id: y9jjvu

Bee IT Girls - zapewnij dziewczynkom lekcje programowania!

Bee IT Girls - zapewnij dziewczynkom lekcje programowania!

Nasi użytkownicy założyli 1 035 713 zrzutek i zebrali 1 103 503 833 zł

A ty na co dziś zbierasz?
Zrzutka pod patronatem:

Opis zrzutki

Czy wiesz że jedynie 18% wszystkich programistów w Polsce to kobiety?* 


Właśnie z tego powodu przygotowaliśmy specjalny projekt, którego założeniem jest zmiana tych danych w najbliższej przyszłości i podniesienie udziału kobiet w branży IT! 


Program Bee IT Girls! jest odpowiedzią na potrzebę zwiększenia liczby kobiet w branży technologicznej i ważnym głosem w dyskusji diversity & inclusion w IT. Chcemy inspirować i wspierać młode dziewczęta, aby już na etapie wczesnej edukacji zdobyły umiejętności programistyczne i stały się liderkami w tej dziedzinie. Dzięki naszej akcji tę wiedzę mogą zdobyć teraz za darmo! CEL ZRZUTKI


“Bee IT Girls” to możliwość zdobycia przez młode dziewczęta programistycznej wiedzy całkowicie za darmo, a z uwagi na formę online, niezależnie też od miejsca zamieszkania.


Mocno wierzymy, że każde dziecko ma prawo do równych szans i możliwości, niezależnie od płci. Nasza inicjatywa „BeeITGirls” jest odpowiedzią na potrzebę zwiększenia liczby dziewczyn w branży technologicznej. Chcemy inspirować i wspierać dziewczynki, aby zdobyły umiejętności programistyczne i stały się liderkami w tej dziedzinie. Dlatego zapraszamy Was do akcji, w ramach której wspólnie zasponsorujemy dziewczynkom kursy programistyczne, aby pomóc im rozwijać umiejętności technologiczne i otworzyć przed nimi drzwi do fascynującego świata IT.


Do kogo kierujemy nasz program?


Nasza misja polega na przełamywaniu stereotypów i barier, które mogą powstrzymywać dziewczynki przed wyborem kariery w IT. Dlatego z dumą ogłaszamy, że nasz program dotrze również do dziewczynek z domów dziecka. Wspólnie zapewnijmy im równą szansę na rozwój umiejętności technologicznych i otwórzmy przed nimi nowe możliwości, niezależnie od ich sytuacji życiowej. Pokażmy dziewczynkom, że są w pełni zdolne do osiągnięcia sukcesu w tej dziedzinie. W ramach programu zapewnimy im także wsparcie mentorek, webinary i zajęcia praktyczne, które rozwiną także ich umiejętności miękkie i pewność siebie. 


Jednak, aby zapewnić udział w programie jak największej ilości dziewczynek, potrzebujemy do tego Waszego wsparcia!


Każda kwota jaką zechcecie wpłacić przybliża nas do celu maksymalizacji miejsc na kursy semestralne jakie będziemy mogli zapewnić. Zobaczcie sami jaką moc ma Wasze wsparcie:

5 zł to 5 minut nauki programowania 

20 złotych to 20 minut nauki programowania 

50 złotych to 50 minut nauki programowania

100 złotych to 100 minut nauki programowania


i tak dalej!


Z zapisami startujemy już we wrześniu.


Kim jesteśmy?

Fundacja IT Girls to organizacja która wspiera, zrzesza i edukuje dzieci, młodzież oraz kobiety zainteresowane pracą w zawodach technologicznych, w szczególności informatycznych. Założycielkami są dwie siostry - Adrianna i Wioletta Klimczak. Obie skończyły Informatykę na Politechnice Warszawskiej oraz aktywnie pracują w zawodzie. Podczas studiów dostrzegły jak niewiele kobiet pracuje i studiuje na kierunkach związanych z nowymi technologiami. Ich zdaniem jedyną szansą na poprawę tych statystyk jest rozpoczęcie pracy z dziećmi już od najmłodszych lat. Tak by były one wychowywane w przekonaniu, że żaden zawód nie ma płci i że mogą one zostać kim tylko sobie wymarzą. Mając to na względzie, fundacja kieruje swoje działania głównie do dzieci i młodzieży chcąc pomóc im w rozwinięciu skrzydeł. 


X97NXup5Upojqd2K.jpg

Kursy programowania przeprowadzi nasz partner merytoryczny - szkoła Giganci Programowania.


W trakcie kursów semestralnych, prowadzonych przez doświadczonych trenerów ze szkoły Giganci Programowania, uczestniczki programu poznają języki oraz środowiska kodowania i otworzą swoją ścieżkę do branży IT. Dodatkowo wezmą udział w zajęciach mentoringowych, które zwiększą ich pewność siebie i pomogą w rozwijaniu kariery zawodowej.


Twórzmy razem, kodujmy razem i zmieniajmy świat razem! 


lTb68dzxkw5Ppl8g.png


*https://itwiz.pl/jedynie-18-wszystkich-programistow-w-polsce-to-kobiety-czy-bedzie-ich-wiecej/


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 5

 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
100 zł
PA
Patrycja
50 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
20 zł

Komentarze 1

 
2500 znaków