id: yhxdw9

Zza klauzury w świat – mnisze pieśni o św. Józefie

Zza klauzury w świat – mnisze pieśni o św. Józefie

25 983 zł z 55 500 zł
46%
13 dni do końca
267 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności7

 • Oto prawykonanie jednego z utworów: kompozytor i dyrygent Jan Krutul z rodziną ;-). Może znajdą się naśladowcy! Link do filmiku oraz post na fb - Jan Krutul:

  News! 🏆 Rodzinnie wzięliśmy udział w konkursie „Miłość rodzi się w rodzinie” organizowanym przez Niepubliczne Przedszkole Diecezji Łowickiej im. Bł. Bolesławy Lament. Reprezentowaliśmy nasze przedszkole - Przedszkole Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny Białystok, ul. Dobra 1 A 😃

  Finał konkursu odbył się w niedzielę w Łowiczu, a spośród nadesłanych filmów nasz otrzymał I nagrodę! Brawa dla Aurelki! 🥇😊

  Kilka słów o utworze, który wybraliśmy: z okazji Roku Świętego Józefa, Siostry Karmelitanki z Gniezna Klasztor Mniszek Karmelitanek Bosych poprosiły mnie o skomponowanie czterech pieśni. Zostaną one zamieszczone w najnowszym śpiewniku. Pieśń „Józefie, stróżu tajemnic zbawienia” jest jedną z nich! Druga – „Czysty oblubieniec” – miała prawykonanie podczas poniedziałkowego koncertu Chór Centrum Myśli JP2 w Warszawie. Siostry Karmelitanki planują oprócz wydania śpiewnika, nagranie płyty. Możecie wesprzeć tę inicjatywę!

  b4fb0bd31c033769.jpeg

  Czytaj więcej
 • Kochani,

  Od wtorku gościmy naszą s. Katarzynę od Jezusa, jedną z kompozytorek pieśni o św. Józefie.

  Żyjąc  w małej karmelitańskiej  wspólnocie w Krakowie na Łobzowie,  wymagającej obecności sióstr z innych wspólnot, pisze „nową pieśń” swojego życia. Jesteśmy przekonane, że tak jak św. Józef usłyszał głos anioła i odpowiedział na wezwanie Boga tak i siostra Katarzyna  pozwoliła się poprowadzić w nieznane, powierzając się dłoniom dobrego Boga. Ufność, tylko ufność ma prowadzić do miłości. 


  uba20812f085ab48.jpeg

  Czytaj więcej
 • Kochani,

  Trwamy w nowennie przed Zesłaniem Ducha św., która była czasem jego mocnego powiewu również w Waszych sercach.

  Przed nami piękny czas wołania by przyszedł, rozpalił nas, oczyścił, uleczył i poślubił. Módlcie się razem z nami wołając; Żywy Płomieniu miłości…..

  Czytaj więcej
 • Szczęść Boże,

  14 dni i 30% już za nami! Dziękujemy.

  Przeliczyłyśmy, że potrzebujemy jeszcze 500 osób, które wpłacą 80zł (i otrzymają płytę), dlatego prosimy: przekazujcie Waszym znajomym razem z linkiem do pieśni z poprzedniej płyty: Tylko Jego miłość.


  Ale możemy już się podzielić radością, że śpiewnik o św. Józefie idzie do druku. Poniżej okładka. Okładka nowej płyty będzie również w tym stylu.


  p90448038f8e5457.jpeg

  Czytaj więcej
 • 25% ! Bardzo się cieszymy! I dziękujemy! To już - lub dopiero - tydzień. ;-)

  Dziś coś do posłuchania ze starej płyty i karmelitańskiego śpiewnika, w wykonaniu sióstr.


  I Biała Dama - Malinówka, ma już ponad 50 lat, która rozkwitła w naszym ogrodzie w ciągu dwóch dni, tuż za figurą św. Józefa!

  o955167f0859f2da.jpeg


  Czytaj więcej
 • Szczęść Boże, jak to dzisiaj mówi młodzież: mamy to - już 20%! Mega wielkie dziękujemy!

  Dyrygenci dostali już wstępny wybór pieśni, ale negocjacje będą trwały - materiału jest na 3 płyty!


  Z łezką w oku załączam archiwalne zdjęcie z nagrań poprzedniej płyty. Teraz stawiamy na świeckich i profesjonalistów :-). My zajmiemy się omadlaniem projektu ;-).


  PS> Prosimy - przekazujcie i udostępniajcie swoim znajomym! Dziękujemy!

  wb792e4020846940.jpeg

  Czytaj więcej
 • Jest już 10%, czyli 1/10 kwoty! Dziękujemy bardzo, bardzo, bardzo!

  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Nowa profesjonalna płyta, nowe teksty, nowa muzyka, nowy śpiewnik liturgiczny w Roku Św. Józefa! Ad maiorem Dei gloriam - Na większą cześć i chwałę Boga


Będziemy wdzięczne za udostępnianie naszej „zrzutkowej” strony na FB itp.


Weź udział w stworzeniu płyty z nagraniami pieśni liturgicznych powstałych ku czci Św. Józefa. Teksty napisałyśmy my – mniszki karmelitanki bose z Gniezna. A muzykę skomponowali wspaniali artyści:  Paweł Bębenek, Piotr Pałka, Jakub Tomalak, Ula Rogala, Jan Krutul, Łukasz Farcinkiewicz, Hubert Kowalski, s. Katarzyna od Jezusa, karmelitanka bosa. W nagraniu biorą udział profesjonalni chórzyści i mała orkiestra. Stworzymy płytę potrzebną światu – z piękną, modlitewną i kojącą muzyką.


j7e4820b4dbb5768.jpeg

Posłuchaj: Zwiastun - O Józefie, Cieniu OjcaPotrzebujemy 55 000 zł, aby pokryć koszty nagrania tej głębokiej modlitewnej i kojącej płyty. Za kwotę powyżej 50 zł wyślemy gotową płytę, zanim jeszcze ukaże się dostępna w sprzedaży – w ten sposób chcemy okazać Ci wdzięczność za Twoje zaufanie. Każdy niezależnie od kwoty otrzyma naszą wdzięczną i dozgonną modlitwę w jego intencji. Z góry dziękujemy za Twoją pomoc!


Mamy pewność, że muzyka liturgiczna pełna głębi, niezwykłego piękna, harmonii ciszy przyniesie Ci ulgę w tej trudnej sytuacji pandemii, spotkania ze śmiercią, kruchością, bólem, cierpieniem czy chorobą.


i810c3fcbe172997.jpegPosłuchaj: Zwiastun - Józefie, Ogień Przedwieczny


Rozmodlone tekstyWiększość tekstów została napisana przez nas – mniszki karmelitanki bose z Gniezna. Liczymy, że pomogą Ci wejść w modlitwę, spotkać się z Bogiem, usłyszeć Go, być może po raz pierwszy, a także zbliżyć się do św. Józefa. Oddać chwalę Bogu i cudom łaski, jakiej udzielił świętemu Józefowi, człowiekowi, takiemu jak my.


z27f66fc28c92b7d.jpeg


Kim jesteśmy? I dlaczego śpiewamy o świętym Józefie?


Jesteśmy piętnastoosobową wspólnotą mniszek karmelitanek bosych w Gnieźnie. Przynaglane Duchem Świętym pragniemy, poprzez nagranie płyty o św. Józefie, włączyć się w modlitwę całego Kościoła, by dobry Bóg podarował nam duchową mądrość pielgrzymowania przez wiarę, mądrość bezgranicznego zawierzenia zwłaszcza teraz w czasie pandemii oraz mądrość życia ukrytego w Bogu. Jesteśmy przekonane, że każdy człowiek może znaleźć w św. Józefie orędownika, pomocnika i przewodnika w chwilach trudnych. Ważne by do niego wołać, by oczyma wiary patrzeć na jego postawy, wybory i życie, by jego dobry duch prowadził każdego po bezpiecznych równinach.Jak wiesz z pewnością, Papież Franciszek napisał list „Patris Corde”, w którym dzieli się osobistymi refleksjami związanymi ze św. Józefem. Przedstawia go jako ojca, który złożył całkowity dar z siebie i uczynił ze swego życia służbę. Dla wielu z nas, Św. Józef jako czuły ojciec, posłuszny wobec Boga, akceptujący jego wolę, może być przewodnikiem po ścieżkach życia. Św. Józef jako ojciec z twórczą odwagą, przekształcał trudności w szanse, pokładając swą ufność w Opatrzności. Był człowiekiem pracy, od którego Jezus uczył się wartości i godności pracy. Jako cień Ojca niebieskiego potrafił usunąć siebie z centrum a umieścić w centrum swojego życia Maryję i Jezusa.Na co zbieramy?


Drogi darczyńco, prosimy Cię o wsparcie naszego projektu związanego z nagraniem płyty. W ten projekt zaangażowali się znani kompozytorzy jak Ula Rogala, Paweł Bębenek, Piotr Pałka, Jakub Tomalak, Hubert Kowalski, Jan Krutul, Łukasz Farcinkiewicz. Nagranie planujemy na wrzesień, ale już teraz możesz posłuchać dwóch utworów napisanych przez Pawła Bębenka oraz Jakuba Tomalaka (zamieszczonych pod zdjęciami kompozytorów). Muzyka to owoc ich modlitwy i spotkania ze św. Józefem. Koszty tego przedsięwzięcia przekraczają nasze finansowe możliwości, dlatego zwracamy się do Ciebie o pomoc.


Sesja nagraniowa odbędzie się we wrześniu i będzie trwała 5 dni. A oto jej koszty dla 12 chórzystów, 5 osób z orkiestry oraz 3 dyrygentów: noclegi + wyżywienie – 10 000 zł; orkiestra 7000 zł; chórzyści 7000 zł; sesja nagraniowa 3500 zł; mix 3000 zł, wypalenie płyty 1,90 sztuka x 10000 = 19000 zł, dyrygenci 3 osoby – 9000 zł, w sumie: 55 500 zł. Mamy nadzieję ucieszyć się płytą w październiku. Będzie ją można kupić w naszym sklepiku.


Stań po stronie dobra włączając się w nasz projekt, pomnóż piękno, obudź modlitwę, aby zajaśniało światło Chrystusa.Dlaczego to ważne, aby świat usłyszał piękne dźwięki gorących modlitw?


Świat jest w płomieniach, stoi w ogniu niewiary, pogardy dla życia, odrzucenia tego co słabe i kruche. Dotyka nas mrok goryczy i zasłona zwątpienia. Walka z Chrystusem wyraźnie się zaostrzyła, wydaje się, że zwycięża zło, przemoc i nienawiść. Wobec tego naporu ciemności i chaosu chcemy pomnażać dobro, budować nową kulturę życia, braterstwa, przyjaźni i rozszerzać przestrzeń modlitwy, która może przywrócić nam nowe życie. Pośród tego zmagania chcemy wołać do św. Józefa by odgarnął naszą zasłonę zwątpienia, byśmy w popiołach odnaleźli iskrę nadziei, byśmy w bojaźni okazali posłuszeństwo Bogu.


Jeśli jesteś wrażliwy na piękno…

Jeśli szukasz Boga…

Jeśli chcesz zaprzyjaźnić się ze św. Józefem…

Jeśli chcesz pomnażać dobro…

Pomóż nam!


Wszystkim, którzy przyłączą się do tego projektu, by Bóg był uwielbiony w św. Józefie - DZIĘKUJEMY! Ogarniamy Was wdzięczną modlitwą.


Siostry karmelitanki bose z Gniezna


m77055323f138825.jpeg

Ps. Jeśli Pan Bóg sprawi, że płyta będzie dochodowa, to 10% tego dochodu przekażemy siostrze Mary John ( Polce) Misjonarce Miłości w Etiopii. Siostrę Mary John poznałyśmy osobiście, dzięki znajomemu proboszczowi - jest jego parafianką w Murowanej Goślinie. Sytuacja jej wspólnoty i misji w Etiopii bardzo nas porusza, więc chcemy ją wesprzeć.


Nasze poprzednie płyty są dostępne w klasztornym sklepiku.

 

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 267

 
Dane ukryte
150 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
88 zł
 
Dane ukryte
77 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
500 zł
Zobacz więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Lokalizacja

Cienista 2, 62-200

Gniezno, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nagrody

Wpłać 50 zł i więcej
Płyta

Na podany adres, wyślemy gotową zapowiadaną płytę.

rozwiń

wybrano 203 razy

przewidywana dostawa: 15 października, 2021

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

704 455 zrzutek

i zebrali

473 967 083 zł

A ty na co dziś zbierasz?