Lepszy komfort życia ALex'a i leczenie dysplazji koniec za 135 dni ID: y9a397

Lepszy komfort życia ALex'a i leczenie dysplazji

Zebrano 316 zł
z kwoty 5 000 zł

6 %

WPŁAĆ

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki

Pomóż udostępniając zrzutkę!

0
udostępnień

Alex trafił do nas gdy miał dwa miesiące. Nie jest to piesek z hodowli, jego rodzice niby mieli papiery i nie byli chorzy. Alex jest pieskiem cieszącym się życiem, nikt nie przypuszczał, że będzie miał tak duże problemy ze stawami.


Alex przeszedł cały proces odbrobaczania, szczepień, itp. Zostało też mu wykonane kontrolne zdjęcie RTG, z którego wynikały pewne problemy ze stawami biodrowymi. Zostaliśmy skierowani do dr n.wet. Po pierwszej wizycie okazało się, że Alex ma probem z bioderkami i łokciami.


Doktor po zrobieniu badań krwi skierował nas na wizytę, która odbyła się 5 września 2018r na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu Wydział Medycyny Weterynaryjnej Katedra i Klinika Chirurgii na pracownie diagnostyki obrazowej. Alex'owi zostało wykonane RTG i TK.
30.10.2018r została wykonana punkcja kontrolna, wykazała ona krew i stan zapalny w prawym łokciu i lekkie zabawienie mazi w lewym łokciu.


19.12.2018r została wykonana kolejna pukncja stawów łokcowych, wykazała krew i stan zapalny z prawym łokciu i prawidłowy płyn (maź) w lewym łokciu.


11.01.2019r zostaliśmy skierowani na kontrolne badania na Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu Wydział Medycyny Weterynaryjnej Katedra i Klinika Chirurgii na pracownie diagnostyki obrazowej. Alex'owi zostało wykonane RTG i TK.


Alex jest pod stałą kontrolą doktora, jest naprawdę w dobrych rękach lecz wszystko kosztuje.
Ma zniszczony prawy staw biodrowy, ponadto ma problem z łokciami prawym i lewym.

Najbardziej zmartwiło mnie bardzo to, że usłyszałem od dwóch lekarzy, że Alex jest "genetykiem". Piesek bardzo cieszy się życiem. Zrobię wszystko aby mu pomóc poprawić komfort ŻYCIA. Jest bardzo pięknym pieskiem, kochanym i opiekuńczym pieskiem.

Zwracam się do Was o pomoc, każda złotówka się liczy.Czeka nas kolejna punkcja i konsultacja weterynarza rowadzącego. Niestety nie może mieć tanich suplementów na stawy. Jeszcze nie wiadomo, co będzie z bioderkami. Jestem umówiony na wizytę do doktora. Będę uzupełniał informację o tym jak wypadły konsultację u weterynarza.

Problem z łapkami nie zniknie, chce poprawić konfort życia Alex'owi.


piątek, 8 marca 2019 o 21:23

Wyniki badań z lutego WYNIK BADANIA Przeglądowe badanie TK stawów łokciowych: W lewym stawie łokciowym uwidoczniono: 1. od strony promieniowej wyrostka dziobiastego przyśrodkowego kości łokciowej, szczelinę przebiegającą w poprzek wyrostka o głębokości ok. 5,9 mm, która może świadczyć o całkowitej fragmentacji wyrostka ze ściśle przylegającym fragmentem do pozostałej części wyrostka lub o częściowym jego oddzieleniu. 2. nieregularny kształt wcięcia promieniowego kości łokciowej, 3. na powierzchni wyrostka dodatkowego kości łokciowej osteofity o wysokości ok. 3,1 mm, 4. niedopasowanie powierzchni stawowej stawu ramienno- łokciowego (szerokość szpary ok. 4,5 mm) 5. Wtórne zmiany zwyrodnieniowe stopnia umiarkowanego na m.in.: - powierzchni nadkłykcia przyśrodkowego kości ramiennej o wysokości ok. 2,0 mm - powierzchni nadkłykcia bocznego kości ramiennej o wysokości ok. 1,1 mm - powierzchni doogonowej nadkłykcia bocznego o wysokości ok. 2,5 mm W prawym stawie łokciowym uwidoczniono: 1. fragmentację wyrostka dziobiastego przyśrodkowego kości łokciowej – główny fragment zlokalizowany jest w osi wyrostka i ma wymiar ok. 7,1 x 4,2 x 7,9 mm, towarzyszy jemu fragment satelitarny zlokalizowany od strony promieniowej wyrostka i ma wymiar ok. 2,2 x 1,5 x 1,3 mm, 2. nieregularny kształt wcięcia promieniowego kości łokciowej, 3. na powierzchni wyrostka dodatkowego kości łokciowej osteofity o wysokości ok. 5,8 mm, 4. niedopasowanie powierzchni stawowych stawu ramienno-łokciowego (szerokość szpary ok. 4,2 mm); stawu ramienno-promieniowego (szerokość szpary ok. 4,4mm) 5. łagodnie zwiększoną sklerotyzację kłykcia przyśrodkowego kości ramiennej bez cech ubytku, 6. wtórne zmiany zwyrodnieniowe zlokalizowane m.in. na: - powierzchni nadkłykcia przyśrodkowego kości ramiennej – o wysokości ok. 4,2 mm - doogonowej krawędzi nadkłykcia bocznego – o wysokości ok. 2,1 mm - powierzchni doogonowej nadkłykcia bocznego o wysokości ok. 5,6 mm - powierzchni doczaszkowej głowy kości promieniowej Ponadto uwidoczniono mineralizację: 1) na wysokości nadkłykcia przyśrodkowego kości ramiennej o średnicy ok. 2,3 mm, 2) w okolicy otworu nadbloczkowego kości ramiennej o wymiarach ok. 3,4 x 2,0 mm oraz 3) doczaszkowo względem kłykci kości ramiennej o wymiarach ok. 2,7 x 3,1 mm. Obustronna dysplazja stawów łokciowych, w obu stawach łokciowych na tle choroby wyrostka dziobiastego przyśrodkowego kości łokciowej (fragmentacji) oraz inkongruencji wraz z wtórną chorobą zwyrodnieniową. Zaleca się konsultację ortopedyczno-chirurgiczną.

piątek, 8 marca 2019 o 21:23

Wyniki badań z września WYNIK BADANIA TK: W badaniu tomograficznym uwidoczniono obustronną dysplazję stawów łokciowych. W stawie prawym widoczna jest silna demineralizacja i fragmentacja wyrostka dziobiastego przyśrodkowego- wyrostek oddziela się od podstawy i tworzy wolny, popękany, niskodensywny twór o wymiarach 6,32cm długości, 4,3cm wysokości i 5,7cm szerokości. Uwidoczniono też inkongruencję ramienno-łokciową: szpara stawowa poszerzona jest do 3,3mm. Zmiany zwyrodnieniowe są słabo zaznaczone- widoczny jest jedynie osteofit na wierzchołku wyrostka łokciowego dodatkowego o wysokości około 1mm. W stawie lewym widoczna jest porównywalnej średnicy inkongruencja ramienno-łokciowa, natomiast fragmentacja wyrostka dziobiastego przyśrodkowego nie jest jednoznaczna- widoczna jest wklęsła powierzchnia na wierzchołku po stronie promieniowej, jednak brak jest widocznego wolnego fragmentu- może być to cecha osobnicza, lub wolny fragment ma strukturę chrzęstną, przez co nie został uwidoczniony w badaniu. Zmian zwyrodnieniowych w stawie lewym nie uwidoczniono. W badaniu uwidoczniono również cechy rozwijającej się obustronnie dysplazji stawów biodrowych- strukturalnie brak widocznych zmian, kształt głowy kości udowej dopasowany do panewki, brak sklerotyzacji kości podchrzęstnej panewek, jednak w pozycji wymuszonej ciężarem ciała widoczne jest obustronne nadwichnięcie.

Aby dodać komentarz lub

P
13 zł

Paweł

Pozdrawiam

Powodzenia

R
5 zł

Rafi

Trzymam kciuki!

Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
AE
50 zł
Anna Eliasz
DS
40 zł
Daria Szatkowska
KP
30 zł
Konrad Plewa
MB
30 zł
Maciej Boguszyński
MJ
25 zł
Małgorzata Jankowska
P
13 zł
Paweł
R
13 zł
Ruda
R
5 zł
Rafi
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte

Pierwsza wpłata

AE
50 zł
Anna Eliasz

Najwyższa wpłata

AE
50 zł
Anna Eliasz
Nasi użytkownicy założyli

307 075 zrzutek

Pomóż zebrać 5 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

0
udostępnień

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.