id: y4ta3z

Pomóż organizacji młodych osób powstałej w pandemię, spotkać się i rozpocząć projekty offline!

Pomóż organizacji młodych osób powstałej w pandemię, spotkać się i rozpocząć projekty offline!

Nasi użytkownicy założyli 980 809 zrzutek i zebrali 1 002 499 733 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Cześć! Tutaj młode osoby. Z całej Polski! 


Przed nami wielkie wyzwania. Kryzys klimatyczny, gospodarczy, zdrowia psychicznego… To my będziemy musieli sobie z nimi poradzić. Mimo to, wierzymy, że nasza przyszłość może być lepsza! Jesteśmy zaangażowani i odpowiedzialni. Dlatego rozwijamy Fundację Impuls, która tworzy projekty wzmacniające głos i możliwości młodzieży!


Impuls jest “dzieckiem pandemii” - powstaliśmy w trakcie Covid-19. 


Jednak to nam nie przeszkodziło!  Nauczyliśmy się działać zdalnie na bardzo wysokim poziomie. W zaledwie półtora roku zorganizowaliśmy dwie edycje akademii liderskiej dla łącznie 75 młodych osób, opublikowaliśmy ponad 100 tekstów na portalu impuls.press, które przeczytało ponad 50 tysięcy osób. Współpracowaliśmy z takimi organizacjami, jak Akcja Demokracja, Grupa Stonewall czy Greenpeace. Zrobiliśmy dużo. A możemy jeszcze więcej!


Działa u nas aż 80 osób… i wiele z nich się nawet nie spotkało.


Impuls stał się dla nas bezpieczną przestrzenią do działania. Dbamy o komfort i więzi między nami, dlatego znaleźliśmy w nim nie tylko współpracowników, ale przyjaciół. Celebrujemy różnorodność. To dzięki niej nasze projekty są prawdziwie przemyślane. Łączymy  perspektywę osób mieszkających w dużych i małych miastach. Działają u nas osoby różnych religii, orientacji i doświadczeń, a także osoby z Ukrainy. 


Czas na działanie poza internetem! 


Chcemy dokonać trwałej zmiany dotyczącej wizerunku oraz możliwości młodego pokolenia w Polsce. Żeby to było możliwe, potrzebujemy pomocy. Będziemy skuteczeniejsi, jeśli będziemy działać też poza internetem. Potrzebujemy wiedzieć, jak ze sobą współpracować “w terenie”, aby móc nieść prawdziwą wartość. A teraz po ponad półtora roku działania online, mamy okazję i możliwość, by spotkać się na żywo w dużym gronie po raz pierwszy!


Pomóż nam wyjechać na wspólne wydarzenie i działać offline! 


  • Zbieramy środki, aby pojechać do Jankowa Dolnego, urokliwego miejsca nad jeziorem na trzy dni. Kilka domków z noclegiem dla sześciu osób w każdym. Przewidujemy, że przyjedzie aż 40 osób! 
  • W trakcie wyjazdu mamy rozmaite interakcje między zespołami Impulsu, gry terenowe, ćwiczenia team buildingowe budujące zaufanie, ognisko, a gdy pogoda dopisze, możliwość skorzystania z rowerków wodnych i boiska do siatkówki. 
  • Będziemy się intensywnie rozwijać! Mamy zaplanowane szkolenia, które wzmocnią nasze kompetencje oraz warsztaty projektowe, które pomogą nam skoncepcjonować działania na kolejne lata! 
  • Środki pozwolą nam także zakupić niezbędne akcesoria potrzebne do prowadzenia warsztatów i szkoleń offline, stworzyć materiały promocyjne i identyfikacyjne oraz opłacić koszty logistyczne np. podróży.


Dlaczego warto nam zaufać? Zobacz film podsumowujący rok naszych działań!


n2b73dcc91c1d260.png


Więcej o Fundacji Impuls


Jesteśmy tutaj, ponieważ chcemy dokonać trwałej zmiany względem możliwości i wizerunku młodego pokolenia w Polsce. Jesteśmy młodymi osobami (średnia wieku w organizacji to 19 lat) z różnymi historiami, ale ze wspólnym Impulsem - do przebicia szklanych sufitów i wzięcia odpowiedzialności za naszą przyszłość! Dlatego tworzymy Fundację!


Na jakie problemy odpowiadamy?


Dzisiaj młode osoby nie są reprezentowane. Mamy wizerunek biernego, ale tak naprawdę niemal wszędzie odmawia się nam decyzyjności. Ostatnie lata to okres wielkich kryzysów, które bezpośrednio zagrażają młodym osobom. Frustrujemy się na sytuację w Polsce, odczuwamy niepewność względem przyszłości, czekają nas konsekwencje decyzji starszych. A gdy o tym mówimy - upupiają nas i nie traktują poważnie. Jesteśmy tutaj, aby to zmienić!


W jaki sposób walczymy o swoje?


Działamy w trzech filarach. W Filarze Liderskim podejmujemy działania, które wspierają sprawczość oraz kompetencje młodzieży - flagowym projektem jest nasza szkoła liderska dla młodych osób - impuls.academy, która w czerwcu rozpoczęła rekrutację do drugiej edycji! W poprzedniej mentorowaliśmy czterdzieści osób, które spotkały sie z takimi postaciami jak Kasia Babis, Marek Szolc, Patrick Kozakiewicz czy Gabriela Morawska-Stanecka. W Medialnym tworzymy impuls.press - opiniotwórczy portal dla młodych osób, który w pierwszym roku swojej działalności dotarł do 57 tysięcy unikatowych użytkowników, wzmacniając wizerunek i opiniotwórczość pokolenia. Działamy także w Filarze Projektowym, konsultując inicjatywy młodzieżowe oraz tworząc poradniki. Inicjujemy też liczne kampanie społeczne (współpracowaliśmy z Grupą Stonewall, Greenpeace oraz Akcją Demokracją) i jesteśmy adwokat_k_ami młodego pokolenia!


Jaką zmianę osiągniemy?


Zaczynamy długą drogę. Każda młoda osoba, która dzięki nam mogła otrzymać nowe możliwości rozwoju, przybliża nas do jej końca. W naszych projektach działa już kilkadziesiąt osób, współpracujemy z największymi organizacjami i profesjonalizujemy się! Wszystko po to, aby młode pokolenie liczyło się tak samo jak inne, mając wpływ na najważniejsze decyzje. W ostatniej rekrutacji do działania w Fundacji zgłosiło się aż 48 osób! Marzymy o świecie troski o wspólną przyszłość. Takim w którym rośnie jakość życia publicznego i nikt nie zostaje z tyłu!


Dlaczego warto dać nam szansę?


Zaczęliśmy_łyśmy bez finansowania i wsparcia wpływowych sił. Mimo to dzięki naszej energii i zaangażowaniu, rok temu zaprezentowaliśmy_łyśmy światu Impuls podczas multimedialnego eventu im.ready na którym wzięli udział Kwiat Jabłoni, Bart Staszewski czy Kasia Mecinski. Wszystkie nasze dotychczasowe działania podjęliśmy_łyśmy bezkosztowo, wierząc w misję wzmocnienia młodego pokolenia. Udawaniamy, że jesteśmy gotowe_i, aby wejść na wyższy poziom! Przykładamy bardzo dużą wagę do procesów i struktury organizacji. Działamy według często aktualizowanej strategii działań, zawierającą analizy, inicjatywy, cele, projekty, naszą tożsamość i aspiracje. Nieustannie pracujemy nad tym, aby wzmacniać jakość zarządzania projektami, kreowania marki czy komunikacji wewnętrznej. Wierzymy, że młode osoby mają wielki potencjał, by być ekspertkami i ekspertami w swoich dziedzinach. Jednak obok rozwoju najważniejsze jest dla nas tworzenie komfortowej społeczności do współpracy. Celebrujemy różnorodność, rozmawiamy ze sobą jak najczęściej, akceptujemy błędy i dajemy przestrzeń, gdy osoby sobie nie radzą. To najważniejsze, aby młode osoby, zamiast zamykać się, dawały szansę swoim świetnym, świeżym pomysłom i wierzyły w siebie!Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 24

 
Dane ukryte
151,14 zł
Zwrócona
 
Dane ukryte
60 zł
 
Dane ukryte
70 zł
MJ
Maria Jaśniewska-Krawczyk
20 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
55 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
MB
Michal Bajorek
ukryta
 
Dane ukryte
9 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!