id: xw4xv9

Wyjątkowy Dom -by miłość mogła trwać 👨‍👩‍👧‍👦

Wyjątkowy Dom -by miłość mogła trwać 👨‍👩‍👧‍👦

Nasi użytkownicy założyli 959 539 zrzutek i zebrali 967 599 204 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

„Zostaw Świat lepszym niż go zastałeś”( Baden-Powell of Gilwell)


„Pani Jadwiga tęsknie patrzy w okno. W ciągu ostatnich miesięcy jest w złym nastroju, apatyczna, nie chce opuszczać pokoju. Od początku pandemii, odkąd zamknięto dla odwiedzających dom pomocy społecznej, w którym przebywa, nie widziała się z mężem”.

Od czasu do czasu czytamy w mediach komunikaty o dramatach osamotnionych mieszkańców placówek całodobowych. Są one spowodowane przez sytuację epidemiologiczną, ale czy nieuniknione?


„Bo przecież, żeby kogoś trzymać za rękę, trzeba najpierw swoją dłoń otworzyć” (E. Bagłaj)

 

Kontakt z bliskimi to więź ważna dla każdego z nas - to nieodłączny element życia, by czuć się szczęśliwym, potrzebnym, ważnym i kochanym. To bliskość nadająca siłę do pokonywania przeciwności losu i chęć do życia. Bliskość to największa potrzeba!

Towarzystwo Przyjaciół Niepełnosprawnych buduje kompleks trzech wyjątkowych domów dla osób z zaburzeniami psychicznymi położonych w otoczeniu pięknych terenów przy ul: Municypalnej 4 w Łodzi.

 

W naszym wyjątkowym miejscu chcemy zadbać o więzi z bliskimi, ponieważ jest to najlepsza terapia dla naszych mieszkańców - radość z kontaktu z osobami, za którymi się tęskni jest nieoceniona i potrafi zdziałać prawdziwe cuda.

Zakupimy i zainstalujemy infrastrukturę do komunikacji online. Kupimy tablety, laptopy i kamerki internetowe. Ale postaramy się przede wszystkim zapewnić przestrzeń do spotkań osobistych z członkami rodziny. Zbudujemy przestronną salę do spotkań, która będzie wyposażona tak, aby wyglądała jak dom, a nie placówka.

Kupimy wszystko to, co jest potrzebne, aby móc utrzymać więzi!

 

DLACZEGO POWSTAJE WYJĄTKOWY DOM? CO BĘDZIE W NIM NIEZWYKŁEGO?

 

1. Usamodzielnianie. Wyjątkowe w skali kraju jest zaplanowanie drogi powrotu do środowiska dla dobrze funkcjonujących mieszkańców. Nasz Wyjątkowy Dom, to tak naprawdę trzy placówki o trzech różnych profilach: pielęgnacyjnym, aktywizującym i usamodzielniającym.

 

2. Praca. Wyjątkowe jest to, że chcemy dać zatrudnienie naszym niepełnosprawnym mieszkańcom – utworzymy dla nich stanowiska pracy na miejscu lub pomożemy znaleźć pracę poza Wyjątkowym Domem.

 

3. Kontakt ze zwierzętami. Niezwykłe jest to, że będziemy przyjmować do Domu osoby z ich własnymi zwierzakami, nie dopuścimy do dramatów osób zmuszonych do pozostawienia wieloletniego pupila. Adoptujemy również psa ze schroniska.

 

4. Zdrowy styl życia i ruch. Wyjątkowe będą nasze posiłki: bez białego cukru, przygotowywane na miejscu ze świeżych, lokalnych oraz nieprzetworzonych produktów. Planujemy także uprawę warzyw i ziół. Zorganizujemy zajęcia slow joggingu, jogi, smovies.

 

5. Ekologia. Chcemy, aby nasz dom był jak najmniej uciążliwy dla środowiska, aby miał możliwie niski ślad węglowy. Stąd panele fotowoltaiczne na dachu i dlatego już teraz myślimy o efektywnym systemie segregacji odpadów w myśl zasad „zero/less waste”. Chcemy dbać i o naszych mieszkańców i o naszą planetę.

 

Wyjątkowy Dom to miejsce, gdzie mieszkańcy znajdą opiekę skrojoną „na miarę”. Wiemy, że nadmiar wsparcia może łatwo przekształcić się w nadopiekuńczość, może doprowadzić do pogorszenia funkcjonowania. Dlatego planujemy formy wsparcia, które będą wymagały od mieszkańców wzięcia odpowiedzialności za swoje życie (lub drugą istotę) w optymalnym dla niego zakresie. Może to być opieka nad ziołami w ogródku, adopcja psa czy podjęcie aktywności zawodowej.


Dołącz do nas i daj radość chorym umożliwiając im bliskość z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi! Nie bądź obojętny. Twoja nawet niewielka pomoc może zmienić całe życie drugiego człowieka.

 

Szczęście nie jest rezultatem tego, co zdobywamy ale tego, co dajemy

 

Nasza zbiórka jest częścią projektu budowy kompleksu trzech domów całodobowej opieki dla osób z zaburzeniami psychicznymi, starszych, ze schorzeniami towarzyszącymi.

W ramach zbiórki zrealizowane zostanie:

 

* zakup materiałów, remont i przystosowanie sali spotkań i świetlic

* zakup wyposażenia i montaż urządzeń do wszystkich pomieszczeń wspólnych


Wesprzyj naszą Wyjątkową inicjatywę poprzez:

– wsparcie naszej zrzutki

–udostępnienie jej na swoich mediach społecznościowych

–przekazanie nam 1% podatku nr krs 0000138499


Wszystkie zdjęcia wykorzystane w zbiórce zostały wykonane w ramach zajęć prowadzonych przez Towarzystwo Przyjaciół Niepełnosprawnych w Łodzi lub w placówkach należących do TPN.


hda06179b98cf4d1.jpeg

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 4

MA
Maciek
70 zł
JM
Jolanta Metrycka
20 zł
AK
Aneta Kolczynska
10 zł
A.
A.Sz.
10 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!