id: y7bxb6

Pomóżmy Danusi wrócić do sprawności

Pomóżmy Danusi wrócić do sprawności

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
44 932 zł 
z 100 000
44%
zakończona
30.12.2020r
245
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 912 313 zrzutek i zebrali 874 269 558 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

English version below

24 kwietnia. Cały Twój świat może się odwrócić do góry nogami. 

W jednej chwili stoisz w ogrodzie i patrzysz na swojego wnuka, a w następnej odkładasz wszystko co trzymasz w rękach bo czujesz, że coś jest nie w porządku. Później nie czujesz już nic, bo tracisz przytomność. 

Karetka. Szpital. Diagnoza. 


Masywny krwotok podpajęczynówkowy z pękniętego tętniaka. Tylko z którego? Skoro lekarze zobaczyli na obrazie z tomografii komputerowej kilka. Szybka decyzja o operacji, lekarzom udało się zamknąć kilka z nich, co najważniejsze ten krwawiący a o te pozostałe martwić się będziemy później. 


Potem trwający w nieskończoność pobyt na oddziale intensywnej terapii z którego nic nie pamiętasz, bo okazuje się, że na skutek wylewu pojawiło się wodogłowie. Śpisz prawie cały czas, nie rozumiesz nic z tego co do Ciebie mówią całkowicie nieznani Tobie ludzie. Może to nawet i lepiej, bo oddycha za Ciebie respirator podłączony do tracheostomii w Twojej szyi a jedzenie dostajesz prze sondę prowadzącą przez brzuch do żołądka. Pojawiają się ciagle nowe twarze lekarzy, pielęgniarek i fizjoterapeuty. Nie pamiętasz telefonu przy uchu i głosu męża czy córki, bo przecież jest pandemia, nikt nie ma prawa przyjść i razem z Tobą być.

Kolejna operacja ma tymczasowo zmniejszyć rosnące ciśnienie, które ściska Twój mózg. Powoli zaczyna coś do Ciebie docierać. Planowo zostaje usunięty drenaż tymczasowy, a Ty zapadasz znowu w ciemność. Kolejna operacja, tym razem już na stałe, do końca życia będziesz czuć pod skórą szyi i klatki piersiowej cieniutki wężyk, który odprowadza płyn mózgowo-rdzeniowy z Twojej głowy do brzucha. Ale to nie ważne, bo w końcu dostrzegasz, że coś zaczyna się wokół Ciebie dziać. Jesteś na oddziale rehabilitacji neurologicznej, ponieważ nie możesz poruszyć ani rękami ani nogami a zespół specjalistów Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Katowicach Ligocie walczy razem z Tobą o każdy ruch, o każde słowo i o każdy łyk wody. Walczysz...


To jest szalenie trudny czas dla niej i dla jej rodziny. Ponadto wiemy, że jest to dopiero początek tej walki gdyż po wyjściu ze szpitala będzie kontynuowała walkę o swoją niezależność w Klinice Votum w Krakowie, jednym z najlepszych ośrodków rehabilitacyjnych w Polsce.


Dlatego wszyscy, zarówno rodzina jak i liczni przyjaciele, robimy co tylko w naszej mocy, żeby pomóc Danusi w powrocie do zdrowia, ponieważ już teraz wymaga stałej opieki, profesjonalnej rehabilitacji oraz pomocy logopedy. 


Dziękujemy w imieniu mamy.
24 April. All your life can change in one moment.

In one moment, you are standing in the garden, in the other you are putting down everything what you are holding in your hands because you feel that something is wrong. Later you feel nothing because you are losing consciousness.

Ambulance. Hospital. Diagnose.


Massive subarachnoid hemorrhage from cerebral aneurysm. But from which of them? The doctors found a few on CT. Quick decision about surgery, the doctors were able to close some of them, what is most important, this one which was bleeding. About the others we will be worrying later.


Then staying in the Intensive Care Unit, from where you remember nothing. Stroke was developing hydrocephalus. You are sleeping almost all the time; you do not understand nothing what those unknown people are talking to you. Maybe it is even better because respirator breathes for you and the food you are getting thru a tube which is passed into a stomach through the abdomen. There is appearing new faces of doctors, nurses and physiotherapist all the time. You do not remember phone by your ear and husband’s or daughter’s voice. Because of pandemic, no one have right to be with you.

Next surgery supposed to temporary decrease constantly growing pressure, which squeezes your brain. Slowly something is coming to you. As was planned drainage is removed and you fall into the darkness again. Next surgery, this time permanent, for the rest of your life you will feel drain hose under skin of you neck and breast. But it is not important, because finally you start to see that something is happening around you. You are on neurological rehabilitation department, because you cannot move your arms and legs and the team of specialists is fighting with you for each move, each word and each sip of water. You are fighting…


It is extremely hard time for her and her family. Moreover, we know that it is just a beginning of this fight. After hospital she will be continuing fight for her independency in Votum Clinic in Krakow, one of the best rehabilitation centres in Poland.


That is why we all, family and friends, are doing everything what we can to help Danusia in recovery. Already now she needs constant care, professional rehabilitation and help from a speech therapist.


Thank you on behalf of mom


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 245

preloader

Komentarze 6

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Powodzenia 💪🏻

  ukryta
 • SP
  Santana Paczkowska

  Zdrowia dla mamy ;)

  50 zł
 • Warszawa

  Pani Danisiu, czas zmienić scenariusz. Jest Pani fajterka, świat na Panią czeka. Jest jeszcze tyle do zrobienia., proszę się nie wygłupiać i wracać na swoje miejsce:) sercem i myślami jesteśmy przy Pani🙏💪💓rodzina zlomiary 👨‍👩‍👧‍👧👫🙍‍♀️👨‍👩‍👧

 • KR
  Kinga Rzyczny

  Pani Danusiu, życzę szybkiego powrotu do zdrowia! Musimy się jeszcze spotkać na wielu koncertach ❤️ Życzę dużo siły dla całej rodziny ❤️

  200 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Najlepsza Pani ze sklepiku!
  Warto pomagać! Kazda złotówka się liczy :)

  ukryta