18 350 zł z 18 000 zł

101%

18 350 zł

z 18 000 zł

124 dni

do końca

185

wspierających
101%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Białołęki, jako przedstawiciele reprezentujący sąsiedzką społeczność Białołęka- Platforma Sąsiedzka, w czynie obywatelskim pragniemy zaprosić do wsparcia zrzutki. Zebrane środki pokryją koszt zakupu drzew, kwiatów, nasadzeń, obsługi przedsięwzięcia itp.

DRZEWA dla białołęki!

1

Witajcie,

Jesteśmy warszawskimi działaczami społecznymi na terenie Białołęki oraz administratorami sąsiedzkiej grupy facebookowej – Białołęka- Platforma Sąsiedzka.

PARTNEREM zbiórki jest grupa facebookowa Białołęka - moja dzielnica i jej założyciele: Agnieszka i Artur Wielgołascy!

PARTNEREM zbiórki jest grupa facebookowa Wspólna Białołęka i jej założyciel Arkadiusz Strzałkowski!

PARTNEREM zbiórki jest Rada Seniorów Dzielnicy Białołęka!

Uruchamiamy społeczną zbiórkę. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Białołęki, jako przedstawiciele reprezentujący sąsiedzką społeczność Białołęka- Platforma Sąsiedzka, w czynie obywatelskim pragniemy zaprosić do wsparcia zrzutki. Zebrane środki pokryją koszt zakupu drzew, kwiatów, nasadzeń, obsługi przedsięwzięcia itp.

Mamy poparcie urzędu Dzielnicy Białołęka w zakresie zainicjowanego pomysłu oraz aprobatę mieszkańców. Zakup drzew itp. poprzedzi dodatkowa ankieta społeczna. Pragniemy zapewnić, że nasadzenia będą wykonane zgodnie z literą prawa uwzględniającą wskazane miejsca przez Urząd Dzielnicy i warszawski Zarząd Zieleni.

Pomysł naszej zbiórki to przede wszystkim podjęcie obywatelskiej próby przeciwdziałania skutkom wycinki drzew, walka z zanieczyszczeniami powietrza, a także konieczność zadbania o dobrostan zwierząt i dbałość o pomniki przyrody.

Kluczowym bodźcem do utworzenia tej zbiórki była wycinka drzew (ze względu na ich zły stan, co wykazała ekspertyza) w warszawskim Parku Picassa. W niedalekiej przyszłości w parku powstanie tężnia solankowa- zwycięski projekt z Budżetu Partycypacyjnego 2018, którego projektu autorami jesteśmy- Anna i Piotr.

Park Picassa jest najstarszym parkiem na Białołęce. Niezależnie od pory roku jest licznie odwiedzany przez mieszkańców dzielnicy i gmin ościennych. W sezonie wiosenno-letnim w parku organizowane są różnego typu eventy, można rozłożyć koc i piknikować, zrobić grilla, dzieci bawią się na placu zabaw, jest siłownia plenerowa. Park jest spory, jest więc dużo miejsca na dosadzenie nowych drzew, krzewów, kwiatów.

W związku z przymusową wycinką drzew w Parku Picassa przyznano rekompensatę w postaci 30 drzew. Gatunki, jakie zostaną nasadzone wybierają mieszkańcy w stworzonej przez nas ankiecie na zamkniętej grupie fb Białołęka-Platforma Sąsiedzka (LINK do ankiety: http://www.facebook.com/groups/BialolekaiTarchomin/permalink/2080650108696807/ ) Wyniki ankiety przedstawione zostaną Zarządowi Dzielnicy, Wydziałowi Konserwacji i Ochrony Środowiska dzielnicy Białołęka.

My - mieszkańcy chcielibyśmy zrobić Sąsiedzkie Nasadzenia dodatkowych drzew w miejscach ustalonych z Wydziałem Konserwacji i Ochrony Środowiska dzielnicy Białołęka i Zielenią Miejską, przy wsparciu inicjatywy społecznej promującej zieleń i ochronę środowiska- Zielony Tarchomin- https://www.facebook.com/ZielonyTarchomin/.

W załączeniu nasza prośba do Zarządu Dzielnicy Białołęka i odpowiedź Burmistrza wyrażająca ZGODĘ na nasze przedsięwzięcie.

I tu pojawia się misja dla każdego z nas:

Aby kupić sadzonki drzew, kwiaty itp. potrzebne są fundusze. Za pomocą tej zbiórki pragniemy zebrać pieniądze na finansowanie jak i obsługę związaną z zakupem i nasadzeniami.

Naszych działań nie ograniczamy jedynie do Parku Picassa! Działania rewitalizacyjne prowadzone będą w wyznaczonych obszarach na terenie całej dzielnicy Białołęka.

Z góry serdecznie dziękujemy każdemu kto przyłączy się do przedsięwzięcia i zapraszamy już teraz na Sąsiedzkie Nasadzenia.

Więcej informacji w Wydarzeniu na FB: http://www.facebook.com/events/2369238303359277/

Dziękujemy,

Białołęka- Platforma Sąsiedzka:

Anna Dragan- Babraj

Aleksandra Wnukowska

Piotr Babraj

https://www.facebook.com/BialolekaPlatformaSasiedzka/

https://www.facebook.com/groups/BialolekaiTarchomin/

(*zdjęcie w tle: https://pixabay.com/pl/photos/park-ziele%C5%84-drzewa-natura-drzewo-3819537)

Nasza prośba do Zarządu Dzielnicy Białołęka

Pozytywna odpowiedź Zarządu Dzielnicy Białołęka

Wpłacający185

MK
Magdalena Kaczmarczyk
150 zł
WN
Weronika Niedziałek
200 zł
K
Katarzyna Kurek
150 zł
KK
Katarzyna kurek
200 zł
G
Ginger Art Studio
120 zł
AZ
Angelika Zambrzycka
300 zł
OK
Oliwia Katarzyna Rudnicka
20 zł
MR
Magdalena Regini
100 zł
KG
Kacper Glaz
200 zł
AR
Anna Rytka
35 zł
Zobacz więcej

Komentarze15

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

383 818 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?