id: yhxdw9

Zza klauzury w świat – mnisze pieśni o św. Józefie

Zza klauzury w świat – mnisze pieśni o św. Józefie

56 808 zł 
z 55 500 zł
102%
zakończona 21.11.2021r
549 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności25

 • Kochani, przykro nam ale do śpiewnika zakradł się błąd w tonacji w utworze "Powiernik tajemnic Boga". Dołączamy erratę i życzymy dobrego ducha w śpiewaniu.

  Czytaj więcej

 • r825d5f45e51e8a7.jpeg

  Płyta jest już w wypalaniu. Dotrze do nas 17.11.2021r. Chcemy ją Wam dostarczyć jak najszybciej, by ucieszyła serce i ucho. Czekamy z radością!

  Czytaj więcej
 • wbb2178822f41d01.jpeg

  Kochani Przyjaciele naszej wspólnoty,

  15 października w dzień uroczystości św. Teresy od Jezusa świętowałyśmy złożenie wieczystej, uroczystej profesji siostry Agnieszki. To niezwykła łaska i dar być oblubienicą Boga, poślubić Go na wieczność a jednocześnie być przez Niego poślubioną. Być oblubienicą to żyć miłością, żyć tylko w Nim i dla Niego, mieć wszystkie prawa do Jego Serca, trwać serce przy Sercu przez całe życie. Wierzymy w to, że s. Agnieszka będzie miała oczy utkwione w Jego oczach, spojrzenie zawsze ku Niemu zwrócone, miłując Go zawsze i na wszelki sposób. O to się modlimy. 

  g5db58b0229da069.jpegf6fa394fe7ba2ffb.jpeg

  Czytaj więcej
 • k255a169652f0023.jpegKochani, czas najwyższy podzielić się z Wami ostatnimi wydarzeniami, a działo się dużo. Nasza płyta jest już w masteringu oraz muzycznej obróbce. Możemy powiedzieć, że jest prawie gotowa do wypalania. Radość nasza jest wielka choć ciągle nie może w pełni wybuchnąć. Dzisiaj dzielimy się z Wami zdjęciami z sesji nagraniowej.

  Czytaj więcej
 • c6378cb06952e227.jpeg

  Sami posłuchajcie i niech płynie modlitwa...

  Czytaj więcej
 • h74819b2421ac633.jpegKochani,


  Prace nad płytą już trwają. Dzięki uprzejmości Kochanych kompozytorów przesyłamy link do krótkiego nagrania z próby. Mamy nadzieję, że Wam się spodoba. Nagranie

  Czytaj więcej
 • q0218b3bc1282f7f.jpegW poniedziałek 30 sierpnia otrzymałyśmy nowe śpiewniki poświęcone św. Józefowi. Jesteśmy przekonane, że jest to owoc działania Ducha świętego, który powiał po wewnętrznych ogrodach siostrzanych serc. Już w najbliższych dniach będzie on do nabycia w naszym karmelitańskim sklepiku. Kiedy 6 lat temu pracowałyśmy nad śpiewnikiem związanym z 500-leciem urodzin świętej Teresy z Avila byłyśmy przekonane, że św. Józef zatroszczył się o finanse potrzebne, by go wydać. Teraz towarzyszy nam pewność, że św. Matka Teresa zatroszczyła się również o śpiewnik św. Józefa, skoro dotarł do nas w dzień wspomnienia przebicia jej serca. Czyż nie jest to cudowne, patrzeć na współpracę i wzajemne wspieranie się świętych w niebie, dla naszego dobra? Tak jak św. Józef nigdy nie zawiódł Teresy, tak i ona daje znak swej wdzięczności i wierności. Obydwoje żyjąc w obecności Jezusa kosztowali Jego miłosierdzia, w ich milczeniu pełnym Słowa odpoczywał Bóg, w ukryciu ciemnej wiary uczyli się zawierzenia i dotykali miłości Ojca. Ukryci w serca pustyni rozpoznawali Boga i siebie, owocowali wtedy, gdy siebie nie szukali, nic nie mając wszystko posiedli, pośród ciemności wchodzili w światło, wydani z miłości planom Boga, otrzymali klucze do królestwa niebieskiego. Głęboko wierzymy, że nasi niebiescy przyjaciele, wspierają nas w tej wędrówce do niebieskiej ojczyzny.

  Skończyły się wakacje i wielkimi krokami zbliża się czas nagrania naszej płyty poświęconej św. Józefowi. Trwają już kuluarowe rozmowy, ustalenia i przygotowania.

  Jesteśmy głęboko wzruszone i wdzięczne za Waszą dobroć, zaangażowanie i wsparcie tego projektu. Wszystkim, wrażliwym na piękno, szukającym Boga, pragnącym przyjaźni ze św. Józefem i pomnażającym dobro, dziękujemy. Ogarniamy Was gorącą i serdeczną modlitwą.

  Ze św. Pawłem dzięki czynimy Bogu Ojcu Pana naszego Jezusa Chrystusa, zawsze, ilekroć modlimy się za was – odkąd usłyszeliśmy o waszej wierze w Chrystusie Jezusie i o waszej miłości, jaką żywicie dla wszystkich świętych – z powodu nadziei nagrody odłożonej dla was w niebie. (Kol 1, 3-5)

                                                                      Wasze karmelitanki bose


  Czytaj więcej
 • „Ja, który jestem życiem, oddaję się tobie. (…) Gotowy już jest niebiański tron, w pogotowiu czekają słudzy, już wzniesiono salę godową, jedzenie zastawione, przyozdobione wieczne mieszkanie, skarby dóbr wiekuistych są otwarte, a królestwo niebieskie, przygotowane od założenia świata, już otwarte".

  Homilia na Wielką Sobotę Melitona z Sardes

  

  Kochani Przyjaciele naszego klasztoru! Chcę podzielić się z Wami radością moich wieczystych zaślubin z Jezusem, które odbędą się 15 października w Uroczystość św. Naszej Matki Teresy od Jezusa. Wychowałam się w górskim schronisku wśród piękna przyrody, a widok górskich szczytów i hal mam wpisany głęboko w serce. Gdy myślę o tym momencie mojego życia, do którego się zbliżam, nasuwa mi się porównanie z dojściem na górską przełęcz, gdzie roztacza się przede mną piękny widok, którym mogę się cieszyć. Za mną siedem lat drogi na Górę Karmel, w czasie której doświadczyłam radości, ale też i trudu wędrowania, czasu przechodzenia przez ciemności, ale i oczekiwania na ciekawe widoki. Wiem, że nie jest to koniec podróży – widzę przed sobą szczyt, który na mnie oczekuje, szczyt zjednoczenia z Jezusem w Jego paschalnej tajemnicy, do którego z każdym krokiem chcę się zbliżać. Mogę patrzeć na ten szczyt ciesząc się Jego pięknem, ale i doświadczać drżenia serca przed jego wzniosłością, jak się to zdarza w zetknięciu z potęgą gór oraz czekającymi mnie wyzwaniami. Doświadczenie własnej kruchości pozwala mi szukać oparcia w najpewniejszych zabezpieczeniach: w Bożym Miłosierdziu, całkowitym oddaniu Maryi i ukryciu w Jej Niepokalanym Sercu. Mam nadzieję, że od Niej nauczę się kochać Jezusa, służyć Jego sprawom, będę mieć udział w ocaleniu wielu moich braci i sióstr i stanę się żywą cząstką Kościoła, kochając i służąc Mu według pragnień i ducha św. Naszej Matki Teresy.

  Pamiętając o Was w mojej modlitwie, powierzam się Waszej, abym w czasie przygotowania, a szczególnie w rekolekcjach, które rozpocznę 5 października, była wrażliwa na działanie Jezusa i pozwoliła Mu się kształtować według Jego pragnień. Chcę być Mu wierna do końca życia, aby On mógł dopełnić naszych zaślubin w wieczności. 

  s. Agnieszka Teresa od Jezusa Maryi i Józefa, OCDwaed27b3a7c20715.jpeg

  Czytaj więcej
 • Srebrny Jubileusz Konsekracji Zakonnej s. Angeliki

  ka8c77f3f2433ed0.jpeg

  Dziękując Bogu za dar 25-lecia Ślubów Zakonnych s. Angeliki pragniemy Was zaprosić do duchowego uczestnictwa w tym wydarzeniu, które odbędzie się w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – 15 sierpnia 2021.


  Polecamy Waszym modlitwom s. Angelikę. Również ona będzie o Was pamiętać przed Panem w czasie dziesięciodniowych rekolekcji poprzedzających świętowanie Jubileuszu.

  Czytaj więcej
 • ad109a572e56ffca.jpeg


  Kochani, (filmik)

  Budować się wzajemnie, prowokować miłość i dobre uczynki, dawać sobie wsparcie, pomnażać dobro i piękno, to prawdziwa droga do przyjaźni, braterskich oraz siostrzanych więzi, to szkoła jak stać się przyjacielem, aby go znaleźć. 


  Czytaj więcej
 • l41abd15754b39e7.png

  Kochani,

  Święto Marii Magdaleny, to również święto każdej apostołki Zmartwychwstałego. W naszej wspólnocie to również imieniny naszej matki Magdaleny. W tym roku świętowałyśmy w towarzystwie „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Nie zabrakło wzruszających chwil, zadumy, ale też radości.


  Poloneza czas zacząć; dano hasło i zaczęto taniec…  Wróciłyśmy do wiary ojców i polskości… Wsi spokojnej i wsi wesołej... Świat, który przeminął, zrodził w nas życie i wiarę, którą chcemy przechować, aby polska dusza odradzała się a lęki spopielały.


  Imienin dzień zaczęty! Bogu niech będą dzięki!  


  A przed obiadem świątecznym… Goście (tzn. my) weszli w porządku i stanęli kołem...

  i s. Agnieszka – nasz Podkomorzy powiedziała:

  „My niestety bigosu dzisiaj nie podamy,

  Raczej polskie kartacze mylone z pyzami,

  I zielony ogórek, choć tak pospolity

  wybornie doprawiony, zbierze dziś zachwyty.

  Wyjdzie także kapusta wykwintnie zrobiona,

  Smaczna, prosta i polska, sercem przyprawiona.

  A wszystko, moje Panie, polewka poprzedzi - 

  nie myśl, że to uboga strawa dla gawiedzi,

  bo to pożywny pokarm od Stwórcy nam dany -

  No i młody ziemniaczek w polewce skąpany,

  Co się dla was przystroił w koperkowe łany.

  Zapraszamy was wszystkich! Jadłem się częstujcie,

  Dobrze nas wspominajcie, wspomnień się nie bójcie,

  wszak one naszym skarbem, nawet kiedy bolą,

  Czynią z nas ludzi mądrych, co chcą być w świecie solą!                                     


  Czytaj więcej
 • Kochani,

  Dziś świętujemy wielką uroczystość Matki Bożej z Góry Karmel. Dziś wielkim weselem raduje się Karmel zaszczycony uroczystością dostojnej Dziewicy.  Zapraszamy do naszego ogrodu, który jest ogrodem Maryi, aby serca nasze radowały się Jej miłosierdziem. Ona jest Matką Pięknej Miłości i świętej nadziei. W Niej możemy doświadczyć wspaniałości naszego Boga. 

  Udostępniamy Wam Słowo Boże, które zapłonęło na dzisiejszej liturgii eucharystycznej. Niech ono rozpali w was ogień, który płonął w sercu Maryi.   fe0b6013984b01e6.jpeg

  Czytaj więcej
 • h58a7a0e05f2e5e6.jpeg

  Zaczęły się upragnione wakacje, więc spieszymy do Was z sercem pełnym, słonecznej wdzięczności za Waszą dobroć, otwartość, życzliwość i chęć ciągłego wspierania nas modlitwą i ofiarami. Nasza wdzięczność jest wielka i nieustanna zwłaszcza, gdy doświadczamy cudów miłości. Dzięki Waszej pomocy możemy czuwać, jak strażnicy poranka, którzy mimo utrudzenia nie przestają trwać, pewni nadchodzącego świtu. Na naszym modlitewnym posterunku pamiętamy o Was przed naszym Mistrzem, a także Oblubieńcem i wierzymy, że Zmartwychwstały Pan życia i śmierci, przyniesie Wam światło, radość i pokój.


  Trzydziestego czerwca zakończyłyśmy świętowanie Jubileuszu 25-lecia naszej obecności na gnieźnieńskiej ziemi. Był to czas łaski objawiającej się w różnych niepokojach, ale i cudownych wydarzeniach doświadczania Bożego prowadzenia.

  W tej wędrówce towarzyszył nam św. Józef jako przewodnik, nauczyciel i opiekun naszej wspólnoty. Patrząc na Józefa, rosła nasza wiara, że Bóg może działać także poprzez nasze lęki, ułomności, a także słabości. Zwycięstwem jest przekroczyć swój lęk i oddać w ręce Boga ster życiowej łodzi. Kiedy powierzyłyśmy się dobremu Bogu przez ręce Św. Józefa, sprawy remontowe i administracyjne wyraźnie posunęły się do przodu; to po części również dzięki Wam. Rok jubileuszowy zdecydowanie był naznaczony obecnością i bliskością opiekuna św. Rodziny; ukryty a jednocześnie obecny 

  w rekreacyjnych wydarzeniach. Podobnie jak reforma Karmelu za czasów św. Teresy od Jezusa miała swój początek na rekreacji (spotkanie sióstr, gdzie można wspólnie rozmawiać – przez resztę dnia zachowujemy milczenie), tak samo zdarzyło się ze śpiewnikiem i płytą ku czci św. Józefa. 


  W trakcie rekreacyjnej rozmowy s. Ina rzuciła myśl, że powinien powstać drugi karmelitański śpiewnik, związany ze św. Józefem!” Dużo było emocji, „za i przeciw”. Wszystkie wiedziałyśmy, że św. Matka Teresa, miała ogromne nabożeństwo do św. Józefa, więc na pewno by się ucieszyła, wyjściem św. Józefa z ukrycia. Ziarno zostało rzucone... następnego dnia powstał pierwszy tekst.


  Józefie, Tobie drogę oświeca Światło Świata

  Słup Ognia ścieżkę Ci ukazuje,

  wraca do domu Bóg Jakuba,

  Pasterz idzie już do swoich owiec (fragment)


  Zaskoczone i ujęte pięknem tekstu, siostry poczuły się przynaglone do pisania. Tak powstało ponad 30 utworów. Niewinna myśl przybrała materialne kształty – śpiewnik już poszedł do druku. 


  Ale to nie koniec przygody ze św. Józefem. W krótkim czasie usłyszałyśmy napisaną muzykę do jednego z tekstów i zachętę do nagrania płyty. Uwierzyłyśmy, że za tym wszystkim stoi św. Józef, który troszczy się o każdą duszę i tak jak stał przy św. Rodzinie, tak też chce stanąć przy nas. Podjęłyśmy więc akcję zrzutki na wydanie płyty… mamy już przeszło 70% potrzebnych finansów. A teraz pokornie czekamy na dopełnienie naszej zrzutki (https://zrzutka.pl/yhxdw9), by mogła powstać nowa płyta. Wierzymy, że to się uda.  Dziękujemy wszystkim, którzy z twórczą odwagą włączyli się w ten projekt. Nasza wdzięczność jest ogromna i nieustannie ubogacana modlitwą.


  Lipiec przynosi nam kolejne powody do radości i ufnego spojrzenia w niebo. Uroczystość Matki Bożej z Góry Karmel, to okazja by zbliżyć się do Maryi, która dla każdego jest szczególną orędowniczką, obroną, pokrzepieniem, po prostu Matką.


  Pozostajemy złączone w modlitwie.

  Wasze siostry karmelitanki bose z Gniezna


  Czytaj więcej
 • Kochani, Piotr Pałka nagrał dla nas krótki filmik; cieszymy się, że po roku intensywnej pracy odpoczywa i myśli o swoich przyjaciołach. Również Jakub Tomalak przesłał z rowerowej wycieczki "message" dla wszystkich fanów św. Józefa i muzyki pisanej dla niego.

  h7a9b42d68a69c8c.jpeg

  Czytaj więcej
 • t2e3b1fc23eabe42.jpegTrzydziestego czerwca zakończyłyśmy świętowanie jubileuszu 25-lecia powstania naszego karmelu w Gnieźnie. Ten rok okazał się bogaty w wydarzenia i bardzo pracowity. Zdecydowanie towarzyszył nam św. Józef wspierając nasze inwestycje remontowe i administracyjne. Największą jednak radością wszystkich sióstr było odkrywanie i zaprzyjaźnianie się ze św. Józefem poprzez pisanie tekstów do śpiewnika. Niemniejszą frajdę przeżywałyśmy słuchając nowo napisanej muzyki przez znanych Wam kompozytorów Pawła B, Piotra P, Jakuba T. Ulę R. Janka K. Huberta K oraz Łukasza F. A teraz pokornie czekamy na dopełnienie naszej zrzutki by mogła powstać płyta. Wierzymy, że się to uda.


  Następny ruch należy do wszystkich, którzy - jak napisał Marcin Jakimowicz w "Gościu" - na serio traktują słowa "Hojnego dawcę miłuje Bóg".                                     


  Pochwycone przez Ducha, Wasze siostry z Gniezna

  Czytaj więcej
 • rcb5f767c3e064f2.jpeg+Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

  Jestem jedną z Sióstr porwanych przez Ducha św. aby uwielbiać Boga w św. Józefie i swoją modlitwę przelewać na papier. Bardzo się cieszę śpiewnikiem, a jeszcze bardziej płytą, która powstanie ku czci mojego szczególnego patrona, mojego przewodnika, mojego ojca i opiekuna – św. Józefa. Bardzo często modlę się śpiewając, muzyka ułatwia mi spotkanie z Bogiem. Śpiewu, który jest modlitwą uczyłam się także od kompozytorów, którzy stworzyli piękną muzykę do naszych tekstów. Kilkoro z nich miałam radość poznać osobiście na Warsztatach Muzyki Liturgicznej i w Szkole Śpiewu Liturgicznego prowadzonej przez Ulę Rogale. Dobrze pamiętam warsztaty u o. Michalitów. które prowadził między innymi Hubert Kowalski. Były to dla mnie prawdziwe rekolekcje dzięki świadectwu Jego wiary, radości płynącej z relacji z Bogiem i miłości do Kościoła.

  Zapewniam o modlitwie, szczególnie tych, których muzyka porywa do Boga, i bardzo o nią proszę!

  Pozdrawiam w dniu imienin,

  s. Maria od Słowa Wcielonego


  Czytaj więcej
 • l0fc8f4f06c4e34f.jpegKochani, dziś zaczynacie wytęsknione wakacje. Życzymy Wam, wielu nowych przyjaciół, słonecznych kąpieli i dni pełnych przygód. W karmelu niestety wakacji nie ma😉 ale pozostają słoneczne kąpiele i wierni przyjaciele. Do nich zaliczamy Gościa Niedzielnego, który jest nam od wielu lat życzliwy. W linku opowieść jak powstały śpiewnik i płyta.


  Pamiętajcie o nas i nadal wspierajcie naszą zrzutkę - jesteśmy blisko 50 % - a także rozsyłajcie info wśród znajomych, żebyśmy wspólnie dotarli do celu! Wasze karmelitanki🥰

  Czytaj więcej
 • qd89b8bd7e82acd1.jpegKochani, druga miła niespodzianka w tym miesiącu. W ubiegłym tygodniu, po długiej przerwie związanej z opieką nad chorymi rodzicami, odwiedziła nas nasza siostra Małgorzata. Radość spotkania była wielka. Nie widziałyśmy się przez wiele miesięcy ale spotkałyśmy się tak, jakby przerwy w ogóle nie było. Świętowanie związane z jej pobytem pozwoliło nam doświadczyć ponownej komunii i bliskości. To wielka łaska podarowana przez Tego, który tworzy i daje jedność w różnorodności. Siostra Małgorzata również wsparła naszą zrzutkę z funduszy otrzymywanych od swoich bliskich.

  Czytaj więcej
 • Oto prawykonanie jednego z utworów: kompozytor i dyrygent Jan Krutul z rodziną ;-). Może znajdą się naśladowcy! Link do filmiku oraz post na fb - Jan Krutul:

  News! 🏆 Rodzinnie wzięliśmy udział w konkursie „Miłość rodzi się w rodzinie” organizowanym przez Niepubliczne Przedszkole Diecezji Łowickiej im. Bł. Bolesławy Lament. Reprezentowaliśmy nasze przedszkole - Przedszkole Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny Białystok, ul. Dobra 1 A 😃

  Finał konkursu odbył się w niedzielę w Łowiczu, a spośród nadesłanych filmów nasz otrzymał I nagrodę! Brawa dla Aurelki! 🥇😊

  Kilka słów o utworze, który wybraliśmy: z okazji Roku Świętego Józefa, Siostry Karmelitanki z Gniezna Klasztor Mniszek Karmelitanek Bosych poprosiły mnie o skomponowanie czterech pieśni. Zostaną one zamieszczone w najnowszym śpiewniku. Pieśń „Józefie, stróżu tajemnic zbawienia” jest jedną z nich! Druga – „Czysty oblubieniec” – miała prawykonanie podczas poniedziałkowego koncertu Chór Centrum Myśli JP2 w Warszawie. Siostry Karmelitanki planują oprócz wydania śpiewnika, nagranie płyty. Możecie wesprzeć tę inicjatywę!

  b4fb0bd31c033769.jpeg

  Czytaj więcej
 • Kochani,

  Od wtorku gościmy naszą s. Katarzynę od Jezusa, jedną z kompozytorek pieśni o św. Józefie.

  Żyjąc  w małej karmelitańskiej  wspólnocie w Krakowie na Łobzowie,  wymagającej obecności sióstr z innych wspólnot, pisze „nową pieśń” swojego życia. Jesteśmy przekonane, że tak jak św. Józef usłyszał głos anioła i odpowiedział na wezwanie Boga tak i siostra Katarzyna  pozwoliła się poprowadzić w nieznane, powierzając się dłoniom dobrego Boga. Ufność, tylko ufność ma prowadzić do miłości. 


  uba20812f085ab48.jpeg

  Czytaj więcej
 • Kochani,

  Trwamy w nowennie przed Zesłaniem Ducha św., która była czasem jego mocnego powiewu również w Waszych sercach.

  Przed nami piękny czas wołania by przyszedł, rozpalił nas, oczyścił, uleczył i poślubił. Módlcie się razem z nami wołając; Żywy Płomieniu miłości…..

  Czytaj więcej
 • Szczęść Boże,

  14 dni i 30% już za nami! Dziękujemy.

  Przeliczyłyśmy, że potrzebujemy jeszcze 500 osób, które wpłacą 80zł (i otrzymają płytę), dlatego prosimy: przekazujcie Waszym znajomym razem z linkiem do pieśni z poprzedniej płyty: Tylko Jego miłość.


  Ale możemy już się podzielić radością, że śpiewnik o św. Józefie idzie do druku. Poniżej okładka. Okładka nowej płyty będzie również w tym stylu.


  p90448038f8e5457.jpeg

  Czytaj więcej
 • 25% ! Bardzo się cieszymy! I dziękujemy! To już - lub dopiero - tydzień. ;-)

  Dziś coś do posłuchania ze starej płyty i karmelitańskiego śpiewnika, w wykonaniu sióstr.


  I Biała Dama - Malinówka, ma już ponad 50 lat, która rozkwitła w naszym ogrodzie w ciągu dwóch dni, tuż za figurą św. Józefa!

  o955167f0859f2da.jpeg


  Czytaj więcej
 • Szczęść Boże, jak to dzisiaj mówi młodzież: mamy to - już 20%! Mega wielkie dziękujemy!

  Dyrygenci dostali już wstępny wybór pieśni, ale negocjacje będą trwały - materiału jest na 3 płyty!


  Z łezką w oku załączam archiwalne zdjęcie z nagrań poprzedniej płyty. Teraz stawiamy na świeckich i profesjonalistów :-). My zajmiemy się omadlaniem projektu ;-).


  PS> Prosimy - przekazujcie i udostępniajcie swoim znajomym! Dziękujemy!

  wb792e4020846940.jpeg

  Czytaj więcej
 • Jest już 10%, czyli 1/10 kwoty! Dziękujemy bardzo, bardzo, bardzo!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Nowa profesjonalna płyta, nowe teksty, nowa muzyka, nowy śpiewnik liturgiczny w Roku Św. Józefa! Ad maiorem Dei gloriam - Na większą cześć i chwałę Boga


Będziemy wdzięczne za udostępnianie naszej „zrzutkowej” strony na FB itp.


Weź udział w stworzeniu płyty z nagraniami pieśni liturgicznych powstałych ku czci Św. Józefa. Teksty napisałyśmy my – mniszki karmelitanki bose z Gniezna. A muzykę skomponowali wspaniali artyści:  Paweł Bębenek, Piotr Pałka, Jakub Tomalak, Ula Rogala, Jan Krutul, Łukasz Farcinkiewicz, Hubert Kowalski, s. Katarzyna od Jezusa, karmelitanka bosa. W nagraniu biorą udział profesjonalni chórzyści i mała orkiestra. Stworzymy płytę potrzebną światu – z piękną, modlitewną i kojącą muzyką.


j7e4820b4dbb5768.jpeg

Posłuchaj: Zwiastun - O Józefie, Cieniu OjcaPotrzebujemy 55 000 zł, aby pokryć koszty nagrania tej głębokiej modlitewnej i kojącej płyty. Za kwotę powyżej 50 zł wyślemy gotową płytę, zanim jeszcze ukaże się dostępna w sprzedaży – w ten sposób chcemy okazać Ci wdzięczność za Twoje zaufanie. Każdy niezależnie od kwoty otrzyma naszą wdzięczną i dozgonną modlitwę w jego intencji. Z góry dziękujemy za Twoją pomoc!


Mamy pewność, że muzyka liturgiczna pełna głębi, niezwykłego piękna, harmonii ciszy przyniesie Ci ulgę w tej trudnej sytuacji pandemii, spotkania ze śmiercią, kruchością, bólem, cierpieniem czy chorobą.


i810c3fcbe172997.jpegPosłuchaj: Zwiastun - Józefie, Ogień Przedwieczny


Rozmodlone tekstyWiększość tekstów została napisana przez nas – mniszki karmelitanki bose z Gniezna. Liczymy, że pomogą Ci wejść w modlitwę, spotkać się z Bogiem, usłyszeć Go, być może po raz pierwszy, a także zbliżyć się do św. Józefa. Oddać chwalę Bogu i cudom łaski, jakiej udzielił świętemu Józefowi, człowiekowi, takiemu jak my.


z27f66fc28c92b7d.jpeg


Kim jesteśmy? I dlaczego śpiewamy o świętym Józefie?


Jesteśmy piętnastoosobową wspólnotą mniszek karmelitanek bosych w Gnieźnie. Przynaglane Duchem Świętym pragniemy, poprzez nagranie płyty o św. Józefie, włączyć się w modlitwę całego Kościoła, by dobry Bóg podarował nam duchową mądrość pielgrzymowania przez wiarę, mądrość bezgranicznego zawierzenia zwłaszcza teraz w czasie pandemii oraz mądrość życia ukrytego w Bogu. Jesteśmy przekonane, że każdy człowiek może znaleźć w św. Józefie orędownika, pomocnika i przewodnika w chwilach trudnych. Ważne by do niego wołać, by oczyma wiary patrzeć na jego postawy, wybory i życie, by jego dobry duch prowadził każdego po bezpiecznych równinach.Jak wiesz z pewnością, Papież Franciszek napisał list „Patris Corde”, w którym dzieli się osobistymi refleksjami związanymi ze św. Józefem. Przedstawia go jako ojca, który złożył całkowity dar z siebie i uczynił ze swego życia służbę. Dla wielu z nas, Św. Józef jako czuły ojciec, posłuszny wobec Boga, akceptujący jego wolę, może być przewodnikiem po ścieżkach życia. Św. Józef jako ojciec z twórczą odwagą, przekształcał trudności w szanse, pokładając swą ufność w Opatrzności. Był człowiekiem pracy, od którego Jezus uczył się wartości i godności pracy. Jako cień Ojca niebieskiego potrafił usunąć siebie z centrum a umieścić w centrum swojego życia Maryję i Jezusa.Na co zbieramy?


Drogi darczyńco, prosimy Cię o wsparcie naszego projektu związanego z nagraniem płyty. W ten projekt zaangażowali się znani kompozytorzy jak Ula Rogala, Paweł Bębenek, Piotr Pałka, Jakub Tomalak, Hubert Kowalski, Jan Krutul, Łukasz Farcinkiewicz. Nagranie planujemy na wrzesień, ale już teraz możesz posłuchać dwóch utworów napisanych przez Pawła Bębenka oraz Jakuba Tomalaka (zamieszczonych pod zdjęciami kompozytorów). Muzyka to owoc ich modlitwy i spotkania ze św. Józefem. Koszty tego przedsięwzięcia przekraczają nasze finansowe możliwości, dlatego zwracamy się do Ciebie o pomoc.


Sesja nagraniowa odbędzie się we wrześniu i będzie trwała 5 dni. A oto jej koszty dla 12 chórzystów, 5 osób z orkiestry oraz 3 dyrygentów: noclegi + wyżywienie – 10 000 zł; orkiestra 7000 zł; chórzyści 7000 zł; sesja nagraniowa 3500 zł; mix 3000 zł, wypalenie płyty 1,90 sztuka x 10000 = 19000 zł, dyrygenci 3 osoby – 9000 zł, w sumie: 55 500 zł. Mamy nadzieję ucieszyć się płytą w październiku. Będzie ją można kupić w naszym sklepiku.


Stań po stronie dobra włączając się w nasz projekt, pomnóż piękno, obudź modlitwę, aby zajaśniało światło Chrystusa.Dlaczego to ważne, aby świat usłyszał piękne dźwięki gorących modlitw?


Świat jest w płomieniach, stoi w ogniu niewiary, pogardy dla życia, odrzucenia tego co słabe i kruche. Dotyka nas mrok goryczy i zasłona zwątpienia. Walka z Chrystusem wyraźnie się zaostrzyła, wydaje się, że zwycięża zło, przemoc i nienawiść. Wobec tego naporu ciemności i chaosu chcemy pomnażać dobro, budować nową kulturę życia, braterstwa, przyjaźni i rozszerzać przestrzeń modlitwy, która może przywrócić nam nowe życie. Pośród tego zmagania chcemy wołać do św. Józefa by odgarnął naszą zasłonę zwątpienia, byśmy w popiołach odnaleźli iskrę nadziei, byśmy w bojaźni okazali posłuszeństwo Bogu.


Jeśli jesteś wrażliwy na piękno…

Jeśli szukasz Boga…

Jeśli chcesz zaprzyjaźnić się ze św. Józefem…

Jeśli chcesz pomnażać dobro…

Pomóż nam!


Wszystkim, którzy przyłączą się do tego projektu, by Bóg był uwielbiony w św. Józefie - DZIĘKUJEMY! Ogarniamy Was wdzięczną modlitwą.


Siostry karmelitanki bose z Gniezna


m77055323f138825.jpeg

Ps. Jeśli Pan Bóg sprawi, że płyta będzie dochodowa, to 10% tego dochodu przekażemy siostrze Mary John ( Polce) Misjonarce Miłości w Etiopii. Siostrę Mary John poznałyśmy osobiście, dzięki znajomemu proboszczowi - jest jego parafianką w Murowanej Goślinie. Sytuacja jej wspólnoty i misji w Etiopii bardzo nas porusza, więc chcemy ją wesprzeć.


Nasze poprzednie płyty są dostępne w klasztornym sklepiku.

 

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 549

 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
60 zł
 
Dane ukryte
20 zł
Zobacz więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Lokalizacja

Cienista 2, 62-200

Gniezno, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nagrody

Wpłać 50 zł i więcej
Płyta

Na podany adres, wyślemy gotową zapowiadaną płytę.

rozwiń

wybrano 426 razy

przewidywana dostawa: 15 października, 2021

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

771 396 zrzutek

i zebrali

569 841 500 zł

A ty na co dziś zbierasz?