownik niezarejestrowany
200 zł
Zwrócona
 
Dane ukryte
200 zł
Zwrócona
Z
Zofia i Sebastian
130 zł
Zwrócona
MC
Mariola Czerwińska
100 zł
Zwrócona
BP
Bartek Płachno
100 zł
Zwrócona
J
Józia i Czesiek Pająk
100 zł
Zwrócona
Zobacz więcej

Komentarze6

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

558 100 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?