Pomóżmy Mamie pokonać guza mózgu! ID: yegndu

149 855 zł z 250 000 zł

59%

149 855 zł

z 250 000 zł

26 dni

do końca

1560

wspierających
59%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Cześć, mam na imię Aśka. Nigdy nie sądziłam, że w ten sposób będę prosiła o pomoc, jednak walka z chorobą i życie mojej mamy jest teraz najważniejsze. 


Wszystko zaczęło się 11 lipca, dzień po 51 urodzinach Mamy...wyjazd na rowerach, wywrotka..Utrata świadomości, w szpitalu poważny atak padaczki. Po wielu badaniach, tomografii, rezonansie magnetycznym - diagnoza -guz mózgu. Po licznych konsultacjach ze specjalistami zdecydowaliśmy się na biopsję. Po niej okazało się, że jest to glejak wielopostaciowy IV stopnia (najgroźniejszy z występujących guzów). 4 września odbyła się operacja usunięcia guza. Trwała prawie 8 godzin. Niestety po niej wystąpił niedowład prawostronny oraz afazja. Kontakt z Mamą jest utrudniony. Ma trudności z nazwaniem bardzo wielu rzeczy i nie do końca rozumie co do niej mówimy. Po 1,5 miesiąca rehabilitacji mama przy pomocy drugiej osoby zaczyna chodzić, samodzielnie jeść i przeważnie udaje się jej wymienić imiona najbliższych. Wszystkiego uczy się od początku.

Dziś jest już po radioterapii. Niestety, organizm Mamy osłabł i znowu wrócił do stanu po operacji. Teraz potrzebna jest intensywna rehabilitacja zarówno ruchowa jak i logopedyczna. Mama przyjmuje bardzo dużą ilość lekarstw.

fb87eb112f9cb738.jpeg

Często chemio- i radioterapia nie jest skuteczna w przypadku glejaka IV stopnia. Po powrocie ze szpitala postanowiliśmy wdrożyć dodatkowe leczenie niekonwencjonalne, suplementację, dietę oraz zabiegi, które niestety wymagają dużych nakładów finansowych. Dodatkowo tłumaczymy dokumentację medyczną w celu wysłania jej do klinik w Niemczech oraz Austrii, gdzie w razie wznowy guza będzie można wdrożyć inną, bardziej efektywną metodę leczenia. W Polsce od niedawna jest również możliwość zastosowania podobnych terapii, jednak koszty są tak samo wysokie.


W razie nawrotu choroby chcemy być gotowi do dalszej walki jednak pomimo posiadanych oszczędności i pomocy najbliższych, terapia ta nie jest dla nas osiągalna finansowo.

Razem z rodzeństwem chcemy pomóc naszej Mamie pokonać nowotwór, wrócić do zdrowia i dawnej sprawności. Dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie. Każda, nawet najmniejsza kwota przybliży nas do pokrycia kosztów leczenia.

jf4fe013e014e698.jpeg

Wpłacający1560

P
piecuch
6 000 zł
J
Jan
3 000 zł
K
K&K
3 000 zł
 
Dane ukryte
3 000 zł
K
Korona Kielce
2 600 zł
K
Korona Kielce
2 600 zł
HI
H. i W. Prętnik
2 000 zł
K
kstwojcik
1 500 zł
MP
Małgorzata&Ryszard Prętnik
1 500 zł
SP
Szkoła Podstawowa nr 14 Krosno
1 174 zł
Zobacz więcej

Komentarze13

 
2500 znaków
 • A
  Agnieszka

  Będzie Dobrze, Trzeba Wierzyć

  100 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Powodzenia, nie poddawajcie się!

  20 zł
 • SP
  Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Łękach Strzyżowskich opiekun Szkolnego Koła PCK

  wpłata 450 zł zbiórka od społeczności szkolnej na pomoc dla mamy- Szkoła Podstawowa w Łękach Strzyżowskich, Szkolne Koło PCK i Caritas

  450 zł
 • KW
  K.S.Jonderko W. Grabowska

  Kochani jesteśmy z Wami także w modlitwie.

  400 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Jesteście wielcy! Mama będzie z was dumna jak wyzdrowieje! Trzymamy kciuki :)

  25 zł
 • Zobacz więcej
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

394 045 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?