DRZEWA dla Białołęki! ID: y5yzr5

DRZEWA dla Białołęki! ID: y5yzr5

Zrzutka została wyłączona przez organizatora

30 790 zł z 18 000 zł

171%

30 790 zł

30 790 zł

z 18 000 zł
171%

Opis zrzutki

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Białołęki, jako przedstawiciele reprezentujący sąsiedzką społeczność Białołęka- Platforma Sąsiedzka, w czynie społecznym pragniemy zaprosić do wsparcia naszej zrzutki. Zebrane środki pokryją koszt zakupu drzew, kwiatów, nasadzeń, obsługi przedsięwzięcia itp.

16.jpg

DRZEWA Dla Białołęki!

Witajcie,

Jesteśmy warszawskimi działaczami społecznymi na terenie Białołęki oraz administratorami sąsiedzkiej grupy facebookowej – Białołęka- Platforma Sąsiedzka i uruchamiamy społeczną zbiórkę.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Białołęki w czynie obywatelskim pragniemy zaprosić do wsparcia zrzutki. Zebrane środki pokryją koszt zakupu drzew, kwiatów, nasadzeń, obsługi całego przedsięwzięcia itp.

Mamy poparcie Urzędu Dzielnicy Białołęka w zakresie zainicjowanego pomysłu oraz aprobatę mieszkańców. Pragniemy zapewnić, że nasadzenia będą wykonane zgodnie z literą prawa uwzględniającą wskazane miejsca przez Urząd Dzielnicy i/lub wspólnoty i spółdzielnie.

Pomysł naszej zbiórki to przede wszystkim podjęcie obywatelskiej próby przeciwdziałania skutkom wycinki drzew, walka z zanieczyszczeniami powietrza, a także konieczność zadbania o dobrostan zwierząt i dbałość o pomniki przyrody.

Kluczowym bodźcem do utworzenia tej zbiórki była wycinka drzew (ze względu na ich zły stan, co wykazała ekspertyza) w warszawskim Parku Picassa. W niedalekiej przyszłości w parku powstanie tężnia solankowa- zwycięski projekt z Budżetu Partycypacyjnego 2018, którego projektu autorami jesteśmy- Anna i Piotr.

Park Picassa jest najstarszym parkiem na Białołęce. Niezależnie od pory roku jest licznie odwiedzany przez mieszkańców dzielnicy i gmin ościennych. W sezonie wiosenno-letnim w parku organizowane są różnego typu eventy, można rozłożyć koc i piknikować, zrobić grilla, dzieci bawią się na placu zabaw, jest siłownia plenerowa. Park jest spory, jest więc dużo miejsca na dosadzenie nowych drzew, krzewów, kwiatów.

W związku z przymusową wycinką drzew w Parku Picassa przyznano rekompensatę w postaci 30 drzew. Gatunki, jakie zostaną nasadzone wybierają mieszkańcy w stworzonej przez nas ankiecie na zamkniętej grupie fb Białołęka-Platforma Sąsiedzka (LINK do ankiety: http://www.facebook.com/groups/BialolekaiTarchomin/permalink/2080650108696807/ ). Wyniki ankiety przedstawione zostaną Zarządowi Dzielnicy, Wydziałowi Konserwacji i Ochrony Środowiska dzielnicy Białołęka.

My - mieszkańcy chcielibyśmy zrobić Sąsiedzkie Nasadzenia dodatkowych drzew na terenie dzielnicy Białołęka, przy wsparciu inicjatywy społecznej promującej zieleń i ochronę środowiska- Zielony Tarchomin- https://www.facebook.com/ZielonyTarchomin/.

W załączeniu nasza prośba do Zarządu Dzielnicy Białołęka i odpowiedź zastępcy Burmistrza wyrażająca ZGODĘ na nasze przedsięwzięcie.

I tu pojawia się misja dla każdego z nas:

Aby kupić sadzonki drzew, kwiaty itp. potrzebne są fundusze. Za pomocą tej zbiórki pragniemy zebrać pieniądze na finansowanie jak i obsługę związaną z zakupem i nasadzeniami.

Naszych działań nie ograniczamy jedynie do Parku Picassa! Działania nasadzeniowe prowadzone będą w możliwych obszarach na terenie dzielnicy Białołęka.

PARTNEREM zbiórki jest grupa facebookowa Białołęka - moja dzielnica i jej założyciele: Agnieszka i Artur Wielgołascy!

PARTNEREM zbiórki jest grupa facebookowa Wspólna Białołęka- Arkadiusz Strzałkowski, Michał Kozioł!

PARTNEREM zbiórki jest Rada Seniorów Dzielnicy Białołęka!

Z góry serdecznie dziękujemy każdemu kto przyłączy się do przedsięwzięcia i zapraszamy już teraz na Sąsiedzkie Nasadzenia.

Więcej informacji w Wydarzeniu na FB: http://www.facebook.com/events/2369238303359277/

Dziękujemy,

Białołęka- Platforma Sąsiedzka:

Anna Dragan- Babraj

Aleksandra Wnukowska

Piotr Babraj

https://www.facebook.com/BialolekaPlatformaSasiedzka/

https://www.facebook.com/groups/BialolekaiTarchomin/

(*zdjęcie w tle: https://pixabay.com/pl/photos/park-ziele%C5%84-drzewa-natura-drzewo-3819537)

y5yzr5-154af853.png

Nasza prośba do Zarządu Dzielnicy Białołęka

y5yzr5-1b45b237.png

Pozytywna odpowiedź Zarządu Dzielnicy Białołęka

Wpłacający268

PG
Przemysław Grzesik
100 zł
M
Marta Król
10 zł
KJ
Kamil Jankowski
250 zł
 
Dane ukryte
150 zł
AG
Anna Głogowska
50 zł
AP
Akademia Pasji Bogumiła Dziel-Wawrowska
500 zł
PT
Pranie tapicerek DOREK
ukryta
M
monika chaszkowska
100 zł
M
Magdalena kaczmarcxyk
100 zł
HN
Hoang ngoc yen
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze16

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

520 141 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?